Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיוב התקנת מסנן ברכב דיזל מזהם

eish
שימו לב! השרשור הזה בן 1317 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יפה מצד המדינה שהיא משתתפת בצורה מלאה בהתקנה. באמת מראה סוג של התקדמות מבחינת המודעות לאיכות הסביבה.

סתם שאלה, לא היה עדיף שהמדינה תיתן לבעל הרכב 24,000 שקל, לגרוט את הרכב הישן ושהוא יתקדם לרכב חדש בטיחותי יותר ומזהם פחות מאדר להתעסק עם רכב ישן בין 18 שלא בנוי לתקנים האלה?

איפה פה ההתקדמות?

פות"ש מתלונן על דברים בטיחותיים( דוושת בלם) לאיכות נסיעה שנהיתה גרועה ( רעידות) לטרטור ( אם אתה לא עושה נסיעות ארוכות המערכת נסתמת). איפה ההיגיון?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שה- 24K יספיקו לו כדי לקנות רכב חדש, אם הוא כרגע נוסע ברכב כ''כ ישן. בעולם מושלם, ברור שזה עדיף. בכ''מ, כמויות כלי הרכב הישנים בעלי מנועי דיזל שלא ניתן לינסוע מאחוריים מרוב הזיהום שיוצא מהם היא פשוט עצומה! בחיפה המצב השתפר פלאים בחלק שבו אסורה הכניסה של כלי רכב מזהמים, אבל היתר המקומות זה פשוט זוועה. אז אני מעדיף משהו טוב אבל ראלי מאשר משהו מצויין אבל דמיוני.

בקשר לליקויים שהוא ציין, שווה בדיקה. לדעתי זה כשל בהתקנה. אבל אם הליקווים הם חלק בלתי נפרד מהמערכת, זה הופך את הכל הסיפור הזה ללא מומלץ בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הם פשוט הציפו לו משהו שהיה נודע לו בטסט הקרוב או אחריו. טורבו ומזרקים ברכב טורבו דיזל ישן זה שכיח הרי שצריך להחליף אחרי זמן מה. אגב, אני חושב שבגדול טוב לי, לך, לפותח השירשור ולעוד רבים אחרים שיש לו את המסנן הנ''ל באוטו מאשר שהיה סוחב איתו עוד כמה שנים. שוב, בהנחה שהוא לא נוסע ברכב ישן משיקולי אספנות, אלא כי זה מה יש וכרגע אין אפשרות / רצון להשקיע על הרכב חדיש יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שאלה, לא היה עדיף שהמדינה תיתן לבעל הרכב 24,000 שקל, לגרוט את הרכב הישן ושהוא יתקדם לרכב חדש בטיחותי יותר ומזהם פחות מאדר להתעסק עם רכב ישן בין 18 שלא בנוי לתקנים האלה?

ב 24.000 ש"ח אי אפשר לקנות וואן 11 מקומות הרבה יותר טוב וחדש ממה שיש לו.

לדעתי היה יותר הגיוני פשוט להניח לבעלי המכוניות האלו ולאפשר להם לנסוע כמו שהם, עד שירצו להחליף את האוטו בעוד X זמן.

את ה 24.000 ש"ח לתת כמענק, בתנאי שהרכב הישן לא ימכר אלא יורד מהכביש ובעל הרכב מוסיף נגיד עוד 50.000 וקונה רכב מתקדם באמת יורו 5 או 6.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת המשבצת הקטנה שלי או שלך ברור שזה עדיף ששמו לו את המסנן. בינתיים הוא סובל ולא אני או אתה.

כשמסתכלים על כל התמונה( ולעיתים מחוץ לתמונה) לא זה הפתרון שהמדינה הייתה צריכה לעשות בכדי להפחית את הזיהום אוויר.

המדינה השקיעה 24 אלף? יופי. שתיקח את הרכב ותשבית אותו.

בעל הרכב השקיע פה לפחות 10 לטורבו ומזרקים? השקיע. ביחד זה 34,000. ב 34 אתה מביא קרניבל 2011 דיזל.

במקום זה הוא יסבול מהרכב (כי הרכב לא בנוי לקומבינות האלו) עד שימכור אותו ויעבור לרכב אחר.

קוראים לזה הניתוח הצליח אבל החולה מת.

המדינה צריכה לעודד הורדת כלים כאלה מהכביש ולא להשאיר אותם על הכביש עם כל מיני קומבינות שמישהו גוזר עליהם קופון.

גם מבחינה בטיחותית וגם מבחינת זיהום אוויר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקנת מסנן חלקיקים לרכב דיזל מיושן זה לא המצאה ישראלית, אלא מערב אירופאית לגמרי, שם התחילו להתקין מסננים כאלו מלפני עשור.

ההבדל הוא אולי באיכות התקנה, מדוע שיחברו את המסנן למרכב הרכב ועוד רכיב שמתחמם מאוד? גם עניין הבלמים די מדאיג והחשד הוא שבאמת המסנן מותקן קרוב מידי לצינורות בלמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך המערכת מנקה את עצמה? ואיך בדיוק המערכת בנויה שם? האם היא בנויה כמו מסנן חלקיקים מודרני? עם לפחות זוג חיישני טמפרטורה וחיישן הפרשי לחצים?

ואיך בדיוק מתנהל הניקוי הפאסיבי? הריי במחשבים הישנים לא מוגדר הזרקה נוספת של סולר וכו, אז איך זה באמת עובד ברכבים ישנים עם מסנן חלקיקים בצורה יזומה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפות"ש, אם אתה באמת רוצה להישאר עם הרכב אני ממליץ שתסיר הכל ותחזור למקוריות.

מהרכב הזה אתה כבר לא תהנה במצב הזה ובסוף אתה תתיאש ממנו והכי גרוע שגם יהיה לך קשה להיפטר ממנו.

לא היתה לי ברירה, אם רציתי להשאר עם 11 מקומות.

פות"ש - תגיד , מדובר ברכב עם גיר ידני?

משאבת קלאץ' במקרה לא משולבת עם משאבת בלם?

גיר אוטומט, המערכת לא משולבת עם כלום. היא רק מחליפה את האגזוז המסורתי.

פות"ש מתלונן על דברים בטיחותיים( דוושת בלם) לאיכות נסיעה שנהיתה גרועה ( רעידות) לטרטור ( אם אתה לא עושה נסיעות ארוכות המערכת נסתמת). איפה ההיגיון?

הייתי במוסך ההתקנה, והבעיה בבלם לא קשורה למערכת. מה הבעיה בכל זאת, עדיין לא עליתי עליה.

איכות הנסיעה גרועה, מה לעשות.

נסיעות ארוכות, הכרחיות. עדיף במעלה 443...

בקשר לליקויים שהוא ציין, שווה בדיקה. לדעתי זה כשל בהתקנה. אבל אם הליקווים הם חלק בלתי נפרד מהמערכת, זה הופך את הכל הסיפור הזה ללא מומלץ בכלל.

כנ"ל.

לטענת המכונאים, המערכת הותקנה ב"הייאס"ים רבים, ולא נוצרה שום בעיה.

שכחת שהוא גם השקיע טורבו ומזרקים כדי שבכלל יקבלו אותו אחרי חודשיים המתנה.

כלכלי זה לא.

צריכת הדלק השתפרה פלאים, לא תאמינו עד כמה. גם ביצועי המנוע טובים יותר, בעקבות שיפוץ המזרקים והחלפת הטורבו.

לדעתי הם פשוט הציפו לו משהו שהיה נודע לו בטסט הקרוב או אחריו. טורבו ומזרקים ברכב טורבו דיזל ישן זה שכיח הרי שצריך להחליף אחרי זמן מה. אגב, אני חושב שבגדול טוב לי, לך, לפותח השירשור ולעוד רבים אחרים שיש לו את המסנן הנ''ל באוטו מאשר שהיה סוחב איתו עוד כמה שנים. שוב, בהנחה שהוא לא נוסע ברכב ישן משיקולי אספנות, אלא כי זה מה יש וכרגע אין אפשרות / רצון להשקיע על הרכב חדיש יותר.

מסכים עם כל מילה. אלו היו השיקולים שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקנת מסנן חלקיקים לרכב דיזל מיושן זה לא המצאה ישראלית, אלא מערב אירופאית לגמרי, שם התחילו להתקין מסננים כאלו מלפני עשור.

ההבדל הוא אולי באיכות התקנה, מדוע שיחברו את המסנן למרכב הרכב ועוד רכיב שמתחמם מאוד? גם עניין הבלמים די מדאיג והחשד הוא שבאמת המסנן מותקן קרוב מידי לצינורות בלמים.

אז זהו, שלא.

זהו מסנן פסיבי שמנקה את עצמו על ידי טמפרטורה גבוהה בלבד.

זה כל סודה של המערכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1317 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...