Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אתם מוכרים רכב, האם אתם מסננים קונים פוטנציאלים?

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עוד שאלה.

למה בדיוק טופס זיכרון דברים כזה חשוב?

אם קניתי רכב ואז אני מגלה תקלות נוספות, זאת בעיה שלי שלא בדקתי מספיק, לא? יש מצב שבתור קונה אוכל לתבוע את המוכר?

המוכר הוא לא יצרן או חנות שמתחייבים לספק מוצר מושלם ללקוח.

ומחובת הלקוח להחליט בתבונה.

drive like a LADY, shift like a BOSS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 14 דקות, GT-40 כתב:

עוד שאלה.

אם קניתי רכב ואז אני מגלה תקלות נוספות, זאת בעיה שלי שלא בדקתי מספיק, לא? יש מצב שבתור קונה אוכל לתבוע את המוכר?

כשקניתי את הרכב שלי, נוכחתי לדעת שקיים חוק שהמוכר מחוייב לספק מידע אמיתי לגבי הרכב (וניתן לתבוע לאחר הקנייה): https://www.consumers.org.il/category/used-vehicle-selling-law

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, GT-40 כתב:

לדעתי בשביל נתונים כמו ק"מ, יד, ועוד ..

לפני 25 שנה אבא שלי קנה גולף 91' מאדם פרטי,

יום אחד ניגש אליו מישהו ושאל על הרכב, הם החלו לקשקש ולבסוף התברר שהרכב היה בעבר השכרה.

אבא תבע וזכה, קיבל פיצוי 20K ש"ח.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, GT-40 כתב:

עניתי על כך בשירשור דומה שהתגלגל לפני שבועיים -+

אני אישית מעדיף לקרוא לזה חוזה, ולציין את כל המספרים והעובדות היבשות לגבי המכירה/ קנייה, כולל פרטים מזהים של הצדדים, פרטים מזהים של הרכב וכל הנתונים שהוצגו במכירה.

חסרים מקרים שברשיון היה כתוב יד שנייה ו100 אלף ק"מ, ואחרי בדיקה התגלה אחרת?

חסרים מקרים שמספר המנוע היה שונה? 

גם אם רוב הנתונים מופיעים ברשיון, עדיף (לדעתי כמובן) שהכל יהיה מרוכז במסמך אחד.

עריכה אחרונה על ידי שביט
  • רעיון טוב! 1

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדילו בין:

זיכרון דברים לפני שהעסקה הושלמה, כלומר בא קונה, רוצה לקנות, נותן לכם 1000 ש"ח  מקדמה שתשמרו לו את הרכב, ואתם חותמים על זיכרון דברים שאמור לפרט שהקונה קונה את הרכב ורק צריך להעביר את היתרה ולעשות העברת בעלות,

לבין:

הסכם מכירת רכב בו אתם מסכמים על עסקה, כסף עובר לצד אחד ובעלות עוברת לצד השני (אלא אם זה רנו סניק, אז גם הכסף וגם הבעלות עוברים לאותו צד). 

על הראשון - אני ממליץ לא לחתום, לא לקחת כסף 'מקדמה' ולא להתחייב לדבר.

על השני - אני ממליץ בחום. 

• אהבתי 2
  • מצחיק 2
  • רעיון טוב! 2

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, GT-40 כתב:

עוד שאלה.

זה אתה.

זכרון דברים נועד לתת כיסוי משפטי למוכר למקרים של "הלך מנוע, מכרת לי אוטו דפוק, תתקן לי".

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קחו טיפ ממישהו שמתעסק בטרייד אין למחייתו,

זה בסדר לדבר על מחיר בטלפון, אבל אם השיחה נפתחת בשאלה על המחיר, עסקה לא תצא שם. 

בהצלחה :)

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

Citroën C3 shine pk 1.2T 2022 BLACK&WHITE

למכירה! לחצו כאן לפרטים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתדל להמנע מלדבר על המחיר בטלפון. כול מחיר ש״תסגור״ בטלפון ,יהיה רק הסיפתח שממנו מורידים כשמגיעים לראות את הרכב בפועל.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, DC10 כתב:

שאלה בתור קונה..

האם זה לגיטמי לבקש בדיקת עבר ביטוחי (על חשבוני כמובן..) לפני שבאתי לראות את הרכב?

אני מחפש כבר כמה חודשים רכב, ויש כאלה שגרים רחוק (מבחינתי 30 דק' נסיעה ומעלה זה רחוק), ואני מבקש מהמוכרים לעשות בדיקת עבר ביטוחי לפני שאני מגיע, כדי לשלול כל מיני תאונות או טוטאל לוס וכו' לפני שאני בכלל מגיע (מבחינתי הזמן שלי יותר חשוב מהרכב),

אבל רוב המוכרים נרתעים מזה, ומבקשים ממני לבוא לראות את הרכב קודם ולראות אם אני רציני לסגור..

לגיטימי

יש אנשים שחרדים מאוד לפרטיותם ומבחינתם לשלם 10 שקלים כדי להוציא לך טופס שמלא בפרטים 'אישיים' עליהם ועל הרכב, זה יותר מדי...

ויש אנשים שזורמים עם זה.

מבחינתי זה הכרחי לגמרי כדי לנהל עסקה על קניית רכב.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.7.2021 בשעה 09:49, dorsht כתב:

לא אוהב גם את אלו שמנסים להתמקח בטלפון ולהוריד עוד לפני שהם ראו את הרכב בכלל.

בול

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הולך לראות רכב בלי דו"ח סליקה+היסטוריה+תמונות על מצב הרכב בוואצפ. ירצה המוכר יקבל ממני 10 שקלים בביט. עוד לא נתקלתי במוכר שהייתה לו בעיה להוציא את זה ולשלוח לי כנ"ל היסטוריה של הרכב ממוסך מורשה. אלו שלא הסכימו לאחד מהתנאים תמיד התגלתה בעיה וסיבה מדוע סירבו (תקלה גדולה, החלפת גיר, תאונה וכו').

בכל הרכבים שקניתי בחיי תמיד קיבלתי בוואצפ את כל הנ"ל לפני שהגעתי + דו"ח שעבדו שבדקתי בעצמי ברשם המשכונות. 

מצד שני למוכרים גם היה קל יותר.

הגעתי בלי הרבה בלבולי שכל, נפגשים ישר במכון, מסתכלים על הפלט, 5 דקות דיונים על המחיר ובדרך כלל נסגר קצת פחות ממה שהמוכר מבקש כמובן שכתלות בריג'קטים שעלו.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה שאתם מקבלים גם, מהכמה פעמיים שניסיתי עד עכשיו, המוכרים לא הרגישו בנוח להביא לי את הפרטים (הם לא ידעו בכלל על מה אני מדבר עד שהסברתי להם),

ואחרי כמה שעות הם הורידו את המודעה ועדכנו לי שהם מכרו את הרכב.. 😶

כנראה שאין ברירה ואצתרך לקנות חדש 🙌

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, daniel.asu כתב:

המקרה המתואר באמת נשמע חריג ובהחלט לא סימפתי.

בכל מקרה, אני חושב שבתור קונה לא הייתי מסכים לאפשרות 1+3.

אפשרות 3 היא הצגת עובדה לקונה- עשיתי בדיקה בעצמי, אתה מוזמן לקחת את הרכב לבדיקה איפה שאתה רוצה. ככה ניתן להשוות בין 2 המכונים והתוצאות ואם יהיו סתירות נוכל לאתר מכון אחר וללכת לשם כדי להגיע ל"עמק השווה". זו דווקא האפשרות הכי הוגנת לשני הצדדים לדעתי כי היא הכי מצמצמת רמאויות.

לאפשרות 2 אולי הייתי מסכים אם המכון היה האפשרות השלישית-רביעית-שביעית שעלתה, או שהוא עלה בצורה מאוד שרירותית (הכי קרוב אליי בגוגל מפות, וגם רחוק מהם).

חיפוש בגוגל ב-3 מכשירים סלולריים יניב 3 תוצאות שונות במקומות הראשונים לרוב, גם אם מילות החיפוש זהות. גוגל לומד את דפוסי השימוש של המשתמשים כדי להציג להם פרסומות יותר טובות, ולכן תוצאות החיפוש יהיו בהתאם להעדפות האישיות של כל בעל מכשיר. זה כאב ראש לא קטן בעבודה על קידום אתרים, ולמדתי את זה כשהייתי צריך לקדם את העסק שלי (לימדתי את עצמי איך לעשות את זה בקידום אורגאני).

אני חושב שהדרך הכי טובה להימנע מהמשך הסיפור (שבאו לחפש אותך), היא פשוט להיפגש במקום שנוח לשני הצדדים, אבל לא בבית, בעבודה או במקום שאפשר למצוא אותך בקלות בו. נניח מרכז מסחרי קרוב.

לא הייתה לי ברירה- כמו שציינתי, הם ראו את מודעת המכירה על הרכב עצמו בחנייה ליד העבודה שלי.

בהחלט עשה לי חשק לא לשים שוב מודעה על רכב למכירה לעולם...

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, daniel.asu כתב:

אני חושב שהדרך הכי טובה להימנע מהמשך הסיפור (שבאו לחפש אותך), היא פשוט להיפגש במקום שנוח לשני הצדדים, אבל לא בבית, בעבודה או במקום שאפשר למצוא אותך בקלות בו. נניח מרכז מסחרי קרוב.

ואתה חושב שמי שירצה למצוא אותך לא ימצא?

כלומר, מה זה משנה? אם תמכור לאותו פלוני את הרכב, הרי בטופס העברת הבעלות מופיעה הכתובת שלך.

• רעיון טוב! 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...