Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 5 שעות, ChemGuy85 כתב:

הסגר הזה בדיחה. הציבו מספר חיילים בני 18 במחסומים שלא עושים כלום למעט לשאול למה אני נכנס לשכונה. היום בבוקר יצאתי מהשכונה ונסעתי לחדר כושר בתל אביב אף אחד לא עצר אותי, אף אחד לא שאל לאן אני נוסע. תנועה חופשית מחוץ לשכונה.

בקיצור הכל שואו בשביל המצלמות.

אתה מבין שהעונש על מה שעשית מגיע לקנס 5000 ש"ח ו-6 חודשי מאסר. והחמור ביותר, אתה עלול להפוך לחתול-על, ואם מישהו יחליט להאשים אותך בהפצת מחלה מדבקת או איך שנקרא הסעיף המתאים מדובר בעבירה הרבה יוצר חמורה.

בקיצור, כדאי שתסתגר לפי הכללים. אני לא יודע עד כמה אתה חשוף לתביעה אזרחית אם יתברר שהדבקת אחרים, או, אפילו, סתם שלחת אותם לבידוד וגרמת להם הפסד כספי, שלא לדבר על מצב בו הדבקת מישהו והשבתת אותו לכמה שבועות, אפילו בלי סבל של אשפוז.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, sperial כתב:

אתה מבין שהעונש על מה שעשית מגיע לקנס 5000 ש"ח ו-6 חודשי מאסר. והחמור ביותר, אתה עלול להפוך לחתול-על, ואם מישהו יחליט להאשים אותך בהפצת מחלה מדבקת או איך שנקרא הסעיף המתאים מדובר בעבירה הרבה יוצר חמורה.

בקיצור, כדאי שתסתגר לפי הכללים. אני לא יודע עד כמה אתה חשוף לתביעה אזרחית אם יתברר שהדבקת אחרים, או, אפילו, סתם שלחת אותם לבידוד וגרמת להם הפסד כספי, שלא לדבר על מצב בו הדבקת מישהו והשבתת אותו לכמה שבועות, אפילו בלי סבל של אשפוז.

בתכלס נכון , אפשר להאשים אותו , כבר כרגע אין המנגנונים למניעת הפצת המחלה לא ממש עוזרים.

אני עוקב אחרי הפרסומים בישוב מסויים לגבי ההתפרצויות  - חייב לציין שממש מנסים לעשות עבודה יסודית.

הבעיה, שהדיילי מטורף .

עכשיו ברגעים אלו פרסמו על חולה נוסף - המקום היחיד שהוא היה זה לפני שבוע בחנות מסויימת.

אז אם משהו נדבק שם , רוב הסיכויים שהוא כבר מדבק כמה ימים והמשיך להפיץ.

המערכת הקיימת היום לשבירת שרשרות ההדבקה שווה ל תXת... כרגע אין שום דרך לעצור את השרשרת.

רק סגר רציני יותר יכול להוריד את המספרים.. ואז מה? 

שוב פעם דעת הקהל תהיה שסתם חנקו אותנו ואין הרוגים בכלל.. 

לכן הדרך היחידה היא לתת לוירוס להמשיך לרוץ  - הסגר הבא חייב להיות אחרי שנהיה במצב הרבה יותר גרוע. 

רק ככה נוכל לחזור לחיות בצל הקורונה.  

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, korola כתב:

מקווה ששילמת במזומן 

את הטלפון השארת בבית 

ומהמשרד לא דיווחו למשרד הבריאות שאתה בבידוד. 

אתה זוכר שאתה אמור להיות בבידוד בגלל החולה במשרד? 

החולה במשרד לא אומתה באופן רשמי. בת שלה אובחנה עם קורונה. העובדת אתמול לא הרגישה טוב. היום היא כבר מרגישה הרבה יותר טוב. היא עדיין לא עברה בדיקת קורונה. לכן אני לא מפר שום דבר למעט הסגר - לא סגר המטופש הזה בשכונה שאף אחד ממילא לא מציית לו. 

לפני 20 דקות, sperial כתב:

הלוואי. ברשימה שלי יש כמה בומרים שלא הייתי מתנגד אם יחזרו ציוד יותר מוקדם. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איש רע 😟

אם החולה לא מאובחנת רשמית אז היא לא מאומתת לצרכי אכיפה, למרות שסביר מאד שכבר הספיקה להדביק לא מעט אנשים. היו ארועי supespreading בדיוק בנסיבות שאתה מתאר - עבודה במשרדים, אפילו עם שמירת מרחק. בגלל זה כל כך חשובה עטית מסיכות כהלכתה, שמצמצמת את ההדבקה בלמעלה מ-98%. אבל מי שמחפף יהפוך בקלות למדביק (מרבית ההשפעה היא של הגנה על הסביבה, ההגנה על עוטה המסיכה אינה עולה על 15%). דרך אגב, זו הסיבה שבגללה בעבודה אני מעיר לכל מי שמחפף, ואם הוא יושב מולי הוא מקבל גערה בטון לא נעים. 

ובכל זאת, ההתנהלות שלך, בודאי הליכה למכון כושר שהוא לא פעילות חיונית, יכולה לגרום לתוצאות משמעותיות. בדיוק הסיפור של ההדבקה ההמונית שמתרחשת בימים אלה. אני הייתי במצב דומה לפני 3 חודשים ולמרות מיגון 2 מסיכות ונסיבות שבהן לא הייתי מחוייב בידוד נכנסתי לכזה.

• אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, sperial כתב:

ובכל זאת, ההתנהלות שלך, בודאי הליכה למכון כושר שהוא לא פעילות חיונית, יכולה לגרום לתוצאות משמעותיות. בדיוק הסיפור של ההדבקה ההמונית שמתרחשת בימים אלה. אני הייתי במצב דומה לפני 3 חודשים ולמרות מיגון 2 מסיכות ונסיבות שבהן לא הייתי מחוייב בידוד נכנסתי לכזה.

הליכה למכון כושר היא סופר חיונית כי מדובר באקט שמשפיע על הבריאות הגופנית והפסיכולוגית שלי ומגדיל את הסיכוי שלי לא לחטוף את הוירוס כלל או לקבל אותו בגרסה מאוד קלה. הגישה הזאת של לנעול אנשים בבתים, לגרום להם להשמין ולפתח דיכאון זה מה שמגדיל את התמותה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בנהריה יש ״מיני התפרצות״ בעקבות אירוע (חתונה או בר/בת מצווה) של ״משפחה מוכרת״.
אין לי איך לבדוק נתונים סטטיסטיים אבל התחושה שלי היא שיש מאסה גדולה מאוד של הדבקה שמגיעה מאירועים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כימאי, הביקור בחדר כושר אינו בגדר פעולה חיונית, למרות התירוצים שלך. לך עם זה לך עם זה למשפט, את טביעת הנעל של השופט תוכל לנסות להסיר אצל הפלסטיקאי .

ההתנהלות שלך היא שימת ה-ז' שבגללה נהיה בקרוב בסגר אמיתי.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטענה של חוקרים באוניברסיטה העברית שמה שיביא לקפיצה בחולים קשה ומתים זה לא פתיחת מערכת החינוך אלא פתיחת האירועים, שהביאו להדבקה צולבת בין האוכלוסיות. נראה כהנחה סבירה בהחלט.

image.thumb.png.94cca796e6f8c9302b270c4dffd48207.png

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב חברים

למי שדאג 

נכון לעכשיו כל האירועים שבוע הבא מתקיימים כרגיל

נחשו מה?

אחרי חודש שלם שעושים אירועים

אתמול  סוףסוף מתוך 4 אירועים ב 3 אירועים הייתה לי ביקורת

כמו בכל דבר במדינה מחכים לרגע האחרון להתחיל לאכוף

מעניין ששרים מצביעים נגד הגדלת הקנס על המסכות כי אין לציבור כסף

אבל לסגור אירועים יש כסף כי כולם עשירים בענף הזה

לפני 39 דקות, garicho כתב:

הטענה של חוקרים באוניברסיטה העברית שמה שיביא לקפיצה בחולים קשה ומתים זה לא פתיחת מערכת החינוך אלא פתיחת האירועים, שהביאו להדבקה צולבת בין האוכלוסיות. נראה כהנחה סבירה בהחלט.

image.thumb.png.94cca796e6f8c9302b270c4dffd48207.png

תכלס מסכים איתם

במסעדות יושבים רק אנשים בני 20

גם בקניונים, בבתי  קפה, בחנויות בגדים, בפאבים

אנשים מבוגרים מגיעים רק לאירועים וככה יש הדבקה המונית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני לא מבין מה הקטע לקנוס עסקים אם הלקוחות שמים ז'. אם דוקרים אצלך מישהו בחנות, אתה הולך לכלא ביחד עם הדוקר?

אותו דבר עם אירועים. אתה עושה אירוע ל50 איש עם חוזה והכל אבל באים 250. מה אתה יכול לעשות חוץ מלהתקשר למשטרה? להביא את פטריק סוויזי שירביץ להם ויזרוק אותם החוצה כמו בroadhouse? 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי זה יותר קל. כמו שקונסים את נהגי האוטובוס במקום את הנוסעים, כאשר אין להם שום סמכות אכיפה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...