Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סגנון לחימה שיש לו שימוש בחיים האמיתיים

raiden
שימו לב! השרשור הזה בן 1332 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום!

אני מחפש סגנון לחימה שיענה על 3 צרכים:

1. יש לו שימוש מחוץ לאולם האימונים. הכוונה היא למשהו פרקטי (נגיד לא קפוארה), משהו שיבנה בטחון במקרה של סיטואציה לחוצה בחיים האמיתיים. ולא, אני לא מחפש ללכת מכות עם כולם, ברור לי שהסגנון לחימה הכי טוב זה ריצה אבל במידה ונקלעתי למצב שאין לי לאן לרוץ וסביר להניח שעומד מולי סתם אדם מטומטם שעלה לו החום לראש ורוצה להיות גבר גבר, אני רוצה שבנקודה זאת יהיה לי בטחון לעמוד מולו. לא מעניין אותי הסקפט ה"ספורטיבי" או התחרותי של הסגנון לחימה, אלה נטו כמה שיותר פרקטי בכמה שפחות אימונים (יש לי רצון להמשיך להיתאמן כמה שיותר כל עוד זה יעניין אותי, אבל אין לי רצון להגיע לרמה בסיסת אחרי שנה של אימונים, אידיאלית אני רוצה משהו שיניב תוצאות כבר אחרי חודש-חודשיים).

2. שיתחזק את הגוף והבריאות. אני תקוע בבית כבר מעל חצי שנה, כמות התזוזה שאני עושה ירדה פלאים, ואני כן מנסה להתאמן בבית - אבל אני מחפש גם סגנון לחימה שיבנה קצת כושר. לא משהו בסגנון של ריקודים או תנועות של טאי צ'י.

3. שיזחק את הנפש. משהו שיבנה בטחון עצמי, ילמד להיות רגוע במצבי לחץ ולא להתפזר, לדעת לשלוט בדופק ובנשימה.

עשיתי מחקר מעמיק והגעתי לתובנות הבאות:

א. כל סגנון לחימה שהמטרה שלו להפיל את האוייב לריצפה ולתפוס בחניקה - לא טוב. אתה לא רוצה להגיע לריצפה בחיים האמיתיים.

ב. ג'ודו מומלץ אומנם יש כמה בעיות איתו. הראשונה זה שלוקח המון זמן להגיע לתוצאות יעילות. והשניה זה שלפי הבנתי הוא מאוד מבוסס על החליפה שהם לובשים ודיי קשה לתרגם את התרגילים לחיים האמיתיים בהם אנשים לא מסתובבים בחלפיות ג'ודו.

ג. קרב מגע. הכי ברוטלי שיש, בלי חוקים. אבל חובה למצוא מקום שמתרגל גם מול אנשים אחרים.

אשמח להמלצות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שכחת את האמנות העתיקה והמוצלחת מכולן - איגרוף. :-)

עד היום, עם כל הכבוד (ויש כבוד!) לאלף ואחת האמנויות שנכנסו ל-mma, עדיין לא הומצא תחליף לאגרוף מדויק בדיוק בנקודה מאוד מסוימת שעוצר בבת אחת את הקרב בלי הקזת דם ובלי חניקות וירטואוזיות.

על הדרך האיגרוף ישפר לך את עבודת הרגליים - ויחזק את האמנות החשובה מכולן שהיא ריצה - כפי שאמרת.

בנוגע לתוצאות מהירות - שום אמנות לא תספק לך את זה. בשביל לבנות דיוק צריך המון זמן ואימונים ממוקדים.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, raiden כתב:

א. כל סגנון לחימה שהמטרה שלו להפיל את האוייב לריצפה ולתפוס בחניקה - לא טוב. אתה לא רוצה להגיע לריצפה בחיים האמיתיים.

אדם שמיומן בג'יו-ג'יטסו יפני או ברזילאי ישמח להגיע איתך לריצפה.

אם אתה החלש בקרב, אסור לך להגיע להרצפה.

למה שלא תרצה להגיע לרצפה אם אתה החזק ? 

לפני 14 דקות, raiden כתב:

ג. קרב מגע. הכי ברוטלי שיש, בלי חוקים. אבל חובה למצוא מקום שמתרגל גם מול אנשים אחרים.

MMA התפתח מאוד בארץ, סביר להניח שבעיר הקרובה אליך יש מועדון.

חוץ מג'יו-ג'יטסו אפשר לבדוק גם על קמ"י אם קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

hans

נכון, שכחתי. יש כיוון ספציפי לאיגרוף? תילאנדי?

ולגבי זמן, ברור לי שלוקח זמן לבנות דיוק וטכניקה. אין לי בעיה עם זה. מה שאני מחפש זה להגיע לאימון וכבר לקבל כלי פרקטי (אגרוף ראשון לדוגמא) ולא להגיע לאימון ולהתחיל לעשות המון דברים מסביב כ"הכנה" לאגרוף הראשון שיבוא רק בעוד 3-4 חודשים. אני חייב לראות תוצאות ברמה שאני חוזר הביתה ויכול לכתוב ביומן \ לספר למישהו מה למדתי. אחרת אני מאבד עניין.

Katom

תראה, ברור לי שמישהוא שמתאמן BJJ בזירה, אחד על אחד - כנראה יודע מה לעשות ברגע שהוא על הרצפה. אני מדבר איתך יותר פרקטי. אם אני חלילה נקלע למצב מול מישהו שמתאמן - אכלתי אותה ובמקרה הטוב אחזור הביתה כולי מכות. אבל אני גם יוצא מנקודת הנחה שאדם סביר, שמתאמן, כנראה לי ישב ביום שישי בלילה על ספסל, ישתה וודקה ויזרוק הערות גסות לכיווני או לכיוון אישתי. מה לעשות יש ספריוטיפים. מה גם שהסטריוטיפ אומר שמי שכן כזה, כנראה גם לא ישב לבד אלה יהיה בחבורה של עוד 2-3 כאלה. וכשאתה עומד מול 3-4 גבר-גבר, אתה לא רוצה להגיע לריצפה. זו דעתי האישית כמובן, יכול להיות שאני טועה.

תוכל לפרט טיפה על MMA לעומת קרב מגע?

עריכה אחרונה על ידי raiden
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, raiden כתב:

תראה, ברור לי שמישהוא שמתאמן BJJ בזירה, אחד על אחד - כנראה יודע מה לעשות ברגע שהוא על הרצפה. אני מדבר איתך יותר פרקטי. אם אני חלילה נקלע למצב מול מישהו שמתאמן - אכלתי אותה ובמקרה הטוב אחזור הביתה כולי מכות. אבל אני גם יוצא מנקודת הנחה שאדם סביר, שמתאמן, כנראה לי ישב ביום שישי בלילה על ספסל, ישתה וודקה ויזרוק הערות גסות לכיווני או לכיוון אישתי. מה לעשות יש ספריוטיפים. מה גם שהסטריוטיפ אומר שמי שכן כזה, כנראה גם לא ישב לבד אלה יהיה בחבורה של עוד 2-3 כאלה. וכשאתה עומד מול 3-4 גבר-גבר, אתה לא רוצה להגיע לריצפה. זו דעתי האישית כמובן, יכול להיות שאני טועה.

דווקא מהניסיון שלי, אלה ששותים וזורקים מילים הם לא מזיקים - הם פשוט שולחים אגרופים ובעיטות קדימה בלי הבנחה.

לאדם מיומן קל יחסית להתמודד עם זה, ואני יודע שזה נשמע כמו קלישאה, אבל ברגע שהמנהיג של החבורה נופל - כולם נופלים איתו.

(זה מהניסיון שלי ולא בהכרח שהוא מעיד על הכלל) 

בדרך כלל אנשים שעוסקים באומניות לחימה נגיד מסורתיות לא מחפשים לריב. 

בהחלט אתה צודק שאם אתה בעמדת נחיתות לא כדאי להגיע לרצפה.

לפני 17 דקות, raiden כתב:

תוכל לפרט טיפה על MMA לעומת קרב מגע?

MMA זה כמו שהנס אמר, בערך הכל מהכל, על הרגליים זה לפעמים נראה כמו איגרוף תאילנדי , על הרצפה לפעמים כמו ג'יו-ג'יטסו..
היתרון שאין למיטב ידיעתי טכניקות מדויקות או שנים של עבודה כדי להגיע לתוצאות.

עוד יתרון שבמועדונים אתה נלחם באנשים וככה גם מתרגל ללספוג קצת מכות וזה גם חשוב.

(היה איזה סיפור של מאבטח שהיה אני חושב חזק מאוד, אבל הוא לא היה זה שנתן את המכה הראשונה וקיבל נוק-אאוט ממישהו שכראה היה חלש ממנו(בקרב רחוב) - אומרים שהוא התעסק באומנות לחימה אבל הוא לא באמת היה בקרב)

עריכה אחרונה על ידי Katom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגרוף תאילנדי.

תכנס לקבוצה, ואחרי שני שיעורים כבר יהיה לך בסיס כלשהו. 

בכל הקבוצות שהייתי בהן יש רמות מעורבות כך שאתה בשיעור הראשון יכול להתאמן מול מישהו שמתאמן כבר 3 שנים.

מעבר ללוחמה נטו עושים הרבה כושר.

אהבת? נהנית? שים שק אגרוף בבית ותמשיך להתאמן בזמנך הפנוי.

עד כמה שאני מכיר- כל מקום שמכבד את עצמו יציע לך שיעור ראשון נסיון חינם. תתקשר עכשיו והיום או מחר בערב אתה בשיעור. לא מסובך, לא דורש ממך יותר מדי חוץ מלהרים טלפון ולהזיז ת'תחת :).

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התאמנתי באיגרוף תקופה מסוימת, למרות שאני רוצה לחזור לספורט, עשיתי טעות בקרב מול חברים בילדות

שמקשה עלי לחבוט כיום. דווקא למה שאתה מחפש מתאים קרב מגע שיכול להפיל גם הר אדם כמעט בלי מאמץ

אלא רק על ידי טכניקה. שלא נדבר על נעילת מרפקים/ידיים/אצבעות או הפלות,  שגם לוחם חזק יהיה לו קשה

להתמודד מול זה. 

איגרוף תיאלנדי מתאמן בן משפחה שלי, ספורט קשה ואכזרי, שדורש הרבה התמדה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא מילים.

באמת. הכל רשום באתר.

שלושה דורות במשפחתי התאמנו בשיטה.

יש המון סיפורים של חניכים שחייהם ניצלו בזכות השיטה.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Katom

זה בדיוק הנקודה, אני מחפש לפתח בטחון עצמי מול כאלה שאולי ישלחו אגרוף ללא הבחנה שלדעתי (הלא מלומדת) הם מהווים את רוב ה"מכות רחוב".

תודה על ההסבר לגבי MMA.

תודה רבה לאחרים על הממלצות לגבי איגרוף.

natco

תודה רבה! אבדוק!

כרגע הכיוון שלי הוא או קרב מגע או איגרוף (תילאנדי). הבנתי שקרב מגע הכי יעיל והכי מהיר והרבה אנשים מתחילים ממנו ואז מתקדים ל מואי טאי או BJJ. דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, raiden כתב:

1. יש לו שימוש מחוץ לאולם האימונים. 

אני רוצה שבנקודה זאת יהיה לי בטחון לעמוד מולו. 

כ-ל אמנות לחימה תתן לך את הביטחון הזה. זה צריך לנבוע ממך, ולא ממה שאתה "למדת" או "יודע" או "התאמנת עליו", אגב. לגבי שימושיות, איגרוף (רגיל או תאילנדי) נשמעים הכי מתאימים לך, כמו גם עם קרב מגע. אין לי ניסיון באלה, אני למדתי קראטה (עדיין מתאמן) ובעבר גם קונג-פו.

לפני 1 שעה, raiden כתב:

2. שיתחזק את הגוף והבריאות. אני תקוע בבית כבר מעל חצי שנה, כמות התזוזה שאני עושה ירדה פלאים, ואני כן מנסה להתאמן בבית - אבל אני מחפש גם סגנון לחימה שיבנה קצת כושר. לא משהו בסגנון של ריקודים או תנועות של טאי צ'י.

צא לריצה...תוספת ברוכה לכל אמנות לחימה שהיא.

לפני 1 שעה, raiden כתב:

3. שיחזק את הנפש. משהו שיבנה בטחון עצמי, ילמד להיות רגוע במצבי לחץ ולא להתפזר, לדעת לשלוט בדופק ובנשימה.

אמנות לחימה זה לא "תרופת פלא". אימונים כן מגבירים יכולות קיימות. אם אין לך יכולת לשמור על קור רוח, ללמוד אמנות לחימה לא תמציא לך את היכולת הזו מאין. לא בטווח סביר של זמן בכל מקרה ומצב... 

בהצלחה ותהנה באימונים!

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי:

קרב מגע הכי יעיל לרחוב.

אחרי זה אגרוף קלאסי/תאילנדי/סנדה/MMA.

לחובבי ה-BJJ/ג'ודו/האבקות, סורי, זה פשוט לא יעיל לרדת לקרקע כשאתה מתמודד עם כמה תוקפים במקביל.

*צריך ניסיון/תרגול של שנים (שנים) כדי שזה יהפוך לאינסטיקנט ולחלק ממך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Legend כתב:

תוקפים במקביל.

במקרה הזה רק נשק חם, זה לא סרט פעולה.

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרב מגע, אגרוף. לא התאמנתי בשניהם בחיי, אבל אגרוף ממה שאני מכיר מרגיל אותך לעבודה בדופק גבוה. וקרב מגע אמור להיות מיועד בדיוק לזה.

חלק מאומניות הלחימה האחרות משלבות טכניקות נוספות, אבל חלקן גם מיועדות להיות תחרותיות יותר ופחות להגנה עצמית בזמן אמת. 

מה שלא תבחר, לא אומר שלא ירעדו לך הברכיים ולא תרגיש את השלפוחית אם מישהו יצא עליך עם סכין.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Legend ויבגני - תודה רבה. כנראה אכן אלך על קרב מגע לתקופה מסויימת ואז אעבור או אוסיף איגרוף.

יבגני - ברור לי שכולי ארעד, אבל לפחות לא אראה כמו תרנגול ב cock fighting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל ההמלצות טובות. לך למה שמעניין אותך ואתה נהנה ממנו כדי שתוכל להתמיד. יעילות זו מילה מאוד רחבה וממה שאתה מתאר נשמע שלא תטעה לא עם קרב מגע ולא עם אגרוף\אגרוף תאילנדי אם אתה רוצה להשתמש גם ברגליים, שבניגוד למה שחושבים הן מאוד יעילות "במציאות" למי שמיומן. 

MMA זה נחמד, לא הייתי הולך לזה עבור השימושים שלך.

במקומך הולך על אגרוף תאילנדי או קרב מגע. אולי עושה שנה זה ואז שנה זה סתם כדי לגוון.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...