Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש- סיאט אטקה או סקודה קארוק

Matan01
שימו לב! השרשור הזה בן 669 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אנחנו זוג+1 שמחפשים רכב מרווח בעל תא מטען גדול.

חשבנו על הסיאט אטקה או ה קארוק של סקודה, שניהם ברמת אמצע מבחינת אבזור.

האם יש העדפה לדגם מסויים? האם הקארוק המתוח אמור להגיע לארץ בקרוב?

אשמח לשמוע את דעתכם המלומדת.

תודה,

מתן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההמלצה הקבועה לאחרונה - כדאי לך להתחיל מבדיקה זמינות לפני שאתה בונה על משהו וננעל. פתאום תגלה שרק הדגם הבסיסי במלאי ובצבע שאתה לא רוצה.

לגבי אטקה וקארוק - זה כמעט אותו אוטו למעט הבדלי עיצוב וכיול קלים. אטקה קצת יותר מרוסן וקשיח, אני מעדיף את זה ככה אבל זה עניין של טעם.

הסיאט משתלם יותר ולרוב מציע רמת אבזור עדיפה במחיר נמוך יותר. אם אתה כבר מגיע לרמת האבזור האמצעית אקספיריינס כדאי לך לשקול את המאמץ הקטן ל-FR שכולל כמה תוספות משמעותיות כמו חיישנים היקפיים, תאורת אווירה ומערכת שמע משודרגת. 

באופן כללי בעיני הגרסה המשתלמת ביותר היא אטקה סטייל על הכביש בקצת יותר מ-150K. אני אישית מתלבט אם לרכוש אחת ואחרי בירור אני יודע שיש רכבים זמינים למסירה בחודש הבא. הקארוק הבסיסי קצת יותר יקר ומגיע בלי תאורת לד ועם ג'נאט קטן שיוצרים מראה קצת מבאס. בעיקרון אמורה להיות לו מערכת לניטור שטחים מתים ובלימה אוטונומית בנסיעה לאחור שלא קיימים באטקה אבל אלה מערכות שנגרעו כמעט מכל הדגמים בגלל משבר השבבים כך שרוב הסיכויים שהוא מסופק כיום בלעדיהן.

שים לב ששני הדגמים עברו מתיחת פנים, אטקה המעודכן נמכר בישראל כבר קרוב לשנה, קארוק מעודכן אמור להגיע מתישהו במהלך השנה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי ממליץ גם לבדוק היטב את מקור הרכב, הבנתי שיש אטקה וקארוק למסירה מידית אצל סוכני ייבוא מקביל ללא מערכות בטיחות כלל או מערכות חלקיות.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקשרתי לסוכנות וקיבלתי קצת יותר מידע.

יש אטקה סטייל במלאי לעוד חודש. דגם אקספיריינס כבר לא קיים. 

הfr יגיע בספטמבר בצבעים נבחרים ואין ניטור שטחים מתים בדגם. לא ברור איזה עוד מערכות נגרעו מהמפרט 

הסקודה קארוק לעומתה כרגע לא במלאי. הצפי לדגם המתוח הוא בתחילת יולי (רשימת המתנה) ואין מפרט או תמחור כרגע.

יש פה דילמה רצינית 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לך לנסות לברר מה המשלוח הבא של האטקה ולשריין לעצמך רכב, שלא תתבאס מהמפרט של הקארוק וזמן ההמתנה לאטקה יתארך פתאום. קניית רכב חדש הפכה פתאום לתהליך שיש לחשב שנה קדימה, הזוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה ברשותי קארוק סטייל בנזין ומאוד נהניתי ממנה. בזמנו השוותי מול האטקה והקארוק הייתה חבילה יותר מושלמת בעיניי למרות שגם הייתה יותר יקרה. לסיכום, שתי המכוניות איכותיות. לטעמי היום, האטקה סטייל במחיר שלה מציעה חבילה אטרקטיבית יותר מהקארוק. בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Matan01 כתב:

התקשרתי לסוכנות וקיבלתי קצת יותר מידע.

יש אטקה סטייל במלאי לעוד חודש. דגם אקספיריינס כבר לא קיים. 

הfr יגיע בספטמבר בצבעים נבחרים ואין ניטור שטחים מתים בדגם. לא ברור איזה עוד מערכות נגרעו מהמפרט 

הסקודה קארוק לעומתה כרגע לא במלאי. הצפי לדגם המתוח הוא בתחילת יולי (רשימת המתנה) ואין מפרט או תמחור כרגע.

יש פה דילמה רצינית 🙂

משבר השבבים פוגע בהרבה מערכות, לא מאבזרים את הרכבים במה שלא חייבים.

קראתי כמה ביקורות שנתנו שבחרו בקארוק על פני האטקה ביתרון קל, הן די שקולות (גם אותו קונצרן).

כנראה שאישית הייתי הולך על הקארוק, אבל באמת שההבדלים מאד מינוריים.

יש ממחר למשך 3 ימים מבצעים בסיאט, תראה אם ההוזלות מצדיקות ללכת על האטקה במקום.

עריכה אחרונה על ידי car9203
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. המבצע של סיאט הוא כ3000 שח הנחה.

אני חושב גם על הפגו 3008 דיזל אקטיב (בעיקר כי לא בא לי את ה1.2 עם הרצועה המתפרקת)

במחיר מעט יותר גבוה, אבל עם צריכת דלק שאמורה להיות טובה יותר.

בפגו אין הנחות אבל יש טרייד במחיר מחירון. 

השאלה היא איך הפגו 3008 ביחס לסיאט וסקודה בתחזוקה ובצריכת הדלק?

עריכה אחרונה על ידי Matan01
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיזל יהיה כמובן חסכוני יותר בדלק. את עלויות האחזקה מעבר לזה אני לא מכיר. תתחיל מלבדוק ביטוחים באחד ממנועי ההשוואה האינטרנטיים.

אגב ה-3008 לא קצת יותר יקר, אלא באופן דיי משמעותי. 3008 דיזל בסיסי עולה 174K לפני רישוי ותוספות, והוא לא מאובזר כמו אטקה FR עם הרבה חוסרים לעומתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Mike808 כתב:

הדיזל יהיה כמובן חסכוני יותר בדלק. את עלויות האחזקה מעבר לזה אני לא מכיר. תתחיל מלבדוק ביטוחים באחד ממנועי ההשוואה האינטרנטיים.

אגב ה-3008 לא קצת יותר יקר, אלא באופן דיי משמעותי. 3008 דיזל בסיסי עולה 174K לפני רישוי ותוספות, והוא לא מאובזר כמו אטקה FR עם הרבה חוסרים לעומתו.

אתה לגמרי צודק בעניין המחיר, למרות שהאקטיב פק של פגו היא רמה די מאובזרת בעצמה.

מאוד לא אהבתי את הגישה שמערכות ירדו מהאטקה FR ,  ולא משנה הסיבה - אבל המחיר נשאר זהה והם הורידו גם את גרסת הביניים xp  שהייתה זולה בכמה אלפי שקלים מהFR. זה מרגיש לי כמו נסיון לגרד עוד כסף מהלקוח על גרסה יקרה יותר למרות שההבדלים כבר די מינוריים.

אני הולך לבדוק בשישי את הפג׳ו 3008 ברמת אקטיב דיזל. אגב, אם המחיר של הפרמיום 1.2 קרוב יחסית לאטקה ונחשב לפחות על פי מבחני דרך, לחדשני יותר.

מבחינתי אגב מה שחשוב לי זה השילוב של מחיר, בטיחות וצריכת דלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האקטיב פק מאובזר באופן דומה לאטקה סטייל וקארוק אמבישן, המחיר שלו גבוה באופן משמעותי.

ממה שאני יודע מה שירד מאטקה FR זה מערכת לניטור שטחים מתים והתרעה על תנועה חוצה מאחור. נכון ללפני חודשיים וחצי ברכישת ארונה חדשה שגם ממנה המערכות האלה ירדו קיבלתי זיכוי של 1,500 ש"ח, הייתי מוותר עליו בשמחה אם ניתן היה לקבל את הרכב עם המערכות האלה אבל זה היה זה או כלום. XP לדעתי לא הציעה שום דבר מיוחד ובפער קטן מאוד מה-FR כך שהביטול שלה נראה לי צעד דיי הגיוני.

את מנוע ה-1.2 של פיג'ו אני פחות מחבב, אם אתה שוקל אותו מציע לך לבצע נסיעת מבחן על הרכב עם המנוע הספציפי הזה. ממליץ גם לעבור על המגה שרשור בפורום הכללי בנוגע לאמינות המנוע. אם כבר 3008 הייתי מתמקד בדיזל או ב-1.6 בנזין. לטעמי המחיר של הדגם היום מוגזם וההתייקרות המשמעותית שלו מאז הושק בארץ לא מוצדקת. אני לא יודע מה זה חדשני מבחינתך, אין ספק שהוא נראה נפלא מבפנים ומבחוץ וגם נוסע ומתנהג היטב. אולי הנדסת האנוש חדשנית אבל בפועל היא פחות נוחה לשימוש ודורשת תרגול מסויים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיאט אטקה סטייל הוא מהעסקאות רכב הכי משתלמות שיש לסגמנט, אם לא הכי משתלמת.

במחיר כזה לרכב כזה עם איבזור כזה ברמת הכניסה, אני חושב שזה מנצח

עריכה אחרונה על ידי roy007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, Matan01 כתב:

תודה. המבצע של סיאט הוא כ3000 שח הנחה.

אני חושב גם על הפגו 3008 דיזל אקטיב (בעיקר כי לא בא לי את ה1.2 עם הרצועה המתפרקת)

במחיר מעט יותר גבוה, אבל עם צריכת דלק שאמורה להיות טובה יותר.

בפגו אין הנחות אבל יש טרייד במחיר מחירון. 

השאלה היא איך הפגו 3008 ביחס לסיאט וסקודה בתחזוקה ובצריכת הדלק?

3000 ש״ח הנחה? מאכזב ממש

לפני 15 שעות, Mike808 כתב:

ממה שאני יודע מה שירד מאטקה FR זה מערכת לניטור שטחים מתים והתרעה על תנועה חוצה מאחור. נכון ללפני חודשיים וחצי ברכישת ארונה חדשה שגם ממנה המערכות האלה ירדו קיבלתי זיכוי של 1,500 ש"ח, הייתי מוותר עליו בשמחה אם ניתן היה לקבל את הרכב עם המערכות האלה אבל זה היה זה או כלום.

לגבי המערכת של ניטור שטחים מתים זה נכון, רוב הרכבים שמגיעים הם ללא המערכת בגלל משבר השבבים אבל מכר שלי קנה לפני חודש וחצי בערך ארונה חדשה והיו כמה רכבים בודדים שכן הגיעו עם המערכת לניטור שטחים מתים אז הוא יכל לבחור. אם לפות״ש המערכת חשובה - שווה לבדוק בסוכנות אולי יש גם כמה רכבי אטקה שכן הגיעו איתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארונה הגיעו כמה רכבים FR עם מנוע 1,000 שצויידו במערכת לניטור שטחים מתים. הייתה לי אפשרות לבחור באחת כזאת אבל העדפתי את ה-1,500.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 669 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...