Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אתם מוכרים רכב, האם אתם מסננים קונים פוטנציאלים?

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 953 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

התקשרו מ1990 וביקשו שתחזירו להם את הטלכרד.

באמת, מי צריך שיחות טלפון היום. לא צריך לפרסם מספר טלפון ואם יש לוח שמחייב אותך לתת טלפון כדי לפרסם בו, שימשיכו לחפש.

אפשר לפרסם בפורום הזה ולתקשר בהודעות פרטיות. אם יש רצינות מצד הקונה אז עוברים לטלפון. אוטו דבר במרקט של צוקרברג. כמה דברים מכרתי שם, לא יאמן. בלי טלפונים ובלי חפירות ובלי קישקושים.

היום הרופא מדווח לך בוואטסאפ תוצאות בדיקות ושנשארו לך שבועיים לחיות, אז בשביל למכור מכונית מסכנה צריך לדבר בטלפון?

• מעניין 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • תגובות 146
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתאריך 1.8.2021 בשעה 20:44, EliC25 כתב:

ל @Mr.Hybrid יש אקסנט בליסינג. תשאל אותו כמה פודרה הרכב אוכל לליטר, וכמה שעות המנוע עובד בסרק כדי שיהיה לו נעים עם המזגן...

אם אתה באמת חושב ש30 אלף קמ בשנתיים זו ערובה לרכב שלא השתמשו בו כמעט, אתה תמים.

השכרה *

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו נו

לא ענית לשאלה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד לתת לכולם הזדמנות, ללא הבדל דת גזע ומין, בתנאי שהם באים לראות את הרכב, אבל בשבוע שעבר יצא לי לסנן קונה, מאוד נחמדה יש לציין שרצתה לבוא לבדוק את הרכב ואפילו לא דיברה על מחיר.
ביום שהיא הייתה צריכה להגיע היא שאלה אותי אם אני מתחייב בבדיקה. אמרתי לה שאני לא מתחייב על כלום, ובכנות הסברתי לה שאין לי מושג מה עבר על הרכב בשנה וחצי השכרה לפני שקנינו אותו, או כמו שאישתי ניסחה את זה כששאלתי אותה אם היא בדקה את הרכב לפני שהיא קנתה אותו: "סיבוב עם אבא נחשב?".

הסברתי לה שהוא הולך לצאת משם עם מגילה בלי קשר לתאונה או לא תאונה, ושהיא מוזמנת לבדוק אותו איפה שהיא רוצה על חשבונה.

הקונה אמרה לי שיש דברים רגילים שמוצאים בבדיקה, אבל תאונה או משהו גדול זה כבר עניין אחר.
כששאלתי אותה מה זה משהו גדול קיבלתי את הדברים הבאים:

"מבחינת מה קטן ומה גדול: תאונה זה גדול, תיקון של מעל 500-1000 שח זה גדול 
אני לא מדברת על תיקון צבע שדהה, דפיקות בפח, דברים של בלאי טבעי של הרכב שלא מסכנים חיים

אם הרכב מטופל טוב ב10 שנים שהוא אצליכם ואמרת שהוא היה במוסך השבוע, לא אמורים להתגלות דברים מהותיים שלא תקינים במנוע או בגיר 

השאלה היא אם מתגלה שהייתה תאונה או שיש בעיה שדורשת תיקון של יותר מ500-1000 שח במנוע או בגיר 
נניח היית מוכן להתחלק בבדיקה חצי חצי?"

אמרתי לה שאם תיקון של 500-1000 שקל זה משהו גדול חבל לשנינו על הזמן ושלא תגיע. הגיר והמנוע תקינים גם תקינים, אבל עם המגילה שהרכב יקבל בלי בעיה אפשר לטעון שהם לא תקינים.

מקווה שהיא תימצא רכב ראוי, כי היא באמת הייתה מאוד נחמדה, רק עם ציפיות שאלטו בת 11 יוצאת השכרה עם 139K ק"מ שתימכר תמורת נזיד עדשים לא יכולה לעמוד בהן.

נקווה שהרכב ימכר היום לקונה אחר שהגיע, עשה סיבוב והחליט לקנות (הוא אפילו לא עשה סיבוב ולא ראה את הרכב, קרוב שלו עשה סיבוב והמליץ).
אם זה באמת יקרה אני אופתע כי מדהים אותי שבנאדם קונה רכב על סמך המלצה ובלי לראות אותו, נחכה ונראה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 3

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התעסקות עם לקוחות לא רציניים זה חלק מהחוויה של השימוש במדיום הזה. קחו את זה באיזי ותגלו סבלנות לכולם. במקודם או במאוחר יגיע לקוח שיקח את הרכב/ספה/תנור/וואטאבר.

עריכה אחרונה על ידי Korgan
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור שבסוף קנה את הנבלה הגיע באוטובוסים מירושלים עד הקריות ואחרי זה עוד חצי שעה ברגל. אמר שיגיע ב10 וחצי, בסוף הגיע ב3. למרות שכתבתי הכול במודעה, וגם הסברתי לו בטלפון - הוא הגיע עם 600 ש"ח מזומן פחות ממחיר הרכב ("וואלה זה כל מה שיש לי"), הופתע שהרכב ידני, יד רביעית, שיש תקלות (אותן תקלות שציינתי ללא הפסקה). לטענתו הוא לא יודע לקרוא.

אני באמת לא מבין איזה רכב אנשים מצפים לקבל תמורת 2500 ש"ח... ועוד כאלה שמנסים להוריד במחיר במצבים כאלה. רוצים משהו טוב יותר? חפשו בכמה אלפים יותר.

הייתי קצת חולה ולא הרגשתי טוב, אז זרמתי איתו (אפילו נתתי לו כבל AUX מתנה) שפשוט יקח לי את היונדאי הזאת מהעיניים.

עריכה אחרונה על ידי GT-40
  • אהבתי 1

drive like a LADY, shift like a BOSS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, farkash7 כתב:

אני בעד לתת לכולם הזדמנות, ללא הבדל דת גזע ומין, בתנאי שהם באים לראות את הרכב, אבל בשבוע שעבר יצא לי לסנן קונה, מאוד נחמדה יש לציין שרצתה לבוא לבדוק את הרכב ואפילו לא דיברה על מחיר.
ביום שהיא הייתה צריכה להגיע היא שאלה אותי אם אני מתחייב בבדיקה. אמרתי לה שאני לא מתחייב על כלום, ובכנות הסברתי לה שאין לי מושג מה עבר על הרכב בשנה וחצי השכרה לפני שקנינו אותו, או כמו שאישתי ניסחה את זה כששאלתי אותה אם היא בדקה את הרכב לפני שהיא קנתה אותו: "סיבוב עם אבא נחשב?".

הסברתי לה שהוא הולך לצאת משם עם מגילה בלי קשר לתאונה או לא תאונה, ושהיא מוזמנת לבדוק אותו איפה שהיא רוצה על חשבונה.

הקונה אמרה לי שיש דברים רגילים שמוצאים בבדיקה, אבל תאונה או משהו גדול זה כבר עניין אחר.
כששאלתי אותה מה זה משהו גדול קיבלתי את הדברים הבאים:

"מבחינת מה קטן ומה גדול: תאונה זה גדול, תיקון של מעל 500-1000 שח זה גדול 
אני לא מדברת על תיקון צבע שדהה, דפיקות בפח, דברים של בלאי טבעי של הרכב שלא מסכנים חיים

אם הרכב מטופל טוב ב10 שנים שהוא אצליכם ואמרת שהוא היה במוסך השבוע, לא אמורים להתגלות דברים מהותיים שלא תקינים במנוע או בגיר 

השאלה היא אם מתגלה שהייתה תאונה או שיש בעיה שדורשת תיקון של יותר מ500-1000 שח במנוע או בגיר 
נניח היית מוכן להתחלק בבדיקה חצי חצי?"

אמרתי לה שאם תיקון של 500-1000 שקל זה משהו גדול חבל לשנינו על הזמן ושלא תגיע. הגיר והמנוע תקינים גם תקינים, אבל עם המגילה שהרכב יקבל בלי בעיה אפשר לטעון שהם לא תקינים.

מקווה שהיא תימצא רכב ראוי, כי היא באמת הייתה מאוד נחמדה, רק עם ציפיות שאלטו בת 11 יוצאת השכרה עם 139K ק"מ שתימכר תמורת נזיד עדשים לא יכולה לעמוד בהן.

נקווה שהרכב ימכר היום לקונה אחר שהגיע, עשה סיבוב והחליט לקנות (הוא אפילו לא עשה סיבוב ולא ראה את הרכב, קרוב שלו עשה סיבוב והמליץ).
אם זה באמת יקרה אני אופתע כי מדהים אותי שבנאדם קונה רכב על סמך המלצה ובלי לראות אותו, נחכה ונראה.

יפה על המאמצים וההסברים, אבל קצת מיותר. 

אנשים מדקלמים שטויות כמו תוכי ואין להם בכלל מושג מה המשמעות של זה.  "מתחייב על מנוע גיר שלדה?"- וואלה "כן". גם ככה זה רק מילים חסרות משמעות לבנאדם ששואל אותם. 

ברכבים בסכום הזה, מי שרק רומז לי על בדיקה, במיוחד כזה שמצפה שאני אשלם לו שיקח את הרכב, אני עושה לעצמי וגם לו טובה, ואני עובר לקונה הפוטנציאלי הבא.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקונה מוזמן לקחת את הרכב לבדיקה איפה שהוא רוצה. כל עוד הוא משלם על זה, וזה לא מצריך ממני לנסוע מעבר לרדיוס סביר מהבית/עבודה.
אני מוכר רכב, להשקיע זמן כשמגיע אדם לבדוק את הרכב אעשה זאת בשמחה גם אם זה מיותר בעיני. כמובן שמראש גם אבהיר לו שהוא יקבל שם את מגילת רות וזה לא בעיה שלי, אבל אם הוא התעקש על בדיקה זה עניין שלו.

היה עוד איזה בחור שראה את הרכב, אבא שלו הצטרף. ביקשו לפתוח מכסה מנוע, פתחתי בשמחה.
האבא שם את הידיים מעל מכסה המנוע "אתה יודע שהאוטו רותח, הוא חם" 😂. ברור שהוא חם! הוא נסע עכשיו חצי שעה, הוא עומד פה כבר חמש דקות מונע עם מזגן וקיץ.
 האבא: "תפתח לי את הפקק פה של המים" 😂. אמרתי לו שלא התקרב לפקק של המים ושאני לא פותח לו שום פקק של מים שהאוטו חם אלה אם בא לו להפוך לHarvey Two Face.

• אהבתי 1
  • מצחיק 7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, davemustaine87 כתב:

ברכבים בסכום הזה, מי שרק רומז לי על בדיקה, במיוחד כזה שמצפה שאני אשלם לו שיקח את הרכב, אני עושה לעצמי וגם לו טובה, ואני עובר לקונה הפוטנציאלי הבא.

זה מזכיר לי שמכרתי את הטויוטה אוריס, הקונה קיבל את טופס הבדיקה וניגש אליי כועס

"ידעת שהרכב עבר תאונה?"

- "כן, אמרתי לך שהוחלפה דלת מקורית בלבד"

"רשום פה שהוחלף מכסה מנוע וכנף ועוד"

מציג לו הסטוריית טיפולים ובו הוחלפה הדלת בלבד,

עשינו העברת בעלות והוא הודה לי.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, farkash7 כתב:

הקונה מוזמן לקחת את הרכב לבדיקה איפה שהוא רוצה. כל עוד הוא משלם על זה, וזה לא מצריך ממני לנסוע מעבר לרדיוס סביר מהבית/עבודה.
אני מוכר רכב, להשקיע זמן כשמגיע אדם לבדוק את הרכב אעשה זאת בשמחה גם אם זה מיותר בעיני. כמובן שמראש גם אבהיר לו שהוא יקבל שם את מגילת רות וזה לא בעיה שלי, אבל אם הוא התעקש על בדיקה זה עניין שלו.

אתה מציע לא לעשות בדיקה בקניית רכב?? :D

אלא אם אתה מדבר על רכב ישן (בעצם זה פחות ענין של שנתון ויותר תלוי מחיר, אם הייתי קונה רכב בנניח עד 20K כנראה שלא הייתי לוקח לבדיקה), דווקא לגבי בדיקת רכב למרות הכסתח"ים ומגילות שנכתבים שם, בסופו של דבר הבודק יושב איתך ואומר לך מה משמעותי ומה זה סתם כסת"ח, וזה מה שבאמת חשוב. כי אם אני לוקח לשניה בן אדם שלא מבין כלום מכלום ובא לקנות רכב, אז בדיקה במכון שזה תפקידו כן אמורה לתת לפחות כיוון (חוץ מזה שאדם שלא מבין עדיף כמובן שלא יילך לבד לקנות רכב).

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב בן 11 שעבר 140K ק"מ ב10K שקלים.
קח לבדיקה. קח לבדיקה בשמחה, רק תשלם על הבדיקה, ואם זה נתן לך בטחון לקנות את הרכב טוב עשית.
לטעמי מיותר.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני מכרתי אלטו לפני זמן קצר, כמו חברינו פרקש. 

לשאלת הקונה "האם אתה מתחייב בבדיקה" השבתי בשלילה, וגם הסברתי לו למה, בדיוק את הסיבות שכתוב כאן ושאני תמיד כותב כשהנושא עולה. 

לאחר שחשבתי שלא אשמע ממנו יותר, שעה אחר כך קיבלתי הודעה "בוא ניפגש מחר". 

יומיים לאחר מכן, האוטו נמכר לו, אחרי בדיקה. 

אחד הדברים שהבודק אמר היה "זה אוטו 3 צילינדר, מנוע קטן, לירושלים למשל לא כדאי לנסוע איתו".

נסיעת הבכורה שלו הייתה ממקום עבודתי בראש העין לביתו ב... בירתינו הנצחית 😆

עריכה אחרונה על ידי שביט
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 3

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם האלטו החמודה שלנו נמכרה היום. הקונה עמד במילתו. בן דודו בדק את הרכב, הוא בא ושילם כפי שהבטיח.
האמת שלא היה על מה להתווכח, באמת שהצגתי את המציאות כפי שהיא מהתחלה ואמרתי לו מה המחיר האחרון עוד בטלפון.
לא הסתרתי כלום. הדבר הראשון שהוא שמע ממני בטלפון זה שהרכב נקנה מהשכרה, ביקשתי שיציץ טוב טוב בתמונות על הצבע, ואמרתי לו שהניחוש שלי שהוא קיבל מכה מאחור ונצבע ובגלל זה הקילופים.

כן דבילי מבחינתי אולי, אבל ככה מי שבא לא מופתע מכלום, חוסך לי ולקונה זמן ואני לא מרגיש שהסתרתי משהו ממישהו.
אז אם אתם רוצים למכור רכב יוצא השכרה עם בעיות בצבע ואתם תוהים איך עושים את זה, זה מאוד פשוט:
1. אומרים את כל האמת.
2. מורידים במחיר.

הבעיה היחידה שלא קניתי ג'ימיני מלוקק במקום.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, שביט כתב:

גם אני מכרתי אלטו לפני זמן קצר, כמו חברינו פרקש. 

לשאלת הקונה "האם אתה מתחייב בבדיקה" השבתי בשלילה, וגם הסברתי לו למה, בדיוק את הסיבות שכתוב כאן ושאני תמיד כותב כשהנושא עולה. 

לאחר שחשבתי שלא אשמע ממנו יותר, שעה אחר כך קיבלתי הודעה "בוא ניפגש מחר". 

יומיים לאחר מכן, האוטו נמכר לו, אחרי בדיקה. 

אחד הדברים שהבודק אמר היה "זה אוטו 3 צילינדר, מנוע קטן, לירושלים למשל לא כדאי לנסוע איתו".

נסיעת הבכורה שלו הייתה ממקום עבודתי בראש העין לביתו ב... בירתינו הנצחית 😆

הטמבל יודע שיש מנועים מאוד חזקים עם 3 צילינדרי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 953 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...