Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מנוע ה 2.0 ליטר של מאזדה 3 לעומת מנועי הטורבו?

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1513 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בס"ד

השילוב של הגיר הרובוטי ומנועי ה-TSI, זה שילוב מנצח(ללא התייחסות לעניין האמינות).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל מדובר במנוע מיושן,ולמרות שיפורים קטנים שמאזדה עשו במנוע עדיין מדובר במנוע מיושן.

מנוע טורבו ולא משנה אם זה 1.4,1.5,1.6 טורבו ,כולם יתנו דחף חזק יותר ובמיוחד בזמן שכדי להוציא ביצועים במאזדה צריך ללחוץ חזק ,במנועי טורבו זה נעשה ללא מאמץ ורעש בטורים נמוכים בהרבה.

עריכה אחרונה על ידי Ron.P
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Ron.P כתב:

קודם כל מדובר במנוע מיושן,ולמרות שיפורים קטנים שמאזדה עשו במנוע עדיין מדובר במנוע מיושן.

זה ממש לא מנוע מיושן, מנוע מודרני עם הזרקה ישירה ותכנון מתקדם שמביא לנצילות טובה מאד - כל מה שחסר לו זה שילוב של מגדש, שמאזדה החליטה לוותר. למה? רק להם פתרונים.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המענה חברים, מעריך את זה.

הסתכלתי קצת על המפרט הטכני של מאזדה 3 מנוע 2.0 מול לאון 1.2

He1h09P.jpg

ואפשר לראות שלמאזדה יש יותר כוחות סוס, יותר קג"מ ואכן עושה 0-100 בפחות זמן. 

הלאון פשוט מקבלת את שיא הכוח שלה בסל"ד נמוך יותר? מה המשמעות של זה מבחינת חווית נהיגה? כי כאמור, בסופו של דבר מבחינת 0-100 למאזדה יש יתרון. אז העניין הזה לא ברור לי.

הרי אם רכב מקבל את שיא הכוח שלו מוקדם יותר - הוא אמור להגיע ל 100 קמ"ש מוקדם יותר. לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלאון מקבלת את המומנט שלה בסל"ד נמוך יותר וזה בדיוק מה שזה אומר.
כדי לקבל את ה-21 קג"מ האלה של המאזדה, תצטרך להיות בסל"ד גבוה הכל הזמן - יותר דלק, יותר רעש מנוע, פחות שמיש בנהיגה מנהלתית רגילה.
לעומת זאת בלאון, הכוח מגיע בסל"ד נמוך יותר, והרבה יותר זמין בנהיגה בסל"ד "נורמלי".
אם אתה מתכוון כל היום לעשות מדידות של 0 ל-100, לך על המאזדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למנוע ה-1.2 זמינות כח הרבה יותר טובה. מה שלא מופיע בדף הנתונים שהבאת ששיא תפוקת המומנט במנוע 1.2 (17.8 קג"מ) מגיע בין 1400 סל"ד ל-4000 סל"ד, ז"א שבנסיעה רגילה רב הזמן מנוע ה-1.2 יהיה בפועל יותר חזק ממנוע ה-2.0 שפועל באותו סל"ד ולכן האצה מתונה תהיה פחות מאומצת במנוע הקטן יותר. כדי לקבל את הביצועים העודפים של מנוע המאזדה, צריך ללחוץ אותו יותר ולהגיע לסל"ד גבוה משמעותית. אופי אחר לגמרי.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת לא פייר להשוות 1.2 טורבו ל 2000 אטמוספרי (1.2 זה יותר לכיוון 1600-1700 אטמוספרי), יותר נכון יהיה להשוות 1.4 טורבו אם כבר ואז גם התאוצה ל 100 תהיה בהתאם.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איך ירגיש ביחס, אבל אני כן יודע שהמנוע 1.4 TSI, בשלל רכבי הקונצרן דוחף כמו משוגע.

יוצא לי לנסוע לא מעט על אוקטביה 1.4 (וגם 1.0) , ואני כל פעם מופתע מחדש כמה כוח הם חילצו ממנוע כזה צנום.

ניחוש שלי? ה1.4 תרגיש נמרצת יותר מהמזדה.

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.4 של וואג הרבה יותר חזק מ 2.0 של מזדה בכל מצב.

1.2 ירגיש גם טוב לעומתו, הכל גם בזכות הגיר המהיר של הוואגיות והעבודה שהוא רובוטי דו מצמדי עם מעט מאוד איבודי כח לעומת הפלנטרי (אמנם מהיר) של מזדה... 

1.4 של שברולט סוניק מסורס בגלל הגיר וקשה לתת פה השוואה מה גם שאותו מנוע שמשודך לקרוזיות לא כזה להיט ומחלץ בקושי 10.5 למאה, בסוניק אולי שנייה פחות, לא הייתי מתלהב ממנו..

לעניינו, המזדה יותר מהנה לנהיגה מבחינת ניהוג, היגוי וחוצפה על הכביש, הלאון בגרסת 1.2 לדעתי רכב ליסינג עם הגה מת ולא ממש מהנה לנהיגה למרות שיותר זריזה... סביבת נהג מבאסת ואפורה מאוד, המזדה פה עדיפה בהרבה, יותר מכוונת נהג.... אם למזדה היו משדכים את ה-2.5 סקייאקטיב G שיש בחול או לחילופין איזה 1.5 טורבו מגניב כמו של הפוקוס אקובוסט הייתה פה בארץ אחלה מכונית..

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משער שגם לעומת ה2.5 של הCX30 (שהוא שאל עליה) התשובה תהיה כנראה זהה.

לגבי השברולט, לא ממש מפתיע .

מנוע ה1.4 TSI, לפי הנתונים היבשים חזק משמעותית מזה של הסוניק RS.  כ25% יותר קג"מ, ו10 כ"ס. ואם נוסיף לזה את ההבדל בגירים כמו שציינת, אז בכלל.

לעזאזל, ל1.0 TSI יש את אותו המומנט כמו לשברולט ?

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנועי טורבו, במיוחד של וואג, ובמיוחד עם DSG ירגישו שמיים וארץ לעומת המאזדה.
למרות ששילוב הכוחות במאזדה צבר מוניטין טוב (גיר פלנטרי אמין + מנוע אטמוספרי) לטעמי הסיאט עדיפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה דעתכם על המנוע 2.5 ליטר של CX30? 

הוא מרגיש חזק ביחס ל1.4TSI 150?

מניסיון על cx30 2.5 ועל אוקטביה 1.4TSI.

זה הכל עניין של תחושות. בTSI (גם בגלל הגיר מן הסתם) יש תחושה של דחיפה טובה יותר אבל היא מסתיימת ב5000 סל"ד בעוד המזדה מושכת טוב עד המנתק ב6500 סל"ד.

בניגוד למנוע 2.0 של מזדה ה2.5 מרגיש חסר מאמץ על cx30 ורוב הזמן אין שום צורך לעבור 3-4K סל"ד. הנסיעה מאד נעימה ולא מרגישה מתאמצת.

בנסיעה יומיומית רגועה מנוע מאזדה 2.5 לא מרגיש חזק מה1.4/1.5TSI אבל בפועל הוא חזק יותר גם בנתון המומנט (+1 קג"מ) וגם בנתון ההספק (+40 כ"ס)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1513 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...