Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב יד שנייה - אופן תשלום

danielman111
שימו לב! השרשור הזה בן 1422 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם, מצאתי רכב יד שנייה שאני מעוניין לקנות אותו.

דיברתי עם המוכר, הוא אומר שהרכב נקנה במימון, ואי אפשר לבצע העברת בעלות לפני שמוציאים אותו מ"שעבוד" (כלומר החוב שנדרש כדי לסיים את המימון).

הוא אמר שזה דרך מימון ישיר , שברגע שהוא מקבל את הכסף ניתן לבצע העברת בעלות.

לכן הוא אומר שנדרש לבצע העברת זהב לחשבון, ולאחר מכן יהיה אפשר ללכת לדואר לבצע העברת בעלות.

לי זה נשמע קצת מוזר.

מישהו מכיר משהו כזה ויכול לייעץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה לא מוזר - בגדול זה המצב עם רכב שנרכש במימון.  המצב האידיאלי הוא שבעל הרכב יקח הלוואה קצרת מועד, ישחרר את הרכב מהשעבוד ואז כשהרכב שלו - תתקדמו בקניה.

זה לא יקרה.

בכל מקרה, ראה למשל כאן (יש עוד).

עריכה אחרונה על ידי dani666
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבעל הרכב יקח הלוואת גישור מהבנק,שתכסה את יתרת התשלום ואז תתקדם.

כל אפשרות אחרת יכולה להוביל אותך למצב לא נעים, שבו אתה עלול להישאר ללא רכב וללא כסף.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המוכר הוא לא אח שלך, אתה לא נותן לו שקל לפני מעמד העברת הבעלות. העברת זה"ב לא ניתן לבטל. האם אתה מוכן לסמוך על חסדיו של המוכר שאכן יבצע לך העברת בעלות לאחר שהעברת לו את הכסף?

רכב קונים רק עם צ'ק בנקאי, לאחר העברת בעלות אתה נותן למוכר את הצ'ק, לוחץ לו טוב טוב את היד (ואז מנקה אותה עם אלכוג'ל) ומברך אותו לשלום. מסתבר שהדרישה הזאת לקבל תשלום כדי לסגור הלוואת מימון ולהסיר שיעבוד היא מאד נפוצה בקרב מוכרים ישראלים, נתקלתי בלא מעט כאלו כאשר הייתי בתהליכי רכישה.

• רעיון טוב! 1

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בכל מצב הבעלים לקחת הלוואת גישור. קרא בשרשור הבא איך מתבצע התהליך.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון עם מקרה דומה מול מימון ישיר.

לאחר שמימון ישיר אישרו שקיבלו את מלוא התשלום, זה לוקח כ-3 שעות לבטל את השעבוד במשרד הרישוי.

קח בחשבון שגם לאחר תשלום החוב תצטרך להמתין עם המוכר את הזמן הזה ביחד..

עריכה אחרונה על ידי roy007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ROY 007 ,בגלל זה מסירים את השיעבוד מראש שבוע בערך לפני כוונת המכירה ואז כבר הרכב נקי משעבוד.

• רעיון גרוע 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@colauti 9 אם לבעלים היה כסף לעשות את - הוא היה עושה. אנחנו מדברים על המצב המצוי יותר בו בעל הרכב זקוק לתמורת המכירה כדי להסיר את השעבוד.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב,אם הבנק לא מוכן לתת לחייב הלוואת גישור,מה זה אומר ? נראה לי ששנינו יודעים מה הסיכון במקרה כזה ולא היינו מבצעים עסקה כזו.

בעסקת ההחלפה של הרכב הקודם שלי הייתי במצב זהה.

לקחתי הלוואת גישור (הסכום היה סביר 11K),,כיסיתי את היתרה והגעתי לטרייד מאין כאשר הרכב נקי ואצלם עדיין הופיע משועבד-הצגתי מכתב מפמה על תשלום ונגמר הסיפור (דרך אגב להם לוקח עד 21 יום להסיר שעבוד וזה מקרה דומה לשרשור כי הרכב משועבד לחברת מימון ולא לבנק,]חברת הטרייד אין הסתפקה במכתב מחברת המימון).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, colauti 9 כתב:

ROY 007 ,בגלל זה מסירים את השיעבוד מראש שבוע בערך לפני כוונת המכירה ואז כבר הרכב נקי משעבוד.

זה לא עומד במבחן המציאות מה שרשמת.

99% מאלו שלוקחים מימון אין להם גב כלכלי כדי לכסות את ההלוואה שבוע מראש.

לכן כפי ש-zvit רשם, הוא צריך את כספי המכירה כדי להסיר את השעבוד.

ועוד דבר. אם המימון נלקח ממימון ישיר ולא מהבנק, הלווה יתקשה לקבל מהבנק הלוואת בלון לכסותה.

לפני 1 שעה, colauti 9 כתב:

שוב,אם הבנק לא מוכן לתת לחייב הלוואת גישור,מה זה אומר ? נראה לי ששנינו יודעים מה הסיכון במקרה כזה ולא היינו מבצעים עסקה כזו.

לקחתי הלוואת גישור (הסכום היה סביר 11K),,כיסיתי את היתרה והגעתי לטרייד מאין כאשר הרכב נקי ואצלם עדיין הופיע משועבד-הצגתי מכתב מפמה על תשלום ונגמר הסיפור (דרך אגב להם לוקח עד 21 יום להסיר שעבוד וזה מקרה דומה לשרשור כי הרכב משועבד לחברת מימון ולא לבנק,]חברת הטרייד אין הסתפקה במכתב מחברת המימון).

זה אומר שגורם הסיכון של הבנק הוא גבוה ולכן ההלוואה תסורב.

כמו שציינתי אצל מימון ישיר לוקח 3 שעות להסיר שעבוד ואחר כך ניתן להעביר בעלות בדואר.

המוכר והקונה יצטרכו למצוא דרך שבו הם יעשו את זה בצורה הבטוחה ביותר.

עריכה אחרונה על ידי roy007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, colauti 9 כתב:

מאחר שבשנים הארונות רבים האנשים שרוכשים רכב עם הלוואה גדולה - לקחת הלוואה גישור (גם אם תאושר) זאת פרוצדורה שעולה זמן ןכסף.

כשאני הולך לרכוש רכב משומש (בטח כזה שערכו  גבוה) הדבר הראשון שאני מתייחס אליו הוא תחושת הבטן שלי. אם אני חושב ש"לא הייתי רוכש מהמוכר מכונית משומשת" אז אקום ואלך גם אם מדובר בבונבוניירה אמיתית במצב תצוגה. לעומת זה - אם מדובר באדם שנראה לי אמין, בה חלט יתכן שאקח סיכון מחושב ואעביר לו כסף לכיסוי ההלוואה והסרת השיעבוד. יש דרכים שונות בהן אוכל להבטיח את כספי (בנוסף לאמון הבסיסי)

לא למתאים לך? - עבור לרכב הבא.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על איזה סכום מדובר? אם זה ממש סכום גבוהה (מכל 100,000 שח) אז רק ככה:

אני הייתי מחנה את הרכב בחניה שלי (הרכב שאני קונה), לוקח את 2 הסטים של המפתחות, נוסע לבנק עם הקונה (ברכב אחר) לבצע העברת זה"ב, ממתין כמה שעות עד שמימון ישיר בוודאות הסירו את השעבוד, נוסע עם המוכר לדואר ומעביר בעלות. אם אין  לך את הרכב פיזית בידיעה שהמוכר כבר לא ייגע בו עד סיום התהליך - אל תקנה.

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתם ממש מגזימים. לא כולם נוכלים ורמאים. גם אני מכרתי רכב עם מימון באותה השיטה ולא לקחתי אף הלוואת גישור כי זה מיותר. אני הייתי במהלך כל הזמן הזה עם הבחור עד שקיבלנו את האישור, שאגב, לקח פחות משעה. העצה של Michazzz מעולה אם אתה ממש חושש.

היום מרבית האנשים (אם לא כולם) קונים רכב בצורת התשלום הזו כי לקנות רכב חדש במלוא הכסף זה לא חכם עבור רוב האנשים שלא יכולים להרשות לעצמם לשרוף 200,000 שקל בלי כלום.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Fraysa כתב:

היום מרבית האנשים (אם לא כולם) קונים רכב בצורת התשלום הזו כי לקנות רכב חדש במלוא הכסף זה לא חכם עבור רוב האנשים שלא יכולים להרשות לעצמם לשרוף 200,000 שקל בלי כלום.

The epitome of התרבות הכלכלית של הישראלי הממוצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1422 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...