Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אתם מוכרים רכב, האם אתם מסננים קונים פוטנציאלים?

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 11 שעות, Smiro כתב:

בעוד תקופה כנראה אתחיל למכור את הרכב. יהיה מעניין לנבור בנבכי המסלול של המכירה, עם כל הטיפוסים המעניינים והחוויות. 

איזה רכב?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

את הרכב האחרון שמכרתי הבנאדם שילם לי והגעתי לעשות העברת בעלות אז הוא התחיל להסתבך,

הוא מתחיל להגיד לי חכה יום יומים,

באותו רגע קלטתי שהוא סוחר,

והוא לא רוצה להפסיד עוד יד,

הוא התחיל עם סיפורים כמו שהוא מחכה לראשון כי אז....... ואלה לא זוכר הכל,

תכלס אמרתי לו או הרגע העברת בעלות, או שתקח את הכסף בחזרה ותחזיר לי את האוטו,

בסוף הוא התחיל להריץ טלפונים ורשם ע"ש חבר,

זה הסתיים שם,

אבל סוחרים זה עם שמחפש לנצל אותך,

עריכה אחרונה על ידי WE988244
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרי מהיום  , 

פונה אליי קונה פוטנציאלי בוואטסאפ, מבקש פרטים, שואל שאלות, נמשך עוד קצת ואז שואל אותי "איזה רכב זה?" 

jesus-facepalm | Kirill Proskurin | Flickr

פה כבר התחלתי לקלל בקול, ואנשים בעבודה לא מבינים מה נסגר איתי.

ביי יא אהבל, ואל תפנה אליי יותר. 

• אהבתי 2
  • מצחיק 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לפני 11 שעות, ברווז כתב:

אפשרות 3 היא הצגת עובדה לקונה- עשיתי בדיקה בעצמי, אתה מוזמן לקחת את הרכב לבדיקה איפה שאתה רוצה. ככה ניתן להשוות בין 2 המכונים והתוצאות ואם יהיו סתירות נוכל לאתר מכון אחר וללכת לשם כדי להגיע ל"עמק השווה". זו דווקא האפשרות הכי הוגנת לשני הצדדים לדעתי כי היא הכי מצמצמת רמאויות.

אוקיי, לא הבנתי את זה ככה בכלל. זה בהחלט נשמע פתרון טוב.

לפני 11 שעות, ברווז כתב:

לא הייתה לי ברירה- כמו שציינתי, הם ראו את מודעת המכירה על הרכב עצמו בחנייה ליד העבודה שלי.

בהחלט עשה לי חשק לא לשים שוב מודעה על רכב למכירה לעולם...

פספסתי את זה לחלוטין. 

לפני 11 שעות, dorsht כתב:

ואתה חושב שמי שירצה למצוא אותך לא ימצא?

כלומר, מה זה משנה? אם תמכור לאותו פלוני את הרכב, הרי בטופס העברת הבעלות מופיעה הכתובת שלך.

אבל זה כבר בסוף הקניה, כשאני סומך על הקונה ולא חושב שהוא סטוקר קריפ. ההתייחסות שלי הייתה לשלב לפני, כשאתה עדיין לא יודע מי זה והוא בא לראות את הרכב לראשונה, ואז למצוא אותך על בסיס מודעה ברשת בלבד זה לא ממש פשוט (והרוב המוחלט של האנשים ממש לא יעשו את זה). את ברווז (במלעיל או במלרע?) לא היו מוצאים אם הם היו נפגשים במקום אקראי (ולא היו רואים את המודעה על הרכב כשהוא בחניה ליד העבודה, כמובן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אני.

אני מוכר כעת רכב עם 8 מקומות (גירסה נדירה), כבר היו כמה אברכים מבני ברק וי-ם שפשוט שכנעתי לא לקנות.

זה רכב ישן שדורש תחזוקה והבנה. אני לא רוצה למכור למישהו שיקח הלוואה, ואז במקרה הטוב יצטרך לתקן משהו ויקלל אותי כל חודשיים ובמקרה הגרוע ישפוך מנוע כי נגמרו המים והוא לא שם לב. אני עדיין מחפש את האיש שזה הרכב שהוא צריך...

• אהבתי 5
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון שלי, אם הבן אדם מתחיל להתמקח על המחיר, לשאול מה המחירון או מציע מחיר משלו עוד לפני שהוא ראה את האוטו או קיבל את כל הפרטים עליו - הוא לא יקנה ואפילו לא יבוא לראות.

כי הוא, כנראה, בודק את השוק, לא סגור עם עצמו, מחפש מציעות או סתם סוחר.   

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון אנשים ששואלים על מחיר בתחילת השיחה לא ירכשו והם לא לקוחות רציניים.

יש אפשרות לפתור את העיניין או לפחות למזער אותו, אני הייתי רושם: מחיר מחירון 

(+1000) לא גמיש, כבר הם מבינים מראש שאין מה להתמקח רק ליקויים אחרי בדיקה

שאני מתקן ו / או מפחית במחיר.

בשיחה אני מתמקד ביתרונות הרכב דוגמא יד 1, שמור כחדש, מעט ק''מ, נהג יחיד וכו'

אם חוזר העיניין הכספי אני פשוט אומר שהמחיר לא נתון למיקוח, לא מתאים לך? יבוא

אחר. ככה בשקט ובנחת ללא שום ויכוח.

עריכה אחרונה על ידי yossy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.7.2021 בשעה 09:49, dorsht כתב:

לא אוהב גם את אלו שמנסים להתמקח בטלפון ולהוריד עוד לפני שהם ראו את הרכב בכלל.

לפני 54 דקות, EvGriga כתב:

מניסיון שלי, אם הבן אדם מתחיל להתמקח על המחיר, לשאול מה המחירון או מציע מחיר משלו עוד לפני שהוא ראה את האוטו או קיבל את כל הפרטים עליו - הוא לא יקנה ואפילו לא יבוא לראות.

כי הוא, כנראה, בודק את השוק, לא סגור עם עצמו, מחפש מציעות או סתם סוחר.   

מצטער להרוס לכם...

בשלושת מקרי הקניה עד עכשיו תמיד סגרתי מחיר בטלפון. ובשניים מתוך השלושה גם הורדתי מחיר מהמחיר שנסגר, פעם אחת עקב מיקוח נוסף ופעם שניה עקב ריג'קט שהתגלה בבדיקה. אני דווקא חושב שמבחינת הקונה זה לא רע לסגור מחיר בטלפון כי ברגע שאתה מגיע עד הרכב (ובמיוחד אם באת מרחוק והשקעת יום עבודה כנראה) והמחיר לא סגור, אתה איפשהו בידיים של המוכר. מצד שני אף פעם לא הייתי אחד כזה שלא יודע מה הוא מחפש, בשלושת המקרים (ובכלל בחיים...), ברגע שננעלתי על משהו ובדקתי שזה טוב לי מאיך זה נראה עד אותו רגע, ופחות או יותר המחיר בסביבה, אני הולך על זה בשיא הרצינות ולא בא לשחק ואני גם אומר את זה למוכר כבר אחרי שהשאלות הראשונות שלי נענות בחיוב.

מעולם לא הייתי בצד המוכר לשוק החופשי (בשני המקרים שכן מכרתי זה היה בזול ממש לקרובים), אבל מאיך שאני מכיר את עצמי אין לי סבלנות כלפי מבלבלי מוח למיניהם, כמו שאני קונה רכב ככה אני מצפה מכל קונה ואם הוא לא אז כנראה השיחה תסתיים מהר מאוד.

בתאריך 31.7.2021 בשעה 08:24, ברווז כתב:

חשבתי על זה לא מעט.

אפשרות 1: לקחת את הרכב למוסך הראשון\שני\שלישי שקופץ בתוצאות החיפוש בגוגל באותו מקום בסלולרים של כל הנוכחים במעמד. מוסך שאינו תלוי בכלום, לא בי ולא בהם. מעריך שלא היו מסכימים לעשות את זה. המכונאי לחץ עליי למכור להם, כנראה דיברו איתו על עמלה או משהו.

אפשרות שנייה: מראש לא להסכים לקחת את הרכב לאיפה שהם רוצים ולקבוע על מכון ייעודי לבדיקות רכב שיוסכם על כולנו.

אפשרות שלישית: לעשות בדיקה לרכב על חשבוני בשביל להראות לקונים פוטנציאלים במכון שאני יכול לסמוך עליו שיהיה חף מאינטרסים. וכל עוד אף אחד לא דיבר עם המכון מראש, אין בעייה מבחינת האינטרסים...

אפשרות רביעית: להיות סופר קשוב בשיחה, ולסמן "דגלים אדומים" מראש אם הם קיימים. כמו למשל, אם הבחור מהצד השני של הטלפון נשמע כמו 5 שנות מאסר (רצופות, לא מצטברות). אם הוא קובע לך מראש לאיזה מוסך תלכו. כאלו דברים.

זה יצמצם את הסיכוי, אבל בסופו של דבר לא מבטיח שימנע מקרים דומים.

מאז לא ניסיתי שוב למכור את המכונית בשוק הפרטי, בפעמיים שהחלפתי רכב מאז הלכתי על מגרש וטרייד-אין וזהו.

על המאזדהיינת קיבלתי הרבה פחיות ממה שהייתי מקבל בשוק הפתוח, אבל על הלאנסר 2008 שהחלפתי לפני שנה בלאנסר 2016 לא הייתי מקבל הרבה יותר בחוץ. ההפרש יהיה יחסית זניח כך שלא ניסיתי אפילו למכור אותה בחוץ. פלוס, לא רציתי לשלם על 2 רכבים בבעלותי ביטוחים ואגרות למיניהן, יחד עם זה שלא רציתי להיות בלי רכב גם לתקופה קצרה- כך שמגרש היה האופצייה הכי טובה עבורי מכל הבחינות.

וכך הרכב קיבל את שמו אגב. מצאתי את הלאנסר במגרש- מכאן שמו בישראל: לאנסרלוט :lol:

לקודם קראתי נוח, כי זה מה שהוא היה לעומת המאזדהיינת.

למאזדהיינת קראתי הרבה שמות, שלא רצוי לחזור עליהם בחברה מנומסת...

אני חושב דוקא שהגיוני שקונה ירצה ללכת למקום בדיקה משלו כי אחרת אין לו דרך לדעת אם המוכר לא קשור לאותו מקום. כמובן תמיד החכם עיניו בראשו ובכל מקרה יש לנהוג כנדרש. אם אני רואה מקרה כזה שהקונה הוא איזה עארס\מניאק\חכמולוג שחושב שמצא פראייר, אז אני מגיע איתו לבדיקה, נותן למכונאי שלו לבדוק טוב טוב ואחרי שהוא ממציא לי ליקויים מפה עד תאילנד שלא קיימים, אני מודיע חגיגית לכל מי שנמצא שם שהמחיר המקורי תופס ולא מוריד ממנו שקל עכשיו בתור פרינציפ.

עריכה אחרונה על ידי yonisi

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, yonisi כתב:

מצטער להרוס לכם...

זה בסדר, אתה לא הורס שום דבר

כל ניסיון אישי הוא מוגבל ויש גם חריגים, אבל תמיד שהייתי מוכן לדבר על המחיר בטלפון זה היה רק בזבוז זמן ועצבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שכל מקרה לגופו. 

יש הבדל מאוד מהותי בין אדם ששואל שאלות רלוונטיות, מבקש מסמכים רלוונטיים ואז אומר "תכלס הייתי שמח לקחת לבדיקה ואם הכל תקין בבדיקה אז לסגור במחיר איקס". עם זה אין שום בעיה. זו הצעה לגיטימית. 

אני מניח שהרוב מכוונים לאנשי ה"רכב הצגה/בצער רב/גמיש אבל לא בלרינה" שכאשר מחפשים רכב מתחילים לדבר איתך על השוק, על מה את המבקש ולמה זה לא בסדר שאתה מבקש את זה ומדברים איתך בעיקר על מחיר מבלי להראות עניין אמיתי ברכב עצמו. 

הם כאלו גם כשהם מוכרים ואז איזה 3-4 חברים בפייסבוק כותבים להם "לא די! אין מצב! השתגעת יואו טירוף אם היה לי (מחיר מונפץ והזוי שהמוכר מבקש) הייתי ישר לוקח". לצערנו, הניסיון של הרוב מראה שאופציה ב' יותר נפוצה, אם כי זה גם עניין של מזל וסוגי רכב. 

• אהבתי 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמכרתי, "נתקלתי" בשיחה כזו (אגב אני ממרכז הארץ) :

קונה אופציונלי: "שלום. המחיר זה 19 ? אני מגיע מצפת. אני בא עם 10 במזומן. אבל במזומן (מדגיש). זה בסדר " (הוא קובע שכן).

אני: "אל תבוא".

הוא: "??? "

אני: "אל תטריח אפילו את עצמך. להתראות (לא להתראות בעצם)".

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, חולגי כתב:

כשמכרתי, "נתקלתי" בשיחה כזו (אגב אני ממרכז הארץ) :

קונה אופציונלי: "שלום. המחיר זה 19 ? אני מגיע מצפת. אני בא עם 10 במזומן. אבל במזומן (מדגיש). זה בסדר " (הוא קובע שכן).

אני: "אל תבוא".

הוא: "??? "

אני: "אל תטריח אפילו את עצמך. להתראות (לא להתראות בעצם)".

סוחר לא סימפטי מאחת מ 4 ערי הקודש (צפת,חברון,ירושלים,טבריה).

אני טיפוס סופר חשדן ואם יש משהו שאני מתעב בעולם הזה זה את הסוחרים הרמאים,התחמננים והשקרנים,שחושבים לעצמם שאם יראו לך בונבוניירה אתה תאמין כמו פתי שהיא באמת כזו..

אחרי נפילה אחת ענקית (כשהייתי חייל),סוחר נוסף (שהתחזה לפרטי) עם רכב נוסף ועוד אי הצלחה עם גטס (שנרכשה מסוחר פרטי והיתה השכרה לשעבר)  2 הטריידאינים האחרונים שלי היו באוטו סנטר (זה גם תלוי במזל כמה טוב יהיה הרכב לאורך זמן ולהשוות הזדקנות של יונדאי I30 2009,שנרכשה מליסינג עם 30000 ק"מ  ונמכרה עם 104,000 אחרי שהרגישה לימון סחוט לבין הזדקנות של סיוויק פרטית שנרכשה עם 71800 ק"מ והגיעה ל 120,700 זה שמיים וארץ) זה שמיים וארץ.

לגבי מי שאמר שהוא סקרן לקבל חוויות-מציע לך לפרסם כאן בפורום בלוח המכירה לפני יד 2.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי נוסע מרחק ניכר לראות רכב אם לאחר וידוא שפרטי הרכב מתאימים לי אין איזה דיון עקרוני בגדול לגבי המחיר. בזבוז זמן גם שלי וגם של המוכר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...