Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב יד שנייה - אופן תשלום

danielman111
שימו לב! השרשור הזה בן 1443 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברור. גם כמובן שלא התכוונתי פרטנית אליך (מתנצל אם ככה זה השתמע) פשוט המשפט הזה כל כך פשוט ובעל המון הגיון בריא אבל למעשה מעטים במדינה הזו פועלים לפיו (וכך למעשה דופקים את אלו שכן...)

הרי כל אדם בר דעת שיקרא, מבין את המשפט הזה בצורה הפשוטה של "אם אין לך, פשוט אל תקנה" שזה לגיטימי והגיוני לחלוטין, ואני מניח שאם תעשה סקר בחברה תגלה שרוב האנשים מסכימים עם הקביעה הזו . אך עם זאת האבסורד הוא שרוב האנשים עדיין קונים דברי מותרות בכסף לא שלהם, ההפך הגמור מהתנהגות כלכלית נבונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, YoJ כתב:

ברור. גם כמובן שלא התכוונתי פרטנית אליך (מתנצל אם ככה זה השתמע) פשוט המשפט הזה כל כך פשוט ובעל המון הגיון בריא אבל למעשה מעטים במדינה הזו פועלים לפיו (וכך למעשה דופקים את אלו שכן...)

הרי כל אדם בר דעת שיקרא, מבין את המשפט הזה בצורה הפשוטה של "אם אין לך, פשוט אל תקנה" שזה לגיטימי והגיוני לחלוטין, ואני מניח שאם תעשה סקר בחברה תגלה שרוב האנשים מסכימים עם הקביעה הזו . אך עם זאת האבסורד הוא שרוב האנשים עדיין קונים דברי מותרות בכסף לא שלהם, ההפך הגמור מהתנהגות כלכלית נבונה.

לפי האנלוגיה שלך גם אסור לקחת משכנתאות.

הרי גם מדובר בכסף לא שלהם..

אין שום בעיה אם לקוח רוצה לקחת מימון כדי להשלים קנייה של רכב.

כל עוד הוא לא מפריז באחוזי המימון שהוא לוקח, בודק את תנאי ההלוואה ורואה שהוא יכול לעמוד בהחזריה.

ורכב במדינה שלנו הוא לא מותרות!

אם מצב התחבורה הציבורית שלנו הייתה מאפשרת לאזרח מן המניין להתנייד באופן נורמלי, אז אולי זה היה מותרות.

עריכה אחרונה על ידי roy007
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שרכב זה מותרות, במדינה המצ'וקמקת הזו זה הכרח, אבל מחירי רכבים נעים על סקאלה מאוד רחבה ואפשר למצוא גם ב10-25K ולא ב200K "למי שאין לו ככה סתם". תקביל את זה לאנלוגיה של הדירות, בדיוק כמו שאנשים לא קונים ארמון ב15M ומספקים בדירה ששוויה "רק" 1.5-2M, אז פה זה פתאום הגיוני?

לכן רכבים ב130-160K (המחיר הממוצע לג'יפונים בשקל שמציפים את כבישי הארץ) הם מותרות בהתחשב בעובדה שלרוב האנשים אין את הסכומים האלה בצד לשפוך על "מותרויות". שאנשים יחיו לפי היכולות הכלכליות שלהם ולא ע"פ חלומות שקריים, כל כך מסובך?

אגב הסכומים האלה (גם במאות אלפים) בניגוד למחירי הדירות, הם לא מספרים אסטרונמים שלא ניתן להגיע אליהם על ידי חיסכון חכם. ויודע מה? מה אכפת לי, שכל אחד יעשה מה שמרגיש לו לנכון, חלום רטוב שלי לראות את הכלכלת הלוואת המנופחת שלנו קורסת לתוך עצמה. הבעיה שלי עם זה היא שכל עניין המימון רק מנפח את המחירים ויוצר איזשהו Fugazi של מחירים שקריים שלא מיצגים את השווי האמיתי (כי מה זה עוד 15K במימון ל3 שנים...) דבר שבסופו של דבר פוגע באלו שכן יש להם את האפשרות להוציא את מלוא הסכום לקנייה של רכב ובזה לסגור את הסאגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן לך עוד זריקת מציאות אחת במיוחד בנושא של הדירות שציינת.

לרכוש דירה בשווי של 1.5-2M זה בהחלט לא להסתפק במשהו..

כמעט רוב רובו של הזוגות הצעירים יעבדו קשה כדי ״להסתפק״ לרכוש דירה בשווי כזה. וישנם כאלו שאינם יכולים בכלל.

ומי שכן הצליח לרכוש והגיע לזה, תאמין לי שהסיפוק שלו לא פחות גדול (אם לא יותר) מאלו שיש להם את הממון לקנות ארמונות ב-15M.

לגבי מחירי הרכבים שציינת, קצת דילגת באמצע על שווי מחיר של כמעט כל קטגוריית המיני והמשפחתיות. רכבים ב-10-25k לא תמיד יתאימו לכל אחד וכמובן שהם יצטרכו אחזקה קפדנית יותר.

יש לא מעט רכבים שנעים בין 80-100k שאם יש ללקוח 50k והוא רוצה להשלים במימון, לא רואה עם זה שום בעיה. 

ואתה יודע מה.. גם כאלו שיש להם את כל הסכום מראש לפעמים יעדיפו לפרוס אם תנאי ההלוואה הם טובים.

ולגבי זה שהמימונים מנפחים את סכום הקנייה, הרי מדובר בלא פחות מהשערה מופרחת שלך. ואני לא חושב שיש בה אחיזה מציאותית.

לרכב נקבע מחירון וזה המחיר.

זה שהריבית ״מנפחת״ אותו זה כבר צריך להיכנס למערכת השיקולים של הלקוח.

זה בטח לא משפיע על אלו שירצו לשלם מזומן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1443 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...