Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרו לי להבין את ההגיון בקנאביס רפואי

bobi
שימו לב! השרשור הזה בן 973 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מבין את ההגיון בקנאביס רפואי. מצד אחד יתכן שלחלק מהחומרים שבו יש תכונות רפואיות טובות, אבל מצד שני עישון שלו הורס את הריאות וגורם לקוצר נשימה ולסרטן ריאות. אז מה עשינו פה?

החלפנו מחלה אחת במחלה אחרת?

נתקלתי בכתבה הזאת בגלובס שבה מדברים על איך בתי המרקחת בונים על זינוק בהכנסות עם התרחבות השימוש בקנאביס רפואי.

אם לא מדובר בחולים סופניים, שנלחמים על להקל עליהם מעט את הסבל בטווח המיידי, אז מה ההגיון בלתת לאנשים עם ריאות בריאות לשאוף עשן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אפשר לצרוך את זה גם באידוי

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב האנשים מעשנים את זה ובכלל מערבבים את זה עם טבק ואז גם מגבירים את הנזק של העישון. גם לשאיפת אוויר חם יש סכנות רפואיות.

היה יותר הגיוני שיעשו טבליות עם החומרים הפעילים שבקנאביס ויבודדו בדרך זו גם רק את החומרים המועלים שבו ויעיפו את השאר, במקום לחלק עלים.

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כיף, מה עוד אתה רוצה לדעת? אפשר לצרוך את זה גם בצורה שלא מזיקה לריאות, אבל שוב, זה כיף

• אהבתי 1

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

דבר ראשון- כמו שכתבו מעלי, ישנן הרבה שיטות לצרוך את זה- אידוי אכילה שמן וכולי, וכולן כנראה יותר פופולריות ממה שאתה חושב (לפחות בקרב אלה שלוקחים בגלל סיבה רפואית).

דבר שני- גם אלה שכן מעשנים, כמות הסיגריות שהם מעשנים לא שקולה לכמות שאדם שמעשן "פארש" מגיע אליה- לא נראה לי שיש מישהו שמגיע לקופסה ביום רק מג'וינטים (ואם כן, אז כנראה הסרטן זו הבעיה האחרונה שלו בחיים)

ולשאיפת אוויר חם יש נזקים רפואיים? אתה יכול לפרט?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חבר שסובל מהמון פריצות דיסק עם כאבים נוראיים. רק זה עזר לו .זה לא מזיק כמו שאתה חושב. ועדיף שיהיה לו טיפה נזק לריאות מאשר נזק גדול לנפש כי זה כבר גבל בלהתאבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מי שצורך את זה מסיבה רפואית בד"כ לא מעשן את זה עם תוספת טבק.

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, bobi כתב:

החלפנו מחלה אחת במחלה אחרת?

מבלי להגיד שום דבר על קנאביס, בעד או נגד, הרבה פעמים ברפואה מחליפים מחלה אחת באחרת, או לוקחים סיכון מחושב כדי לטפל במחלה קיימת. סתם לדוגמה, הקרנות יכולות לגרום לסרטן משני, אבל אם לא תטפל האדם יפגע מהסרטן הראשוני, זה שכבר יש לו. 

לחץ אדם  בכלל לא מורגש ע"י רוב האנישם ורק אומרים להם שיום אחד הוא יהרוג אותם, ועדיין, במקום לחיות ללא הפרעה הם לוקחים תרופות שגורמות להם לתופעות לוואי שכן פוגעות באיכות החיים, גם אם מעט.

לעתים גם מבצעים ניתוח שיגרום לאדם לנכות מסוימת כדי למנוע ממנו מחלה אחרת. לעתים גם עוצרים טיפול כדי לבחור סבל אחד על פני האחר, בהתאם לרצון המטופל. יש המון מקרים בעולם הרפואה שאינם שחורים ולבנים, לשמחתנו. 

אדם צעיר הסובל מכאבים כרוניים וחזקים (שזה משהו שמאוד קשה להזדהות איתו ולכן אולי זה נראה לנו תמוה), סביר שיעדיף לקחת סיכון שאולי יפתח סרטן בגיל מאוחר על פני לחיות בסבל את כל השנים הצעירות שלו. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • אהבתי 4

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי נזקי עישון: אפשר לקחת גם בשמן..כמה טיפות שמן עושות את העבודה אבל פחות חביב עלי כי האפקט חזק מאד וגם לוקח זמן עד שמתחיל להשפיע.

יש גם סוג נטילה באידוי שזו צורת נטילה שיכולה יותר להתאים ללא מעשנים.

יתכן שנטילת קנביס בצורה מרובה ובמשך כל היום אכן מזיקה (פחות מסיגריה) אבל הכל עיניין של מינונים וכמות נטילה. יש לי חבר טוב שמעשן קנביס )רפואי) משך כל היום וכמות נכבדה והאלטרנטיבה שלו היא לסבול מכאבים קשים שלא נדע.

עריכה אחרונה על ידי yossy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דימוי בציבור שקנאביס רפואי זה כמו במערכון על ההורים המרובעים שמתחילים עם קנאביס רפואי ונהיים מסטולים וכייפיים וכל זה.

המציאות היא שונה:  ההעדפה ללא מעשנים היא לקבל טיפות שמכילות את החומר הפעיל ללא כל הנזקים של עישון.

יש גם בעיה עד שמייצבים את המינון יש תופעות לוואי מאד לא נעימות - חלקן התנהגותיות.

בכל זאת אחרי שמייצבים את המינון יש לקנאביס יתרונות, גם כמשכך כאבים, וגם כמעורר תאבון.

מאחל לכולם בריאות טובה ושלא תזדקקו לקנאביס.

• אהבתי 1

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, bobi כתב:

רוב האנשים מעשנים את זה ובכלל מערבבים את זה עם טבק ואז גם מגבירים את הנזק של העישון. גם לשאיפת אוויר חם יש סכנות רפואיות.

היה יותר הגיוני שיעשו טבליות עם החומרים הפעילים שבקנאביס ויבודדו בדרך זו גם רק את החומרים המועלים שבו ויעיפו את השאר, במקום לחלק עלים.

יש גם תחליפי טבק. אפשר גם לעשן נקי.

אפשר לעשן בבאנג.

אפשר גם לא לעשן, אפשר לאדות, אפשר להכין edibles, אפשר לקחת שמן ולטפטף על קוביית שוקולד, לא חסר דרכים לצרוך קנאביס.

אפשר גם לא לצרוך קנאביס, אם לא מתאים לך. אף אחד לא דוחף לך את זה בכח.

אני, למשל, לא מעשן. אבל אני גם לא מנסה לקבוע בשביל אחרים מה מתאים להם ומה לא. איש איש באמונתו יחיה.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחת את זה קשה. לא אמרתי לאנשים מה לעשות, רק שאני לא מבין את ההגיון בלעשן את זה וליצור בעיות רפואיות חדשות.

אני מודע ליתרונות התיאורטים של קנאביס.

אפילו עבדתי לפני כמה שנים במעבדה שבה עשיתי ניסויים שבדקתי איך cbd ו thc משפיעים על התפתחות של גידולי מוח בעכברים.

לדעתי הדרך הנכונה לצרוך את זה מבחינה רפואית, זה לבודד את החומרים הפעילים הטובים ולתת אותם בצורה של טבליות, כמו כל תרופה אחרת.

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 7 דקות, bobi כתב:

לקחת את זה קשה. לא אמרתי לאנשים מה לעשות, רק שאני לא מבין את ההגיון בלעשן את זה וליצור בעיות רפואיות חדשות.

אני מודע ליתרונות התיאורטים של קנאביס.

אפילו עבדתי לפני כמה שנים במעבדה שבה עשיתי ניסויים שבדקתי איך cbd ו thc משפיעים על התפתחות של גידולי מוח בעכברים.

לדעתי הדרך הנכונה לצרוך את זה מבחינה רפואית, זה לבודד את החומרים הפעילים הטובים ולתת אותם בצורה של טבליות, כמו כל תרופה אחרת.

למיטב ידיעתי ניסו את זה ופשוט לא הצליחו לשחזר את האפקט של עישון או לקיחת הצמח כולו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם אלקלואידים (אותם חומרים מהצומח שמשמשים ברפואה) היא שמדובר בערב רב של חומרים, ושזיהוי החומרים הפעילים וההרכב המנצח הם תהליך ממושך. אם אתה מצוי בתחום הפרמקולוגיה נסה לחשוב על הדיגיטליס, שהיסטורית ניתן כעלים מיובשים, ורק עם השנים בודדו החומרים הפעילים (ובסופו של דבר התרופות האלה די יצאו מהשימוש). או, משהו מאד עכשווי - הקפה - שנמצא שיש לו לא מעט אפקטים חיוביים על הבריאות, אבל לא ידוע איזה ממאות או אלפי המרכיבים שלו אחראי לכך.

דרך אגב, לגבי עישון טבק - הנזקים הבריאותיים מופיעים כמעט במלואם בעישון של 3 סיגריות ביום, כלומר קופסה בשבוע.

ועניין אחרון - כפי שכבר הוזכר: לכל פרוצדורה רפואית - בין אם נטילת אקמול ובין אם ניתוח לב פתוח - יש צדדים חיוביים ושליליים. הבחירה בביצוע פעולה (אבחנתית או טיפולית) נגזרת מהסיכוי לשפר את מצב המטופל מול הסיכון להזיק לו. הקנביס הרפואי אינו יוצא מכלל זה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה מחקרים הראו ששימוש ממושך בקנאביס נגביר סיכוי לחלות במחלות נפש כגון סכיזופרניה. כמו גם פוגע באופן בלתי הפיך באינטלגנציה אצל מבוגרים (אצל מתבגרים עדיין לא החליטו אם הפגיעה הפיכה או לא)

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...