Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פנסיה - כמה כסף צריך ?

amir74
שימו לב! השרשור הזה בן 604 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין שום דבר מטריד בניהול כספים דרך בית השקעות. הם חברי בורסה, גופים גדולים מאוד ואמינים מאוד.

• אהבתי 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 4 דקות, A_lex כתב:

אם תכננת לחסוך פחות מ73 אש"ח בשנה (פר אדם), אז קופת גמל להשקעה היא כנראה הכלי הכי משתלם, עקב הפטור ממס בעת משיכה ככקצבה לאחר גיל פרישה.

אם תכננת לחסוך יותר, אז לדעתי את החלק הראשון כדאי עדיין לשים שם, ורק את הסכום העודף להשקיע בדרכים אחרות. יש דרכים רבות וכנראה הכי משתלמת לטווח הארוך, היא אכן לקרוא וללמוד ולהשקיע עצמאית. מודה שאני עדיין לא הגעתי לזה.

יש את מה שנקרא פוליסות חיסכון שזה כמו קופות הגמל להשקעה אך ללא הטבת המס ובדמי ניהול גבוהים יותר. מאפשר פיזור והתאמה לרמת הסיכון הרצויה, ללא התעסקות, אך חלק מהחסכון שלך נאכל על ידי דמי הניהול.

אם הייתי מסוגל לחסוך 73 אלף בשנה לא הייתי מוטרד מהפנסיה :)

• אהבתי 1

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא אני אתן לך קצת מספרים, נכון לעכשיו .

הורי עברו לפני כמה שנים לדיור מוגן.

עלות לזוג 17000 לחודש.

לפני כחצי שנה אבי נפטר, ואימי הפכה סיעודית.

היא עם עובדת זרה צמודה, לכן עדיין משלמת לדיור מוגן אותם 17000 (מגורים עבור העובדת ועבורה), רק תוסיפו עכשיו שכר עובדת זרה, שזה בממוצע יוצא חודשי עם שבתות, ימי חופש, פנסיה והכל סביבות 8-9 אלף חודשי.

דווקא תרופות כמעט ולא משלמת, בגיל שלה הרב במימון המדינה. בכל מקרה עוד אלפיה לפחות הוצאות בנוסף מחיה שלה, בגדים ואביזרים. ועכשיו תגיד לי איפה 10000 מספיק.

אז נכון שמכרו את הדירה וזה מממן את הדיור. אבל הדיור הזה מציל אותה. בבית בתור סיעודית הייתה נמצאת לבד מול ארבע קירות 24 שעות.

פה יש לה כל יום פעילויות, היא רואה אנשים בחדר אוכל, יש חיים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז האם 10,000 ש״ח יספיק לסיעודי?

לדעתי כן. 

שכר עובדת זרה כולל הטבות יגיע לחישוביי גם ל  12,000 שח, המדינה נותנת כ 6,000 זאת אומרת ש 6,000 נוספים יגיעו מהמטופל. 

לסיעודי מגיע כל מיני הטבות, לדוגמה הנחה בארנונה שיכולה להגיע ל 70 אחוז. 

לכן כאמור התחלנו מ 10,000 לקחנו למטפלת 6,000 ונשאר להוצאות הסיעודי 4,000. 

מכיון שהוא סיעודי אז אין הוצאות כבדות כמו חו״ל אז הכסף יספיק. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Ron Poh החישוב שלך לקוי, שכחת שיש הוצאות שוטפות, ממכולת (לשניים - הדייר עצמו והמטפל/ת), ועד אינסטלטור וחשמלטור ומוניות לרופא - עוד כמה אלפים.

וחשוב מאוד - אותם 6000 ש"ח אינם אוטומטיים. הם מגיעים רק אחרי בדיקת יכולת לא רק של הזקן אלא גם של ילדיו, כולם צריכים להיות חסרי כל.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Ron Poh כתב:

אז האם 10,000 ש״ח יספיק לסיעודי?

לדעתי כן. 

שכר עובדת זרה כולל הטבות יגיע לחישוביי גם ל  12,000 שח, המדינה נותנת כ 6,000 זאת אומרת ש 6,000 נוספים יגיעו מהמטופל. 

לסיעודי מגיע כל מיני הטבות, לדוגמה הנחה בארנונה שיכולה להגיע ל 70 אחוז. 

לכן כאמור התחלנו מ 10,000 לקחנו למטפלת 6,000 ונשאר להוצאות הסיעודי 4,000. 

מכיון שהוא סיעודי אז אין הוצאות כבדות כמו חו״ל אז הכסף יספיק. 

החשבון שלך שגוי. זה תלוי במצב של המטופל. אצל אימי רק האמבולנס הפרטי לדיאליזה
זה מעל 2000 ש"ח, לאחר השתתפות המדינה. היכן הוצאות המגורים הרגילות (שכ"ד חשמל ארנונה מים) בחשבון שלך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, sperial כתב:

@Ron Poh החישוב שלך לקוי, שכחת שיש הוצאות שוטפות, ממכולת (לשניים - הדייר עצמו והמטפל/ת), ועד אינסטלטור וחשמלטור ומוניות לרופא - עוד כמה אלפים.

וחשוב מאוד - אותם 6000 ש"ח אינם אוטומטיים. הם מגיעים רק אחרי בדיקת יכולת לא רק של הזקן אלא גם של ילדיו, כולם צריכים להיות חסרי כל.

למי שיש הכנסה של 10,000₪, בהחלט ייקבל קצבת סיעוד כנ"ל.

ב 12,000₪ עבור המטפלת הכנסתי גם את כלכלתה וגם תוספת הוצאות חשמל/מים וכדומה בגלל שהייתה בדירה.

הוצאות דירה כמו אינסטלטור ובלתמים נכללו ב 4,000.

ואיזה שכר דירה, לאדם כבר יש דירה משלו הוא בפנסייה בגיל 67 לפחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.9.2022 בשעה 13:45, Ron Poh כתב:

הביטוחים הסיעודים הישנים, היו ללא הגבלת זמן, ולכן אוליהיו שוווים משהו.

הביטוחים הסיעודים של היום, תקפים לשנים ספורות בלבד, ומה אחר כך? חוזרים לנקודת המוצא.

אפשר עדיין לרכוש רובד ביטוח נוסף ללא הגבלת זמן

בתאריך 2.9.2022 בשעה 13:45, Ron Poh כתב:

הביטוחים הסיעודים הישנים, היו ללא הגבלת זמן, ולכן אוליהיו שוווים משהו.

הביטוחים הסיעודים של היום, תקפים לשנים ספורות בלבד, ומה אחר כך? חוזרים לנקודת המוצא.

אפשר עדיין לרכוש רובד ביטוח נוסף ללא הגבלת זמן

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסקנה שלי מהשרשור הזה היא שאם ביום שפרשתי לפנסיה אני בריא, ה-10,000 שקל התאורטיים יספיקו.

ברגע שאני הופך לסיעודי המצב מחמיר בצורה לא פרופורציונלית וההוצאות קופצות מעלה מעלה.

לפי המספרים שנזרקו פה נדרש 20-30 אלף להחזקה של אדם סיעודי בחודש.

ראיתי מבוגרים סיעודיים.

נכון להיום, לא חושב שאני ארצה לחיות בצורה כזו אבל אולי גם הם חשבו כך וכשהגיע הרגע ניסו לסחוט עוד דקה ועוד שבוע של חיים.

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביטוח בקופת חולים יחסית זול ומומלץ לעשות, מקבלים 5500 לסיעודי בבית ו10000 למוסד.

עם עוד ביטוח נוסף פרטי זה מכסה סכום נכבד.

מאחל שאף אחד לא יצטרך להשתמש בהם.

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.9.2022 בשעה 11:15, Ron Poh כתב:

ואיזה שכר דירה, לאדם כבר יש דירה משלו הוא בפנסייה בגיל 67 לפחות.

לא חסר אנשים שחיים בשכירות עד סוף ימיהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיימתי את המשכנתא ב-2015, אין לי אף הלוואה נוספת.

אני ממש לא מתכנן לקחת הלוואה לשום מטרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שהורי עברו לדיור מוגן, אבי ז''ל, אמר לי ש 90 אשכנזים, ושאל אותי אם אני יודע למה. ואז הוא הסביר לי, שכמעט כל ה 90 אחוז האלו מקבלים רנטה מגרמניה אז יש להם אפשרות לממן דיור מוגן....

• רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...