Jump to content

itay91

 • הודעות

  40
 • כאן מאז:

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של itay91

נהג חדש

נהג חדש (2/14)

1

מוניטין

 1. אני בודק לפני קניה ג'ולייטה ידנית מאד מטופלת ומתוחזקת(כל 5 ק"מ). בוצעו שיפורים בבלמים וכו' אבל לא במנוע. האוטו נסע הרבה במסלול. אם הוא מטופל, יש ממה לחשוש? ממה אני צריך להזהר ומה נשחק בנהיגת מסלול אם בכלל?
 2. יש המון נושאים לאחרונה על סופר מיני בתקציב מוגבל. ההמלצות על ידני הן למשל על איביזה/פיג'ו/רנו. לרוב הרכב קטן ויחסית חלש או לא מאובזר/מזגן בעייתי וכו'. ואז בדקתי למשל את הפיג'ו 2008, באותו מחיר נראה שמקבלים רכב מכובד יותר, והוא לא בגודל של ג'יפ מלא, אלא יותר סופר מיני מוגבה ומורחב. השאלה שלי היא מה ההבדל המהותי בין הקטגוריות מבחינת: -הנאה מנהיגה כולל ביצועים(האם הג'יפונים כבדים ולכן חלשים יותר?) -עלות אחזקה וביטוח -דלק -איבזור ופרקטיות הרעיון הוא לבדוק האם במקום לקנות סופר מיני קטנה וחלשה, עדיף לבדוק קטגוריה אחרת שאולי בתקציב הזה הרכב יהיה יותר מוצלח ומכובד **ינהג ברכב אדם אחד/שניים ולעיתים אוטו מלא *עדיפות לידני במידה והתשובה היא כן, אשמח לשמוע על המלצות בקטגוריה הזו או להפך
 3. בעקבות הסיכון והעובדה שלא ניתן לבצע בדיקה אמיתית(או לפחות התהליך המסובך). האם עדיף לוותר ולהעדיף אלטרנטיבות אחרות? בסופו של דבר גם סופר מיני אחרות של ואג יש בעיה עם הגיר... ככה שלכמעט כל סופר מיני בשנים האחרונות יש בעיה כלשהי שמונעת קניה.
 4. במידה וקונים את הרכב ועוד לא בוצעה החלפה, האם קיים סיכון שגם לאחר ההחלפה, התפוררות הרצועה הקודמת לתוך המנוע כבר גרמה לנזק שלא ניתן לתקן?
 5. מה הכוונה? למרות שהוחלפה רצועה המוכר חייב ללכת לריקול לאישור/החלפה נוספת ורק אז אפשר להחליף בעלות?
 6. בשרשור מדובר גם על מנוע tce 1.2(הפניתי לעמוד 67-68) ידוע שיש בעיית שמן במנוע הנ״ל ובוצע recall שכנראה פסח על שני האקזמפלרים האלו שציינתי אך בשניהם הוחלף מנוע ממש לאחרונה. האם רכישת רכב לאחר החלפת מנוע זה אומר שהאוטו הוא מתכון לצרות?
 7. יצרתי קשר עם שני מוכרים. האחד יד 2 104,000 ק״מ שנת 2014 השני יד 4 74,000 ק״מ שנת 2014 המחיר נע בין 30-28 אלף ש״ח וכמובן גמיש. בשני הדגמים הוחלף המנוע לפני חודשיים עקב תקלה(ולא recall) ידוע שמנוע ה1.2 רגיש מבחינת לחץ שמן ונוטה לבעיות גם לאחר החלפת המנוע. כמו שניתן לקרוא בשרשור הזה(בעמוד 67-68 מצוין לגבי 1.2tce): השאלה היא האם הייתם פוסלים על הסף? מצד אחד המחיר זול והאוטו ידני ונחשב כאן בפורום לאמין. מצד שני.... התלבטות אמיתית.
 8. הכוונה למצוא עסקה שבה ניתן לשלם את ה40,000+ הריבית ולמכור במחירון ומשם להשלים. לא להגיע בשום מצב לתשלום המלא
 9. היי, אשמח להסבר בנושא: אני מחפש כבר תקופה רכב יד שניה קטן ידני וכיפי. בתקציב של עד 50,000 ש"ח. בתקציב הזה אני יכול לקנות רכב שלאחר 3 שנים ימכר נאמר ב30,000-20,000(רק לצורך הדוגמא), צבר x לא קטן של ק"מ וסביר להניח שלא חדש. לצורך הדוגמא הכי חדש יהיה 2017 והכי ישן 2014 בהתאם לרכב. עכשיו ביבואן הרכב, אפשר לקחת למשל להמחשה פולו ידנית עולה 98,000 לפני הנחה. בהלוואה מהבנק עם פריים+0.6 או להשתמש במימון היבואן, לחשב תשלום חודשי של 5 שנים. לשלם בתשלום חודשי במשך שלוש שנים 40,000-50,000 ואז למכור ב3 שנים את הרכב במחירון. לא להגיע להשלמת העסקה ב5 שנים, פשוט להשלים מהמכירה. כך שגם עם ירידת הערך, עדיין מקבלים באותו הסכום רכב חדש מהחברה עם אחריות לשלוש שנים, לעומת רכב ישן יותר שעלול לצרוך טיפולים במוסך וכו'. הערה חשובה היא שהרכב חייב להיות מבוקש בישראל כמו מאזדה/פולקסווגן/סיאט כדי שימכר במחירון ולא ייחתך בצורה קיצונית במחיר. בהנחה ולא תיהיה בעיה לשלם את התשלום החודשי. מה אני מפספס פה? *הדוגמאות המספריות הן לא העניין, זה רק היה לצורך המחשה. צריך לחשב את החישוב לכל רכב בצורה ריאלית. השאלה היא האם הסכום אכן יכול להיות זהה גם בתוספת הריבית הנמוכה במידה ויש רכב חדש רלוונטי.
 10. מקומות נוספים מומלצים לביצוע stage 1? מה עם מוסך אנרג׳י בחיפה?
 11. האם הידנית לדעתך תצליח להתמודד עם עליות וכו׳ של חיפה/ירושלים כשיש נוסעים נוספים או שהמצב חלש באופן מדאיג? אני מבין שהרכב חלש, יחד עם זאת גם מאד זול...השאלה האם הוא פשוט לא מהיר או סיבה לדאגה
 12. מה דעתכם לגבי 208 ידנית עם מנוע 1.2 ו83 כ״ס? עדיפה מהגרסא האוטומטית של אותו מנוע ו110 כ״ס? *בעיקר כי ידני יותר מהנה לנהיגה מבחינתי
 13. עדיין לא גיליתי איך עושים זאת על יד שניה, המוכרים לא ממש מסכימים
×
×
 • תוכן חדש...