Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

20 שנה בפורום? לא נמאס?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, falou כתב:

ולא רק בתחום הרכב

זה כביכול benefit צדדי, תופעת לוואי, אבל כמות הידע והנושאים השונים שזוכים למענה איכותי ב-אוף טופיק, לוקחת בהליכה כל פורמט של חוכמת ההמונים שנתקלתי בו ברשת עד עכשיו.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא פעם עלו פה תגובות באוף טופיק בסגנון "למה אתה שואל בפורום רכב שאלות על ****?"

והתשובה הנכונה והמתבקשת היא שטבעי שאחרי 20 שנה, מאגר רב כל כך של אנשים יכיל כמויות מידע עצומות בתחומים שונים ומשונים. 

אז נכון שלא כולם מבינים באותה הרמה בכל התחומים, חלק עוסקים בתחום X כמקצוע וחלק כתחביב, חלק עוסקים בY שלוש שנים וחלק 10, אך שוב, כמות הידע "הכללי" פה עצומה.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעה, EliC25 כתב:

מודים לך.

(אגב זה כנופצון מלשון כנופיה)

אני כנראה אחד ה'צעירים' פה, קצת יותר מעשור. סמוך לקניית הרכב הראשון שלי ב2013. מאז עברתי הרבה גם בתחום וגם בחיים האישיים שלי.

לצערי בתקופה האחרונה אני שם לב שאני פחות ופחות מוצא עניין בפורום, נכנס - בודק - יוצא, ולפעמים איזה שרשור אחד תופס לי את העין ואני נשאב לתוכו.

משתדל לשמור גם על אש דולקת בשרשורי השיפוץ או התחזוקה האישיים שלי, למרות שזה נעשה קשה יותר מפעם לפעם, כי נראה שזה די לחינם (אני לא בטוח שיש מי שקורא אותם עדיין).

בטח שקוראים 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כן עוקב אחרי השירשור של  @EliC25וגם אחר השירשור של @liorwohl

פשוט בשירשורי  פרויקטים שהם לא שירשורי דיון אנחנו קוראים ומתרשמים אבל בהרבה מקרים אין מה להוסיף לכתוב אז זה נראה מהצד שאף אחד לא קורא...

אני מאמין שיש הרבה אנשים שכן עוקבים.

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם הוותק שיש לכם פה, אני מרגיש עכשיו כמו תינוק ממש פה בפורום!

לפורום הזה התחברתי בגלל אחי הקטן שנקלע אליו בטעות בתחילת הקורונה בגלל השיעמום שהיה לו, אז הוא חיפש איך להפיג אותו

במשהו שקשור לליבנו, שזה רכבים כמובן, ומאז ועד עכשיו אני פשוט אוהב לשוטט פה.

לפני 4 שעות, נקודה טובה כתב:

בוקי, אתה אולי לא יודע מה אתה עושה פה כל השנים האלו, אבל אנחנו יודעים גם יודעים.

יודעים לכמה אנשים עזרת, באדיבות ונחמדות שקטה, בלי התנשאות ובלי זלזול, עם הרבה רצון לעזור.

יש לך מושג כמה אנשים קוראים שרשורים ישנים (על בעיות עכשוויות) ונעזרים בתגובות שאתה כתבת?

לי זה קורה כל הזמן, כל פעם שיש לי בעיה או שאלה ואני מחפש במעמקי הפורום - בסוף אני מוצא שאתה ענית.

אני מאמין שיש אלפים כאלה.

מה שכתבת יישאר פה לעוד הרבה זמן ויש עוד הרבה אנשים כמוני שיהנו ממנו.

אולי לך נמאס. לנו לא.

חזק ואמץ בוקי,

בעיני אתה סמל ודוגמא.

אכן כן, בוקי אתה באמת סמל חזק פה בפורום ומי אני הקטן(כמו שהזכרתי) שיאמר את זה, אבל מה לעשות שבאמת החכמתי ממך המוןןןן.

לפני 4 שעות, EliC25 כתב:

מודים לך.

אני כנראה אחד ה'צעירים' פה, קצת יותר מעשור. סמוך לקניית הרכב הראשון שלי ב2013. מאז עברתי הרבה גם בתחום וגם בחיים האישיים שלי.

לצערי בתקופה האחרונה אני שם לב שאני פחות ופחות מוצא עניין בפורום, נכנס - בודק - יוצא, ולפעמים איזה שרשור אחד תופס לי את העין ואני נשאב לתוכו.

משתדל לשמור גם על אש דולקת בשרשורי השיפוץ או התחזוקה האישיים שלי, למרות שזה נעשה קשה יותר מפעם לפעם, כי נראה שזה די לחינם (אני לא בטוח שיש מי שקורא אותם עדיין).

וגם אתה אליק, אני ממש אוהב לקרוא את הפוסטים והשרשורים שלך.

אני מאד אוהב לראות אנשים כמוך שיוצרים ועושים בידים שלהם דברים חשובים.

בקיצור, בקצת זמן הזה שאני מחובר לפורום הזה, הידע שלי יותר ויותר מתעשר מיום ליום, וממש כיף להיות פה!

המשך יום מוצלח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שלא נחשפתי לפורום הזה לפני, אני פה רק שנתיים וחצי, בערך..

פחות מחובר טכנולוגית, התפתחות מאוחרת.

אבל באמת בקריאה פה מבין כמה שאני לא מבין כלום!

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
בתאריך 27.5.2023 בשעה 16:59, Pavlik כתב:

בתיבת ההודעות הפרטיות יש לי כמעט כל הודעה שנכתבה אי פעם, כולל של הבחור ששלחתי לו סרט קונספירציה על אסון מגדלי התאומים

זה מסביר למה לפשוטי העם התיבה נסתמת אחרי 10 הודעות פרטיות 😜

אני פה כמעט 14 שנה, הגעתי בכלל מפורום אודיו (אין לי או לפחות לא היה לי שום עניין ברכבים, אני שתול), מאז פורום אודיו קצת דעך וגם ההתקנה האחרונה שלי בוצעה לפני כמעט 10 שנים,  אבל הפורום אוף-טופיק הוא פרייסלס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב2006 או 7, קיבלתי דוח. חיפשתי בגוגל אם אפשר להתחמק איכשהו (שילמתי כמו גדול) והגעתי לפורום בשם טופ-ספיד, שהיה פורום רכבים, עם שרשורים משפטיים, שרשורים נהיגה, רכבים וכו'. די דומה לנוכחי. ותיקי הפורום ההוא נהגו להתבטא בזלזול, על פורום אחר שלא הכרתי, קארספורום.

עם השנים הפורום ההוא נסגר (לא חושב שכתבתי שם מעבר להודעה או שתיים, אבל קראתי כל הזמן) והגעתי לפה.

אני חושב שהיה לי איזה יוזר אחר שנשכח. את הנוכחי פתחתי ב2011.

מאז אני קורא פה כל הזמן. גם את הכללי ואת ייעוץ מכירה והמשפטי. אבל מבלבל במוח בעיקר באוף טופיק.

המקום היחיד שאפשר לתכנן בו משכנתא לתפארת וגם לקבל המלצה לשווארמה הכי טובה בכל איזור בארץ, תוך כדי לרלור על המצב הפוליטי ותכנון טיסה לאירופה.

• אהבתי 3

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר ו @פינדר העלה את עניין טופ ספיד ואני זוכר ששלחו לי סטיקר בזמנו או שבכלל מדובר באתר גלישה כלשהוא XOOM(?) או משניהם קיבלתי את הסטיקר..

אז החלטתי קצת לחקור את הנושא וניסיתי לחזור לכתובת המקורית שזה topspeed.co.il, היום זה אתר למשחקים וכו'.

אז הלכתי לאתר way back ומצאתי את הרשימה שבטח משטרת ישראל לא כל כך רוצה להוציא מאחר והיא משתמשת במספרים הללו עדיין..

אז מצאתי את רשימת הרכבים הסמוים של המשטרה

screenshot-web.archive.org-2023_05.28-20_57_39.thumb.png.692c1b5cad6aad2a652eeca3a1d47395.png

כמה דברים על הרשימה: 

1. חסר רכב אחד שלא הצלחתי להכניס לצילום מסך הזה.

2. לא כל הרכבים קיבלו איזכור באתר משומשת.

3. הרכב הכי מוזר שממנו לקחו את הלוחית רישוי זה בכלל גרר לסוסים -> https://meshumeshet.com/c/1755615

4. מה שמעלה את השאלה, האם עדיין משטרת ישראל משתמשת בגרר לסוסים בתור מלכודת מהירות/מכמונת מהירות? 

• מצחיק 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, שביט כתב:

שיפוץ מאלף לרנו 15

פירוק לצורך שיפוץ לוטוס אירופה.  פירוק לצורך שיפוץ מלא, אך נעצר בשלב מסויים. עדיין שווה צפייה

פרוייקט שימור ושיפור Mazda Familia Neo

אלה 3 מומלצים שעולים לי בראש. אם אזכר , אצרף עוד.

זו דוגמא טובה לדעתי ל"מה שהיה פה פעם".

למה "פעם"?

אני עדיין פה כבר 19 שנה, וגם הרכב...😉

בהמשך החודש נעדכן את הת'רד.

Screenshot_2023-05-28-21-53-53-47_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg

• אהבתי 3
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט 12 שנים פה,

את הפורום הכרתי במהלך חיפושי רכב ראשון לאחר השחרור מהצבא. 

לא פעיל במיוחד, בעיקר קורא הרבה ויש כמה מדריכים שהכנתי אי שם כשהיה זמן והיה ריגוש מלטפל ולסדר דברים לבד. 

היום עם ילדים מוצא את עצמי מחליף בולמים ב 23:00 בלילה כי אין זמן אחר אז גם לא יוצא לתעד. 

לתחושתי כמו לרבים אחרים קארספורום של פעם היה יותר קארס מפורום, היום זה הפוך. 

בכללי מרגיש שיש פה 15-30 משתמשים שדואגים לסתום כל שרשור וכל נושא עם הדעות הידועות שלהם ובניגוד לפעם שהייתי קורא בעניין כל תגובה ותגובה היום יותר מרפרף בין העמודים. 

@EliC25 @Buki ועוד רבים, אל תדאגו מי שיודע להעריך בטוח קורא ולומד מהשרשורים שאתם מתחזקים ומעלים מדי פעם.

לסיכום, תראו את פוסט הפרידה הזה, נרשם ב 2004 והיום המצב עוד יותר גרוע. 

שמחתי לראות לאחרונה יוזמה של מנהלי הפורום להילחם בתופעה אבל לדעתי צריך להחריף את המאבק, היו פה כמו שרשורי אחזקה לאחרונה שפשוט כאב לקרוא את התגובות של בעלי הקורולות והמאזדות 3.

פורום מעולה בו ניתן למצוא תשובות לכל בעיה ולהכיר אנשים נפלאים. 

עריכה אחרונה על ידי rev-Match
  • אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, EliC25 כתב:

מודים לך.

איש יקר אלי, האמת שבזכותך אני עדיין בפורומים השונים וגם כאן בין היתר, 

היכולת שלך להיות ספצ במה שאתה עושה נורא חסרה כבר. 😊🙏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זורם עם הזרם ..

אני פה כמעט מחצית מחיי הבוגרים , בעיקר כקורא אבל לפעמים גם מגיב וגם שואל .

הגעתי לכן אחרי שמקס טיונינג עוד בימיו כפורום דעך ואני זוכר שממש התבאסתי שנסגר האתר ומה עכשיו לעבור לאתר אחר ולהרשם ולא יודע מי נגד מי וצבעים שונים . בקיצור מאז ועד היום אני פה לסירוגין בעיקר שיש זמן וצריך לספק את הנפש או סתם שיש איזושהי תקלה או נושא מכני / טכני שמטריד אותי . 

אני זוכר שהגעתי למקס טיונינג דרך כתבה בעיתון גדול ( לא זוכר איזה ) על סרטוני מירוצים פיראטיים והייתי חייב לראות . אפילו את השיר מהסרטון אני זוכר ( של ראמשטיין לדעתי ) .

כיף לראות שהרבה מהמשתמשים שהעלו פוסטים מעניינים עדיין נמצאים ופעילים בפורום , במיוחד בימי הפייסבוק של היום . 

שכוייך ! 

IMG_8703.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פייסבוק?

אתה משווה את הסדר של הפורום, אפילו הגיבוב עם איזה 35,000 הודעות יותר קל להתמצאות משרשור פייסבוק עם 35 הודעות. 

כשאני עונה לשאלה בפייסבוק אני תמיד תוהה האם יהיה אפשר לקשר בין השאלות לתשובות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.5.2023 בשעה 21:05, Buki כתב:

לא יודע מה אני עושה פה כל השנים האלו...

כך או כך, נרשמתי לאתר בדיוק היום לפני 20 שנה...כמה שעות בזבזתי פה, זה בלתי נתפס 😁

IMG_20230525_230332.thumb.jpg.1032a578863cd22c62926383a193b3b0.jpg

האמת? מתישהו נמאס... 

לפני כמעט 20 שנה, בערך שנה אחריך, הייתי חייל שמנסה לשפר את האיביזה דור 1 של אמא שלו. הרבה מים חלפו מאז בנהר. הספקתי לכתוב כאן מלא הודעות בימים היפים שהייתה לי עבודה שכללה לא לעבוד, לעשות כאן הרבה דברים, כולל להיות מנהל פורום ואפילו להתפרנס מהאתר הזה. פחות מהפורום כפורום, שתמיד נשאר אוביקטיבי ועם מעט מאוד פרסום, אבל כן באקו סיסטם המטורף שנוצר לצידו. בתקופה ההיא הבאנו (לא הייתי לבד בסיפור) את האתר הזה למקומות שלא חלמנו עליהם. למי שכבר שכח (או שלא היה כאן אז) - היו כאן נציגים של יבואני רכב שכתבו ועזרו, היו ימי הדרכות ונסיעות מבחן לחברי הפורום, היה שמח.

אבל אז, לשאלתך בוקי, נמאס.  

כבר לפני כמה שנים ערקתי לצד השני. עכשיו אני דוחף לאנשים שממש לא מתעניינים ברכבים, רכבים שמי שמתעניין ברכבים כנראה לא היה קונה. 

עזבתי את הפורום. מדי פעם אני עוד נכנס לפורום לראות מה חם היום, למשל עכשיו כשאני תקוע באיזה חור ומחכה לטיסה הבאה. 

אבל האמת בוקי, מוריד בפניך את הכובע על כל כך הרבה שנים של התמדה ותשוקה לדבר. 

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...