Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש חוק שאוסר שימוש במסך מולטימדיה בזמן נהיגה?

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1514 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רואה שנלחמים בטלפון הנייד כי הוא גורם מרכזי לתאונות דרכים, ונותנים איזושהי לגיטימציה לשימוש במסך מולטימדיה כי זה נכנס איפשהו תחת תפעול הרכב. אבל בחייאת, זה לא להקטין ראש? מסך מולטימדיה לא מסיח את הדעת לפחות כמו טלפון נייד? וככל שהמסך שלכם יותר מתקדם וחדשני ומאפשר לכם לעשות יותר פעולות ולגרום לכם לקבל ולעבד יותר אינפורמציה, היסח הדעת עשוי להיות גדול יותר בהתאמה (לדעתי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק נכבד מתפעול הרכב מתבצע דרך המסך.

זה גרוע, כי מסך מגע מחייב מבט בניגוד לכפתור פיזי, אבל אין מה לעשות. אני מאמין שהכפתורים יחזרו לאט לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש איזה משהו כללי שאומר שבנהיגה צריך 2 ידיים על ההגה , מותר להוריד יד כשמחליפים הילוכים בגיר ידני , זה אחד הדברים הבודדים שאני זוכר משיעורי נהיגה שהיו אי שם בשנות ה 90

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין, ישנם סעיפי סל הנוגעים לנהיגה בקלות ראש או ברשלנות או שלא בהתאם לתנאי הדרך, מתקשה לראות דוחות/כתבי אישום למי שהוריד טמפרטורה ב 3008 או ב A8 או בגולף או בסיאטים האלו ( ויש עוד ), בזמן נהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש איזה משהו כללי שאומר שבנהיגה צריך 2 ידיים על ההגה , מותר להוריד יד כשמחליפים הילוכים בגיר ידני

מותר להוריד יד לכל פעולה לתפעול הרכב, עכשיו נשאר להתווכח מה זה פעילות תקינה של הרכב.

אז תאורטית גם במזגן אסור לגעת, אבל אם הנהג סובל מחום עדיף שיהיה לא מרוכז או יתפעל את המזגן? ואם זה ילד שנוסע מאחור וחם לו אז שיסבול? ואם הוא מנדנד לנהג ומסיח את דעתו?

ורדיו? זה הרי מותרות. אבל אם החליטו לשים סימפוניה לחמת חלילים שגורמת לך לרצות לחתוך ורידים?

אז נכון, תפעול מסכי המגע דורש יותר הסחת דעת מכפתורים פיזיים (תודה לגרוטאה שלי משנת 2011 שבה הכל מכני), אבל אי אפשר לעצור את הטכנולוגיה. מה שצריך זה לחנך אנשים לסיכון שבדבר, מודעות תביא לכך שנהג יחשוב פעמיים לפני שיתעסק עם משהו לא הכרחי, או יחכה דקה עד לרמזור כדי להגביר את המזגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מותר להוריד יד לכל פעולה לתפעול הרכב, עכשיו נשאר להתווכח מה זה פעילות תקינה של הרכב.

אז תאורטית גם במזגן אסור לגעת, אבל אם הנהג סובל מחום עדיף שיהיה לא מרוכז או יתפעל את המזגן? ואם זה ילד שנוסע מאחור וחם לו אז שיסבול? ואם הוא מנדנד לנהג ומסיח את דעתו?

ורדיו? זה הרי מותרות. אבל אם החליטו לשים סימפוניה לחמת חלילים שגורמת לך לרצות לחתוך ורידים?

אז נכון, תפעול מסכי המגע דורש יותר הסחת דעת מכפתורים פיזיים (תודה לגרוטאה שלי משנת 2011 שבה הכל מכני), אבל אי אפשר לעצור את הטכנולוגיה. מה שצריך זה לחנך אנשים לסיכון שבדבר, מודעות תביא לכך שנהג יחשוב פעמיים לפני שיתעסק עם משהו לא הכרחי, או יחכה דקה עד לרמזור כדי להגביר את המזגן.

יש מי שיגיד שרדיו תורם לריכוז גבוה יותר בנהיגה ומוזיקה תפחית את הסיכויים להירדמות. אז נכון שזה סוג של מותרות, אבל יש לזה השפעה חיובית ולאו דווקא שלילית. אבל כשמתחילים להתעסק עם המסך כמו מציאת כתובת נכונה ב-GPS ובנוסף לבחור שיר רצוי או להתחיל לחפש את איש הקשר שרוצים לחייג אליו (דרך מסך המולטימדיה) וכל זה בזמן נהיגה, זה חתיכת היסח דעת בדיוק כמו לגעת בפלאפון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין, ישנם סעיפי סל הנוגעים לנהיגה בקלות ראש או ברשלנות או שלא בהתאם לתנאי הדרך, מתקשה לראות דוחות/כתבי אישום למי שהוריד טמפרטורה ב 3008 או ב A8 או בגולף או בסיאטים האלו ( ויש עוד ), בזמן נהיגה.

להוריד טמפרטורה זה בסדר, אבל להשתמש במסך מולטימדיה לצרכים אחרים בזמן נהיגה יכול להרוג אותי ואותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תקנה שהכותרת שלה "תצוגה הנראית לנהג"

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמתחילים להתעסק עם המסך כמו מציאת כתובת נכונה ב-GPS ובנוסף לבחור שיר רצוי או להתחיל לחפש את איש הקשר שרוצים לחייג אליו (דרך מסך המולטימדיה) וכל זה בזמן נהיגה, זה חתיכת היסח דעת בדיוק כמו לגעת בפלאפון.

יש חיוג קולי ויש גם הכנסת כתובת ניווט קולית.

ולמי שאין, זה בדיוק המקום לחנך שפעולות שמצריכות הסרת מבט של יותר משניה עושים רק בעמידה, ולא משנה אם הן חיוניות יותר או פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תקנה שהכותרת שלה "תצוגה הנראית לנהג"

התקנה לא נוגעת לתפעול שבנושא: ״האמור בתקנת משנה (א) לא יחול על תצוגה המיועדת לבקרה או ניווט של הרכב״

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל דבר שיש במסכי מולטימדיה תופס תחת ההגבלה של בקרה או ניווט.

יש שם לא מעט דברים אחרים, ועם AA/CP או מערכות אפטרמרקט יש הרבה יותר

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בקקטוס המזגן במסך מגע .

לדעתי לא רעיון בטיחותי במיוחד גם לאחר שימוש של שנתיים וחצי ברכב, אני עדין חושב ככה.

HONDA JAZZ 2016

2017 סיטרואן קקטוס אדומה-נמכרה

2020 308 גיטי 😎

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר לעצור את הטכנולוגיה.

נכון, אבל כן אפשר לקבוע שבקרים של פיצ'רים אלמנטריים כמו מזגן ומערכת שמע צריכים להיות מכניים. אצלי למשל רכבים שלא מאפשרים תפעול מכני של המזגן או מערכת השמע נפסלים על הסף. להתעסק עם מסך המולטימדיה במהלך נסיעה זה סכנת נפשות.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1514 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...