Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סגנון לחימה שיש לו שימוש בחיים האמיתיים

raiden
שימו לב! השרשור הזה בן 1342 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעיטה זו אחלה דרך להרחיק מי שמתקרב אליך, בהנחה שיש התאמה במשקל או שאתה פוגע בנקודה רגישה :)

בהצלחה ריידן

• מצחיק 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה רבה!

מתחיל לכוון לכיוון קרב מגע. מקריאה ברחבי האינטרנט, המון אנשים אומרים שיש הרבה מאמנים בלאי שמלמדים שיטה מאולתרת של קרב מגע, לא מספיק מקצועים וכדומה. ברור לי שרוב האינטרנט מוכוון Uncle Sam ואני תוהה האם גם בארץ יש בעיה של מדריכים לא מספיק מקצועים, או שבגלל שזו המצאה שלנו, יש יותר קרדיט למאמנים פה?

יש המלצות ספציפיות למועדנים? ראיתי שיש את המועדונים של IKMF שכביכול נחשב לגוף רשמי שמפקח על קרב מגע, האם כדי לחפש אחד כזה?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תכתוב מאיפה אתה - זה מאוד יעזור.

זה גם יורד מאוד לרמת המדריך / בית ספר ולא רק שיטה מניסיוני.

היה לי מאמן נינג׳יטסו (שזו שיטה מסורתית) - שבא מרקע של עוד אמניות לחימה והיה גם מדריך כוחות ביטחון.

כל מה שהוא לימד היה במקביל עם לציין את הצד הפרקטי ושילוב של אימוני הגנה עצמית מאוד פרקטים.

מצד שני - ראיתי קבוצות מאוד ״תיאורטיות״.

כנ״ל לגבי גיוגיטסו.

לגבי דניס הישרדות - מהכירות עם הבית ספר ותלמידים שלו בילדות (גדלתי בהרצליה) והכשרת הגנה עצמית שהם היו מעבירים לתלמידי בתי הספר בהרצליה - נשמע גם שיתאים.

יש לי חבר מהיסודי שבהחלט הצליח להציל את עצמו מסכנה מאוד אמיתית של כמה תוקפים - 100% בזכות זה.

איגרוף זה טריקי. מתאגרפים טובים ברחוב - זה בהחלט מכה אחת וסיימת (יצא לי לראות את זה גם בלייב כששני חכמולוגים מגודלים ושריריים ניסו ״לתפוס״ חבר שנראה כמו דובון אכפת לי - זה נגמר מאוד חד צדדי) - אבל זו לא שיטה של הגנה עצמית ללמידה בזמן קצר (להערכתי).

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איגרוף קלאסי או תאילנדי. זה לוקח זמן ולי לקח משהו כמו שנה להתחיל להבין מה איך וכמה. זה היה לפרקים מאוד מתסכל בשנה הזאת אבל אחרי משהו כמו שנה הרגשתי פתאום קליק ודברים ממש התחברו . 

בתאילנדי יש לך את בועז פולני (אצלו התאמנתי)  באיזור שלך 

בקלאסי יש לך את רן נקש שגם אצלו התאמנתי וגם הוא בדיוק באזור שלך. 2 החברה האלה יודעים מה הם עושים ואם אתה רוצה מקום שילמד אותך איך להגן על עצמך ועל היקרים לך, יפתח לך את היכולת לחשוב תוך כדי מאמץ ולחץ ויביא את הכושר הגופני שלך צעד קדימה לך על זה , רק קח בחשבון שזה לא קל ומהיר, יש עקומת למידה מאוד שטוחה בהתחלה(עוד פעם מדבר על עצמי) וזה לפרקים כואב אבל איך אומרים No Pain No Gain

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון של שנים בג'ו-ג'יטסו (יפני, אך מכיר היטב את הברזילאי), לא הייתי לוקח את הקרקע לרחוב. בכלל. כשאתה על הקרקע אתה שולט היטב ביריב היחיד, אך כמעט חסר סיכוי נגד חבר או אחר שמחליט להתערב.

בשנים האחרונות אני מתאמן בסגנון של קונג פו שנקרא ווינג צ'אן (או ווינג צ'ון, תלוי בהגיה). מאוד מעשי, אך לוקח קצת זמן עד שמרגישים בנוח עם הטכניקה. כמובן תלוי כמה מתאמנים.

יש מאמן מעולה בתל אביב, קוראים לו רפי גלמידי.

לעומת זאת, אם הייתי רוצה תוצאות מיידיות, הייתי מתחיל עם איגרוף תאילנדי. אתה לומד מהר מאוד להעיף אגרוף פשוט + האגרסיביות מובנית לתוך האימון (בדר"כ). אדם שלא 'הולך מכות' ביום יום, צריך לעשות סוויץ' קטן במוח בשביל לפתח יכולת להעיף אגרוף בשנייה שהוא מזהה סכנה.

• רעיון טוב! 1

Today is a great day!

Just like every day...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה להציע נשק חם, לא ברור. מחר זה יכול להיות אחד מקרובי המשפחה שלכם 

שיהיה במקרה במקום הלא נכון, ויקבל כדור, ואז תתפסו את הראש מצער, או תקברו אותו באדמה. 

חוץ מזה אני בטוח שאף משפחה לא רוצה לראות את הבעל,הילד, האח, האבא

יושבים בכלא על הריגה. הכי קל לרשום מילים על המקלדת, יותר קשה לראות את התמונה המלאה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכלל לא מתעמת פיזית עם אנשים וגם אם זה הולך לכיוון הזה אני מנתק מגע ולא מנסה לצאת צודק או מנצח.

אם זה מגיע לאין ברירה מעדיף שהצד שייפגע לא יהיה הצד שלי.

עריכה: אדם מיומן באומנות לחימה לא פחות מסוכן מבחינת פוטנציאל הנזק מנשק חם.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרב מגע. שום אומנות לחימה לא תעזור לך כמו קרב מגע. אופן האימון גם מכשיר אותך להתמודד עם מצבים קשים מאוד (מעגל מסביבך, כולם מפרקים אותך מכות ואתה צריך לצאת מהמעגל). מלמד סיבולת, שליטה עצמית. הכי יעיל. יש ארגון רשמי שמרכז את הנושא אם אינני טועה. 

הנגיעה שלי היתה יחסית קצרה, בצבא עשיתי קורס ואחכ  הייתי מעביר אותו לחיילים בפלוגה (סוג של מדריך, לטירונות 02). מאוד יעיל. 

לגבי ביטחון - כנל. תקבל הכי הרבה מהסיבה הכי פשוטה - אתה רגיל לחטוף מכות מהאימונים. אתה רגיל לתנאים קשים. האימונים שם זה לא רק תרגילים באוויר וכריות. חלק גדול מהאימון זה לוחמה בתנאים קשים יחסית. אס כשאתה נקלע לסיטואציה ברחוב אתה כבר רגיל להיות בתנאים קשים. להגיד לך שזה ודאי ואתה ג׳ייסון סטייטהם? לא. עדיין הסיכוי שלך מול כיסאות כתר מכל הכיוונים יכול להיות נמוך. אבל אל תשכח ש - א קרב מגע זה לא אומנות לחימה, זו שיטת לחימה. ב. המטרה שלה להוציא אותך בחיים. מה שאומר שאם הצלחת לצאת מסיטואציה מסוימת אתה אמור לברוח ולא לחזור פנימה.  משמע ה״פוזה״ שלך אולי לא תושג בעת קרב אמיתי. אבל אתה תצא בחיים. 

כל שאר הג׳יוג׳יטסו וכו זה אחלה לשואו אבל בחיים האמיתיים אגרוף כהוגן בגרון או בעיטה בביצים והג׳ודאים למיניהם יבלו על הרצפה לבד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yogev20 כתב:

למה להציע נשק חם, לא ברור. מחר זה יכול להיות אחד מקרובי המשפחה שלכם 

שיהיה במקרה במקום הלא נכון, ויקבל כדור, ואז תתפסו את הראש מצער, או תקברו אותו באדמה. 

חוץ מזה אני בטוח שאף משפחה לא רוצה לראות את הבעל,הילד, האח, האבא

יושבים בכלא על הריגה. הכי קל לרשום מילים על המקלדת, יותר קשה לראות את התמונה המלאה.

אם עברת הכשרה ואתה מתמיד באימון בנשק חם (יש קורסים מתקדמים) לדעתי תוכל להגיע לרמה כזו שתוכל לפגוע באיברים בגוף האדם שלא יגרמו למוות אלא אם תשאיר את האדם לדמם למוות.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Liviur כתב:

היה לי מאמן נינג׳יטסו (שזו שיטה מסורתית)

רק מתקן כדי שמישהו לא יחשוב בטעות שזה נכון ויתפתה- זו לא, לפחות לא 97% ממה שנלמד מחוץ ליפן. מקומות שמלמדים משהו עם קשר ולו הקלוש ביותר לסגנון היסטורי הם מעטים ונדירים. השאר זה בעיקר בוג'ינקאן ו 9000 הזרמים שלהם, מסורתי זה לא.

ולענייננו, ה 2 סנט שלי בנושא:

קודם כל, אומנות הלחימה החשובה מכל: ריצה. גם כי זו הדרך הטובה ביותר להימנע ממצבים מסוכנים, גם כי העלאת סיבולת זה דבר חשוב לכל אומנות/שיטת לחימה שתרצה לעסוק בה, וגם כי יש לזה אפליקציות מעשיות.

בעניין אומנויות לחימה- יש כאלו שגלשו יותר מדי לכיוון הספורטיבי. לדוגמה קראטה- אתה יכול ללכת ללמוד קיוקושין במקום טוב ולצאת משם כסחן רציני, ואתה יכול ללמוד שוטוקאן בדוג'ו שמכוון לתחרויות ויצא לך מזה שתדע לסמן מדהים- אבל לתת (או לחטוף) מכות.... לא ממש.

כנ"ל ג'ודו. המנעד גדול, בארץ הרוב מכוון לפן התחרותי (כי זה ספורט אולימפי, מה לעשות)

אז בתכלס, קרב מגע, אגרוף תאילנדי, קראטה קיוקושין (במקום הנכון בלבד!). חשוב שבראש וראשונה ילמדו אותך איך לתת אגרוף טוב ובעיטה טובה, ולאחר מכן שילמדו אותך גם איך לחטוף את הנ"ל. 

וכאמור. ריצה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה קטע שאף פעם לא הרביצו לי ולא הייתי קורב לכך אפילו , איך אתם מגיעים לסיטואציות הנ"ל?

האימון הכי חשוב לדעתי זו הבלגה על דברים טיפשיים חתכת מישהו בטעות בכביש תהיה גבר ותתנצל. חתכו אותך תהיה חכם ותוותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם אתה לא מגיע למצב של כמעט מכות, עדיין יש המון יתרונות באמון באומנויות לחימה, לדעתי לפחות.

בכל מקרה, ההמלצה הממוצעת, אני רוצה להאמין, תמיד תהיה לנתק מגע. 

• אהבתי 1
  • מעניין 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, yd b-4 כתב:

איזה קטע שאף פעם לא הרביצו לי ולא הייתי קורב לכך אפילו , איך אתם מגיעים לסיטואציות הנ"ל?

אף אחד לא יכול להציל אותך מwrong place wrong time.

שמח שזו החוויה האישית שלך.

שלי לא רחוקה מזה - אבל נקלעתי (בכמה פעמים לא בגלל הפה שלי אלא של קרובים אלי) לסיטואציות כאלו.

לפני 30 דקות, yd b-4 כתב:

חתכת מישהו בטעות בכביש תהיה גבר ותתנצל.

שתיים מתוך הסיטואציות שנקלעתי אליהן היו כאלו (ולמען הסר הספק - גם לא חתכתי אותם - אבל הם הגיעו למסקנה ש״מגיע להם״).

באחת מהן שלפו סכין ושמתי גז , בשניה - הבחור היה חמום מח בצורה יוצאת דופן - ואם זה לא היה בכביש מאוד הומה - הוא היה מצליח גם לנגח לי את הרכב (הוא ניסה). בשתי הפעמים כמו שהבנת - מילים הוחלפו - והתנצלות מצידי - מה שהסתמן כסמן שאפשר להפעיל עוד אגרסיות מהצד השני.

ובשני המקרים הדיאסקלציה היתה להעלם משם.

לפעמים אבל אני לא באוטו וזה לא עובד.

לפעמים מילים לא עוזרות.

לפני 54 דקות, Pika007 כתב:

רק מתקן כדי שמישהו לא יחשוב בטעות שזה נכון ויתפתה- זו לא, לפחות לא 97% ממה שנלמד מחוץ ליפן. מקומות שמלמדים משהו עם קשר ולו הקלוש ביותר לסגנון היסטורי הם מעטים ונדירים. השאר זה בעיקר בוג'ינקאן ו 9000 הזרמים שלהם, מסורתי זה לא.

מדויק לחלוטין.

הכוונה היתה מסורתית יחסית שעוברים גם על העמידות וחלק מהבעיטות והמכות היותר מסורתיות ולא רק על דברים שהפרקטיות היא החלק העיקרי בהם.

• אהבתי 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...