Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אכזבה ושמה "כלמוביל" - אחרי יותר משנה של המתנה לאיוניק 5, ההזמנה בוטלה.

Menro
שימו לב! השרשור הזה בן 367 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 76
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ממש מבאס, אבל אם המחיר של מודל y פרפורמנס בעת ביצוע ההזמנה היה לא הרבה יותר מהאיוניק 5 שהזמנת, היית הולך על המודל y?

אם כן, אתה יכול לראות איך:

לפני 40 דקות, Menro כתב:

שהכל לטובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל כך הבנתי את הטענות שלך על כלמוביל. הסדרת נושא התשלום היה ידוע לך וחתמתה עליו בחוזה. הרי גם אם היה צבע אפור בטון הייתה צריך להמציא את הכסף תוך זמן מוגבל ולא אשמתם ששוק יד 2 עכשיו על הפנים ושיונדאי הפסיקו לייצר אפור בטון.

הטענה היחידה הלגיטימית היא לגבי חוסר הרצון שלהם לדלג עליך. אבל זה כבר נתון לשיקול דעתם והפסד שלהם כי הייתה להם מכירה ביד שנפלה. סביר להניח שניסו להלחיץ אותך כי הם הרגישו שאתה הולך לבטל בכל מקרה.

לפני 59 דקות, Menro כתב:

אני אישית ראיתי קבלה על טיפול ב-4,500 ₪, לא ברור על מה

החלפת נוזל קירור. פעולה בלעדית של יונדאי/קיה, לא נעשה בשאר הרכבים החשמליים למיטב ידיעתי.

טיפ קטן: בעלי יונדאי שקיבלו טיפולים חינם בקניה, תדאגו לעשות 60 אלף קמ תוך 3 שנים,כי אז, הטיפול היקר הזה (לפחות הראשון) יהיה על חשבון הטיפולים חינם. אם לא עברתם 60 אלף ב 3 שנים החלפת הנוזל יהיה על חשבונכם.

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזמנת במאי 22 בידיעה שהמסירה תהיה בספט'-אוק', ואז ישר קפצת ליוני 23. מה קרה מספט' 22 ועד יוני 23? למה הסכמת לחכות 9-10 חודשים נוספים? יש פרק זמן די משמעותי שנעלם מהעלילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, itzik123 כתב:

ממש מבאס, אבל אם המחיר של מודל y פרפורמנס בעת ביצוע ההזמנה היה לא הרבה יותר מהאיוניק 5 שהזמנת, היית הולך על המודל y?

אם כן, אתה יכול לראות איך:

לא הגעתי לאזור המחיר של Y פרפורמנס (270K ש"ח, גם לדעתי האיוניק לא שווה את זה) מכיוון שהם שמרו לי את המחיר לפני העלאת המחירים שלהם (לא של המס), ואחרי הטבת הסכם סחר עם דרום קוריאה - ככה שהייתי יותר באזור של מודל Y סטנדרט ריינג' 

לפני 31 דקות, Uri-G כתב:

לא כל כך הבנתי את הטענות שלך על כלמוביל. הסדרת נושא התשלום היה ידוע לך וחתמתה עליו בחוזה. הרי גם אם היה צבע אפור בטון הייתה צריך להמציא את הכסף תוך זמן מוגבל ולא אשמתם ששוק יד 2 עכשיו על הפנים ושיונדאי הפסיקו לייצר אפור בטון.

הטענה היחידה הלגיטימית היא לגבי חוסר הרצון שלהם לדלג עליך. אבל זה כבר נתון לשיקול דעתם והפסד שלהם כי הייתה להם מכירה ביד שנפלה. סביר להניח שניסו להלחיץ אותך כי הם הרגישו שאתה הולך לבטל בכל מקרה.

החלפת נוזל קירור. פעולה בלעדית של יונדאי/קיה, לא נעשה בשאר הרכבים החשמליים למיטב ידיעתי.

טיפ קטן: בעלי יונדאי שקיבלו טיפולים חינם בקניה, תדאגו לעשות 60 אלף קמ תוך 3 שנים,כי אז, הטיפול היקר הזה (לפחות הראשון) יהיה על חשבון הטיפולים חינם. אם לא עברתם 60 אלף ב 3 שנים החלפת הנוזל יהיה על חשבונכם.

נכון יש חוזה, ולמרות שאני לא זוכר על מה חתמתי, אני לא חושב שהיה שם משהו שאומר שביום אחד הם יודיעו לי שיש לי שבוע לשלם להם את כל הסכום ואם לא ההזמנה תבוטל. וגם אם חתמתי על דבר כזה, יש חוזה - ויש לבוא קצת לקראת לקוח שרוצה לרכוש מכם רכב כל כך יקר. 

לפני 18 דקות, GOLF כתב:

הזמנת במאי 22 בידיעה שהמסירה תהיה בספט'-אוק', ואז ישר קפצת ליוני 23. מה קרה מספט' 22 ועד יוני 23? למה הסכמת לחכות 9-10 חודשים נוספים? יש פרק זמן די משמעותי שנעלם מהעלילה.

כמו שציינתי כל תקופת הזמן הזו הייתה מלאה בחוסר ידיעה, ללא צפי, כל הזמן התשובות שהתקבלו זה "סבלנות" ו"אוטוטו זה קורה". בספטמבר אמרו אוקטובר, באוקטובר אמרו נובמבר, וכן הלאה... 

עריכה אחרונה על ידי Menro

Volvo V40CC T3 Inscription 2019
Volvo S60 T5 R-Desing Plus 2015
Mazda 6 2.0L 2008
Mitsubishi Lancer Sportback 1.8L CVT 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון שלי

לפני 5 דקות, Menro כתב:

לא הגעתי לאזור המחיר של Y פרפורמנס מכיוון שהם שמרו לי את המחיר לפני העלאת המחירים שלהם

זה מסביר למה הם ששו לבטל לך את החוזה כל כך מהר.

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה והטיפול המדובר אכן קיים (4,500 ש"ח כל 60,000 ק"מ), זה מוסיף לעלות הנסיעה 7.5 אגורות לקילומטר.

זה ה-מ-ו-ן, בטח כשחושבים על זה שעלות החשמל היא 10-15 אג' לק"מ בטעינה ביתית.

יש אולי למישהו תיעוד של הטיפול הזה? נשמע לא סביר בעליל.

חיפשתי במפרט הטיפולים אבל אי אפשר להבין משם באופן חד משמעי.

image.thumb.png.99741e69ddc1ab74af0d99658f7756ab.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Menro כתב:

במאי 2022 הזמנתי איוניק 5 רמת גימור ELITE 4X4 לאספקה בספטמבר-אוקטובר (2022). 

מכיוון שידעתי שמדובר בכמה חודשים, כשבועיים לאחר מכן קניתי רכב, כביכול זמני, שוב וולוו (הייתה לי S60), הפעם V40 שנת 2019 בדגם מיוחד יחסית: קרוס קאנטרי, רמת גימור הגבוהה ביותר INSCRIPTION.
הרכב הנ"ל היה בטרייד אין של "כלמוביל" וקניתי אותו מהם.
בקצרה: הרכב מדהים מדהים מדהים – כלמוביל טרייד? ההפך הגמור. אבל זה לא הנושא הפעם.

ביוני 2023, אחרי שנה פלוס של המתנה, הודיעו לי שהצבע שהזמנתי, אפור בטון, לא מיוצר בינתיים ואני יכול לבחור צבע אחר ולקבל את הרכב באספקה במידית (הדבר הזה הוצג לי כמעין טובה, לא חובה, רק אם בא לי לקבל את הרכב בזמן הקרוב).
בהתחלה התלבטתי, אחרי זה אמרתי שאני מעדיף לחכות עוד קצת אין לי בעיה.

אחרי כמה ימים, התקשרו אליי שוב ואמרו לי שאני *חייב* לבחור צבע כי אין אפור בטון, לא מיוצר ולא ייוצר, אם לא – ההזמנה תבוטל.
ביקשתי שידלגו עליי, באישור שלי, שימשיכו לבא ברשימת ההמתנה שמחכה אחריי ואין לי בעיה – נעניתי בסירוב.
בחרתי צבע לבן כי לא היו יותר מדי אופציות ומכאן אמרו לי יש לך 7 ימים לשלם את כל הסכום במכה אחת.

הבעיה שיש לי רכב למכור, שהסכום שהוא שווה, שווה למקדמה שרציתי לתת (כ-100
K ₪ פלוס מינוס).
עכשיו כאן מתחילה הבעייתיות:

-          בשוק של היום למכור רכב כזה בשבוע – לא ריאלי.

-          מימון מלא מהם? הריבית שלהם מטורפת: עם שיעבוד, ריבית שנתית של 9.5% עם עמלת הקמה וקנס יציאה לא קטן במידה וארצה לסגור חלק – לא כלכלי בכלל.

-          טרייד אין? אז אותו רכב שקניתי מהם לפני שנה וקצת בכ-110K ₪ (ועוד היה צריך השקעה)
מבחינתם שווה היום 60
K ₪ לפני בדיקה – כן כן, מחיר של יונדאי 2016 – 42K ₪ מתחת למחירון המשוקלל.

אז איך פותרים את זה ב"כלמוביל"?
הדד-ליין שלי היה היום, 29.6.23, וההזמנה שלי בוטלה.

אחרי שנה פלוס של המתנה בחוסר ידע, ללא תשובות, ללא עדכונים (שבזמן הזה יכולתי להזמין טסלה ולקבל כבר 5 פעמים, אם לא יותר), ביום בהיר אחד הם מודיעים לך: הרכב הגיע, תשלם לנו הכל במכה בתוך שבוע – אם לא, ההזמנה שלך מבוטלת"

מזכיר שמדובר בסכום של כרבע מיליון ₪, לא כל אחד יכול להעמיד סכום כזה ברגע בלי למכור את הרכב הנוכחי שלו.

אז קודם כל, זה מוכיח לי שניצלתי מיבואן לא משהו (בלשון המעטה).
מעבר לזה כששיתפתי במקרה בקבוצה של בעלי איוניק 5, הם אמרו לי בעצמם שניצלתי.
שהרכב מלא בתקלות, מי שאין לו הטבת 3 טיפולים בחינם צריך להיפרד מאלפי שקלים על החלפת נוזלים (אני אישית ראיתי קבלה על טיפול ב-4,500 ₪, לא ברור על מה), הרכב גניב ברמות (ובעקבות כך, מחירי ביטוח הולכים להתייקר משמעותית) ועוד...

בקיצור, אני מאמין שהכל לטובה, רק רציתי לשתף במקרה. 
ברור לי שאם היה לי את כל הסכום במזומן יש מצב שלא הייתי מגיע לזה בכלל. 
אבל עצם זה שהגעתי לפינה הזו ונתקלתי בשירות אטום (שוב אגב) שלא ממש מנסה לפתור ולבוא לקראת - זה רק מוכיח עם מי יש עסק. 
אתם תעשו את השיקולים שלכם.

אני אישית לא ממליץ לעשות עם כלמוביל שום עסקה. לא בטרייד אין ולא ברכב חדש. 

באמת מבאס שציפייה של זמן רב יורדת לטמיון.

יאללה מה הרכב הבא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, orsh99 כתב:

בהנחה והטיפול המדובר אכן קיים (4,500 ש"ח כל 60,000 ק"מ), זה מוסיף לעלות הנסיעה 7.5 אגורות לקילומטר.

זה ה-מ-ו-ן, בטח כשחושבים על זה שעלות החשמל היא 10-15 אג' לק"מ בטעינה ביתית.

יש אולי למישהו תיעוד של הטיפול הזה? נשמע לא סביר בעליל.

חיפשתי במפרט הטיפולים אבל אי אפשר להבין משם באופן חד משמעי.

image.thumb.png.99741e69ddc1ab74af0d99658f7756ab.png

79d17d71-cc54-4de0-887b-ec07f5d40342.jpeg

2607a0a7-7bdf-486b-8071-a1dc2a7adee0.jpeg

• מבאס 2

Volvo V40CC T3 Inscription 2019
Volvo S60 T5 R-Desing Plus 2015
Mazda 6 2.0L 2008
Mitsubishi Lancer Sportback 1.8L CVT 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הפסדת כלום, על זה נאמר עכבה לטובה.

תקנה טסלה בלי טיפולים ועם רשת טעינה ותמיכה עולמית במחיר הזה או שתישאר עם הוולוו שהוא מפנק ואחלה של רכב בלי טובות של סוכני טרייד שרוצים להרוויח 

• אהבתי 5
  • רעיון טוב! 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגנת כלמוביל המחירים ושגרת הטיפולים הזאת קיימת בכול העולם, לא רק היבואן הישראלי מנסה לגזור קופון על לקוחות שבויים. 

אבל זה סתם תזכורת לכול מי שאוטומטית אומר "ברכב חשמלי הטיפולים משמעותית זולים יותר" 

ואני בטוח שעוד כמה שנים תהיה תזכורת לכול מי שאומר עכשיו "רכב חשמלי  כמעט ולא מתקלקל" 

• אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, davemustaine87 כתב:

להגנת כלמוביל המחירים ושגרת הטיפולים הזאת קיימת בכול העולם, לא רק היבואן הישראלי מנסה לגזור קופון על לקוחות שבויים. 

אבל זה סתם תזכורת לכול מי שאוטומטית אומר "ברכב חשמלי הטיפולים משמעותית זולים יותר" 

ואני בטוח שעוד כמה שנים תהיה תזכורת לכול מי שאומר עכשיו "רכב חשמלי  כמעט ולא מתקלקל" 

כלמוביל/יונדאי, זה באמת לא משנה.

אני עם טסלה מודל 3 מאוגוסט 21, 33K ק"מ וחוץ מפילטר מזגן לא היה צריך שום דבר.

ככה שאי אפשר להאשים את זה שהרכב הוא חשמלי.

אגב הפילטר עלה סביב ה-120 ש"ח והוחלף עצמאית תוך 10 דקות.

עריכה אחרונה על ידי orsh99
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 367 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...