Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פגו 108 רובוטית

Yz12
שימו לב! השרשור הזה בן 1161 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מבחינת יתרונות- חסכוני מאוד, מושבים נוחים והרכב עצמו גם די נוח, בטח לעומת ה107 שאותה החליף.

מנגד, צפופה גם ביחס למיני עם תא מטען קטן, הגיר הרובוטי לא נעים בעיר ובכלל גורם להשהיות מורגשות בזמן האצה.

מה התקציב?

מה אתה מחפש בעיקר ברכב?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיות מיוחדות בדגם, אם כי קח בחשבון שלגיר הרובוטי בדיוק כמו גיר ידני יש קלאץ' ויש לו בלאי, ככה שיש סיכוי שיפול גם במשמרת שלך. להשערתי לא אמור לעלות הרבה יותר מהחלפת קלאץ' לגיר ידני, אבל מוטב לוודא.

אם אתה מחפש תחבורה בסיסית וחסכונית זו אופציה טובה.

כמו שיוליאן אמר, גיר כזה פחות נעים לשימוש בעיר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאמא שלי יש אחת כזו 1.0 רובוטי, קצת יותר מ4 שנים שקנתה חדשה,

היום אחרי שבדקתי עומדת בדיוק על 39k ק"מ, עד כה 0 תקלות, עדיין על המצמד המקורי ונוסעת כמו חדשה, צריכת דלק סביב ה18 ק"מ לליטר, רכב קטן זריז נוח ומהנה,

חייב להגיד שהגיר הרובוטי ב108 הוא הכי מוצלח שיצא לי להכיר,

היא מאוד מרוצה מהרכב ולא חושבת להחליף אפילו לא בקרוב, רכב מומלץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם!! 

אני בעיקר מחפש רכב לעיר שיהיה חסכוני ויש לי אופציה לקנות אחד עם 35 אלף קמ 

כמה אמור לעלות החלפת קלאץ? וכמה סביר שזה יקרה בטווח של עד 100 אלף קמ ? 

לפני שעה, yulianx כתב:

מבחינת יתרונות- חסכוני מאוד, מושבים נוחים והרכב עצמו גם די נוח, בטח לעומת ה107 שאותה החליף.

מנגד, צפופה גם ביחס למיני עם תא מטען קטן, הגיר הרובוטי לא נעים בעיר ובכלל גורם להשהיות מורגשות בזמן האצה.

מה התקציב?

מה אתה מחפש בעיקר ברכב?

מחפש רכב קטן, רוצה להחליף ממאזדה 3 שמקשה עליי עם הצריכת דלק של אחד ל9.. 

לא מחפש רכב ספורטיבי ואני נהג רגוע שלא עובר את ה100 בדרך כלל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד טווח של 100 אלף ק״מ ובהתחשב שנסיעות יהיו עירוניות, סיכוי גבוה מאוד שתצטרך להחליף מצמד.

לעיר הייתי מחפש רכב ללא גיר רובוטי, אם הנסועה לא גבוהה, לצריכת דלק לא תהיה השפעה גדולה.

מיצובישי ספייס סטאר גם חסכונית מאוד, אך מרווחת יותר,זריזה יותר, תא מטען גדול, וגיר רציף משמעותית נעים יותר מאשר הרובוטי.

יונדאי i10 פחות חסכונית, אך שקטה יותר, נוחה יותר, בעלת מנוע 4 צילנדרים לכן אין רעידות בסרק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אותו מנוע, דווקא ה108 ידנית רכב לא רעה תודות למנוע הזריז ביחס למנועי ה 1.0 ברוב המיני הידניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, yulianx כתב:

עד טווח של 100 אלף ק״מ ובהתחשב שנסיעות יהיו עירוניות, סיכוי גבוה מאוד שתצטרך להחליף מצמד.

לעיר הייתי מחפש רכב ללא גיר רובוטי, אם הנסועה לא גבוהה, לצריכת דלק לא תהיה השפעה גדולה.

מיצובישי ספייס סטאר גם חסכונית מאוד, אך מרווחת יותר,זריזה יותר, תא מטען גדול, וגיר רציף משמעותית נעים יותר מאשר הרובוטי.

יונדאי i10 פחות חסכונית, אך שקטה יותר, נוחה יותר, בעלת מנוע 4 צילנדרים לכן אין רעידות בסרק.

הספייס סטאר יותר יקרות לפי מה שבדקתי 😕 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמא שלי נוסעת לרוב בחיפה כולל העליות וכו...

יש לה נסיעות בינעירוניות מידי פעם, אפשר להגיד שאצלה זה 75% עירוני, וב40K ק"מ הראשונים בינתיים המצמד מתנהג כחדש, חלק, אין רעידות/מכות/החלקות, ממש כמו חדש, 

אני יודע שעלות החלפת מצמד ברכבים האלה היא סביב 2500-3000 ש"ח, אך עדיף לשאול בחברה לעלות מדוייקת.

מנוע ה1.0 והגיר הרובוטי הזה הם אותם מנועים של טויוטה שיש באייגו, ונכון לכרגע מוכיחים אמינות מופתית, ויעילים מאוד.

אם פות"ש גר באזור הררי, תדע שהרכב סוחב בלי שום בעיה אך הוא ממש לא נחשב חזק, כך שאל תצפה לביצועים שיש לך במאזדה, אך גם לא מדובר בצב שצריך לדחוף כדי שיזוז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, wildlands2019 כתב:

אמא שלי נוסעת לרוב בחיפה כולל העליות וכו...

יש לה נסיעות בינעירוניות מידי פעם, אפשר להגיד שאצלה זה 75% עירוני, וב40K ק"מ הראשונים בינתיים המצמד מתנהג כחדש, חלק, אין רעידות/מכות/החלקות, ממש כמו חדש, 

אני יודע שעלות החלפת מצמד ברכבים האלה היא סביב 2500-3000 ש"ח, אך עדיף לשאול בחברה לעלות מדוייקת.

מנוע ה1.0 והגיר הרובוטי הזה הם אותם מנועים של טויוטה שיש באייגו, ונכון לכרגע מוכיחים אמינות מופתית, ויעילים מאוד.

אם פות"ש גר באזור הררי, תדע שהרכב סוחב בלי שום בעיה אך הוא ממש לא נחשב חזק, כך שאל תצפה לביצועים שיש לך במאזדה, אך גם לא מדובר בצב שצריך לדחוף כדי שיזוז.

קודם כל תודה רבה על ההסבר המפורט, 

אני לא מחפש ביצועים, מחפש אמינות נוחיות וחסכון בדלק נטו. 

אני גר במרכז כך שאין לי עליות לעשות וכל סופש כמעט נסיעה של שעה לצפון. 

הצריכת דלק נשארת טובה גם בעליות של חיפה ? 

ועוד שאלה, הרכב מדרדר באופן קיצוני בעליות ? ברמה שאם אני מחנה במקביל בעלייה יש סיכוי שהוא יתנגש ברכב שמאחורי?

עריכה אחרונה על ידי Yz12
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי איך אתה נוהג,

אמא שלי בת 60 ונוסעת די רגיל ורגוע,

בנסיעות בינעירוניות בלבד אתה תראה גם 21-22 ק"מ לליטר,

עירוני בלבד, אולי תרד לסביב ה16-17, לא יודע.

מה שכן בנסיעות המשולבות של אמא שלי שהן לרוב עירוניות, הצריכה הממוצעת היא סביב ה18 ק"מ לליטר,

לגבי השאלה האחרונה, לא, לא יתדרדר בקיצוניות, כאשר אתה עזב את הברקס אחרי עצירה הרכב אוטומטית משחרר טיפה קלאטש, אך אני בכל מקרה בעליות קיצוניות משתמש בבלם יד, זינוק בעליה לכל דבר רק כמובן ללא לחיצה על המצמד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, wildlands2019 כתב:

תלוי איך אתה נוהג,

אמא שלי בת 60 ונוסעת די רגיל ורגוע,

בנסיעות בינעירוניות בלבד אתה תראה גם 21-22 ק"מ לליטר,

עירוני בלבד, אולי תרד לסביב ה16-17, לא יודע.

מה שכן בנסיעות המשולבות של אמא שלי שהן לרוב עירוניות, הצריכה הממוצעת היא סביב ה18 ק"מ לליטר,

לגבי השאלה האחרונה, לא, לא יתדרדר בקיצוניות, כאשר אתה עזב את הברקס אחרי עצירה הרכב אוטומטית משחרר טיפה קלאטש, אך אני בכל מקרה בעליות קיצוניות משתמש בבלם יד, זינוק בעליה לכל דבר רק כמובן ללא לחיצה על המצמד.

ואו צריכת דלק שנשמעת חלומית! 

אני נהג רגוע לגמרי לא לוחץ על הגז בכלל ותמיד סבלני, 

ותודה על ההסבר של השאלה, התכוונתי לעלייה גם לא קיצונית מדי. אפילו קצת שיפוע אבל ממך אני מבין שזה לא משהו רציני 

תודה רבה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא צריך לצטט הודעה מעליך,

בגדול זה רכב די קל, מנוע ליטר וגיר רובוטי (ידני עם מצמד אוטומטי), זה היתרון הכי גדולים במנועים קטנים כאלה עם גיר רובוטי,

עליה קטנה לא חושב שתרגיש, כמובן בסוף הכל זה הרגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1161 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...