Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאמר: אוהבים לחלץ אחרים?

discoTD5
שימו לב! השרשור הזה בן 1208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא הייתי חותם על מסמך כזה מכיוון שאני לא מכיר אותך, לא יודע מה הניסיון שלך ומה המומחיות שלך בחילוצים. אם אתה בגלל פעולה רשלנית ולא מקצועית הורס משהו באוטו שלי, בזמן שמישהו יותר מקצועי היה שולף את האוטו בלי שום שריטה, אני צריך לקחת אחריות?

כן אתה עוזר לי ללא תמורה. אבל נגיד שפעלת בצורה לא מקצועית. נגיד שאין לך מושג. נגיד שזו פעם ראשונה בכלל שאתה מנסה לחלץ מישהו. 

כל הדברים האלו הם בגדר נעלם ולכן אני רואה בחתימה על מסמך כזה דבר מאוד מאוד בעייתי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי חותם רק בגלל סעיף מס' 5.

עד שם הכל טוב, מובן, מקובל ויפה.

אבל שאקח אחריות על נזק שיכול להגרם למי שבא מרצונו לעזור לי? ואם מחר הוא יבוא ויגיד שהלך לו הקלאץ כי החילוץ גרם לזה?? 

בגדול, אחלה יוזמה, רק הסעיף הזה בעייתי.

• אהבתי 1
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לכם נקודת מבט שאתם, המחולצים, עושים לי טובה בזה שאתם מרשים לי לחלץ אתכם. 

וזה קצת מצחיק. 

לפני 24 דקות, Buki כתב:

בזמן שמישהו יותר מקצועי היה שולף את האוטו בלי שום שריטה, אני צריך לקחת אחריות?

אתה מוזמן להמתין למישהו יותר מקצועי. 

לפני 20 דקות, אורח לרגע כתב:

לא הייתי חותם רק בגלל סעיף מס' 5.

סעיף זה הוא המהות העיקרית של המסמך.

בדוגמא הציורית שרשמתי, חברת הביטוח של המחולץ ביקשה לתבוע את המחלץ. מבוסס על קרה אמיתי. 

לא רוצה לחתום - אל תחתום. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, discoTD5 כתב:

בהחלט אמתין למישהו שלא יבקש חתימה על מסמך כזה.

בניגוד למה שאתה כותב, חילוץ הוא פעולה שגם הצד המחלץ מרוויח ממנה משהו. תחושת סיפוק. אותו משהו שבגללו אנשים מתנדבים בארגונים כמו "ידידים". 

אם חתמתי על המסמך, אתה מכוסה מפני טעיות שלי ושלך. אבל אני לא מכוסה מפני טעויות שלך וזה לא הוגן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין מה אתה אומר. 

אז כנראה שלא יהיה לי הכבוד לחלץ אותך, ואני לצערי הרב, אמשיך בדרכי. 

אתה, תמתין למחלץ הבא, שאין לך מושג מה רמתו, אבל שיהיה בכיף. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעיון של המסמך מצויין, צריך להגן על עצמך מפני דברים כאלה.

יחד עם זאת, אני חושב שמי שחותם עליו בניסוח הנ"ל הוא טיפש כי הוא לוקח אחריות לתקינות של רכב לא מוכר. אחרי החלוץ בעל הרכב יטען שהלך לו גיר, דיפרנציאל ושני סרנים עקב המאמץ של החליץ והמחולץ צריך לפצות אותו, כאשר המצב ההתחלתי של המכלולים האלו לא ידוע ויתכן שהיו לא תקינים גם לפני.

לא סביר בעייני לחתום על זה, כן סביר לחתום על משהו שברור מעבר לכל ספק שנגרם מהחילוץ. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, discoTD5 כתב:

אני מבין מה אתה אומר. 

אז כנראה שלא יהיה לי הכבוד לחלץ אותך, ואני לצערי הרב, אמשיך בדרכי. 

אתה, תמתין למחלץ הבא, שאין לך מושג מה רמתו, אבל שיהיה בכיף. 

זה עדיין תקף. 

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, discoTD5 כתב:

יש לכם נקודת מבט שאתם, המחולצים, עושים לי טובה בזה שאתם מרשים לי לחלץ אתכם. 

וזה קצת מצחיק. 

בדוגמא הציורית שרשמתי, חברת הביטוח של המחולץ ביקשה לתבוע את המחלץ. מבוסס על קרה אמיתי. 

לא רוצה לחתום - אל תחתום. 

לא מבין איך סעיף 5 מגיע לידי ביטוי בדוגמא הציורית שסיפרת. גם אני לא הייתי חותם על המסמך בגלל סעיף 5. הייתי מעדיף לחכות עוד זמן.
זה כאילו אתה תעזור לעיוור לחצות את הכביש אבל אתה בעצמך לא שמת לב למדרכהכי הסתכלת על משהו  ומסובב את הקרסול. מה עכשיו, אתה תובע את הזקן על אובדן ימי עבודה ונזק שנגרם לך כתוצאה מהעזרה שהגשת? 

עריכה אחרונה על ידי Paprika-Metuka
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Buki כתב:

אחרי החלוץ בעל הרכב יטען שהלך לו גיר, דיפרנציאל ושני סרנים עקב המאמץ של החליץ והמחולץ צריך לפצות אותו, כאשר המצב ההתחלתי של המכלולים האלו לא ידוע ויתכן שהיו לא תקינים גם לפני.

+1.

@discoTD5, זה בדיוק מה שאני טוען.

היוזמה מבורכת ונכונה ביסודה, אבל בישראל כמו בישראל, האדם הממוצע לא יחתום על זה כי הוא יודע שיש סיכוי שמחר המחלץ יתבע אותו כי 'הלך לו האוטו' בגלל x y או Z.

הכל טוב, הכל ברוח טובה, אבל אתה רוצה לחלץ? אין לך ביטוח צד ג' ייעודי לזה? באת מתוך תחושת עזרה הדדית ונכונות? אחלה, אוהב אותך וחייב לך סטייק ובירה אבל אם תבוא מחר עם הנפצה אני אשלם? לא.

אני אחתום על 'אם יהיה לי נזק אני לוקח אחריות, אם יהיה לך נזק? עזוב'תי, באמא'שך."

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כללי נושא בכל דבר בחיים כשאתה בא לעזור למישהו ומחר אתה יכול להינזק

גם כשאתה סוחב לשכנה את השקיות אתה יכול לשבור לה משהו

וגם כשתעביר ילדה קטנה את הכביש יכולים לתבוע אותך......... וכו'

וגם מורה בכיתה שזה פרנסה היו מקרים של הורים שהתנקמו ותבעו

לכל אורך החיים הם מלאים סיטואציות ולכן תסתכל מי מולך וראוי ונכון להחתים אותו שכל מה שיגרם לאוטו שלו זה לא באריותך

אבל מה שיקרה לאוטו של המחלץ זה חלק מהעזרה שאתה נותן ואם אתה לא יודע מה האוטו שלך יכול לתת ואין לך אומדן אז מה אתה מנסה לעזור ובסוף להזיק את מי שהגעת לעזור לו הוא לא ביקש שתזיק אותו עוד הוא ס"ה נתקע ורוצה לעזור

לכן אם אתה לא יודע מה אתה עושה תגיד סליחה אני מסכים ללכת לקנות לך בקבוק מים ונחכה עד שיבוא מחלץ מוסמך כי אני לא כזה ואני לא רוצה להזיק

ואותו דבר אם אתה לא יודע לחלץ ואתה מזיק למחולץ את האוטו אתה מושחת 

תמיד קורה פאשלות אבל אם אתה מגיע במגמה שאתה לא יודע זה נשמע מה שיקרה לאוטו שלי ושלך כאילו את מגיע עם בימבה למשוך טרקטור ובסוף שניכם ניזוקים

וברוב המקרים מי שיודע לחלץ לא ניזוק לו האוטו בשום צורה 

והאוטו המחולץ לא נזוק ואן ינזק על הסעיף הזה הגיוני שתחתים אותו

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, discoTD5 כתב:

לא רוצה לחתום - אל תחתום

הסעיף הזה מדבר על נזק שיגרם למחלץ ו/או לרכב המחלץ.

עכשיו בוא ונפריד את זה לשני מקרים:

1. נזק שיגרם למחלץ כתוצאה מתביעה של חברת הביטוח של המחולץ

2. נזק שיגרם לרכב המחלץ כי בזמן המשיכה התעקמה לו השלדה

לגבי 1 אני מסכים לגמרי. המחולץ תבע את הכסף מהביטוח והביטוח תובע את הכסף מהמחלץ (אגב, ללא תלות אם הוא מחלץ רשמי או לא כמו שכתוב בכתבה. הם יתבעו בכל מקרה. אם הוא מחלץ רשמי - הוא מבוטח ואז זה קרב חתולות בין שתי חברות ביטוח)

לגבי 2, צר לי אבל לא מסכים. חילצתי לא מעט בחיי ולעיתים זה עלה לי גם בכננת שרופה או במשיכה על דרך בוצית שהסתיימה על עץ. לפעמים זה קרה באשמתי ולפעמים זה קרה באשמת המחולץ/מחלץ נוסף. קיבלתי את הנזקים באהבה כי זה חלק מהסיכון בתחביב הזה. 

• אהבתי 4

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחד והגישה שלו לסיכון...

אני אישית חילצתי אנשים עשרות פעמים. יש נקודה מסויימת בחוף פלמחים שבקיץ מדי שעה בערך מתחפר שם איזה פרייבט בחול. 
אם אני באיזור ובא לי לסייע - אני מסייע בכיף.

לא פעם נגרמו נזקים לרכב המחולץ, למשל לפז'ו 407 נתלש הפגוש הקדמי אחרי שנמשכה ברוורס והפגוש יצר מעין "מחרשה" בחול. גם לי נגרמו נזקים החל מאוזני גרירה עקומות ועד גיר שהלך או שלא (בטרופר בנזין) בגלל שמשכתי קורולה 300 מטר בעליה מחוף ים המלח.

לא ביקשתי מעולם מהמחולץ שום דבר, ואם נגרם לי נזק זו הבעיה שלי בלבד ואני מביא את זה בחשבון. מצד שני - גם לא היתה טרוניה כשהפז'ו איבדה את הפגוש שלה.

כנראה שפשוט נפלתי על אנשים סבירים.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגמרי אני בגישה של elibaba.

רוצה לעזור, תעזור בכייף בהנחה שאתה יודע מה אתה עושה ולוקח הכל בחשבן...

רוצה לעזור ולהחתים אותי על מסמך שמעביר את כל האחריות אלי, גם בדברים שאין לי שום יכולת השפעה עליהם - לא תודה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...