Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יין ללא שנת ייצור?

locus
שימו לב! השרשור הזה בן 590 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חובב גדול של Châteauneuf-du-Pape

אז הביאו לי לפני כחודשיים בקבוק יין שנקנה מחול במתנה

והיום אני בודק ולא מצליח למצוא שנת יצור.

כולל לא מוטבע על הבקבוק

(ולא…הוא לא יוצר ב1952)

יש למישהו תובנות?

F7B42B49-543F-4144-B433-76CA4736CEC5.thumb.jpeg.b8171a816f7d42052ba2ad704a98ab11.jpeg

E52AF6DC-33AB-4B8F-AC65-9DEA5E0CDA0F.thumb.jpeg.537067e3051fb51efac7ee2baceee9e8.jpeg

עריכה אחרונה על ידי locus

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נתקלתי בזה בעבר, אבל כל מה שנשאר זה לפתוח ולשתות, וכנראה שזה לא יין ליישון...

• רעיון טוב! 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיה. הצרפתים והתוויות שלהם, עולם סגור עם חוקים משלו שלא קשורים לשאר היקום...

לפי הגופן והברקוד מדובר במהדורה די עדכנית של השנים האחרונות. צריך להשוות את צבע הכיתוב בתווית, אולי זה יעזור.

עריכה אחרונה:

באתר הרשמי של היקב מופיע אותו צבע אדום, כך שסביר להניח שזאת הסדרה הכי עדכנית  כך או כך, כפי שכבר כתבו לך ולפי התיאור הרשמי בצרפתית - היין מתאים לצריכה מיידית בכל מקרה ולא מרוויח מיישון נוסף. פתח ושתה בתיאבון.

עריכה אחרונה בהחלט:

הם אפילו מציינים שהם מוסיפים "שכבת אבק" באופן מלאכותי. הזוי. מה לא עושים כדי לשווק יין...

https://www.brottedirect.com/product-page/châteauneuf-du-pape-la-fiole-du-pape-rouge-1

יר 

😕

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלל אצבע

אם לא רשום בתוית שהיין יושן בחבית. היין מיועד לצריכה מיידית. או בערך שנה מביקבוק.

שם פה תוית של יין שזרוק לי בארון. לדוגמא

20221011_193800.jpg

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון, אין מצב שששאטונף לא יושן בחבית. זה בסטנדרט.

עקרונית שאטונפים אפשר לשתות צעירים ואפשר גם ליישן הרבה, אם אני זוכר נכון.

חיפוש קצר מגלה שזה פטנט של הייקב הזה, יין ממספר בצירים. מאוד לא רגיל, אבל שווה ניסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שותה שנים שאטונף דה פף, מאוד אוהב.

הבקבוק הזה קיבלתי מתנה וזו הפעם הראשונה שאני רואה יין ללא תיאור שנת ייצור.

לפחות למדתי משהו חדש.

@לירון .ה. שים לב שבתוית שצילמת כתוב 2020, אצלי אפילו זה לא.

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, לירון .ה. כתב:

כלל אצבע

אם לא רשום בתוית שהיין יושן בחבית. היין מיועד לצריכה מיידית. או בערך שנה מביקבוק.

זה כלל אצבע טוב, אבל הצרפתים לא רושמים על התווית כלום. לא זנים, לא שנה ולא חבית ובטח לא כמה זמן שהה בחבית. בקטע הזה היינות הישראליים מאוד מפורטים משום מה.

אבל לא צריך ללכת רחוק - צירפתי קישור לתיאור הרשמי של היקב, אפשר להיעזר בגוגל טרנסלייט למי שלא חזק בצרפתית. בקיצור נמרץ - מדובר בערבוב של יין חדש ויין ששהה בחביות, מכמה שנים שונות, ומיועד לצריכה מיידית עד מקסימום 7 שנות אחסנה. 

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, hans כתב:

זה כלל אצבע טוב, אבל הצרפתים לא רושמים על התווית כלום. לא זנים, לא שנה ולא חבית ובטח לא כמה זמן שהה בחבית. בקטע הזה היינות הישראליים מאוד מפורטים משום מה.

זה בגלל שהסטנדרט של מה יכול להקרא, לדוגמא, שאטונף, הוא מוגדר. אילו זנים, באילו הרכבים עם/בלי חבית וכו׳. כל דבר אחר, זה עניין של היקב, ואתה צריך להכיר ולסמוך. או לא. 

דברתי פעם עם המנכ״ל של יקב יתיר. שאלתי אותו איך זה לנהל עשרות חלקות שפרוסות על גב ההר, כל אחת עם הגפנים/זנים שלה וכו׳. הוא סיפר לי שדיבר פעם עם בעל ייקב מבורגון שאמר לו: ה-400 שנה הראשונות, זה קשה. אח״כ זה רץ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, hans כתב:

אבל לא צריך ללכת רחוק - צירפתי קישור לתיאור הרשמי של היקב, אפשר להיעזר בגוגל טרנסלייט למי שלא חזק בצרפתית. בקיצור נמרץ - מדובר בערבוב של יין חדש ויין ששהה בחביות, מכמה שנים שונות, ומיועד לצריכה מיידית עד מקסימום 7 שנות אחסנה. 

כי רוב האנשים לא קונים יין שנועד לאיחסון, קונים כדאי לשתות.

ולשים בארון מעל התנור במטבח, זה לא נקרא לאחסן את היין.

בשביל זה צריך טמפ'  מסוימת/לחות/תנאי אור.

ויינות שאין שום אנדיקציה שעברו שם יישון בחבית, עדיף לצרוך עד שנתיים מהיצור.

ויש יינות כמו הבוז'לה הצורפתי, ששותים צעיר ביותר ולא יותר משנה אחרי הביקבוק.

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...