Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאמר: אוהבים לחלץ אחרים?

discoTD5
שימו לב! השרשור הזה בן 1208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לגמרי אני בגישה של elibaba.
רוצה לעזור, תעזור בכייף בהנחה שאתה יודע מה אתה עושה ולוקח הכל בחשבן...

רוצה לעזור ולהחתים אותי על מסמך שמעביר את כל האחריות אלי, גם בדברים שאין לי שום יכולת השפעה עליהם - לא תודה. 

הבעיה זה הצד השני. אתה רוצה לעזור וחוטף מהדלת האחורית תביעה מהצד השני.
אז כמו שאומרים אם אתה רוצה לעזור אז בכייף, הייתי מצפה לאותה גישה מהצד השני.
ברגע שהצד השני יכול לתבוע אותי הייתי מגן על עצמי או ממשיך בנסיעה.
סעיף 5 כמובן שאיננו מקובל. הרכוש שלי, החילוץ שלי- לא בא בתלונות לאף אחד לנזק שנגרם לי.
להמשיך בנסיעה אומר להמשיך את הקו שמתחיל ומתגבר באי עזרה לזולת בעת מצוקה.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אז מה הפתרון הסביר? 

באותו אופן בדיוק המחלץ שהחתים אותך על המסך יכול לתבוע אותך על נזקים שלא באשמתך.

צריך להיות איזה משהו שמכסה את שני הצדדים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק הקו שהולך במדינה - הערבות ההדדית בין האנשים הולכת ונשחקת.
בעבר אם עזרת למישהו וגרמת לו נזק - העזרה הייתה גוברת על הנזק. הכל טוב - אם שקעתי אני לא אאשים את המחלץ בנזק שיכול להיגרם.

אני חושב שבמצב הנוכחי המסמך אכן מוצדק אבל הייתי מוחק את סעיף 5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

איך זה עובד בארגון ידידים? הם מחתימים אותך על משהו?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Buki כתב:

אז מה הפתרון הסביר? 

באותו אופן בדיוק המחלץ שהחתים אותך על המסך יכול לתבוע אותך על נזקים שלא באשמתך.

צריך להיות איזה משהו שמכסה את שני הצדדים. 

נראה לי שהטופס הזה בלי סעיף 5 הוא פיתרון סביר.

אני לא רואה את עצמי מחלץ מישהו ותוך כדי מזהיר אותו שנזק שיגרם לי יהיה על חשבון המחולץ. 

חושש לנזק לעצמך? אל תחלץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את האמת עד ששמעתי את הסיפור לא עלה בדעתי שצד ג' יתבע את המחלץ שחילץ אותו בשטח.
נראה לי מוזר וחוצפה שאם מישהו עוזר לרכב תקוע על שטות שעשה או טעות וכתוצאה מכך הרכב תקוע אז הוא יתבע את המחלץ על הנזקים.
אבל מהרגע ששמעתי את הסיפור זה נשמע מאוד הגיוני ( חוץ מסעיף 5 שנידון כבר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כחצי שנה מכרה איבדה שליטה על הרכב ועפה מעל פסי רכבת ומשם לתעלה.

כשהרכב הגיע לשם הנזקים הסתכמו במשולשים עקומים וגלגלים קדמיים הרוסים.

חילוץ לא היה דבר פשוט (מעל פסי רכבת ותעלה עמוקה, עם שיפוע מוגזם), ודרך הביטוח הוא היה יקר וגם שם הסירו כל אחריות על נזקים.

בסוף שכן בא עם טרופר, ואחרי הרבה מחשבה (כיצד לא להביא לטוטאלוס), עצירות, הערות ופאניקה מצידי הצלחנו לחלץ עם קרטר שבור ותחתית שגולחה כי נגררה בערך 5 מטר על פסי רכבת.

בתכלס, מישהו שמוק היה יכול אולי לתבוע אותו על זה, כי הנזק בחילוץ היה די גדול.

מצד שני לדעתי חברת גרירה הייתה עושה נזק גדול יותר והרכב היה מושבת כי מה אכפת להם מאוטו ששווה 5000, ועם השכן אני יכולתי לשלוט בתהליך ולוודא שלא עושים שטויות.

זה לדעתי מקרה שבו חייבים טופס כזה, כי 100% נגרם נזק לא קטן לרכב. כנראה שאני הייתי חותם על אחד.

האם על חילוץ של איזה רכב שהתחפר בחול הייתי חותם על זה? כנראה שלא. גורם לי לחשוב "אני לא אחראי וכבר תבעו אותי על זה".

עריכה אחרונה על ידי Ooga
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד תלוי כמה החילוץ מסובך.

ככל שאני שמעתי לאורך השנים, מדובר על סכומים עם שלושה אפסים

• רעיון טוב! 1

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו חילוץ..

חילוץ של ארגון ידידים מהשבוע האחרון.

עם הרבה פוטנציאל לנזק.

אני מביא ציטוט של הדוברות:

'כזה עמוד עוד לא היה לנו!

אנחנו מדברים על עמוד פשוט ומקובע, כזה שמעביר את ימיו בניסיון למנוע מרכבים לעלות על המדרכה. האם הוא עמד במשימתו בכבוד? אתם תחליטו.

* * * * * * *

אנשי מוקד ידידים התלבטו במשך דקות ארוכות כיצד לטפל בקריאה המורכבת, שהתקבלה הישר מאילת הדרומית. הבקשה תיארה ג'יפ כבד שתכנן לתת גז קדימה - אך בטעות נסע לאחור, עלה על המדרכה ונתקע על העמוד החביב שהכרנו לכם קודם. 
העמוד נתקע במיקום אסטרטגי, שלא איפשר לרכב לנוע קדימה או אחורה - משום שכל תנועה היתה פוגעת קשות בשלדה או בפגוש האחורי.

המוקדנים הכריעו לבסוף כי הקריאה דורשת לפחות שני מתנדבים מקצועיים בשטח, ופירטו אודות הציוד הדרוש. ארז אולקולמבה, אכן מתנדב מקצועי החליט שהסיפור הזה קטן עליו, והגיע למקום עם דן שרון, מנהל סניף אילת. ביחד, הם הגביהו באמצעות היי-ליפט בזהירות את הרכב, הניחו צמיגים תחת הגלגלים וכך יצרו כעין מדרגה עליה התקדם הרכב ללא פגע. הם חזרו על הפעולה מספר פעמים, מדרגה אחר מדרגה, וכך, עקב בצד אגודל הם חילצו את הרכב בשלום, ללא נזקים.

את פעולת החילוץ המורכבת על ידי דירוג והורדת הרכב, תוכלו לראות בסרטון שלפניכם.

איך אתם הייתם מדרגים את החילוץ?'

• אהבתי 7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

החילוץ נראה מעניין. קשה לי לחשוב מה הייתי עושה במצב כזה, מצד שני- אני רחוק מתחום השטח וחילוצים. באמת פתרון  יצירתי.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, asix כתב:

את האמת עד ששמעתי את הסיפור לא עלה בדעתי שצד ג' יתבע את המחלץ שחילץ אותו בשטח.
נראה לי מוזר וחוצפה שאם מישהו עוזר לרכב תקוע על שטות שעשה או טעות וכתוצאה מכך הרכב תקוע אז הוא יתבע את המחלץ על הנזקים.
אבל מהרגע ששמעתי את הסיפור זה נשמע מאוד הגיוני ( חוץ מסעיף 5 שנידון כבר).

בדיוק כמו בסיפור הדימיוני או לא הצד הנפגע חיפש על מי לגלגל את העלות, במקרה היה ביטוח מקיף קדימה שישלמו אבל הביטוח גם לא פרייר וגם הוא תמיד יחפש למי לגלגל את העלות והופ יש פה גיבור גדול שלא דאג לכסות את התחת אז יאללה בואו נשחיל אותו.

בקיצור ישראלים זה עם שלא לוקח אחריות על כלום זה מתחיל בדרג הכי גבוה במדינה ובכל מוסדות המדינה ומסתיים באחד שרק רצה לראות את השקיעה מקרוב יותר מבלי להתלכלך בחול.

עריכה אחרונה על ידי Dimo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כזאת נטייה אצל עורכי דין - כמה שיותר סעיפים יותר טוב, כאילו שמשלמים להם פר שורה.

שום אדם סביר לא יחתום על סעיף 5.

לדעתי האישית, סיפורי הסבתא האלה הם בגדר אנקדוטה ותו לא מבחינה סטטיסטית. אני לא מוצא סיבה להתחפר בכל מיני הגנות משפטיות רק בגלל משהו שאולי קרה אחת לעשור.

יש גם אפשרות אחרת וקבילה לגמרי בבית משפט - לתעד את החילוץ בעצמך ולתעד אישור מילולי שאתה לא אחראי על הנזק. "גברת, רק תדעי שאני לא אחראי על הנזק פה, אני פשוט משתדל לעזור, טוב?" "בסדר". וזהו.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, discoTD5 כתב:

זה עדיין תקף. 

לפני 13 שעות, discoTD5 כתב:

יש לכם נקודת מבט שאתם, המחולצים, עושים לי טובה בזה שאתם מרשים לי לחלץ אתכם...

וזה קצת מצחיק. 

אתה מוזמן להמתין למישהו יותר מקצועי...

לא רוצה לחתום - אל תחתום...

לפני 12 שעות, discoTD5 כתב:

לא יהיה לי הכבוד לחלץ אותך...

אתה, תמתין למחלץ הבא, שאין לך מושג מה רמתו, אבל שיהיה בכיף. 

לא הבנתי, על מה אתה מתעצבן, כבוד המחלץ? על זה שהעזנו להגיב?

העלת סוגייה, הרוב אומרים לך שלא היו חותמים בגלל סיבה מסויימת אז התשובה שלך היא "אתם לא מבינים כלום, תשארו תקועים בחול, טיפשים כפויי טובה"?

לא רוצה לשמוע ביקורת? פעם הבאה תנעל את הפוסט לתגובות.

עריכה אחרונה על ידי אורח לרגע
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר מספר ג'יפאים שקיבלו תביעה לאחר חילוץ (כולל אני, לפני 20 שנה בעידן התמימות), לכן המצב המתואר נפוץ ואינו אגדה (בעיקר מחולצים שתובעים מיוזמתם ובידיעה מלאה ולא בתמימות כפי שמתואר). אדם התקוע עמוק בשטח מספר שעות, כהחושך מאיים להשתלט למשמרת הארוכה שלו ובמיוחד אם משפחתו באוטו, יחתום גם יחתום כי פיסת אספלט זה החלום שלו כרגע. 

עם זאת, לא בטוח שהייתי משתמש בזה, פשוט מחלץ בצורה מקצועית אם אפשר. אם לא, מציע עזרה אחרת (קריאה לעזרה/מחלץ מקצועי/הסעת בני המשפחה/אוכל מים וכו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...