Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 18 דקות, ChemGuy85 כתב:

משתנה ועוד איך משתנה. אופי הוא תוצאה של נסיבות חיים. אנשים שחיים בתקופה טובה ולא יודעים להתמודד עם קושי בחיים יתקשו יותר להסתגל למציאות משתנה. 

הנה תראה "כלאו" אותך בבית עם הילדים ואתה על סף קריסה. מה יגידו אנשים שעמדו בתורי לחם בזמן השפל הכלכלי הגדול או נאלצו לעבוד 16 שעות ביום כל יום במפעל תחמושת? 

שאתה חייב להפסיק להקצין בכל דבר שני שאתה כותב?

מספר המתאבדים בסוף שנות ה-30 באמריקה שבר שיאים.

יש לך שום מושג כמה מהאנשים שעברו את מלחמת העולם הראשונה או השניה סבלו מדכאון, פוסט טראומה, מחלות נלוות? 

אפילו במאה ה-14, המגפה השחורה שכבר הזכרנו אותה פה כמה פעמים, הייתה לשוק עצום, למרות שאנשים היו מורגלים למוות, בעיקר של תינוקות, מחלות ומה לא.

• רעיון טוב! 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, ChemGuy85 כתב:

1000 מתים בשבוע אלה מספרים יותר קשים ממלחמת יום כיפור. 

אלו גם מספרים יותר קשים ממלחמת העולם השניה או אפילו מהשפעת הספרדית, רק שאין להם שום קשר לנושא (כמו גם למספר המתים במלחמת יום הכיפורים).

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, יבגניפ כתב:

שאתה חייב להפסיק להקצין בכל דבר שני שאתה כותב?

מספר המתאבדים בסוף שנות ה-30 באמריקה שבר שיאים.

יש לך שום מושג כמה מהאנשים שעברו את מלחמת העולם הראשונה או השניה סבלו מדכאון, פוסט טראומה, מחלות נלוות? 

לא נורא. שרדו? יפה. גם אתה תשרוד חודש - חודשיים בדירה בטוחה עם אינטרנט מהיר, מחשבים, קונסולות, אייפדים, נטפליקס, פורנו זמין, ספרים, קורסים מקוונים, תרגילי כושר ביתיים, עבודה מקוונת ועוד אלף ואחד דברים דברים נוספים. מבטיח לך שלא תסבול מדכאון, פוסט טראומה ומחלות נלוות לטווח ארוך.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, ChemGuy85 כתב:

לא נורא. שרדו? יפה. גם אתה תשרוד חודש - חודשיים בדירה בטוחה עם אינטרנט מהיר, מחשבים, קונסולות, אייפדים, נטפליקס, פורנו זמין, ספרים, קורסים מקוונים, תרגילי כושר ביתיים, עבודה מקוונת ועוד אלף ואחד דברים דברים נוספים. מבטיח לך שלא תסבול מדכאון, פוסט טראומה ומחלות נלוות לטווח ארוך.

כל הדברים האלו יפים בתור תעסוקה ו'בריחה' מהמציאות אבל בסופו של דבר יש מציאות וחרדה להמון אנשים בתקופה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, EliC25 כתב:

שמע אני מבין.. אני יוצא כמה פעמים ביום לחצר להתרענן.. גם עכשיו יצאתי. מי שגר בבניין זה עוד יותר קשה, מרגיש צפוף. אבל לאן יש להם לנסוע עם הרכב? אולי 'מצטיידים' לקראת החג השני

הכי מצחיקים אותי "השקופים" האלה כל מיני תל אביבים הזויים שיוצאים לריצה הקדושה שלהם בלי חולצה או נוסעים ברכב עם אופני הרים תלויות על הבאגז'. כאילו מה בדיוק תגיד לשוטרים כשיעצרו אותך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, korola כתב:

שמתי לב, קיבלנו את המידע בקבוצה שאנחנו חברים בה (מהסיבה הזאת)

אעדכן אותך ביום חמישי מה הם בודקים בכניסה, בהינתן המחיר שהם גובים,

ומדובר רק בסיבוב ברכב, אני מאמין שבהמשך זה יהיה חלק מפרק 2 - לחיות עם הקורונה. 

מצטער לאכזב אותך אבל משרד הבריאות ביטל את ההגעה לספארי. אין כמו להבטיח משהו לילדים ואז לבטל להם את זה... פשוט רשעות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, ChemGuy85 כתב:

מה זה קשור, אלוהים אדירים? לא התלוננתי על המצב שלי אפילו בחצי מילה בשרשור הזה. למה אתה לא מתייחס לכתוב, אלא לספקולציות שלך על מה עובר על אנשים שאתה לא מכיר? הדיון זה לא מה עובר עלי. העלת טענה על העבר. הסברתי למה אתה מפספס ענק. זה כל הסיפור. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שקצת פחות בהקצנה, Chemguy ניסה להגיד שחלק מלהיות יצור חי הוא להתמודד עם אי-ודאות.

והאי ודאות הזו הייתה קיימת גם הרבה מאוד זמן  לפני משבר הקורונה הנוכחי.

לי לפחות ההבנה הזו עוזרת להתמודד עם המשבר הזה.

אם זה לא קורונה, אז זה משהו אחר שפתאום צץ.  אני לא מכיר אנשים שהחיים שלהם נטולי בעיות וצרות למינהם.

בחיים האלה לצערינו, יש רק דבר אחד שהוא ודאי.

עריכה אחרונה על ידי Benor
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג׳ון הורטון קונווי, מתמטיקאי מפורסם, ממציא ״משחק החיים״ נפטר מקורונה.

המשחק ״מורץ״ בעצם על אוטומט תאי.
אוטומט תאי הוא בעצם לוח משבצות גדול כרצונכם שבו משבצות מסויימות מוגדרות להיות באיזשהו סט של מצבים שונים, ומשם סידרה של חוקים פשוטים מגדירה לאיזה מצב יעברו המשבצות ושכניהם בזמן הבא וכך הלאה...

למי שלא מכיר את משחק החיים, או Game Of Life, מדובר ב״משחק״ שבעצם רץ על אותו קונספט של אוטומט תאי שהזכרתי קודם, ללא התערבות השחקן פרט להגדרה הראשונה של הלוח. מגדירים מצב ראשוני ומשם סדרת חוקים פשוטה קובעת איך התפתח ה״משחק״. סדרת החוקים הזו היא בעצם ״משחק החיים״.

המשחק אומנם נראה מאוד תמים ופשוט בתחילה אך מסתבר שגם חוקים פשוטים ותמימים יכולים ליצור מודל חישובי חזק מאוד (בעצם שווה בכוחו למחשב אפשר לומר).

מדוע אני חופר ומזכיר את העניין? אוטומטים תאיים למרות שהם פשוטים מאוד משמשים במודלים של חיזוי, ויכולים גם לשמש לבניית מודל של התפשטות מגפות.
זו הסיבה שהכותרת על מותו תפסה את עיני, הוא אומנם לא המציא את האוטומט התאי, אבל זה עדיין קצת אירוני ומאוד עצוב.

היום יכול להיות שיש מודלים מורכבים יותר, אבל הפשטות של אוטומט תאי היא בעיניי יפה מאוד ושווה אזכור.

למי שזה מעניין אותו חפשו Game Of Life או פשוט Life.
תראו דוגמאות לדברים הזויים שאנשים הגיעו אליהם. מי שיקרא יראה לאיזה רמה של חקר ולאיזה מסקנות מדהימות אנשים הגיעו על המשחק הפשוט הזה שבמבט ראשון נראה די בסיסי, יש אנשים שיגידו אפילו קצת מטומטם.
נסו גם לשחק בעצמכם, דרך טובה לשרוף זמן...

אז תודה לג׳ון הורטון קונווי שלהבנתי תרם עוד הרבה לאנושות. יהי זכרו ברוך.

משחק החיים - חומר לקריאה

משחק החיים, למי שרוצה לשחק - שימו לב שהצורה שמופיעה בתחילת המשחק נקראת glider, היא בעצם מטיילת על המסך ובכל פעם חוזרת לצורה המקורית שלה.
הגדילו אנשים לעשות והמציאו glider gun, ועוד כל מני דברים אחרים ומגניבים. יש גם דוגמאות שקיבלו שם כמו דוגמאות "מתושלח", דוגמאות שרק אחרי מספר רב של דורות מתייצבות, אפשר לראות דוגמאות כאן, אפשר ממש להיכנס לכל דוגמא ולהריץ אותה ולראות איך המשחק מתפתח עד שהלוח מתייצב (עלול לקחת המון זמן...).
מדהים שאת כל זה התחילה סידרת חוקים פשוטה ותמימה למראה... בעיני זה יפיפה. מראה עד כמה משהו פשוט הוא לאוו דווקא משעמם ועד כמה בני האדם יצירתיים (או משועממים, תלוי מי מסתכל). 

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, farkash7 כתב:

המשחק אומנם נראה מאוד תמים ופשוט בתחילה אך מסתבר שגם חוקים פשוטים ותמימים יכולים ליצור מודל חישובי חזק מאוד (בעצם שווה בכוחו למחשב אפשר לומר).

שמע, חזק ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה באמת חזק במלוא מובן המילה. הוספתי קישור למאמר שמסביר איך אפשר לבנות מכונת טיורינג במשחק החיים על בסיס החוקים הפשוטים של משחק החיים. זה כבר דורש ידע קודם בתחומים אחרים אני מניח ולא מתאים לכל אחד. אני ממש הוקסמתי מהעניין, ובטח מכל הדברים המגניבים האחרים שאנשים הגיעו אליהם.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקראתי את הכותרת ב-Ynet שממציא משחק החיים נפטר, הייתי בטוח שזה וולפרם כי מאיזושהי סיבה לא ברורה הייתי בטוח כל השנים שהוא המציא את זה.

בהחלט אבידה משמעותית לעולם המדע.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 2 שעות, ChemGuy85 כתב:

כל הדברים שכתבת עולים כסף. כשאין הכנסה כמו מקודם ואתה חי על דמי אבטלה, אתה תתחיל לפתח דיכאון וחרדות בנוגע לעתיד הלא ברור.

אנשים מפתחים מחלות מסטרס מעמידה בפקקים. האיום הקיומי תמיד נמצא ברקע, בין אם זה מפציצים גרמנים או אי עמידה בתשלומים משכנתא. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Gosser1860 כתב:

נתונים?

אל תשכח את כל המתים מהמעגל השני (אין מכונות הנשמה פנויות, מתים גם מ"סתם" דלקת ריאות חמורה/שפעת). בית החולים בקריסה (כי עוד ועוד מחלקות פנימיות קורסות, צוותים נדבקים וכו') ואז אנשים שמגיעים במצב קשה פשוט לא מקבלים טיפול. ושוב מתים. לא סתם הפיק בגרף של המתים הנוספים כל כך גבוה.

אה כן, כשמתים 1000 בשבוע זה קצב רציני במיוחד. קצת כמו מלחמה קטנה/בינונית.

לפני 3 שעות, ChemGuy85 כתב:

כל החיים מורכבים מסיטואציות שלא לוקחים בחשבון. 

1000 מתים בשבוע אלה מספרים יותר קשים ממלחמת יום כיפור. 

לפני 2 שעות, gadik6 כתב:

אלו גם מספרים יותר קשים ממלחמת העולם השניה או אפילו מהשפעת הספרדית, רק שאין להם שום קשר לנושא (כמו גם למספר המתים במלחמת יום הכיפורים).

אתם הזויים קצת, לא? 

בימי שיגרה במדינת ישראל מתים 1000 איש בשבוע, בסביבות 60,000 איש בשנה מתים בארץ. 

בערך 14% מהם (140 בממוצע בשבוע) מתים מדלקת ריאות בדיוק כמו שמתים מהקורונה. 

בכלל רוב המתים (1000 בשבוע כאמור) מתים בבתי חולים עקב סיבוך רפואי- דלקת ריאות, סרטן. 

אם מישהו היה מבטיח למשרד הבריאות 1000 בשבוע בלי סגר, כולם היו קופצים וחותמים עכשיו הסכם קואליציוני ל 20 שנה. 

הבעיה של הקורונה ללא שליטה היא שבקלות מגיעים ל 1000 ביום.

לפני 1 שעה, garicho כתב:

מצטער לאכזב אותך אבל משרד הבריאות ביטל את ההגעה לספארי. אין כמו להבטיח משהו לילדים ואז לבטל להם את זה... פשוט רשעות!

כן, עידכנו בקבוצות

IMG-20200413-WA0022.thumb.jpg.6bec8671e32ff97b3b1860117c35eb35.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, korola כתב:

אתם הזויים קצת, לא? 

פיספסת. בנוסף למתים היום. אם היום מתים 1000 בשבוע, ובגלל הקורונה ימותו 2000 בשבוע, אנחנו מדברים על הכפלה.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...