Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש טעם כיום לשלם על אינטרנט ביתי?

avimorde
שימו לב! השרשור הזה בן 826 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בחודש האחרון העירייה עשתה לנו כמה עבודות בנייה ברחוב מתחת לבית וכתוצאה מכך היו הפסקות חשמל מרובות במשך רוב שעות היום. כשזה קרה, הפעלתי נקודה חמה במכשיר הסלולרי שלי והתחברתי אליה מהמחשב. המשכתי את לימודי כרגיל. עכשיו כשסיימו את העבודות התחלתי לחשוב עם עצמי, למה אני ממשיך לשלם על אינטרנט ביתי כשיש לי חבילת סלולר עם אינטרנט ללא הגבלה שאני יכול להתחבר אליה באמצעות נקודה חמה מכל מכשיר?

במקרה שלנו, לפני מספר שנים היו לנו בעיות רציניות בקליטת הסלולר, לכן התקינו ממש קרוב אלינו אנטנות סלולריות חדשות וכעת הקליטה בסלולר מקסימלית.  

סיבים אופטיים של פרטנר עולים לנו כמאה שקל לחודש כולל הכל. לעומת חבילת סלולר ללא הגבלה עם 250 ג'יגה עולה לי עשרים שקל לחודש, (שרובינו לא מנצלים עשירית ממנה וגם אם קורה שסיימנו, מוסיפים כמה שקלים ומכפילים את נפח החבילה). 

מה שאני רוצה לשאול זה אם למישהו מכם יש ניסיון בשימוש האינטרנט הסלולרי כאינטרנט מרכזי בבית? זה עובד טוב? או שיש בעיות ובכל זאת כדאי להשאיר את האינטרנט הביתי הרגיל? אנחנו משתמשים הכי בסיסיים, פעם ב - וואצאפ, יוטיוב, נטפליקס, סטינג טיוי, ספוטיפיי וכו.. 

תודה לעוזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשימוש שציינת אין בעיה להשתמש בסלולרי, אבל כמו תמיד, תמיד יכול להיות צוואר בקבוק באחת החוליות בשרשרת. במקרה הזה, החוליה החלשה יכולה להיות באנטנה הסלולרית שגם לה יש מגבלה לכמות החיבורים וכמות התעבורה שהיא יכולה לספק. תוריד 20-30 אחוז (סתם מספר משוער) מתשתית האינטרנט הבייתית ותעביר אותה לתשתית סלולרית נטו, וכבר תתחילו לראות ירידה בביצועים. 

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. זה יטחן לך את הסוללה של הטלפון

ב. איך תעבוד עם חיבור של כמה מכשירים? מכשירים שצריכים להיות מחוברים תמיד (בית חכם וכו')?

ג. 250 ג'יגה בהקשר הזה זה ממש לא "ללא הגבלה". יוטוב, נטפליקס, סטינג ושות' יטחנו את כל זה תוך שבוע במקרה הטוב ואז הדבר היחיד שתוכל לעשות זה לגלוש בקארספורום

בקיצור, לא

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, Blaz00r כתב:

א. זה יטחן לך את הסוללה של הטלפון

ב. איך תעבוד עם חיבור של כמה מכשירים? מכשירים שצריכים להיות מחוברים תמיד (בית חכם וכו')?

זה דווקא פתיר, אפשר ב~400 ש"ח לקנות נתב LTE.

אבל כן, נטפליקס ושות' יטחנו את הטראפיק

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופ"ש קרעתי בטעות את הסיב האופטי, היינו בלי אינטרנט למשך יומיים

בלית ברירה השתמשתי בנקודת גישה אלחוטית, להלן הרשמים שלי :

חיברתי את המחשב שלי ואת הטלפון של הבן (ללא סים) להוטספוט :

1. רוב הפעמים שקיבלתי טלפונים, או הוצאתי טלפונים, האינטרנט הפך להיות איטי/נתקע, גם אם קיבלתי שיחה אך לא עניתי לה, הרגשתי מיד ירידה בביצועים.

2. גם כשעבד, הבן רואה נטפליקס ואני מנסה לעבוד, הייתה לי איטיות לפרקים

3. כשהבן שיחק במשחק (כלומר לא צרך אינטרנט), גם הרגשתי פעמיים איטיות

4. יש לי פרטנר TV, זה צריך חיבור קווי ולכן לא הייתה לי טלויזיה

5. יש לי גם מחשב נייח, בלי WIFI

אז עבורי, אני לא יכול לוותר על החיבור הבייתי.

• רעיון טוב! 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מחשב או סטרימינג לא מעניינים אותך, אתה לא צריך אינטרנט ביתי.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.1.2022 בשעה 11:05, phpclub כתב:

בסופ"ש קרעתי בטעות את הסיב האופטי, היינו בלי אינטרנט למשך יומיים

איך זה קרה? יש לך טיפים על איך לשמור על הכבל הזה? האם צריך לשלם קנס לספק הסיב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Gorpi כתב:

איך זה קרה? יש לך טיפים על איך לשמור על הכבל הזה? האם צריך לשלם קנס לספק הסיב?

לגמרי אשמתי

הקבלן שם לי שקעים שהיום כבר לא קיימים, וגם כשנכנסתי לבית היה בלתי אפשרי להשיג כאלה (כנראה איזה סדרה שנתנו לקבלנים)

שמו לי קופסא עם צינור אבל בלי הכבל רשת - ובהתאם גם בלי שקע רשת, ולכן המחבר היה זרוק בחוץ כל הזמן, לא יכלתי להשיג את הפלסטיק שמתאים לקופסא

עשיתי צבע בחדר אז כבר פירקתי את הקופסא ובאתי להתקין קופסא חדשה כדי שאוכל לסדר את זה

את הסיב העבירו דרך התעלה של הכבל רשת, במהלך המשחקים שלי ולמרות שהייתי עדין, נשבר לי הסיב ואחר כך כבר לא היה איכפת לי אז במהלך העבודה זה נקרע

כשקבעו לי טכנאי אמרתי שנקרע לי הסיב - לא פירטתי מעבר, לא היה תשלום או משהו כזה

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיוני זה איטי ולא יציב.

אבל קח לך שבוע. תנסה את זה - אם זה עובד טוב. אין סיבה שלא.

אני מאמין שתחזור מהר לאינטרנט ביתי.

אולי עוד כמה שנים המודם LTE יהיה הפתרון המושלם. כרגע תודה לאל שיש סיבים

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.1.2022 בשעה 13:54, avimorde כתב:

מה שאני רוצה לשאול זה אם למישהו מכם יש ניסיון בשימוש האינטרנט הסלולרי כאינטרנט מרכזי בבית? זה עובד טוב? או שיש בעיות ובכל זאת כדאי להשאיר את האינטרנט הביתי הרגיל? אנחנו משתמשים הכי בסיסיים, פעם ב - וואצאפ, יוטיוב, נטפליקס, סטינג טיוי, ספוטיפיי וכו.. 

תודה לעוזרים

היתה לי פעם אחת תקלה עם האינטרנט שנגררה בערך על שבוע.

בזמן הזה כיביתי את הראוטר, לקחתי סלואלרי וותיק שיש לי בבית והפכתי אותו ל HOTSPOT עם הרשת והסיסמא של ה WIFI מהראוטר.
כל האביזרים בבית התחברו ללא בעיה ועבדו, לרבות 3 ממירים של PARTNER TV ועוד אחד של שיומי (MIBOX S).
הממירים של פרטנר (מדגם LG) כוללים גם חיבור קווי וגם WIFI בתדר 2.4 או 5GHZ כך שאין בעיה לחבר אותו ל WIFI (רק צריך לנתק את הכבל מהממיר בשביל להפעיל את ה WIFI בתפריט).
בגלל שהקליטה היתה ממש טובה (פלאפון\רמילוי), קיבלנו רוחב פס של איזה 100MB אז לא היתה בעיה בטלויזיה של אף אחד (צפיה רגילה, לא נטפליקס).

אני עדיין משתמש באותה השיטה אם יש תקלות מזדמנות (היתה אחת ביום שישי האחרון, לשעתיים, וסודרה).
באיזורים עם קליטה מצויינת של סלולארי ומפעיל טוב, זה יכול לעבוד (לא כמו קווי, אבל יעבוד. יכול להיות שעם ראוטר LTE זה יעבוד אפילו טוב מאוד).

איציק

• אהבתי 2

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה להשתמש באינטרנט סלולרי כראוטר בשביל לעשות פעולה פשוטה כמו לצפות ב MAKO LIVE במחשב

לא מורכב מדי נכון?

תנסה חודש ותספר לי כמה פעמים הצלחת וכמה פעמים חיכית שעות עד שזה התחבר לך (והתנתק)

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, Transporter כתב:

תנסה להשתמש באינטרנט סלולרי כראוטר בשביל לעשות פעולה פשוטה כמו לצפות ב MAKO LIVE במחשב

🤣🤣🤣

שוקל להדביק את זה בחתימה.

עכשיו יותר ברצינות, תגובה לנושא- במקומות שהקליטה בהם לא קטסטרופה זה למעשה עובד די טוב. התמזל מזלי לגור בשכונה שכבר הפעילו בה אנטנות 5G, יוטיוב ונטפליקס עובדים מצוין בלי תקיעות אפילו בתוכן 4K (המהירות על מעל 30mbps יציב עם פיקים גבוהים בהרבה)

אבל לחלוטין לא הייתי רוצה להשתמש בזה באופן קבוע. 

לפות"ש, בגדול אתה משלם על יציבות של מהירות ויציבות של חיבור. סלולרי לא ממש מספק את זה באותה צורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...