Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאמר: אוהבים לחלץ אחרים?

discoTD5
שימו לב! השרשור הזה בן 1208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 18 דקות, אורח לרגע כתב:

לא הבנתי, על מה אתה מתעצבן, כבוד המחלץ? על זה שהעזנו להגיב?

העלת סוגייה, הרוב אומרים לך שלא היו חותמים בגלל סיבה מסויימת אז התשובה שלך היא "אתם לא מבינים כלום, תשארו תקועים בחול, טיפשים כפויי טובה"?

מכיוון שאתה לכאורה מצטט אותי, אז אשמח שתראה לי איפה רשמתי "אתם לא מבינים כלום, תישארו תקועים בחול, טיפשים כפויי טובה". 

אם הבנת שאני מתעצבן, זה נמצא על אותה רמה כמו לצטט משפט שלא אמרתי.  

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

משתמע(מאוד) מהתגובות שלך שאתה לא אוהב את הביקורת על המסמך שהעלית, אבל אתה לא מוכן לענות על הביקורת, אתה פשוט אומר "לא רוצים - לא צריך" שזה לגיטימי אבל סותר את ההגדרה של דיון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סך הכל הרעיון של המסמך מעלוה. 

הביקורת היא לא על הרעיון עצמו על על הנוסח שהוא מאד חד צדדי ומפיל את כל האחריות על צד אחד.

אני אגב מסכים פה עם דוויד בראון, בן אדם שתקוע שעות בשטח יחתום על כך דבר רק שיחלצו אותו אפילו בלי לקרוא מה כתוב ואני רואה בזה בעיה. 

הביקורת שלי היא הצעה להשתמש במסמך יותר הוגן שמספק הגנה לשני הצדדים ולא רק למחלץ. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא בעד המסמך הזה חוץ מסעיף 5 . אתה הגעת אליי והצעת לי עזרה למה אני צריך לפצות אותך על נזק שייגרם? . זה כמו שיגיע אלייך רכב של ידידים לעזור לך בפנצ'ר . הוא חנה במקום רשלני ובא רכב ונכנס בו , למה שאני ישלם את הנזק? הוא התנדב והוא היה צריך לקחת את זה בחשבון. זה חלק מלעשות טוב . זה לא עבודה זה ההבדל .

אף אחד לא יחתום על דבר כזה. זה גם יכול לזה שבעל הגרר ישרוף את הגיר שלו אחרי יומיים או יעשה תאונה באזור סביר שיכול להגרם מהגרירה ויתבע את המחולץ ויאללה לך תשבור את הראש. אתה בישראל אחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי בעיה עם הדיון, ואני שמח שהוא מתקיים, 

יש בינינו פערים גדולים מאוד של נסיון, שחלקנו נכווה, חלקנו למד מנסיון של אחרים, וחלקנו מגיב על סמך מה נדמה לו שהיה עושה.

לפעמים אלו פערים שניתנים לגישור, אבל מצריכים יותר מדי אנרגיה.

כמו אותו רכב שהתהפך לנו מול העיניים בנסיעה איטית, כשאנחנו שותים קפה בשטח. שלפנו את הנהג מחוץ לחלון, וידאנו שהוא בסדר. 

רוצה עזרה? תחתום. 

לא חתם, חזרנו לשתות קפה. 

הביא חבר שלו אחרי שעה, אמרנו לחבר 'אתה מנהל את החילוץ, תגיד לנו מה לעשות'. עשינו מה שאמר. העצים את הנזק פי 10. לבריאות. 

הבעיה היא לא תביעה מהמחולץ,  סיכוי נמוך מאוד שיקרה, אלא מחברת הביטוח של המחולץ, במידה והוא מפעיל אותה. שם אתה חשוף.

אתם מדברים רק על נזקי רכוש, ובחילוץ עלולים להיות נזקי גוף.

אני רואה אנשים רצים לחלץ, ובורח על נפשי מהמקום, כי ברור לי שהם יוצרים שלא לצורך מצבים מסוכנים, ולא מבינים מה הם עושים.

ברור לי שלא ראיתם שאקל עף לתוך חלון רכב בחילוץ, או רצועה נקרעת. זה הורג. 

ברור לי שלא ראיתם מחולצים שתקועים בתוך בוץ, ולא יוצאים מהאוטו אלא צועקים לך 'אחי, אתה יכול להוציא אותי?' כשהם לא חושבים בכלל לצאת מהאוטו לתוך הבוץ, הרי אתה תעשה את זה עבורם, לא? 

אז אני אשמח על כל חילוץ שלא אעשה. לא אכעס, כמו שאני לא כועס גם כאן. 

לפני 2 דקות, netanel1014 כתב:

אתה הגעת אליי והצעת לי עזרה למה אני צריך לפצות אותך על נזק שייגרם?

הפוך גוטה, הפוך. 

אני נוסע לטייל. אתה תקוע. 

אתה מבקש עזרה. 

• אהבתי 1
  • מעניין 2

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, discoTD5 כתב:

מכיוון שאתה לכאורה מצטט אותי, אז אשמח שתראה לי איפה רשמתי "אתם לא מבינים כלום, תישארו תקועים בחול, טיפשים כפויי טובה". 

אם הבנת שאני מתעצבן, זה נמצא על אותה רמה כמו לצטט משפט שלא אמרתי.  

תשמע... לא באמת התכוונתי להכנס לזה אבל אם אתה באמת שואל אז...

'אתם לא מבינים כלום, תשארו תקועים בחול'

=

"תמתין למחלץ הבא, שאין לך מושג מה רמתו."

'טיפשים כפויי טובה'

=

"עושים לי טובה  בזה שאתם מרשים לי לחלץ אתכם"

אם אתה באמת לא רואה את ההתנשאות הברורה בשורות שכתבת, אז צר לי, קטונתי.

היוזמה שלך אחלה, המטרה ברורה, הביצוע לוקה בחסר. אתה מוזמן להתבצר מאחורי עמדתך ולא להיות פתוח לביקורת, איך שנוח לך. 

ואגב, אתה יוצא פה מנקודת הנחה שאתה ואלה שאתה מכיר הם המחלצים וכל השאר זה האהבלים במאזדה שנתקעים בדיונות. 

אז יש עוד כמה שעשו איזה טיול או שניים (בלשון המעטה) בשטח. ויצא להם להיות מחלצים ומחולצים. עם אופנועים, טרקטורונים, ג'יפים, וטנדרים. גם להם מותר להביע עמדה.

בברכת יום טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, discoTD5 כתב:

יש בינינו פערים גדולים מאוד של נסיון, שחלקנו נכווה, חלקנו למד מנסיון של אחרים, וחלקנו מגיב על סמך מה נדמה לו שהיה עושה.

חילוצים מתקיימים גם בכביש. סיוע בהתנעה, סיוע בהחלפת גלגל, סיוע בהנעה בדחיפה, סיוע בהזזת רכב תקוע. בזה יש לי ניסיון. 

אומנם פוטנציאל לבעיות קטן יותר לעומת חילוצי שטח אבל זה לא שהוא לא קיים בכלל. האם צריך להחתים על כזה מסמך גם בחילוצי כביש? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Buki כתב:

אומנם פוטנציאל לבעיות קטן יותר אבל זה לא שהוא לא קיים בכלל. האם צריך להחתים על כזה מסמך כם בחילוצי כביש?

לא לשם הטופס מכוון, אבל תגיד לי אתה...

החלפת גלגל, דחיפה לשוליים - לא רואה בעיה.

התנעה - היו מקרים של שריפות מחשבים. לא נתקלתי אישית. בשביל זה מחזיק בוסטר התנעה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הטופס הזה ספציפית, אלא באופן כללי.

נגיד אני עוזר לגברת מבוגרת להחליף גלגל. בדרך שובר שני גוז'ונים. 

היא הולכת למוסך, התיקון עולה ככה וככה, היא דורשת ממני לשלם. 

אז אולי צריך טופס דומה גם לחילוצי כביש? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי הולך לשם. 

לא נתקלתי עד היום במקרה כזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם עזרתי למישהו עם רכב מודרני ויקר בהתנעה עם בוסטר. 

חיברתי את הבוסטר 100% נכון וכמו שצריך. 

בעת ניסיון התנעה יצאו פיצוצים מהמצבר וכמובן לא הניע. 

לא יודע מה היה שם, ניתקתי את הבוסטר והמשכתי לדרכי. אבל לאמור לך שאני לא בלחץ מזה שאולי נגרם שם נזק למערכות הרכב ובעל הרכב יכול לבוא אלי בטענות? 

לא יכול לאמור דבר כזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא פשוט יותר לומר לנתקע שכל נזק שעלול להיגרם זה עליו? אם הוא מסכים לקבל ממך עזרה, שיקח אחריות על ההחלטה שלו.

ואם לך גם נגרם נזק, תתמודד. יכולת לסרב ובחרת להגיש עזרה.

השלב הבא זה להחתים שותפים לסקס על הסכמים כאלה...

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מזכיר לי סיפור ששמעתי לפני מספר שנים.

שני חבר'ה הלכו ליד חניון, ושמעו אישה קוראת לעזרה. מסתבר שהרכב שלה ננעל עם המפתחות בפנים, ואם לא די בכך, התינוק שלה נמצא בתוך הרכב.
הם יידעו אותה שכדי לפרוץ לרכב יאלצו לשבור את ה-"משולש" שליד החלון. היא הסכימה. הפריצה צלחה, הרכב נפתח והתינוק חולץ משם בשלום.
כאשר אותם החבר'ה ראו כי טוב ופנו ללכת, שאלה אותם האישה: "רגע, אבל מי ישלם על הנזק?"

• מבאס 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...