Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאיזו מדינה הייתם מהגרים

Coro

פוסטים מומלצים

לפני 42 דקות, vadim6385 כתב:

תסבירו לי משהו.

למה במקומות של טורנדואים עדיין בונים את הבתים החד פעמיים האלה מעץ וקרטון?

למה לא לבנות בית נורמלי שיחזיק לאורך זמן?

אם קורס עליך מבנה, מה עדיף? בלוקים ובטון או עץ וגבס? 

וברצינות, הכל בגלל גמישות מבנית, מבנה עם בסיס מעץ יהיה גמיש יותר והסיכוי לקריסה נמוך בצורה משמעותית. 

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, בנצי כתב:

המדינה הזאת הולכת לפח מבחינת ניהול. 

ככל שהזמן עובר אני רואה איך הכל נהיה יותר יותר מחורבן. 

איכות החיים יורדת וכך גם התמורה למיסוי הגבוה, זה לא הגיוני עבורי. 

את 2022 אני אסגור עם הכנסות של כמעט 10 מיליון דולר אך אם אסיים עם 5% רווח אהיה מבסוט, זה מגוחך. 

מערכת המשפט שלנו הפכה לבדיחה, זאת אומרת הפשע משתולל, גנבו לי 4 רכבים בשנתיים האחרונות, את אשתו של השותף שלי שדדו מחוץ לסופר מרקט עם אקדח, לקחו לה את התיק ואת האוטו כשהיא יצאה לקניות עם הילדים.

פורצים לי לעבודות, היה לי בית שהומלסים החליטו לפלוש אליו ואחרי שחייגתי למשטרה חיכיתי שעתיים בשביל שתגיע עובדת סוציאלית במדים ותבקש מהם לעזוב. 

לאזרח נורמטיבי אין זכויות, הכל מוטה לכיוון הפושעים, נכנסת לחנות ולקחת משהו בלי לשלם? כל עוד העלות של מה שגנבת היא פחות מ1000 דולרים לא יעשו לך כלום, רוב הסיכויים שהמשטרה גם לא תשלח אף אחד. 

ואני לא גר בחור נידח, אני גר בלב של עמק הסיליקון, בשכונה שמחיר ממוצע לבית הוא מעל 4 מיליון דולר. 

התחילו לשדוד אנשים במרכזי קניות, מה המשטרה עשתה? הוציאה הודעה שמייעצת לאנשים לא ללכת עם רולקס ולא ללבוש מותגים או לנהוג ברכבי יוקרה... 

אני מדבר על מרכז קניות בקופרטינו, שכונה מאוד רגועה. 

מוסיפים לנו מיסי שקר, ושוחקים לעצמאיים את השכר והנשמה. 

כן מחירי הדלק גבוהים אבל כשיש לך צי של רכבי עבודה זה מאוד מורגש, להוציא מעל 6000 דולר בשבוע על דלק זה מורגש. 

זה דבר אחד קטן ואז עוד אחד ועוד אחד ולבסוף זה מתפוצץ. 

אני רואה חברים שעזבו את קליפורניה ואני מבין שאני מטומטם. 

למה אני צריך להשחק ככה כשהתמורה היא כל כך נמוכה? 

לאחותי וגיסי שגרים בפרבר יוקרתי של לוס אנג׳לס יש תלונות דומות.

מדברים על ירידה בתחושת הביטחון בסביבה הקרובה אליהם.

גם מפריע להם מאוד ששכר המינימום בקליפורניה גבוה במיוחד (מעסיקים כ20 עובדים). זה פוגע מאוד בתחרותיות שלהם מול מתחרים שנמצאים במדינות אחרות ומשלמים חצי מהם או אפילו פחות.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, בנצי כתב:

אתה איש העולם הגדול, מי אני שאפריע? מגלה ברשת שקנית דוקאטי... בושה. 

אני לא דואג מסופות,  אני ארכיב ליפטים לרכבים. כל השאר יכול להרטב. 

המדינה הזאת הולכת לפח מבחינת ניהול. 

ככל שהזמן עובר אני רואה איך הכל נהיה יותר יותר מחורבן. 

איכות החיים יורדת וכך גם התמורה למיסוי הגבוה, זה לא הגיוני עבורי. 

את 2022 אני אסגור עם הכנסות של כמעט 10 מיליון דולר אך אם אסיים עם 5% רווח אהיה מבסוט, זה מגוחך. 

מערכת המשפט שלנו הפכה לבדיחה, זאת אומרת הפשע משתולל, גנבו לי 4 רכבים בשנתיים האחרונות, את אשתו של השותף שלי שדדו מחוץ לסופר מרקט עם אקדח, לקחו לה את התיק ואת האוטו כשהיא יצאה לקניות עם הילדים.

פורצים לי לעבודות, היה לי בית שהומלסים החליטו לפלוש אליו ואחרי שחייגתי למשטרה חיכיתי שעתיים בשביל שתגיע עובדת סוציאלית במדים ותבקש מהם לעזוב. 

לאזרח נורמטיבי אין זכויות, הכל מוטה לכיוון הפושעים, נכנסת לחנות ולקחת משהו בלי לשלם? כל עוד העלות של מה שגנבת היא פחות מ1000 דולרים לא יעשו לך כלום, רוב הסיכויים שהמשטרה גם לא תשלח אף אחד. 

ואני לא גר בחור נידח, אני גר בלב של עמק הסיליקון, בשכונה שמחיר ממוצע לבית הוא מעל 4 מיליון דולר. 

התחילו לשדוד אנשים במרכזי קניות, מה המשטרה עשתה? הוציאה הודעה שמייעצת לאנשים לא ללכת עם רולקס ולא ללבוש מותגים או לנהוג ברכבי יוקרה... 

מוסיפים לנו מיסי שקר, ושוחקים לעצמאיים את השכר והנשמה. 

כן מחירי הדלק גבוהים אבל כשיש לך צי של רכבי עבודה זה מאוד מורגש, להוציא מעל 6000 דולר בשבוע על דלק זה מורגש. 

זה דבר אחד קטן ואז עוד אחד ועוד אחד ולבסוף זה מתפוצץ. 

אני רואה חברים שעזבו את קליפורניה ואני מבין שאני מטומטם. 

למה אני צריך להשחק ככה כשהתמורה היא כל כך נמוכה? 

מהצד השני - אני גר 9 דק' נסיעה (ספור, לפי יום ראשון האחרון) מבנצי ולדעתי זה המקום הכי מושלם שקיים.

אין לי מושג על מה הוא מדבר, אולי נקודות ספציפיות? הפשע פה כל כך לא קיים שאלו התגובות של הקהילה בפייסבוק:

image.thumb.png.d66ec5fad4c89d72387cbc4ce103ba92.png

עריכה תוספת:

בנצי גר בעיר שבאופן עקבי, כל שנה, לפי כל סקר, נמצאת ב TOP5 של הערים עם רמת האושר הכי גבוהה בארה"ב (מדובר ב 330+ מיליון אנשים כן?)

אז כן, זה באסה שעושקים אותך במיסים, ובאסה שבכל דבר שקיים - קליפורניה ממסה הכי גבוהה.

אבל מזג האוויר פה מושלם כל יום בשנה, ובניגוד לשאר ארה"ב יש לא מעט תמיכה מהסטייט.

לדוגמה: חברים קרובים שלנו איבדו את העבודה לפני שנה וחצי בגלל שסטרטאפ כושל נסגר.

הם לא רצו לחזור לישראל ובגלל מצב ההגירה פה נוצרה סיטואציה שהם בלי עבודה, עם 3 בנות, במקום אחד היקרים בכדור הארץ.

בקצרה ממש - התמיכה מהסטייט בכל הפרמטרים היתה כל כך גדולה שהם במשך שנה (עד שהגיע האישור עבודה החדש) הצליחו לשרוד במצב סבבה, בלי להתכלב, עם פחות מ 20k$.

בשביל שתבינו כמה הדבר לא טריוויאלי - רק השכירות שלהם היתה $4500 בחודש. והם אפילו לא עברו דירה.

עריכה2:

פשע? איזה פשע? אני גר ב #4, בנצי גר ב #7 - שוב אני מזכיר - מדובר בדירוג אובייקטיבי שמכסה את כל ארה"ב.

מי שלא מרגיש בטוח פה כי היה מקרה אחד או שניים - לא ירגיש בטוח בשום מקום.

image.png.40b65f7989b9d943b3a65071ffab5e50.png

עריכה אחרונה על ידי Morningstar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, Morningstar כתב:

מהצד השני - אני גר 9 דק' נסיעה (ספור, לפי יום ראשון האחרון) מבנצי ולדעתי זה המקום הכי מושלם שקיים.

אין לי מושג על מה הוא מדבר, אולי נקודות ספציפיות? הפשע פה כל כך לא קיים שאלו התגובות של הקהילה בפייסבוק:

image.thumb.png.d66ec5fad4c89d72387cbc4ce103ba92.png

עריכה תוספת:

בנצי גר בעיר שבאופן עקבי, כל שנה, לפי כל סקר, נמצאת ב TOP5 של הערים עם רמת האושר הכי גבוהה בארה"ב (מדובר ב 330+ מיליון אנשים כן?)

אתה די מנותק ממה שקורה מסביב, אני נמצא בחוץ בכל יום ומסתובב בכל איזור הביי. 

את אשתו של השותף שלי שדדו בסופר מרקט בסנטה קלרה.

אל תשכח שלי יש את האפשרות לעשות השוואה לכמה שנים אחורה, לפני 7 שנים גם יכולתי ללכת באוקלנד בלילה. 

אם פעם הייתי מבלה בסן פרנסיסקו כמעט כל סופ"ש (הייתי נפגש עם חברים לארוחת בוקר על המים בשבת בבוקר ונשאר שם עד הלילה) היום אני מנסה כמה שפחות להכנס לעיר הזאת. 

זה בתכלס עצוב מאוד. 

אז כן, השכונה שלי בטוחה ונקיה אבל זה לא מדד עבורי, החיים לא נגמרים בסוף הרחוב. 

לגבי טבלאות של רמת פשיעה, כשמורידים את האכיפה בחצי אז יש פחות דיווח, פריצה לבית, פעם אחת שלחו עובדת סוציאלית, שבוע אחרי זה הגיעו שוטרים, נראה לך שעצרו את הפולשים? שגם שברו חלון בשביל להכנס, לא, ביקשו מהם לעזוב. 

יש לי חבר מקסים עם מרצדס SL שהוא מחזיק כמעט עשור, פרצו לאוטו ולא מצאו מה לקחת אז שרטו את כל הרכב, התקשר למשטרה והמתין כמעט שעתיים עד שהתייאש ועזב. 

אני מצרף תמונה שצילמתי לפני מספר חודשים באיזור שהיה די סבבה.

SmartSelect_20221122_235944_Gallery.jpg

עריכה אחרונה על ידי בנצי
  • אהבתי 1

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד קשה לי להחליט לאן להגר.

מאוד לא בא לי ללמוד עוד שפה, ולכן אני דיי נעול על מדינות דוברות אנגלית. גם מזג אוויר - אישתי פחות זורמת על קור.

זורקים כל מיני רעיונות באוויר. כרגע על הפרק בריטניה ואוסטרליה. עם בריטניה הכל ברור - אנגלית, לונדון יקר, קרוב לאירופה וישראל. לעומת זאת אוסטרליה - לא כל כך ברור. יש פה מישהו שעזב לאוסטרליה ומוכן לספר קצת יתרונות חסרונות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאנחנו רואים בשרשור הזה, גם באותו מקום שני אנשים יכולים להרגיש דברים שונים לגמרי בנושאים מסוימים.

לכן, טוב נאמר שכל אחד ומה שמתאים לו. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, raiden כתב:

מאוד קשה לי להחליט לאן להגר.

מאוד לא בא לי ללמוד עוד שפה, ולכן אני דיי נעול על מדינות דוברות אנגלית. גם מזג אוויר - אישתי פחות זורמת על קור.

זורקים כל מיני רעיונות באוויר. כרגע על הפרק בריטניה ואוסטרליה. עם בריטניה הכל ברור - אנגלית, לונדון יקר, קרוב לאירופה וישראל. לעומת זאת אוסטרליה - לא כל כך ברור. יש פה מישהו שעזב לאוסטרליה ומוכן לספר קצת יתרונות חסרונות?

אז לונדון מאוד גשום ורוח, וקריר, עם קצת שלג בחלק מהשנה 

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, בנצי כתב:

אתה די מנותק ממה שקורה מסביב, אני נמצא בחוץ בכל יום ומסתובב בכל איזור הביי. 

את אשתו של השותף שלי שדדו בסופר מרקט בסנטה קלרה.

אל תשכח שלי יש את האפשרות לעשות השוואה לכמה שנים אחורה, לפני 7 שנים גם יכולתי ללכת באוקלנד בלילה. 

אם פעם הייתי מבלה בסן פרנסיסקו כמעט כל סופ"ש (הייתי נפגש עם חברים לארוחת בוקר על המים בשבת בבוקר ונשאר שם עד הלילה) היום אני מנסה כמה שפחות להכנס לעיר הזאת. 

זה בתכלס עצוב מאוד. 

אז כן, השכונה שלי בטוחה ונקיה אבל זה לא מדד עבורי, החיים לא נגמרים בסוף הרחוב. 

לגבי טבלאות של רמת פשיעה, כשמורידים את האכיפה בחצי אז יש פחות דיווח, פריצה לבית, פעם אחת שלחו עובדת סוציאלית, שבוע אחרי זה הגיעו שוטרים, נראה לך שעצרו את הפולשים? שגם שברו חלון בשביל להכנס, לא, ביקשו מהם לעזוב. 

יש לי חבר מקסים עם מרצדס SL שהוא מחזיק כמעט עשור, פרצו לאוטו ולא מצאו מה לקחת אז שרטו את כל הרכב, התקשר למשטרה והמתין כמעט שעתיים עד שהתייאש ועזב. 

אני מצרף תמונה שצילמתי לפני מספר חודשים באיזור שהיה די סבבה.

SmartSelect_20221122_235944_Gallery.jpg

מישהו אמר שבארה"ב אין פשע? בוא נגיד שפעם היתרונות שהיו פה בישראל לעומת ארה"ב, כבר לא קיימים. ומן הסתם שבארה"ב יש יותר הומלסים מבישראל, אתה לא באמת יכול להשוות את סדרי הגודל של האוכלוסיה פה ושם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה להתסדר מקצועית בשוויץ, הולנד ואפילו וינה עם אנגלית בלבד ... אבל אם הכוונה היא הגירה אז בלי השפה המקומית לא תהיה הטמעה אמיתית (ובשוויץ ממילא העדר אפשרות לקבל אזרחות בסופו של יום ללא היטמעות במקום).

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.11.2022 בשעה 11:25, Fazer כתב:

אין לי מושג, אח שלי גר בפורטוגל עוד לפני שהתחיל לעבוד שם אז אני לא יודע.

אם מעניין אותך יכול לקשר ביניכם.

סתם סיקרן אותי כי ראיתי מודעה כזאת בלוח דרושים :) אבל תודה רבה

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, raiden כתב:

לעומת זאת אוסטרליה - לא כל כך ברור. יש פה מישהו שעזב לאוסטרליה ומוכן לספר קצת יתרונות חסרונות?

שכר נמוך משמעותית מארה"ב ועלויות מחיה גבוהות יותר בהכל.  מצד שני, מזג אוויר טוב ברוב הערים, עם תחבורה ציבורית טובה, ומערכת בריאות ציבורית מצויינת (למרות שגם שם יש Private לבעלי אמצעים).

בתור יהודי אתה הולך לשלם הון תועפות רק בשביל לחיות ברובע שבו לא יקללו את הילדים שלך כל שני וחמישי.  אם חשובים לך חיים יהודים, אז שכח מזה.

מצד שני, זה אחלה מקום שבעולם אם אתה רווק עם מראה אנגלי \ אירי \ סקוטי.  אתה יכול להתחיל לשתות ולבלות החל משעה ארבע אחר הצהריים כל ערב...

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 17 שעות, בנצי כתב:

נשמע שיש לכם בעיה של משילות, שמעתי שבן גביר מחפש ג'וב

• מצחיק 9
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, בנצי כתב:

אל תשכח שלי יש אפשרות להשוות לישראל שאותה עזבתי לפני שנתיים.

אתה כותב בפורום ישראלי - מישהו מפה יקרא את הת'רד שלך ויחשוב שאתה גר בשכונת פשע בלוד.

הם לא יודעים באיזו רמת חיים אתה חי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Morningstar כתב:

אל תשכח שלי יש אפשרות להשוות לישראל שאותה עזבתי לפני שנתיים.

אתה כותב בפורום ישראלי - מישהו מפה יקרא את הת'רד שלך ויחשוב שאתה גר בשכונת פשע בלוד.

הם לא יודעים באיזו רמת חיים אתה חי.

אה, בהקשר הזה עדיף לגור באוקלנד מאשר בישראל, אמרתי את זה הרבה פעמים בעבר, אני מעדיף לעבור למקסיקו מאשר לחזור לישראל. 

• אהבתי 2
  • מצחיק 3
  • רעיון טוב! 2

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...