Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוצאת דרכון רומני

vxlan
שימו לב! השרשור הזה בן 688 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חפש קבוצה בפייסבוק בשם "שורשים רומנים"

ציקי, מנהלת הקבוצה היא בעלת המון ידע וניסיון בנושא.

תלוי בכמה המקרה שלך מורכב - אתה יכול להסתפק מץבמאכר, ולא בעו"ד, שזה מוזיל את העניין מאד

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתרי גבריאל

מחירים משתנה איזה תהליך צריך.

לגבי לבד או עו"ד, תלוי בכיס שלך. לדעתי 2000 שח  שווהשמישהו עם קשרים ירוץ בשבילך ובלי לחכות בתור או כל רגע ללכת לאמת עוד פרטים או להוציא פרטים מרומניה.

תתייעץ, תקרא באינטרנט ותבין מה נדרש ממך.

בגדול זה תלוי אם צריך להוציא להורים אזרחות מחדש או שהם עדיין אזרחים.(יש כאלה שבוטלה אזרחות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן.

ולאחרונה ניסיתי לחדש ולגמרי ויתרתי על הנושא.

ואוו איזה כאב ראש. (כמובן בתלות במצבך ואיזה מסמכים יש לך)

עו״ד חד וחלק.

לפני 1 דקה, vogel כתב:

כתרי גבריאל

מחירים משתנה איזה תהליך צריך.

לגבי לבד או עו"ד, תלוי בכיס שלך. לדעתי 2000 שח

אנחנו עבדנו איתו על כמה דברים.

אין תלןנות (בזכותי קיבלתי את הדרכון. ובהתייעצות איתו החלטתי לאחרונה לא לטרוח אפילו לחדש… בגלל אוסף הדרישות לרישום הנישואים… 🤦‍♂️)

המחיר שציינת לא נראה לי ריאלי.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה היה 4500 לפני כמה שנים, התכוונתי הפרש בין לבד לעו"ד זה 2000 שח.

צריך חתימות, תרגום מסמכים, אימות, בדיקות ברומניה וכו

לא חושב שיש צורך לחדש דרכון כל כמה זמן, נטו הוצאת כסף. העיקר שיהיו בעלי אזרחות. כבוגר, זה מקנה טיסות עם דרכון זר ולמקומות שהכניסה לישראלים סורה. או לימודים

עריכה אחרונה על ידי vogel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר אצל עורך דין הוא פי שלושה לפחות ממה שנכתב כאן.

אף אחד לא הציע ללכת "לבד".

המאכר עושה עבודה של עורך דין, ולפעמים אפילו יותר טובה.

גש ותוציא תעודות לידה ישראליות של מבקש הדרכון, הוריו, ובעל האזרחות הרומנית עליו מסתמכים.

זה השלב הראשון.

אם השמות תואמים במאה אחוז (גם טעות באות או איות שונה מספיקות בשביל כאב ראש של שנים), ובמרשם התושבים ברומניה אותו אדם מופיע כאזרח כלומר, כמו שכתב ליביו לא ויתר על האזרחות/נשללה ממנו), אז התהליך אינו מסובך בכלל, ובאמת שאפשר להסתדר אפילו לבד. (אם יש לך מישהו דובר רומנית טובה כולל קרוא וכתוב).

המאכר, (שלוקח בערך את הסכום שנכתב כאן) פשוט יודע איך להריץ עניינים.

חוץ מזה, יש לך קצת תרגומים משפטיים ומסמכים עם חותמת אפוסטיל/ נוטריוני שעולים בנוסף.

התהליך לאזרחות לוקח בערך שנתיים, בסופו אתה נשבע אמונים לרומניה בפני הקונסול, ואז צריך להגיש בקשה לדרכון. (שוב- אם אתה דובר רומנית זו לא בעיה. אם כן- המאכר/עו"ד שלך ישמח לטפל בתשלום נוסף).

Drum bun si multe sanetate

• אהבתי 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון והזמן נשמע בערך נכון.

אם אתה לא דובר וקורא רומנית - אתה חייב משהו שכן שילווה אותך בתהליך.

אם משהו ויתר על אזרחות - צריך קודם לחדש אותה. (זה היה המקרה שלי. וגם לא היתה לי תעודת לידה רומנית)

אם אתה נשוי - צריך לרשום גם את הנישואים (זה השלב שבו נשברתי בחידוש דרכון. אני בארהב והרישום נישואים צריל להערך ברומניה או בישראל למרות שאני גר בארהב. כי זה נרשם מול הקונסול האיזורי של הנישואים) וזו ערימת מסמכים נוספת…

That said הם השתפרו מאוד בשירות מאז תקופת הקורונה ויש מייל וטלפון (ברומניה, ברומנית) שעונים מהר ומדויק על שאלות.

קח בחשבון שהכל צריך תרגום לרומנית עם חותמת אפוסטיל ושכל צעד לוקח חודשים.

(אני כרגע במצב שרוב הסיכויים שאני אוציא פשוט אזרחות צרפתית דרך אשתי כי זה יותר פשוט. מינוס לשפר את הצרפתית שלי. או זה או שאני אקבל דרכון אמריקאי קודם…)

• אהבתי 1

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי בזמנו לבד. נולדתי שם ועליתי בגיל קטן, ולא ויתרתי על אזרחות, אז לא היה מסובך.

לא יודע כמה קשה היום.

התהליכים בכל אופן יותר מהירים לאחרונה.

למשל, תעודת לידה לקטנה שלי הנפיקו במקום לפני כמה שבועות כשהיינו.

חוסר הנחמדות לעומת זאת, נשאר.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי דרכון אצל גבריאל כתרי כבר עברו בערך 12 שנים, ממליץ עליו,

לא זוכר כמה עלה, אבל כמה אלפים טובים, כבר הספקתי לעשות חידוש אחרי 10 שנים, ועשיתי לבד,

החידוש לא היה ממש קשה, פשוט נכנסתי לאתר שלהם, קבעתי פגישה, אני לא יודע לקרוא ברומנית, קצת ממש קצת מבין רומנית, פשוט תרגמתי את כל האתר והצלחתי לבצע פגישה,

בפגישה דיברתי אנגלית והכל עבר בהצלחה.

אגב לביו, למה היית צריך לרשום את הנישואים שלך בשגרירות , בשבילך להוציא לילדים דרכון ?

אם זה לא מעניין אותי בשביל הילדים עדיין צריך לרשום נישואים בשגרירות  ? ואם לא עושה את זה מה ההשלכות של זה ?

Golf 1.6 DSG 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא של אשתי מוציא עכשיו לו ולילדים אצל גבריאל כתרי, הוא ביקש גם פרטים שלי כי אמר שניתן לקבל איזשהו אישור העסקה בגבולות האיחוד שיזרז אפשרות שגם אני אקבל דרכון בסופו של דבר או משהו כזה, בכנות לא התעמקתי…

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, MX-5 כתב:

אגב לביו, למה היית צריך לרשום את הנישואים שלך בשגרירות , בשבילך להוציא לילדים דרכון ?

מכיוון שהסטטוס האזרחי שלי השתנה - הם מחייבים שאני ארשם כנשוי כתנאי לחידוש הדרכון.

זו בפני עצמה דרישה דיי סטנדרטית של הרבה מדינות אירופאיות.

עשינו את זה לדוגמא מול הקונסוליה הצרפתית גם בשביל להוציא את הדרכון של אשתי ולרשום את הילדה הראשונה כאזרחית צרפתית בזמנו

החלק הלא סטנדרטי זה לעשות את זה מול רומניה או ישראל בזמן שאני בארהב נחשב תושב ושייך לקונסוליה בניו יורק. מה שדורש ממני גם דרכון ישראלי בתוקף. בגלל שאני לא ניגש במקום.

Catch 22

חידוש דרכון בפני עצמן היא פעולה פשוטה וחינמית

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באותו מצב כמו ליביו. מסרבים לחדש לי דרכון מכיוון שלא רשמתי את הנישואין שלי ברומניה.

אצלי העלילה עוד יותר מסובכת בגלל שהספקתי להתחתן, להתגרש ולהתחתן שוב, ואת כל שרשרת האירועים הזו יש לרשום, מה שלא טרחתי לעשות בזמן שהאירועים התרחשו.

הבעיה החמורה היא שצריך לעשות את זה מול הרבה רשויות שמפוזרות ברחבי רומניה (חלק מהרישומים נעשו במקום בו נולדת - במקרה שלי בוקרשט, וחלק במקום המגורים האחרון שלך ברומניה - במקרה שלי העיר דבה במחוז הונדוארה שבמערב רומניה). זהו תהליך ארוך ואין סיכוי לאדם שפוי להחזיק בשפיותו לאורך ההליך. אציין שאני מדבר, קורא וכותב רומנית ברמה גבוהה, וזה לא עוזר מספיק. פניתי לעורכת דין קרובת משפחה שלי והיא מטפלת בעניין. להערכתה זהו תהליך של שנה-שנה וחצי!

לבת שלי הוצאתי אזרחות בריטית בזכות זה שאשתי נולדה באנגליה, בתהליך מהיר ויעיל שכולו מתבצע אונליין. חבל רק שהיה בינתיים ברקזיט. אני מניח שאחרי שאסיים את ענייני הבירוקרטיים אוציא לה גם אזרחות רומנית. שיהיה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...