Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי וניו רך או קשיח

ch2856
שימו לב! השרשור הזה בן 1429 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במבחנים בארה"ב, כולם מציינים כיול קשיח מידי של המתלים. במבחנים בארץ? חלק כותבים רך, נוח ונעים וחלק קשיח מקפץ ולא נוח בעיר. מכתבים שנוסעים על המון רכבים, הייתי מצפה לאיזו אחידות באחד התחומים הכי חשובים במבחן כי 90% אפשר לגלות כבר באולם התצוגה. (לפחות הרוב, למעט הממש חנפנים, ציינו את שאון המנוע והביצועים הפושרים יחסית). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יונדאי ווניו לא בא לפה כדי להתחרות בארונה, 2008 או קונה. הווניו הוא תחבורה בסיסית, הוא פתרון תחבורתי זול לסטודנטים אמריקאים. לארץ הוא הגיע לתת פתרון ליונדאי 25ו. הוא יימכר בעיקר בליסינג בזול. לא סתם הוא לא נמכר באירופה. אין לו אפילו בתור אופציה חלק מאביזרי בטיחות מודרניים כמו בקרת שיוט אדפטיבית אפילו כאופציה. יש לו מנוע וגיר ארכיים.
הכתבות שעשו עליו בארץ, ממה שקראתי, היו ממש כתבה תדמיתית.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע אטמוספרי זה ארכאי לכל רכב חדש, וגיר רציף לקונצרן יונדאי, שהאוטו היחיד שמשתמש בגיר כזה היא יונדאי אקסנט או 25ו מראה על נחיתות טכנולוגית. אני בחרתי לקרא לזה ארכאי, אבל גם נחיתות טכנולוגית זה בסדר.
אתה לא יכול להתכחש לעובדה שיונדאי וניו מיועד להיות הרכב כבידטח הזול ביותר ב ארה"ב. לפחות בקטגוריה שלו.
מי שרוצה לקבל רכב טוב יותר באותו מחיר עדיף שיקח קיה סטוניק במחיר דומה. או כל דבר אחר.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יכולה להיות דעה אחידה כי כול אחד מרגיש משהו שונה.

למישהו הנוחות יכולה להיות טובה ולמישהו לא, תנאי הכביש שונים.

זה משהו שצריך לבדוק בעצמך.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן עוף מוזר מבחינת מידות ויחידת הנעה. שמתומחר ראש בראש עם רכבים גדולים (וכנראה) מתקדמים ממנו. כמו סטוניק וארונה. 

יש קהל שמרן שיעדיף מנוע אטמוספרי על פני מנוע טורבו. אבל בהיצע של הסטוניק גם קיים מנוע כזה. שהוא באמת מנוע ותיק מאוד וחלש יחסית (1.4 ל'). 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אתפלא אם התשובה לכך היא כסף.

רבות מהכתבות שאתה רואה ממוסחרות מאוד והן כלל לא חוות דעת אמיתית או כנה ואפילו לא מתקרבים לכך.

בא יבואן/יצרן, שם הרבה מאוד כסף על השולחן. אתה חושב שהאחראים לכתבות הללו יסרבו לכסף וילחמו לטובת מידע אמיתי ואמין לציבור?

ובכן, לא. עיין ערך כתבות שנכתבו על מיצובישי אטראז׳. 

אני לא מאמין למילה בכתבות הללו ותמיד מדלג ישירות לחלק של העובדות והנתונים היבשים. בכל מקרה, נוחות היא עניין אינדיבידואלי וכדאי שתחווה בעצמך כדי לקבל דעה.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלוש הערות בנוגע לדילמה. 

1. לא בכל המקרים ניתן לגזור באופן ישיר מהתרשמות הנוחות של כתבות מחו"ל לעומת המצב בישראל. יש לכך כמה סיבות, איכות סלילה ואספלט שמשפיעים הן על בידוד רעשים והן על הנוחות והאחיזה. כמו כן לעיתים (די רחוקות) יש גם כיול מתלים שונה  למדינות אחרות וכמובן כל נושא מידות וחתך הצמיגים. 

2. במידה ואתה רואה פערים כל כך גדולים בהתרשמות מסעיף מסוים במבחנים אתה יכול או לראות לאן נוטה דעת רוב הבוחנים כדי להבין מה המצב באמת, או פשוט למצוא דגם שאתה מכיר היטב, לחפש מבחנים לאותו דגם ועל סמך ההתאמה בין מה שאתה מכיר לבין מה שכתוב לברור את הכתב או הבוחן שקולע הכי טוב לטעמך. 

3. עדיין, מכיוון שנוחות היא רכיב די חמקמק ומורכב מהמון דקויות, יש מכוניות בהן הרשמים יהיו שונים משמעותית זה מזה. 

• רעיון טוב! 1

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי מספר כתבות על הרכב הזה השבוע, מסתבר שחלק הפך למעין מלחמה בין כותבים ותיקים וצעירים. האשמות בדבר "התמסחרות" תחת מעטה של כתבת ביקורת אובקטיביות.

באחד האתרים כבר בעמוד השער מועלית כתבה מ 2015 על נושא ההתמסחרות . ובפורום עם ציון שמות.

איך שלא מסתכלים על זה. הרכב אולי חדש בהיצע כאן אבל לא מלהיב בשום אופן , לא באבזור ולא בביצועים, ולא בנוחות עם ציון הכי "מכובס" שאני מכיר לרכב לא ממש מרווח שלא לאמר צפוף . אחרת לא מצליח להבין משפט כמו " למרות בסיס גלגלים צנוע של 252 ס"מ, מבוגר סביר מידות יכול לשבת פה מאחורי מבוגר סביר מידות במושב הקדמי, לא להתרווח בכיף, אבל בהחלט לשבת." 

אני נוהג ברכב בעל בסיס גלגלים של 2.58 , ומאחור צפוף למי שגובהו יותר מ 165.  

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר את המשפט הזה, כי אני כתבתי אותו. צא ולמד, דוגמה מצוינת למה מספר יבש לא מספר את כל הסיפור. 

לפעמים מבנה מושב והמיקום שלו ביחס למושב הקדמי מאפשר הרבה משחק של מרווח רגליים למרות נתון בסיס גלגלים מצומצם. דוגמה נוספת לגודל חיצוני, מידות ומרווח פנימי אמיתי? הונדה ג'אז. אגב, להבדיל אלף אלפי הבדלות מכלי התחבורה המאוד בסיסי שנקרא יונדאי וניו, בפורשה קאיין קופה יש מרווח ראש מצוין למרות העיצוב של החלק האחורי שהמון דגמים מהז'אנר לא מצליחים לספק. 

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, קרמבו כתב:

אני מכיר את המשפט הזה, כי אני כתבתי אותו. צא ולמד, דוגמה מצוינת למה מספר יבש לא מספר את כל הסיפור. 

לפעמים מבנה מושב והמיקום שלו ביחס למושב הקדמי מאפשר הרבה משחק של מרווח רגליים למרות נתון בסיס גלגלים מצומצם. דוגמה נוספת לגודל חיצוני, מידות ומרווח פנימי אמיתי? הונדה ג'אז. אגב, להבדיל אלף אלפי הבדלות מכלי התחבורה המאוד בסיסי שנקרא יונדאי וניו, בפורשה קאיין קופה יש מרווח ראש מצוין למרות העיצוב של החלק האחורי שהמון דגמים מהז'אנר לא מצליחים לספק. 

מסכים לגבי הונדה ג'אז ומנסיון בנסיעה ארוכה במושב באחורי. אבל בספק לגבי היונדאי החדש. ואם כבר אתה מודה "באשמה" אולי תסביר מהו מבוגר סביר. כי מבוגר שגובהו 1.75 והוא אינו צר במיוחד מתקשה לשבת בנוחות ( לא אומר על עצמי, אולי כי אני לא סביר) 🙂

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוניו הוא דוגמא לרכב שנמכר בעיקר במדינות עולם שלישי - במקרה שלו רוב המכירות הם בהודו, אבל הייבוא שלו לארץ מתאפשר בגלל תקינה מתאימה למרות שהוא לא נמכר באירופה, אבל הוא נמכר בארה"ב וכנראה זה הסיבה שהוא מגיע.

מקרים דומים היום קורים עם ניסאן אלמרה, קיה סלטוס, מיצובישי אטראג', יונדאי אקסנט החדשה, ניסאן סנטרה ועו'

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, קרמבו כתב:

הונדה ג'אז למרות שאכן יש בו איזה קסם מבחינת גודל חלק מהסיבה למרחב הגדול במושב האחורי הוא הטווח המוגבל של הזחת מושב הנהג,

לגבוהים הוא פשוט לא נוח.....ואז מאחור ברור שיש מרווח טוב יחסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1429 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...