Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח מהירות עם עבר נקי

שימו לב! השרשור הזה בן 474 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתפסתי על ידי שוטר עם ממלז. מצורף דוח.אני ללא עבירות מהירות מעל 32 שנה ( מאז הוצאת הרשיון בגיל 17) ומעל 20 שנה ללא עבירות בכלל. השוטר לא הסכים לוותר ( אמר שלא יכול להמיר לאזהרה כי חרגתי בקמש אחד מעל הסף שהוא היה יכול).איזה סיכוי יש שמפנא  (מרכז פניות נהגים ארצי) יסכימו להמיר לאזהרה . האם נסיבות כמו מצב כלכלי ( מובטל שנה - רק  לפני יומיים התחלתי לעבוד) או העבר הנקי  יסייעו לי ? האם ציון העובדה שהיו ברכב כל בני משפחתי  (אני אשתי ו5 ילדים ) יקלו ? האם רלוונטי שהשוטר רשם שהיו רק 5 נוסעים ברכב ? האם מפנא אי פעם ויתרו למישהו ? ( פרט למקרים רפואיים חריגים).האם תירוצים כמו כביש ריק בשעת לילה או שלא שמתי לב למהירות כי אני רגיל לנהוג ברכב אחר ישן ורועש  יחזיקו מים ? אשמח לקבל עצות נוספות.

דוח מהירות.JPG

עריכה אחרונה על ידי pilpelmatok
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, pilpelmatok כתב:

נתפסתי על ידי שוטר עם ממלז. מצורף דוח.אני ללא עבירות מהירות מעל 32 שנה ( מאז הוצאת הרשיון בגיל 17) ומעל 20 שנה ללא עבירות בכלל. השוטר לא הסכים לוותר ( אמר שלא יכול להמיר לאזהרה כי חרגתי בקמש אחד מעל הסף שהוא היה יכול).איזה סיכוי יש שמפנא  (מרכז פניות נהגים ארצי) יסכימו להמיר לאזהרה סיכוי נמוך, אבל אין לך מה להפסיד. האם נסיבות כמו מצב כלכלי ( מובטל שנה - רק  לפני יומיים התחלתי לעבוד) לא או העבר הנקי  יסייעו לי כן? האם ציון העובדה שהיו ברכב כל בני משפחתי  (אני אשתי ו5 ילדים ) יקלו לא? האם רלוונטי שהשוטר רשם שהיו רק 5 נוסעים ברכב לא? האם מפנא אי פעם ויתרו למישהו ? תלוי סוג עבירה, היום המגמה היא שלא להמיר לאזהרה, אבל כאמור אין לך מה להפסיד( פרט למקרים רפואיים חריגים).האם תירוצים כמו כביש ריק בשעת לילה או שלא שמתי לב למהירות כי אני רגיל לנהוג ברכב אחר ישן ורועש  יחזיקו מים לא רלוונטי? אשמח לקבל עצות נוספות. תתחיל מלבקש להמיר עבירה לאזהרה

• רעיון טוב! 1

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, נלכדת במהירות שהיא בקטגוריה השלישית מבין ארבע (הקטגוטריה הבאה, 51 קמ"ש ומעלה מעל המותר, היתה מזכה אותך בפסילת רשיון ובזימון לדין). בחנ"א אכן עבירה זו מסומנת ככזו שאינה מאפשרת המרה לאזהרה - אבל אתה יכול לפנות למפנ"א - במקרה הטוב תקבל המרה, במקרה הפחות טוב לא ישתנה דבר.

וכמובן שבהמשך קיימת האופציה לבקש להשפט ולנסות להגיע להסכמה עם התובע שיוריד 1 קמ"ש מהאישום וישחרר אותך עם קנס 750 ש"ח ו-8 נקודות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, pilpelmatok כתב:

האם ציון העובדה שהיו ברכב כל בני משפחתי  (אני אשתי ו5 ילדים ) יקלו ?

למה שזה יקל? לדעתי זה יחמיר, אתה בעקרון שם נפשות אחרות (ושל קטינים בפרט) בסכנה

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שאתה צריך לעשות:

1. פנייה למפנא בכתב - אין לך מה פה מה להפסיד, זו לא הודאה בעבירה (בניגוד לבקשה רשמית להמרה לאזהרה ששם אתה חייב להודות)

2. בקשה להשפט

3. ביום המשפט - להגיע ראשון ולדבר עם התובע, לציין את העבר הנקי שלך וכד' - הייתי אומר שקמש אחד אתה בטוח תקבל (ואז 750₪ ו 8 נקודות), אבל בהתחשב בעבר המאוד נקי שלך יש סיכוי להמרה לסמל עבירה בלי נקודות ו 250₪, הכל תלוי בתובע. הוא די יכול לעשות מה שבא לו.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לי מפריע שהשוטר כתב בדו"ח שהוא עצר אותו לאחר כ-300 מטרים. 

136 קמ"ש זה בערך 37 מטר לשנייה. 

זאת אומרת שמרגע הלזירה השוטר הצליח להיכנס לרכב לעצור את הנהג תוך כ-12 שניות. 

• מעניין 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הנהג (פות"ש) הבחין בניידת והתחיל לבלום מרחק העתירה יתקצר. חוץ מזה, ממה שאני מבין, אותם 300 מ' אינם מרחק העצירה אלא המקום בו השוטר הורה לנהג לעצור, והנהג עצר בהמשך הדרך, במקום בטוח. 

מעבר לכך, מה שחשוב הוא נקודת הלזירה ונקודת המפגש. היכולת של אדם מן היישוב לאמוד מרחקים, אם אין נקודות ציון מדודות, מוגבלת מאוד, ואותם 300 מ' "לפי העין" יכולים בקלות להיות מרחק כפול.

• מעניין 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל "יכול להיות". זה לא רלוונטי. מה שרלוונטי האם פות"ש או בא כוחו יצליח לנטוע ספק סביר בראשו של הרשם. לדעתי, אפשר לתקוף את הדו"ח הזה עם עו"ד טוב. לדעתי, זה יהיה יותר יקר מלשלם את הדו"ח עצמו. אבל, אם הנקודות חשובות לו, זו נקודה לדיון. 

עצם העובדה שהנהג נתפס קרוב, עשויה להצביע לאו דווקא על זה שהוא האט, אלא על זה שהוא מראש לא נסע מהר והשוטר לזר על רכב אחר ו/או לא שמר קשר עין עם פות"ש.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • מעניין 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דברי הנהג יגברו על "אולי הספק סביב מרחק העצירה". במשפטי התעבורה יש משקל גדול יחסית לדברי הנהג כפי שנרשמו בדו"ח

• מבאס 1

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Morningstar כתב:

זה מה שאתה צריך לעשות:

1. פנייה למפנא בכתב - אין לך מה פה מה להפסיד, זו לא הודאה בעבירה (בניגוד לבקשה רשמית להמרה לאזהרה ששם אתה חייב להודות)

2. בקשה להשפט

3. ביום המשפט - להגיע ראשון ולדבר עם התובע, לציין את העבר הנקי שלך וכד' - הייתי אומר שקמש אחד אתה בטוח תקבל (ואז 750₪ ו 8 נקודות), אבל בהתחשב בעבר המאוד נקי שלך יש סיכוי להמרה לסמל עבירה בלי נקודות ו 250₪, הכל תלוי בתובע. הוא די יכול לעשות מה שבא לו.

מה הכוונה לפנות למפנא ? לא דרך האתר ? ( אם הכוונה לשלוח דרך דואר ישראל סביר הבקשה תגיע חודש לאחר הדוח ) תחת איזה סעיף לפנות ? ביטול דוח? ומה לרשום ? 

לפני 4 שעות, sperial כתב:

אם הנהג (פות"ש) הבחין בניידת והתחיל לבלום מרחק העתירה יתקצר. חוץ מזה, ממה שאני מבין, אותם 300 מ' אינם מרחק העצירה אלא המקום בו השוטר הורה לנהג לעצור, והנהג עצר בהמשך הדרך, במקום בטוח. 

מעבר לכך, מה שחשוב הוא נקודת הלזירה ונקודת המפגש. היכולת של אדם מן היישוב לאמוד מרחקים, אם אין נקודות ציון מדודות, מוגבלת מאוד, ואותם 300 מ' "לפי העין" יכולים בקלות להיות מרחק כפול.

אכן הבחנתי בניידת ( מאוחר מידי ) והבנתי שהוא לזר אותי לכן האטתי עד שהדביק אותי סימן לעצור ועצרנו. 

לפני 16 שעות, Morningstar כתב:

זה מה שאתה צריך לעשות:

2. בקשה להשפט

השוטר תפס אותי ליד אשקלון.אני גר בפתח תקווה. איפה יתקיים המשפט ? האם אפשר להעביר את המשפט לאזור מגורי  ? האם קיימת אפשרות שבמידה ואני לא מצליח להסתדר עם התובע לפני המשפט , לבקש מהשופט לדחות את משפט למועד אחר ? ( בהנחה שבמועד הבא יהיה תובע שיסכים להתגמש ? האם קיים סיכוי כלשהו שהשופט יפסוק עונש גדול יותר מהקנס הראשוני  (+ נקודות ) ?

לפני שעתיים, ניקו פ. כתב:

הכל "יכול להיות". זה לא רלוונטי. מה שרלוונטי האם פות"ש או בא כוחו יצליח לנטוע ספק סביר בראשו של הרשם. לדעתי, אפשר לתקוף את הדו"ח הזה עם עו"ד טוב. לדעתי, זה יהיה יותר יקר מלשלם את הדו"ח עצמו. אבל, אם הנקודות חשובות לו, זו נקודה לדיון. 

עצם העובדה שהנהג נתפס קרוב, עשויה להצביע לאו דווקא על זה שהוא האט, אלא על זה שהוא מראש לא נסע מהר והשוטר לזר על רכב אחר ו/או לא שמר קשר עין עם פות"ש.

כמעט לא היו רכבים בכביש.אני לא רוצה למשוך לכיוון הזה כי אני לא בטוח שיהיה לי הסבר למה נסעתי בנתיב שמאלי ( לא זוכר אם עקפתי רכב). אגב אפשר באמת לקבל את הסירטון ? זה יכול לעזור לי להתגונן ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה, המשפט יתקיים באיזור בו בוצעה העבירה - מן הסתם באשקלון. 

הקנס שייקבע נגזר מהעבירה בה תורשע - אם תורשע בעבירה קלה יותר הקנס,עשוי להיות מופחת בהתאם (וגם מספר הנקודות), אם תורשע באותה עבירה הקנס יישאר זהה או יוגדל.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, fatboy1340 כתב:

דברי הנהג יגברו על "אולי הספק סביב מרחק העצירה". במשפטי התעבורה יש משקל גדול יחסית לדברי הנהג כפי שנרשמו בדו"ח

צודק בגדול. לא שמתי לב.

יכול לטעון שאלו לא דבריו אולם זה כבר יצור רושם נגדו.

פות"ש דבריך אל השוטר הם באמת מאוד מרשיעים. כנראה  שזה לא מקרה ששווה לערער עליו. 

• מבאס 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוטר מקצוען ופירט את כל מה שצריך להיות בדו"ח אבל..

זו לזירה בלילה לכן צריך להיות רכב לבד בזירה ואילו בדו"ח נכתב כי הרכב היה לבד בנתיבו כאשר היה אמור להיות בודד בכביש.

מלשון הדו"ח אתה למד כי היו כלי רכב בנתיב השני ולכן הלזירה פסולה.

דברי הנהג לא מקלים עימו אבל אין בהם הודאה באשמה חד משמעית.

מעניין מה יש בסרטון אני מניח כי רק המפגש בין השוטר לבין הנהג ולא על עצם הלזירה / מרדף .

פנה למפנ"א לביטול הדו"ח על בסיס  הכשל שלא היית בודד בזירה.

יצליח יופי,  לא יצליח תבקש להישפט ואז תנסה עם התובע זה נסיעה לבית המשפט באשקלון / קרית גת 

להעביר לבית משפט באיזורך רק במידה ואתה מודה באשמה!!

עריכה אחרונה על ידי ישה
  • רעיון טוב! 1

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, pilpelmatok כתב:

מה הכוונה לפנות למפנא ? לא דרך האתר ? ( אם הכוונה לשלוח דרך דואר ישראל סביר הבקשה תגיע חודש לאחר הדוח ) תחת איזה סעיף לפנות ? ביטול דוח? ומה לרשום ? 

אכן הבחנתי בניידת ( מאוחר מידי ) והבנתי שהוא לזר אותי לכן האטתי עד שהדביק אותי סימן לעצור ועצרנו. 

השוטר תפס אותי ליד אשקלון.אני גר בפתח תקווה. איפה יתקיים המשפט ? האם אפשר להעביר את המשפט לאזור מגורי  ? האם קיימת אפשרות שבמידה ואני לא מצליח להסתדר עם התובע לפני המשפט , לבקש מהשופט לדחות את משפט למועד אחר ? ( בהנחה שבמועד הבא יהיה תובע שיסכים להתגמש ? האם קיים סיכוי כלשהו שהשופט יפסוק עונש גדול יותר מהקנס הראשוני  (+ נקודות ) ?

כמעט לא היו רכבים בכביש.אני לא רוצה למשוך לכיוון הזה כי אני לא בטוח שיהיה לי הסבר למה נסעתי בנתיב שמאלי ( לא זוכר אם עקפתי רכב). אגב אפשר באמת לקבל את הסירטון ? זה יכול לעזור לי להתגונן ?

ב 5-6 שנים האחרונות עזרתי ללא מעט חברים ומשפחה עם דוחות תעבורה (כולל 2 שלי), לא קרה לי מקרה לי אחד שלא הסתיים בהקלה משמעותית בעונש אחרי בקשה להישפט (ושני ביטולים, במקרה שלי), כולל אנשים שלא היה להם שום עילה, ופשוט ביקשו הפחתה של 1-2-3 קמ"ש. זו שיטה די בטוחה להקלה בעונש אם יש לך את הסבלנות להשקיע קצת עבודת מחקר והכנה.

אבל בינתיים הגיע ישה ומצא כשל משמעותי בדו"ח, כך שהייתי אומר שבסיכוי גבוהה מאוד תצליח לקבל הקלה בעונש או ביטול של הדוח לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, ישה כתב:

זו לזירה בלילה לכן צריך להיות רכב לבד בזירה ואילו בדו"ח נכתב כי הרכב היה לבד בנתיבו כאשר היה אמור להיות בודד בכביש

לא מכיר את זה. התייחסות יחידה שאני מכיר באשר ל-"בודד בזירה" היא כשעובדים עם אתת, ואין קשר עין בין המפעיל לאתת. במקרה כזה נדרש "בודד בזירה", כמו גם היעדר כניסות נוספות לקטע שבין המפעיל לאתת, מסיבות ברורות (כאמור בנוהל הבטיחות בהפעלת ממלז).

@ישה, תוכל לבאר על מה נשענת טענתך זו?

(אגב, בהפעלת לילה בכבישים בעלי 2 נתיבים או יותר נדרש אתת על פי אותו הנוהל, אבל זו טענה אחרת).

לפני 18 שעות, ישה כתב:

דברי הנהג לא מקלים עימו אבל אין בהם הודאה באשמה חד משמעית.

דברי הנהג אמנם אינם הודאה חד משמעית, אבל דברי הנהג מתייחסים "רק" לעונש או לאכיפה, מבלי להתייחס לדבר העבירה עצמה (ולבטח חסרה הכחשתה), ולכן ניתן להתייחס לכך כאל הודאה בעקיפין. לא זה העץ שהייתי נובח עליו.

סך הכל הדו"ח כתוב טוב. הבעיות היחידות שאני מוצא הן היעדר שימוש באתת בהפעלת לילה, וכן אי ציון נקודת העצירה (אם כי כתוב שה-"מרדף" ארך כ-300 מטר). אלה מתגמדות, לראייתי, אל מול דברי הנהג, שיש בהם ראשית הודאה.

כן, לנסות לפנות למפנא - רע לא יכול לצאת מזה. וכן, במידה של סירוב, לנסות לבקש להישפט ולהוריד ק"מ שניים מול התובע.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 474 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...