Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אתם מוכרים רכב, האם אתם מסננים קונים פוטנציאלים?

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מאוד אלרגי לטימטום. מאוד. 

אם אנשים מתקשרים אליי ומתחילים לשאול שאלות מטומטמות- "איזה רכב זה?", "מה המחירון?" 

או מעירים הערות מפגרות - "חבר שלי קנה במגרש בדיוק את אותו רכב עם חצי מהקילומטראז ב-6 אלף שקל פחות" 

מתוך נימוס אני ממשיך את השיחה איתם אבל ברגע שהיא מתנתקת, לא תהיה שיחה נוספת משום סוג. 

התחושה שלי היא שגם אם הייתי ממשיך את השיחה איתם זה לא היה נגמר בטוב, והם היו ממשיכים לעצבן אותי ובסוף לא קונים את הרכב ממילא. אבל אולי אני טועה? 

מה הגישה שלכם במכירת רכב? האם כול מי שבא ברוך הבא? האם היו אנשים שעשו רושם ראשוני רע אבל בסוף קנו את הרכב ללא שום בעיות? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מישהו שאל השבוע בעמוד האספנות בפייסבוק "האם קרה לכם שמי שסתם זרק מחיר בהודעה באמת בא לקנות את האוטו" 😆

בשלב ראשון, כל מי שבא ברוך הבא.

אבל כן, כמו שכתבת- אם השיחה הראשונה היא "אח'שלי אני בא במיוחד מהצפון עם 6 אלף בלי בדיקה" , המספר ייכנס לרשימת "לא לענות".

בתחילת החודש מכרתי סוזוקי אלטו- אוטו קטן, ידני וזול. 

כמו שכתבתי בסיכום התקופה עם האוטו, בסוף- הקונה היה בחור שבשיחות המקדימות שאל שאלות לעניין, קבע לבוא למחרת, הגיע בתחב"צ מירושלים לראש העין פעמיים!! וקנה. 

המסקנה היא שחרטטנים לעולם יהיו, ולעולם הם רק יחרטטו. 

עריכה אחרונה על ידי שביט
  • אהבתי 1

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, davemustaine87 כתב:

או מעירים הערות מפגרות - "חבר שלי קנה במגרש בדיוק את אותו רכב עם חצי מהקילומטראז ב-6 אלף שקל פחות" 

אחד כזה אני שולח למגרש, שיקנה משם.

זה הרכב וזה מה שאני מבקש. טוב לך? סבבה. לא טוב לך? גם סבבה, רק אל תבזבז לנו את הזמן.

ובדרך כלל ה"בדיוק" הזה מתגלה כרחוק מאוד מהמציאות.

לא אוהב גם את אלו שמנסים להתמקח בטלפון ולהוריד עוד לפני שהם ראו את הרכב בכלל.

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכרתי עכשיו 2 רכבים ברצף.

קל מאוד לסנן את את הלא רציניים בשיחה/הודעה הראשונה ואז אכן הם קיבלו יחס מאוד קורקטי וכצפוי לא חזרו בשיחת טלפון שניה.

מכרתי לפני שנה אופנוע מוגבל רישיון כך שהקונים הפוטנציאליים הם בדרך כלל נערים בני 16, זה היה מעצבן ומצחיק באותה רמה.

באיזהשהו שלב התחלתי להשתעשע בעצמי:

הוא: 6 אלף מזומן ביד, אח יקר 

אני: מצוין איפה ניפגש?

הוא: יש מצב אתה מגיע למושב מעגלי חובבי יערים? זה רק 40 דקות מאילת.

אני: כן, סגור

הוא: יופי אז מחר?

אני: כן. את יתרת התשלום אתה מעביר בהעברה בנקאית? הגרירה למושב זה תוספת 1200 אז בסה"כ יש לך עוד 8000 שקל להעביר. לשלוח לך מספר חשבון?

לפני 8 דקות, dorsht כתב:

אחד כזה אני שולח למגרש, שיקנה משם.

זה הרכב וזה מה שאני מבקש. טוב לך? סבבה. לא טוב לך? גם סבבה, רק אל תבזבז לנו את הזמן.

ובדרך כלל ה"בדיוק" הזה מתגלה כרחוק מאוד מהמציאות.

לא אוהב גם את אלו שמנסים להתמקח בטלפון ולהוריד עוד לפני שהם ראו את הרכב בכלל.

לגבי הקניה ממגרש מודה שאני בעצמי ניהלתי כקונה שיחה כזו עם מוכר פוטנציאלי. כמובן בנועם אבל בסופו של דבר זו הייתה האמת. הוא הציע למכירה רכב שהוא קנה מליסינג במחיר גבוה ממה שהרכב נמכר ישירות מהליסינג עם אחריות. זה רכב שהייתי שמח לקנות אבל במחיר הוגן ולדעתי זו שיחה לגיטימית.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זה לא משנה, מי שבא ברוך הבא, העיקר לקבל כסף.

למי שמתקשר ומתחיל לאוטו אין שוק וכול הסיפורים הללו, אני לא מתרגש ומתעקש על המחיר, בסוף הם מנתקים וזהו.

• אהבתי 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, electric כתב:

לגבי הקניה ממגרש מודה שאני בעצמי ניהלתי כקונה שיחה כזו עם מוכר פוטנציאלי. כמובן בנועם אבל בסופו של דבר זו הייתה האמת. הוא הציע למכירה רכב שהוא קנה מליסינג במחיר גבוה ממה שהרכב נמכר ישירות מהליסינג עם אחריות. זה רכב שהייתי שמח לקנות אבל במחיר הוגן ולדעתי זו שיחה לגיטימית.

הבעיה שלי עם חלק מהאנשים האלו שאומרים לך "זה בדיוק אותו רכב במגרש ובפחות כסף" ואז אתה מתחיל לתחקר אותם ומגלה שהרכב יוצא ליסינג\השכרה (ושלך פרטי), הקילומטראז' שלו הרבה יותר גבוה משלך וכו'.

אז זה לא בדיוק.

• רעיון טוב! 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בקצרה - כן. אין לי סבלנות לקשקשנים. עם זאת, מידת הסינון תלויה בסחירות של הרכב ואילו אנשים הוא מושך. אם אני מקבל שיחה בחודש, כנראה שאהיה יותר סבלני לקשקשנים, ובכל מקרה כל משפט על המחיר יזכה לנפנוף, לעומת שאלות ענייניות על הרכב.

בנוגע לשאלות כמו 'איזה רכב זה? כמה המחירון?" - אני אתן את הקרדיט למי ששואל דבר כזה, שהוא מנסה להבין אם בצד השני של הטלפון יושב סוחר. אבל אולי סתם אני נותן יותר מדי קרדיט לאנשים.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכרתי 2 רכבים לאחרונה.

כשהקשקשן מתחיל להשחיר את הרכב שלי עוד לפני שהוא ראה אותו - אני זורם ומוסיף עוד חסרונות משלי. הקשקשן מתבלבל - ומנתק.

להודעות עם הצעות מחיר מצחיקות אני משיב תמיד בחיוב (גם על חצי מהמחיר ופחות). אף פעם הצ'אט לא המשיך.

• אהבתי 2
  • מצחיק 3
  • רעיון טוב! 2

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משתדל לענות בסבלנות על כל השאלות, גם הדביליות ביותר.

לפעמים מדובר בקונה מבוהל ונטול בטחון עצמי שבטוח שאני הולך להוציא לו את הטחול , ולפעמים אישתו שלחה אותו להתקשר, ואין לו משג איך מנהלים כזו שיחה. 

אני בהחלט מפרגן למגרשי חברות הליסינג ומי שרוצה מוזמן ללכת לשם. 

מי ש 'אבל רציתי צבע כזה / גיר אחר / שנתון אחר או כל  דבר אחר ששונה מהרכב שלי -  אני עונה בסבלנות 'זה הרכב, הוא לא ישתנה, איך אתה רוצה להתקדם מכאן? '

• אהבתי 6

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בנאדם שלא אוהב שמבלבלים לו בשכל.

אם מתקשרים אלי ומתחילים לבלבל תשכל עם סיפורי סבתא אני עוצר אותם ומבהיר "זה הרכב מצוין שמור וקיבל הרבה אהבה, זה המחיר שלו וזהו זה, כן כן, לא לא"

אני לא משאיר לאנשים את הפתח לבלבל תשכל. כמו שלא מעניין אותם כל מערכת השיקולים שלי ואיזה רכב יש לחברים שלי - אז ממש לא מעניין אותי מי הם החברים שלו ואיזה רכבים הם קנו ובכמה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן.

זוכר כשמכרתי וולוו XC90 שהוחלף בה מנוע זה עתה, כל הטלפונים התייחסו להחלפה כחיסרון עצום, כשאני סברתי שזה יתרון.

בסופו של יום המוסך תיווך ללקוח. נמכרה מעל המחירון תודה לאל.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני בדיוק מנסה עכשיו למכור יונדאי אקסנט בגרושים ואנשים אשכרה מנסים להוריד את המחיר בחצי במשפט הראשון שלהם. אתה מנסה כמו בנאדם טוב לפרט הכול במודעה (הכול!) ואז הם שואלים ״מה הבעיות? עד מתי הטסט? מה הקילומטראז׳?״ והכי הורג אותי: ״מאיפה אתה בארץ? קריות, איפה זה?״

הכול מפורט, מול העיניים. רק להתקשר ולבוא.

אבל כנראה שככה זה. זאת המכירה הראשונה שלי. תמיד יש פעם ראשונה.

אני רק אנצל את השרשור ואשאל שאלה קטנה:

אחרי שקבעתם עם קונה פוטנציאלי בטלפון, מה עושים עם שאר האנשים שמתקשרים?

מסננים אותם? עונים שכבר קבעתם עם מישהו ושתחזרו אליו אם זה לא יילך? קובעים איתו כרגיל?

drive like a LADY, shift like a BOSS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, GT-40 כתב:

אנצל את השרשור ואשאל שאלה קטנה:

מסננים אותם? עונים שכבר קבעתם עם מישהו ושתחזרו אליו אם זה לא יילך? קובעים איתו כרגיל

''בדיוק תיאמתי אם מישהו שרוצה לראות את הרכב, אם אתה רוצה לבוא היום זה אפשרי. אני לא מתחייב לאף אחד על כלום לפני שמשלמים דמי קדימה או חותמים זכרון דברים. אם לא מתאים לך לבוא יחד עם עוד מישהו תוכל לבוא מחר אם זה יהיה רלוונטי''.

ככה, בשפה מכובדת ושלא יחשוב שאתה עושה לו פוזות

לפני 5 דקות, GT-40 כתב:

אתה מנסה כמו בנאדם טוב לפרט הכול במודעה (הכול!) ואז הם שואלים ״מה הבעיות? עד מתי הטסט? מה הקילומטראז׳?״ והכי הורג אותי: ״מאיפה אתה בארץ? קריות, איפה זה?״

לגמרי.

אחרי שפירטתי מגילה וצירפתי תמונות רבות מטלפנים לא מעט ושואלים:

-"ספר  לנו על הרכב"

- "ראית את המודעה"?

- כן.

- "אז מה השאלה?"

יש לי הרושם שאנשים שמטלפנים אחרי שקראו את המודעה ושואלים שאלות כלליות מנסים לגשש על קולך כמה אתה לחוץ למכור וכמה אתה מנסה לשווק את הרכב. 

רבים שואלים שאלה כללית בכדי לבדוק אם אתה יודע על איזה דגם מדובר בכדי לבדוק אם אתה סוחר, וזה לגיטימי בעיני.

• מעניין 1

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, tinoki כתב:

אני לא מתחייב לאף אחד על כלום לפני שמשלמים דמי קדימה או חותמים זכרון דברים.

אמנם לא רלוונטי לשאלה, 

עם זאת ממליץ לך לא לחתום על שום זיכרון דברים ולא לקחת מקדמות. 

זיכרון דברים זה מסמך משפטי מחייב, ואלא אם אתה עורך דין, המסמך שרשמת עלול לפגוע בך. 

בנוסף, ברגע שלקחת מקדמה - התחייבת. 

אני לא חותם על דבר לקונה / מוכר, ולא לוקח / נותן מקדמה. 

אם אני מוכר - אומר לקונה שהוא מוזמן להשלים עסקה, כלומר לשלם את מלוא הסכום ואז להעביר בעלות. 

אם הוא יתחרט - לבריאות שיהיה לו. 

אם לחצנו יד, מבחינתי אני מחויב לקונה. אבל, אם לא ישלים עסקה בפרק הזמן שקבענו, אני לא מבקש ממנו רשות ולא מודיע לו דבר, ומוכר לקונה הבא. 

• רעיון טוב! 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, GT-40 כתב:

אם קבעתי איתו לזמן הקרוב - דוחה את האחרים.

אם קבעתי איתו לעוד כמה ימים, כנראה שאגיד לו מראש שכל הקודם זוכה ומי שיגיע ראשון וירצה לרכוש יהיה הקונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...