Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אתם מוכרים רכב, האם אתם מסננים קונים פוטנציאלים?

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חשבתי על זה לא מעט.

אפשרות 1: לקחת את הרכב למוסך הראשון\שני\שלישי שקופץ בתוצאות החיפוש בגוגל באותו מקום בסלולרים של כל הנוכחים במעמד. מוסך שאינו תלוי בכלום, לא בי ולא בהם. מעריך שלא היו מסכימים לעשות את זה. המכונאי לחץ עליי למכור להם, כנראה דיברו איתו על עמלה או משהו.

אפשרות שנייה: מראש לא להסכים לקחת את הרכב לאיפה שהם רוצים ולקבוע על מכון ייעודי לבדיקות רכב שיוסכם על כולנו.

אפשרות שלישית: לעשות בדיקה לרכב על חשבוני בשביל להראות לקונים פוטנציאלים במכון שאני יכול לסמוך עליו שיהיה חף מאינטרסים. וכל עוד אף אחד לא דיבר עם המכון מראש, אין בעייה מבחינת האינטרסים...

אפשרות רביעית: להיות סופר קשוב בשיחה, ולסמן "דגלים אדומים" מראש אם הם קיימים. כמו למשל, אם הבחור מהצד השני של הטלפון נשמע כמו 5 שנות מאסר (רצופות, לא מצטברות). אם הוא קובע לך מראש לאיזה מוסך תלכו. כאלו דברים.

זה יצמצם את הסיכוי, אבל בסופו של דבר לא מבטיח שימנע מקרים דומים.

מאז לא ניסיתי שוב למכור את המכונית בשוק הפרטי, בפעמיים שהחלפתי רכב מאז הלכתי על מגרש וטרייד-אין וזהו.

על המאזדהיינת קיבלתי הרבה פחיות ממה שהייתי מקבל בשוק הפתוח, אבל על הלאנסר 2008 שהחלפתי לפני שנה בלאנסר 2016 לא הייתי מקבל הרבה יותר בחוץ. ההפרש יהיה יחסית זניח כך שלא ניסיתי אפילו למכור אותה בחוץ. פלוס, לא רציתי לשלם על 2 רכבים בבעלותי ביטוחים ואגרות למיניהן, יחד עם זה שלא רציתי להיות בלי רכב גם לתקופה קצרה- כך שמגרש היה האופצייה הכי טובה עבורי מכל הבחינות.

וכך הרכב קיבל את שמו אגב. מצאתי את הלאנסר במגרש- מכאן שמו בישראל: לאנסרלוט :lol:

לקודם קראתי נוח, כי זה מה שהוא היה לעומת המאזדהיינת.

למאזדהיינת קראתי הרבה שמות, שלא רצוי לחזור עליהם בחברה מנומסת...

• אהבתי 2
  • מצחיק 2
  • רעיון טוב! 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון

המקרה המתואר באמת נשמע חריג ובהחלט לא סימפתי.

בכל מקרה, אני חושב שבתור קונה לא הייתי מסכים לאפשרות 1+3.

לאפשרות 2 אולי הייתי מסכים אם המכון היה האפשרות השלישית-רביעית-שביעית שעלתה, או שהוא עלה בצורה מאוד שרירותית (הכי קרוב אליי בגוגל מפות, וגם רחוק מהם).

אפשרות 4 - מסכים שכדאי להתרחק מדגלים אדומים - אלא אם אין ביקוש לרכב ואתה ממש נואש למכור, ואז הם יכולים להווריד קצת. אבל לגבי הקביעה מראש של המכון/מוסך - גם אני, בחיפושיי אחר רכב, יודע מראש לאיזה מכון או מוסך אלך, פשוט כי אני לא ממש סומך על האחרים. זה מבחינתי גם דיל ברייקר.

אני חושב שהדרך הכי טובה להימנע מהמשך הסיפור (שבאו לחפש אותך), היא פשוט להיפגש במקום שנוח לשני הצדדים, אבל לא בבית, בעבודה או במקום שאפשר למצוא אותך בקלות בו. נניח מרכז מסחרי קרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ברווז כתב:

היות סופר קשוב בשיחה, ולסמן "דגלים אדומים" מראש אם הם קיימים. כמו למשל, אם הבחור מהצד השני של הטלפון נשמע כמו 5 שנות מאסר (רצופות, לא מצטברות). אם הוא קובע לך מראש לאיזה מוסך תלכו. כאלו דברים.

זה יצמצם את הסיכוי, אבל בסופו של דבר לא מבטיח שימנע מקרים דומים.

זה לא ימנע אבל בהחלט יצמצם. 

שמע, בסזופו של דבר האנשים האלה הם לא מתוחכמים במיוחד. אם כן הם היו מתוחכמים, הם היו הולכים לעשות הונאות רציניות יותר. לרוב מה שיש, זה מה שאתה מקבל. 

אם בנאדם בטלפון נשמע לך ערס, מדבר בתוקפנות או מנסה לכפות עלייך משהו, פשוט לא ממשיכים לדבר איתו. אם מתקשר בנאדם נורמלי, ללא שום דגלים אדומים מופגנים, מאוד לא סביר שהוא יהיה נוכל.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, davemustaine87 כתב:

אם בנאדם בטלפון נשמע לך ערס, מדבר בתוקפנות או מנסה לכפות עלייך משהו,

פשוט לא ממשיכים לדבר איתו.

א. מכרתי רכב לאדם שישב בכלא (ואפילו 17K מעל המחירון).

ב. מכרתי לאדם שהגיע למקום העבודה שלי (כמובן 2K מעל המחירון).

ג. מכרתי לאדם צעיר מאוד שהגיע ביום שבת.

ד. מכרתי במזומן ומכרתי בהעברה בנקאית.

ה. מכרתי לאדם שראה את הרכב ברחוב עם שילוט והגיע בלילה, למחרת עשינו העברת בעלות 

(רכב של אחי ולא הצליח למכור, עף 1K מעל מחיר הקנייה, יונדאי אקסנט 95' לפני 7 שנים).

ו. מעולם לא קניתי / מכרתי במגרש, כן קניתי מסוחר שהתחזה לפרטי

(הייתי צעיר אי שם בשנת 2013, היום אני מריח אותם כבר מהמודעה באתר).

שמתי לב שרוב האנשים שמדברים איתי, בטוחים שאני סוחר כיוון שאני בקיא בתחום הרכב, זה קורה בעיקר כשאני מחפש לקנות ולעזור לקרובים

(בעיקר לאחר שאני שואל בטלפון את השאלות הקשות).

האם גם לכם זה קורה?

עריכה אחרונה על ידי Mr.Hybrid
  • אהבתי 1

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכרתי כמה רכבים בחיים וב 10 שנים האחרונות אני משתמש בטרייד אין חוסך לי המון זמן כאב ראש ורכב חלופי. יש לזה קצת מחיר אבל לדעתי שווה לי.

בתקופה שמכרתי נתקלתי בהזויים שאו הצחיקו אותי או הכעיסו אותי ויד לי בעיה סובלנות לא פשוטה ורגישות יתר לאנשים תחמנים ודוברי שטויות.

אם הייתי מזהה בטל.  אדם שמחפש רק מציאות / חשד לסוחר/ תפרן וכו' אני אומר את משפט המפתח." יש לי כבר קונה רציני ואני אמור להיפגש איתי היום...אם לא יקנה אצור איתך קשר".

מראש אני מודיע על בדיקה במכון כתנאי ל מכירה או חתימה על זיכרון דברים שלא תהיינה טענות אם לא לקח לבדיקה, במקביל אני נצמד למחיר ומודיע שאוריד רק אם תמצא במכון בדיקה תקלה שמצדיקה הורדה במחיר. אני מחזיק רכבים יד 1 נהג יחיד שאני מקפיד לשמור עליהם מאד וגם לעיתים אני (הייתי) דורש מעל המחירון בשל ק"מ נמוך ו או תוספות.

השיטה הזו עבדה דיי טוב. אבל נדרשת סובלנות רבה וזמן שני דברים שאין באמתחתי לצערי.

צודקים אנשים שכתבו שבן אדם שמתחיל עם הנחות הוא חרטטן. אדם כזה שמתחיל מייד לדבר על כסף לא ירכוש מה שאני מציע.

שאו ברכה אנשים יקרים.

עריכה אחרונה על ידי yossy
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניסיון שלי קטן מכרתי רק רכב אחד האמת, אבל מכרתי שתי דירות גם,  בגישה כללית וממה שלמדתי - לא למכור רכב שאתה צריך למכור בגלל הכרח. ברגע שלא כזה משנה אם תמכור או לא, הכול הופך לקל יותר. 

אין לי בעיה ללכת לכל מוסך שהאדם רוצה, שקרוב לי ונוח לי, מצידי זה המוסך של אבא שלו. מסיבה אחת פשוטה - המחיר נשאר כמו שביקשתי או מה שמתאים לי. מצידי ימצאו מעבדת סמים בבגאז׳ - לא מוריד שקל על מה שימצאו במוסך. קח את הרכב למוסך לשקט הנפשי שלך. 

לא מוריד שקל בגלל התמקחויות מפגרות כמו ראיתי רכב ככה, אח שלי קנה ככה, יש פה ככה ולא יודע מה. תבוא תגיד אני מוכן לשלם על הרכב איקס. למה? כי ככה בא לי / כי זה מה שהוא שווה לדעתי / כי זה מה שיש לי בבנק. 

עוד נקודה חשובה - הזמן שלי יקר מפז מבחינתי. לא מבזבז אותו על בלבולי מוח, אנשים לא רציניים, אנשים מוזרים, סתם מישהו שלא בא בטוב. אני אישית רוצה לקנות משהו אני קונה אני לא בא לקנות משהו כדי להרגיש וואלה שיחקתי אותה עם המחיר, או לא יצאתי פראייר או קניתי זול יותר מהשכן. מי שלא בא לקנות בתכלס, אין לי זמן אפילו לענות לו בווטסאפ. 

בעוד תקופה כנראה אתחיל למכור את הרכב. יהיה מעניין לנבור בנבכי המסלול של המכירה, עם כל הטיפוסים המעניינים והחוויות. 

עריכה אחרונה על ידי Smiro
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, Mikelt89 כתב:

אני מסנן כאלו ש"קונים" בשביל אמא שלהם וסבתא שלהם שנמצאת בחול על כיסא גלגלים, אם זה לא הקונה עצמו אין לי מה לדבר איתם, גם כאלו שמצהירים שהם באים עם הדוד שלהם או עם סבא שלהם, זה מנסיון מדליק לי נורה אדומה. 

ת'כלס  צודק בגדול, אבל אתה גורף מדי.

הרבה רכבים רשומים על שם נכה וננהגים ע''י הבנים או עוזרים למינהם.

אני לדוגמא נוסע על רכב של אבא שלי שהוא כבד ראיה ולא כשיר לנהיגה מזמן.

אז הרכב למעשה לא שלי ורשום על שמו.

תפסול אדם כמוני?

עריכה אחרונה על ידי yossy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה בתור קונה..

האם זה לגיטמי לבקש בדיקת עבר ביטוחי (על חשבוני כמובן..) לפני שבאתי לראות את הרכב?

אני מחפש כבר כמה חודשים רכב, ויש כאלה שגרים רחוק (מבחינתי 30 דק' נסיעה ומעלה זה רחוק), ואני מבקש מהמוכרים לעשות בדיקת עבר ביטוחי לפני שאני מגיע, כדי לשלול כל מיני תאונות או טוטאל לוס וכו' לפני שאני בכלל מגיע (מבחינתי הזמן שלי יותר חשוב מהרכב),

אבל רוב המוכרים נרתעים מזה, ומבקשים ממני לבוא לראות את הרכב קודם ולראות אם אני רציני לסגור..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, DC10 כתב:

שאלה בתור קונה..

האם זה לגיטמי לבקש בדיקת עבר ביטוחי (על חשבוני כמובן..) לפני שבאתי לראות את הרכב?

אני מחפש כבר כמה חודשים רכב, ויש כאלה שגרים רחוק (מבחינתי 30 דק' נסיעה ומעלה זה רחוק), ואני מבקש מהמוכרים לעשות בדיקת עבר ביטוחי לפני שאני מגיע, כדי לשלול כל מיני תאונות או טוטאל לוס וכו' לפני שאני בכלל מגיע (מבחינתי הזמן שלי יותר חשוב מהרכב),

אבל רוב המוכרים נרתעים מזה, ומבקשים ממני לבוא לראות את הרכב קודם ולראות אם אני רציני לסגור..

זה לגיטימי, אבל בשביל זה בעל הרכב צריך למסור פרטים כמו מספר תעודת זהות + תאריך תחילת בעלות על הרכב, ומהניסיון שלי, לא כולם ישמחו לתת לך את הפרטים האלו לצערי. 

עריכה אחרונה על ידי yorng
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגיטימי ויכול לחסוך לך זמן. אני מראש הוצאתי דוח כזה לפני המכירה וזה היה תנאי הכרחי לפני התקדמות ברכישת הקקטוס שלי.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמוכר - אני מכין מראש כל מסמך שיכול לסייע לקונה להבין את מצב הרכב.

כקונה - התעניינתי בשבוע שעבר ברכב מסויים, ביקשתי מהמוכר לקבל צילום רישיון ודוח ממרכז סליקה, תוך חמש דקות הכל היה אצלי בסלולרי. זה בהחלט מצביע לטעמי על מוכר רציני. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 3

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, DC10 כתב:

זה לא לגיטימי זו חובה!

השיטה שלי היא לבקש צילום רישיון רכב "כדי לזרז את תהליך העסקה ולחסוך זמן"

עם הפרטים שרשומים בו אני מוציא לבד את דו"ח סליקת הביטוח.

לפני 9 דקות, discoTD5 כתב:

תוך חמש דקות הכל היה אצלי בסלולרי. זה בהחלט מצביע לטעמי על מוכר רציני. 

או סוחר.   😁

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, Mr.Hybrid כתב:

זה לא לגיטימי זו חובה!

זה גם מה שאני מנסה לבקש, אבל מתחילים לשאול למה ומבקשים ממני לבוא לראות את הרכב קודם לפני שמתקדמים..

מדובר על רכבים בני 2-3 שנים ויד 1 כמובן, אבל עדיין אני לא מוכן לצאת מהבית בלי הבדיקה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Mr.Hybrid כתב:

זה לא לגיטימי זו חובה!

בתור מוכר, אני בחיים לא אשלח לאף אחד צילום של רשיון הרכב. מישהו ירצה, אני אגיד לו כול פרט רלוונטי, אבל אין למה לשלוח. 

ד"וח סליקה, כמו שאמרו, מוציא כבר מראש ושולח למי שירצה. 

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...