Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פנסיה - כמה כסף צריך ?

amir74
שימו לב! השרשור הזה בן 569 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הגעתי לגיל שאפשר להתחיל להיות מוטרד מהפנסיה :)

נניח שהמשכורת נטו שלי היום היא 10,000 שקל ואני חי ממנה מצוין. מספיק לכל מה שאני רוצה/ צריך/ חייב ועוד חוסך מזה קצת.

נניח שאני יוצא לפנסיה בשנת 2041 והצפי להכנסה חודשית מכל מיני מקורות גם היא תגיע ל-10,000 שקל נטו.

האם 10,000 שקל בשנת 2041 יספיקו למחיה באותה רמת חיים כמו היום ?

האם אותם 10,000 שקל יספיקו גם אם אחיה עוד 20 שנה אחרי הפרישה ?

האם בפנסיה ההוצאות גדלות או קטנות עבור רוב האנשים ?

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם אתה מתחיל להיות מוטרד עכשיו לקראת 2041 אתה באיחור של 15-20 שנה. את החיסכון הפנסיוני צריך להתחיל לא יאוחר מגיל 30.

האם יש לך קרן פנסיה? אם כן - כמה שנים אתה חוסך בה, ומה הסכום שהצטבר? בדוח הרבעוני שאתה מקבל תמצא 3 מספרים שיכוונו אותך למצבך - אומדן הסכום שתגבל בגיל פרישה אם תפרוש היום (כנראה סכום קטן), הסכום שתקבל אם תתמיד ותחסוך כמו שאתה חוסך כעת, והסכום שתקבל אלמנתך אם תלך לעולמך היום, או שאתה תקבל אם תהיה לך נכות 100%. מכל מקום, בצאתך לגמלאות קרן הפנסיה לא תשלם לך 10,000 ש"ח בחודש אלא בהתאם לחסכונותיך והמקדם שיהיה בתוקף כאשר תפרוש, וזה יכול להיות הרבה, הרבה פחות.

לגבי גובה ההוצאות - בד"כ מקובל שהן יורדות, אבל אני לא יודע מה הסיבה ומה המסובב: גובה ההוצאות או גובה ההכנסות. ובפורום הזה אין מספיק גמלאים כדי לדגום. אישית אני כרגע במצב ביניים - אשתי פרשה, אני עדיין לא - והתחושה (בלי ניהול פנקסים) היא שבינתיים אין שינוי בהוצאות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחשבות שלי, אין לי שום רקע בכלכלה.

אם צפי הפנסייה להיום הוא 10,000 ש"ח, אז כנראה כשיגיע רגע הפרישה תקבל יותר, שהרי הכסף מושקע ומניב רווחים.

האם 10,000 של היום יהיו אותם 10,000 ב 2041, כנראה שלא, שהרי יש אנפלציה.

מי יודע מה יהיה בעתיד. אבל, תוסיף גם 2,300 ש"ח קצבת זקנה, סכום נכון להיום למי שעבד יותר מ 25 שנים בארץ ושילם ביטוח לאומי.

הוצאות גדלות או קטנות?

מצד אחד, אין משכנתא שזאת הוצאה גדולה מאוד.

מצד שני, יש נכדים והרבה זמן לבזבוזים וטיולים.

וגם הוצאות בריאות עולות עם הגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל

אני לא מעוניין לחשוף נתונים אמיתיים. 

הנתונים שנתתי עונים על כל שאלותיך שלהבנתי אינן רלוונטיות.

זה לא חשוב מתי התחלתי לחסוך, מה שחשוב הוא מה הסכום שיצטבר בסוף למחיה.

זה לא חשוב אם יש לי קרן פנסיה, מה שחשוב הוא שיהיה מקורות הכנסה.

זה לא חשוב כמה שנים אני חוסך מה שחשוב הוא (שוב) כמה כסף יצטבר בסוף.

למה אתה יוצא מנקודת הנחה שתהיה לי אלמנה ?

למה אתה מדבר על מוות היום כשאני שואל על מוות בשנת 2061 ?

למה אתה קובע כמה תשלם לי קרן הפנסיה כשכתבתי שהכסף יגיע מכל מיני מקורות ?

פשוט מדהים איך כל תגובה שלך בפורום מצליחה להוציא אותי משלוותי.

תתעלם בבקשה מהשרשור הזה ואל תגיב בו, תודה.

לפני 6 דקות, Ron Poh כתב:

מחשבות שלי, אין לי שום רקע בכלכלה.

אם צפי הפנסייה להיום הוא 10,000 ש"ח, אז כנראה כשיגיע רגע הפרישה תקבל יותר, שהרי הכסף מושקע ומניב רווחים.

האם 10,000 של היום יהיו אותם 10,000 ב 2041, כנראה שלא, שהרי יש אנפלציה.

מי יודע מה יהיה בעתיד. אבל, תוסיף גם 2,300 ש"ח קצבת זקנה, סכום נכון להיום למי שעבד יותר מ 25 שנים בארץ ושילם ביטוח לאומי.

הוצאות גדלות או קטנות?

מצד אחד, אין משכנתא שזאת הוצאה גדולה מאוד.

מצד שני, יש נכדים והרבה זמן לבזבוזים וטיולים.

וגם הוצאות בריאות עולות עם הגיל.

הצפי לפנסיה הוא 10,000 לא יותר.

הסכום הוא לאחר חישוב כל הרווחים מהשקעות וכולל קצבת זקנה.

• אהבתי 2
  • רעיון גרוע 1
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 2

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, amir74 כתב:

התשובה לא חד משמעית.

ההוצאות השוטפות (אוכל, ביגוד, דלק וכו') עבור הזוג ישארו פחות או יותר אותו דבר, אבל ההוצאות השוטפות על הילדים (אם החליטו בגילם המופלג להינשא או לעבור לגור לבד),  יורדות.

מצד שני יש הוצאות אחרות שעשויות לגדול, מסעדות, בתי קפה, משלוחי אוכל, סל התרופות גדל, חופשות בארץ ובחו"ל.

וגם הילדים לא נשכחו, חבילת חתונה, והכי בוער בימים אלו, עזרה בדירה, מינוף.

במשפט אחד, "חיסכו ואימצו" (לפנסיה), כדברי הגששים, ויפה שעה אחת קודם.

ובמילים אחרות, שיתאימו לך (שלא תתנפל עלי, כמו על ספריאל), דאג למקורות הכנסה, ותשתמש בבריאות.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר, אני יוצא לפנסיה בעוד כעשר שנים.

בתכנון שלי שחסכונות שלי/פנסיה/קצבת זקנה (אם ישאר כסף למדינה) יהיו בסכום של הכנסה כפי שיש לי היום.

הוצאות לאחר הפנסייה תלויות באופן החיים שלך.

יש לי דודה שלאחר יציאה לפנסייה התחילה לטחון טיולים ארוכים לחו"ל. אז ברור שההוצאות שלה גדלו.

הורי לא שינו מדרך חייהם, אז ההוצאות שלהם נשארו זהות.

כפי שכתבתי לפני זה, הוצאות שלא תלויות בך ישירות, הם הוצאות בריאות שיגדלו עם השנים. בכמה הגידול?

מאחל לך ולכולנו בריאות טובה, אבל ההוצאות יגדלו במאות בודדות לתרופות, ולאלפים במקרה של הסתבכיות...

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@amir74אם אתה מדבר רק על הוצאות הזוג - זה אינדיבידואלי לגמרי. אין כללים. אתה יכול לשבת בשקט ולהצטמצם, אתה יכול לארח 8 נכדים 4 פעמים בשבוע, להחליט להחליף את הפונטו ל-S600 או לעבור לממגדלי טרנספורטר לעיר פיתוח.

לגבי קרן הפנסיה - זה הרבה יותר מחסכון. למעשה, שליש מהסכום שאתה משלם לקרן הפנסיה הוא פרמית ביטוח כדי לכסות אותך ואת משפחתך במקרה שאתה הולך לעולמך (אתה יודע, תאונות דרכים והתקפי לב קורים גם לפני גיל 80) או "רק" מאבד את כושר העבודה. והזכרתי את העניין כי הוא מפורט בדוח התקופתי של הקרן.

יש נושא חשוב נוסף שהוא תכנון מס. בעת הפרישה יש דבר שנקרא "קיבוע זכויות" שמאפשר פטור ממס על סכום שמתקרב למיליון ש"ח. אם אין לך חסכונות שמכסים סכום זה יש אפשרות לקבל הטבת מס על הקצבה הפנסיונית. כל הדברים האלה מצריכים חישוב וייעוץ על ידי מומחה.

בניגוד למה שאתה חושב, לסוג החסכון יש משמעות רבה בגלל ענייני מיסוי. חסכון פנסיוני (קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קןפת גמל, ולמעשה גם קרן השתלמות) זוכים להטבות מס, שאין בדרכי חסכון אחרות, שבהן אתה מפקיד כסף אחרי שנוכה ממנו מס. הוסף לכך את הזכויות בעת יציאה לגמלאות, ואז הסכום העומד לרשותלציותר גדול.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
  • רעיון גרוע 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגיל מבוגר יש הרבה יותר בלת״מים, ועם התארכות תוחלת החיים הסכום והמקורות שנצברו במועד תחילת הפנסיה צריכים להספיק ליותר זמן.

ומה אם תחיה יותר מ20 שנה אחרי היציאה מהפנסיה?

תזכור גם שכל הכספים צריכים להיות מוערכים בשקלים ריאליים ולא נומינליים.

לחלק מהשאלות ששאלת אי אפשר לענות בלי שתחשוף פרטים שאתה לא רוצה לחשוף מסיבות מובנות.

• אהבתי 1

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא יודע איך ייראו החיים ב 2041 אז בטח שאף אחד לא יכול להעריך את ההוצאות אז.

לפני 20 שנה מישהו חשב שנוציא כל כך הרבה על תקשורת למשל?

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכירים דבר על אמיר אז לייעץ זה יריה באפילה

נתחיל בהומור

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

שני בני זוג  כל אחד עובד במקום אחר שני כלי רכב עכשיו יצאו לפנסיה רכב אחד מספיק

כל החיים חלמת לקחת חוג סריגה / מחול / ציור / קרמיקה הופ עוד הוצאה

ומה על חו"ל קרוב רחוק קרוז 

ידוע הסיפור על הזקנה שיושבת ונהנית בקרוז באופן קבוע  לטענתה יותר זול ממועדון גיל הזהב אוכל בשפע רופא צמוד אויר צח 

הוצאה לבריאות עולה אז תשקיע בבריאות שלך היום עשוי לחסוך בעתיד

יש שלוש  מפלגות אצל הפנסיונרים

יול= יותר ירושה לילדים

פיל = פחות ירושה לילדים

איל = אין ירושה לילדים

בגדול 10K של היום יהיה שווה ל 10K של 2041 ריאלי 

• מצחיק 1

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, amir74 כתב:

האם 10,000 שקל בשנת 2041 יספיקו למחיה באותה רמת חיים כמו היום ?

מסתבר שלא. אינפלציה.

האם אותם 10,000 שקל יספיקו גם אם אחיה עוד 20 שנה אחרי הפרישה ?

כנ"ל 

למה רוב האנשים מעניינים אותך?

אני מתכוון, רק אתה יודע מה המצב המשפחתי שלך, ומה התוכניות והחלומות שלך לפנסיה

מה יעזור אם תדע שאצל רוב האנשים ההוצאות יורדות אם אתה יודע שיש לך 3 ילדים ואתה מעוניין לעזור להם לחתונות לימודים דירות, או לחלופין אצל רוב האנשים ההוצאות עולות כי הם יותר מטיילים וכד', אבל אתה יודע שהתחביבים שלך הם גלישת גלים ושביל ישראל?

עריכה אחרונה על ידי avargel
  • אהבתי 2
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

ישה, אפשר לחתימה?

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. האם 10,000 שקל בשנת 2041 יספיקו למחיה באותה רמת חיים כמו היום ?

2. האם אותם 10,000 שקל יספיקו גם אם אחיה עוד 20 שנה אחרי הפרישה ?

3. האם בפנסיה ההוצאות גדלות או קטנות עבור רוב האנשים ?

1. קרוב לוודאי שלא כי אינפלציה.

2. זו שאלה מצוינת אבל תזכור שאף אחד כאן לא מכיר אותך ולא חשפת פרטים, עקרונית ככל שהזמן עובר אתה מוציא החוצה הוצאות מסוימות - אבל מכניס אחרות. לכן התשובה היא בתכלס הכי מאעפנה שיש: תלוי בך. במדינה כמו ישראל, בה מערך הרפואה זול, אתה אמור להיות בסדר גמור אם התנהלת בצורה אחראית.

3. קצת דומה ל2, אבל מההיכרות המצומצמת שלי: בפנסיה אתה בד״כ בלי משכנתא, בלי ילדים לכלכל תזרימית - אלו דברים שמסייעים. מנגד אתה אולי תתמקד בתחביבים וטיולים, שזה משפיע. ניהול תקציבי נכון אמור להשאיר אותך במצב טוב גם בפנסיה. בנוסף, את החסכונות שלך אתה יכול ׳לפרוס׳ בתצורה מסוימת שתגדיל לך את ההכנסות (במידה ואתה לא רוצה להשאיר אותם לדור הבא).

שורה תחתונה: בפנסיה, כמו בחיים, מה שהכי משפיע זו ההתנהלות האישית שלך - בניית תקציב נכון, הבנת עלויות, תכן פיננסי, כל אלו will set you up for success יותר מכל דבר אחר.

• אהבתי 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Gosser1860 כתב:

ישה, אפשר לחתימה?

בהחלט

לפני 54 דקות, oryo כתב:

1. קרוב לוודאי שלא כי אינפלציה.

הכל יעלה

גם ההכנסות וגם ההוצאות לכן ריאלית תהיה בערך באותו מצב

• אהבתי 1

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, ישה כתב:

גם ההכנסות וגם ההוצאות לכן ריאלית תהיה בערך באותו מצב

השאלה היתה: 

לפני 13 שעות, amir74 כתב:

האם אותם 10,000 שקל יספיקו

ההכנסות לא עולות, ההוצאות כן

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...