Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פנסיה - כמה כסף צריך ?

amir74
שימו לב! השרשור הזה בן 594 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 14 שעות, amir74 כתב:

האם 10,000 שקל בשנת 2041 יספיקו למחיה באותה רמת חיים כמו היום ?

בקצב של היום בשנת 2041 הכסף הזה יספיק לך לקניה במכולת, או שבוע של שכירות. 

בכל מקרה, כשקראתי את ההודעה של ספריאל ישר אמרתי - עוד הפעם הסבא המלמד עם הביקורת של הדור הישן, אבל מכאן ועד הגסות שהפגנתם זה לדעתי קצת מוגזם.

זה פורום כללי, ולא נראה לי נכון לעשות עליהום על מישהו כאן זה מבורך. פשוט לא חייב לענות…

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

במדינת ישראל אי אפשר להבטיח שתהיה לך קרן פנסיה ולכן אני ממליץ לחסוך בעוד אפיקים ולא אך ורק בקרן פנסיה.

זה יכול להיות מנדל"ן ועד להשקעה בקופת גמל. כל אחד והתיבלון שהוא אוהב.

נמחקה הערה מיותרת

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו - שחשוב מאוד לחסוך בעוד אפיקים כי כנראה שקרן הפנסיה לא תספיק. דרך אגב, קופות גמל הן אפיק חסכון פנסיוני ותיק ומוכר עם יתרונותיו וחסרונותיו. אישית אני מתיחס גם לקרנות ההשתלמות כחסכון פנסיוני וכמובן שכל אפיק אחר שיגרום לך להשאיר כסף מבורך. ולא לשכוח לגוון.

מצד שני, אם המצב יהיה כל כך בעייתי עד שקרן הפנסיה לא תשלם, כנראה שגם החסכונות האחרים ימחקו.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, oryo כתב:

השאלה היתה: 

ההכנסות לא עולות, ההוצאות כן

ראית שההכנסות בקרנות לא עולות

המשכורת לא עולה אם יש אינפלציה ? עולה

ואם היא עולה אז גם ההפרשה גדלה = הגדלה של הפנסיה.

ולכן ה 10 של היום יגדלו וגם ההוצאות יגדלו ואני מעריך כי ריאלית המצב יהיה פחות או יותר אותו הדבר.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, אנשים כאן לא הכירו את מנגנוני הפיצוי על אינפלציה שישראל פיתחה בעשורים הרעים. וכנראה שהם התנוונו, ואם האינפלציה תתחיל לדהור יהיה צורך להמציא אותם מחדש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, oryo כתב:

ההכנסות לא עולות, ההוצאות כן

כנראה הכוונה שההכנסות שלו לאורך השנים גם יעלו, אז ה-10K שעכשיו מחשבים לו לא יהיו 10K.
אפשר להתסכל על זה גם כמו שישה מסתכל, ה10K יהיו 10K ושום דבר לא עלה.

אופס כבר ענה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אז...

בעקבות השרשור,  שוקל להתחיל לחסוך באופן עצמאי עבור הפנסיה.

יש משהו שמומלץ כמו מדד תל אביב 125 לדוגמא ?

הצפי הוא לא לגעת בכסף במשך 19 שנה עד הפרישה כך שזה חיסכון לטווח מאוד ארוך.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד לחסכון הפנסיוני (ויש כבוד) ממליץ לכולם בראש ובראשונה  לעשות ביטוח סיעודי פרטי

נוסף על הביטוח של קופ"ח. כאחד שטיפל באב סיעודי ומטפל באם סיעודית

נוכחתי מקרוב, מה ההוצאות המטורפות הנדרשות על מנת לסיים את החיים בכבוד.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, amir74 כתב:

בעקבות השרשור,  שוקל להתחיל לחסוך באופן עצמאי עבור הפנסיה.

יש משהו שמומלץ כמו מדד תל אביב 125 לדוגמא ?

הצפי הוא לא לגעת בכסף במשך 19 שנה עד הפרישה כך שזה חיסכון לטווח מאוד ארוך.

1. החלטה מעולה!

2. 19 שנים זה לא טווח ארוך מאד, אולי בינוני-ארוך.

3. גם בטווח הזה כדאי מאד לפזר סיכונים ככל האפשר, אתה לא יכול לדעת עם עוד 18 שנים יעבור בת״א איזה ברבור שחור שיטיס את המדד הזה או צאצאיו לזבל בדיוק כשתצטרך את הכסף.

אסטרטגיות לפיזור יכולות להיות שונות מאד, אבל מדד אחד לא נראה לי ביניהם. תתייעץ עם מישהו שמבין, רצוי יותר ממישהו אחד, תעשה שיעורי בית ואל תתבייש לשאול. זה הכסף הגדול בחיים הרבה יותר משקל וחצי ברמי לוי.

• אהבתי 1

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביטוחים הסיעודים הישנים, היו ללא הגבלת זמן, ולכן אוליהיו שוווים משהו.

הביטוחים הסיעודים של היום, תקפים לשנים ספורות בלבד, ומה אחר כך? חוזרים לנקודת המוצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, A_lex כתב:

איזה סכום אתה חושב לחסוך בשנה?

קופת גמל להשקעה כבר יש לך?

מעדיף שלא לפרסם מספרים אמיתיים.

בדיוק היום הכרתי את המושג הזה של קופת גמל להשקעה, נשמע מסקרן.

"מטריד" אותי שאצטרך להשתמש בבית השקעות ולא בחשבון בנק שלי אבל היתרון של משיכת כספים כקצבה ללא מיסוי על רווח נראה לי שווה את זה.

מה קורה אם נשאר כסף בקופת הגמל להשקעה לאחר מוות ?

עריכה אחרונה על ידי amir74

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תכננת לחסוך פחות מ73 אש"ח בשנה (פר אדם), אז קופת גמל להשקעה היא כנראה הכלי הכי משתלם, עקב הפטור ממס בעת משיכה ככקצבה לאחר גיל פרישה.

אם תכננת לחסוך יותר, אז לדעתי את החלק הראשון כדאי עדיין לשים שם, ורק את הסכום העודף להשקיע בדרכים אחרות. יש דרכים רבות וכנראה הכי משתלמת לטווח הארוך, היא אכן לקרוא וללמוד ולהשקיע עצמאית. מודה שאני עדיין לא הגעתי לזה.

יש את מה שנקרא פוליסות חיסכון שזה כמו קופות הגמל להשקעה אך ללא הטבת המס ובדמי ניהול גבוהים יותר. מאפשר פיזור והתאמה לרמת הסיכון הרצויה, ללא התעסקות, אך חלק מהחסכון שלך נאכל על ידי דמי הניהול.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...