Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הלוואת רכב חדש במחיר של רכב משומש?

itay91
שימו לב! השרשור הזה בן 1147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אשמח להסבר בנושא:

אני מחפש כבר תקופה רכב יד שניה קטן ידני וכיפי. בתקציב של עד 50,000 ש"ח.

בתקציב הזה אני יכול לקנות רכב שלאחר 3 שנים ימכר נאמר ב30,000-20,000(רק לצורך הדוגמא), צבר x לא קטן של ק"מ וסביר להניח שלא חדש. לצורך הדוגמא הכי חדש יהיה 2017 והכי ישן 2014 בהתאם לרכב.

עכשיו ביבואן הרכב, אפשר לקחת למשל להמחשה פולו ידנית עולה 98,000 לפני הנחה. בהלוואה מהבנק עם פריים+0.6 או להשתמש במימון היבואן, לחשב תשלום חודשי של 5 שנים.

לשלם בתשלום חודשי במשך שלוש שנים 40,000-50,000 ואז למכור ב3 שנים את הרכב במחירון. לא להגיע להשלמת העסקה ב5 שנים, פשוט להשלים מהמכירה.

כך שגם עם ירידת הערך, עדיין מקבלים באותו הסכום רכב חדש מהחברה עם אחריות לשלוש שנים, לעומת רכב ישן יותר שעלול לצרוך טיפולים במוסך וכו'.

הערה חשובה היא שהרכב חייב להיות מבוקש בישראל כמו מאזדה/פולקסווגן/סיאט כדי שימכר במחירון ולא ייחתך בצורה קיצונית במחיר.

בהנחה ולא תיהיה בעיה לשלם את התשלום החודשי.

מה אני מפספס פה?

*הדוגמאות המספריות הן לא העניין, זה רק היה לצורך המחשה. צריך לחשב את החישוב לכל רכב בצורה ריאלית. השאלה היא האם הסכום אכן יכול להיות זהה גם בתוספת הריבית הנמוכה במידה ויש רכב חדש רלוונטי.

עריכה אחרונה על ידי itay91
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שזה עולה לך יותר?

בחמש שנים תשלם (פחות או יותר) 50000 ש"ח + כמה אלפי שקלים ריבית. לעומת 20-30 אלף ש"ח באלתרנטיבה של המשומש.

מתאים לך?

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שזה דבר שגם אני חשבתי עליו, כשאת החישובים שעשיתי, עשיתי על סמך ההנחות הבאות:

1. רכישת רכב חדש מהחברה (לא ליסינג)

2. הרכב הוא רכב עם שמירת ערך טובה.

3. התשלום מתבצע בתשלום אחד במקום (משמע אין תוספת ריבית).

4. קניה ומכירה ומחיר מחירון

5. הנחת החזקת רכב כ5 שנים

אז הדוגמא היא כזאת:

הונדה סיוויק האצבק החדשה עם מנוע 1.0 עלתה ב2017 - 132,000₪

היום, 4 שנים אחרי, המחירון שלה הוא 75,000₪

מכאן נובע שהירידת ערך הממוצעת שלה היא של כ- 13.2%.

בהנחה שזו תהיה ירידת הערך שלה ל5 שנים הקרובות, אזי שבעוד 5 שנים, המחירון שלה יהיה 37,000₪.

משמע - הפסד של 38,000₪ ב5 שנים, שהם כ- 633₪ בחודש.

באם רוכשים מכונית מאותו דגם אבל חדש מהחברה, במחיר של כ132,000₪, בהנחה שירידת הערך שלה תהיה גם כן 13.2% בשנה בממוצע, בעוד 5 שנים, שווי הרכב יהיה כ-65,000₪.

משמע - הפסד של 67,000₪ ב5 שנים, שהם כ-1,116₪ בחודש.

יוצא פער של 483₪ בחודש, שעבורם מקבלים רכב חדש, חדיש, עם אחריות וללא דאגות.

כמובן ששינוי בהנחות יתן תוצאות קצת שונות.

אם גם אני פספסתי משהו, מוזמנים להאיר את פניי 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Gh1993 כתב:

האמת שזה דבר שגם אני חשבתי עליו, כשאת החישובים שעשיתי, עשיתי על סמך ההנחות הבאות:

1. רכישת רכב חדש מהחברה (לא ליסינג)

2. הרכב הוא רכב עם שמירת ערך טובה.

3. התשלום מתבצע בתשלום אחד במקום (משמע אין תוספת ריבית).

4. קניה ומכירה ומחיר מחירון

5. הנחת החזקת רכב כ5 שנים

אז הדוגמא היא כזאת:

הונדה סיוויק האצבק החדשה עם מנוע 1.0 עלתה ב2017 - 132,000₪

היום, 4 שנים אחרי, המחירון שלה הוא 75,000₪

מכאן נובע שהירידת ערך הממוצעת שלה היא של כ- 13.2%.

בהנחה שזו תהיה ירידת הערך שלה ל5 שנים הקרובות, אזי שבעוד 5 שנים, המחירון שלה יהיה 37,000₪.

משמע - הפסד של 38,000₪ ב5 שנים, שהם כ- 633₪ בחודש.

באם רוכשים מכונית מאותו דגם אבל חדש מהחברה, במחיר של כ132,000₪, בהנחה שירידת הערך שלה תהיה גם כן 13.2% בשנה בממוצע, בעוד 5 שנים, שווי הרכב יהיה כ-65,000₪.

משמע - הפסד של 67,000₪ ב5 שנים, שהם כ-1,116₪ בחודש.

יוצא פער של 483₪ בחודש, שעבורם מקבלים רכב חדש, חדיש, עם אחריות וללא דאגות.

כמובן ששינוי בהנחות יתן תוצאות קצת שונות.

אם גם אני פספסתי משהו, מוזמנים להאיר את פניי 🙂

אף אחד לא יכול להבטיח לך מה יהיה מחיר הרכב בסוף התקופה. ירידה הערך של מכוניות נהיה גבוהה יותר ויותר.

ואם אתה נקלע לבעיה כלכלית באמצע התקופה וצריך למכור בלחץ - אתה עלול להספיד לא מעט.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, zvit כתב:

אף אחד לא יכול להבטיח לך מה יהיה מחיר הרכב בסוף התקופה. ירידה הערך של מכוניות נהיה גבוהה יותר ויותר.

ואם אתה נקלע לבעיה כלכלית באמצע התקופה וצריך למכור בלחץ - אתה עלול להספיד לא מעט.

כמובן, אבל כמו שאמרתי עשיתי איזשהן הנחות מסוימות על סמך בדיקה הסיטורית. (אחוז ירידת הערך הממוצע שהצגתי הוא דומה במותגים נוספים ששומרים על ערכם כמו מאזדה וטויוטה. בפגו 2008 למשל, יצא לי ירידה ממוצעת של בערך 16%)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות המחירון זה תאוריה בלבד (מי ערב לך שתקבל מחירון?),

חוץ מזה שוב בתפיסה כאן התחייבת להוציא 95K לתקופה ארוכה,

ובמשומש ההוצאה היא רק חצי,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...