Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתח מצבר ברכב בן שנה

otaltj
שימו לב! השרשור הזה בן 1235 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב עלה לכביש בינואר 2020. נוסע כמעט שנה. לאחרונה היו כמה הנעות מגמגמות בבוקר.

במוסך בדקו את המצבר (עם מכשור דיגיטלי חדיש) ויצא פלט שלפיו המומחה במוסך טען שהמצבר תקין.

היום בבוקר, אחרי סופשבוע שלם שהרכב לא הונע (מחמישי בערב) מדדתי מתח קטבים של 11.6

הרכב מניע יחסית חלק.

האם זה מתח תקין/הגיוני למצבר בן שנה של רכב חדש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם בדקת את מתח המצבר כאשר כבל המינוס מנותק ? האם בדקת את המתח ישירות על קטבי המצבר ?

מתח הקטבים של מצבר תקין וטעון ב-100 אחוז צריך להיות כ-12.6 וולט.

הבדיקה בעזרת מכשיר ייעודי לבדיקת מצברים שבוצעה במוסך יותר אמינה מהבדיקה שאתה מבצע בעזרת רב מודד.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

11.6v כן נשמע יחסית חלש אבל צריך לזכור שהאוטו ישב סופש שלם ויש לך אוטו חדש אז כנראה שיש לך הטענה חכמה שלא מטעינה תמיד את המצבר באופן מלא וכנראה שילוב שלהם החליש אותו קצת.

תבדוק את המתח אחרי נסיעה של איזה 20-30 דקות. אם המתח לפחות 12.2-12.3 כנראה שהמצבר סבבה.
ובשביל לשלול אלטרנטור (שאני מאמין שעובד אבל אם כבר למה לא) תמדוד את המתח שהאוטו מונע, מעל 13.1-13.3v הכל טוב וזה מההטענה חכמה.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Shab00

מצבר שמתח הקטבים שלו יירד ל-11.6 וולט ללא עומס זה לא מצבר חלש אלא מצבר שהתרוקן קליל. במתח קטבים של 11.6 וולט המצבר לא מסוגל להתניע את הרכב.

לאחר נסיעה של 20-30 דקות יש להמתין לפחות שעה או להדליק אורות למשך 2 דקות לפחות כאשר המנוע כבוי ואז לבדוק את מתח הקטבים של המצבר כאשר כבל המינוס מנותק בכדי לקבל קריאה נכונה של מתח המצבר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו פעמים שנכנסתי לאוטו אחרי 3-4 ימים שלא נגעתי בו והמתח היה 11.8 ובמקרה אחד קיצוני 11.7 (יש לי הולוגרמה כזאת שאומרת שאתה פותח סוויץ כל מיני דברים כמו מהירות וסלד ובינהם מתח) והאוטו הניע ללא קושי.

רק שהייתי שם לב שלעומת הנסיעות היום יומיות שהמתח הרגיל היה 13.1-13.5, הוא הגיע ל14 וקצת כדי למלא את המצבר.

11.6 זה כנראה מצבר די מרוקן אבל לא דווקא פסול.

צודק לגבי החידוד של לחכות אחרי הנסיעה ואז לבדוק שכחתי לציין את זה.

650.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטבלה שהוספת וגם הטבלה שאני הוספתי בהודעה הזו של הייצרן VAG מתייחסות למצבר שלא היה תחת טעינה/פריקה לפחות שעתיים וכמובן כבל המינוס מנותק.

כאשר אתה מכניס מפתח לסווי'ץ ומסובב למצב ACC או ON מתח המצבר ישר יורד גם ללא התנעת הרכב בגלל שרשת המחשבים מקבלת טריגר וכול מחשבי הרכב "מתעוררים" לכן צריכת הזרם למשך פרק זמן מסויים יכולה להגיע ליותר מ-15A והמתח יירד לרמה של 12.2-12.3 וולט תלוי במצב בריאות המצבר לכן הנתונים שציינת אינם משקפים את SOC של המצבר.

שים לב שהנתונים בטבלה נכונים לטמפ' חיצונית של 25 מעלות צלזיוס. בימים קרים בחורף אין סיכוי להניע את הרכב גם שמתח המצבר 12 וולט.

Untitled.jpg

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סיכוי להניע את הרכב כשמתח המצבר הוא 12V אולי רלוונטי לקנדה.

כמו כן לא כל המצברים בנויים לאותה סיבולת כמו שלא כל המנועים הם מאותו הנפח או באותו המצב מבחינת הדחיסה (גיל המנוע למשל ועוד).

כללי מאוד וקצת לא משקף את המציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1235 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...