Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה לכל הרוחות מתרחש בגני ילדים במדינה הזאת?

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 1742 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה לא נורמלי, ההורים בארץ לא רוצים את זה!

(כמובן, לא כולם, בלה בלה בלה, מיעוט שמכתים את הרוב ושאר התחמקויות).

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 196
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בקיצור, יהיה פיקוח...לא יהיה פיקוח, תעשו לי טובה, אל תתלו את בטיחות הילדים שלכם בפיקוח הזה (שיהיה או לא).

בדיוק.

בתור אחד שידע משפחתונים ומעונות (מפוקחים), בזמנים שהיה לנו צל של ספק - אני ואישתי היינו עושים ביקורי פתע במקום, בשעות לא קבועות.

לדעתי זה הכלי הטוב ביותר שיש להורים (בין אם יש להם חשד או אין להם חשד שמשהו לא בסדר עם הילד\גן\גננת).

פשוט תפתיעו.

אני בטוח שאם היו מפתיעים, היו שומעים מבעד לדלת דברים שאינם סבירים - על אחת כמה וכמה אם יש אפשרות להיכנס פנימה (או אפילו להציץ מבעד לחלון) ולראות מה קורה בפנים. לפעמים מספיק רק לשמוע.

(אגב עניין מצלמות: קו טלפון עם חיבור לאינטרנט עולה פחות מ 100 שח לחודש, ומצלמה טובה עם כרטיס זיכרון עוד 150-160 שח. גם אם תכניס 5 מצלמות בעלות של 750 שח ותיקח עוד 1000 שח על האינטרנט [10 חודשים כפול 100 שח] , הגעת ל 1750 שח שנתיים. תחלק ב 30 ילדים ותראה שבשביל 60 שח לשנה אתה פותר את הבעיה - ואפילו בפחות מזה. בוא נגיד שבאיזור ה 5 שקלים לחודש אתה מסודר. שווה לא ?.

השאלה הנשאלת היא איזה גננת תסכים שההורים יציבו לה מצלמות בגן שלא מתוקף חוק מדינה [למרות שזו שנמצאת כרגע בכותרות ידעה שיש מצלמות וידעה שיש הקלטות - ועדיין התנהגה כמו נבלה] ).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

omrican אני דווקא כן מתגורר בשוויץ, ורואה המון אנשים (גברים ונשים כאחד) אשר יוצאים בהפסקה הביתה לטפל בילדים (אני גם עושה את זה, מגיע ב12 הביתה יושב עם הבנות לאכול ומה שצריך וחוזר לעבודה).

המעסיקים כאן לרוב אפילו תומחים בזה, יש לי חברים אשר הבעל עובד 60 אחוז וגם האישה, ככה שיוצא שכל פעם מישהו אחר עם הילדים בבית.

הכל אפשרי השאלה האם המדינה / המעסיקים מוכנים לזה.

לא הבנתי.. מגיע ב12 להיות עם הילדים, לאכול וכו', ואז מה? חוזר לעבודה ב17:00 עד אמצע הלילה?..

לא מובן לי באיזה גילאים הילדים שלך..

ובכל אופן, נראה לי קצת יותר הגיוני שהמדינה תחיל פיקוח עד גיל 3 מאשר חוק שמאפשר לעובדים באשר הם להחליט לצאת מהעבודה מתי שבא להם כדי להיות עם הילדים.

בדיוק.

בתור אחד שידע משפחתונים ומעונות (מפוקחים), בזמנים שהיה לנו צל של ספק - אני ואישתי היינו עושים ביקורי פתע במקום, בשעות לא קבועות.

לדעתי זה הכלי הטוב ביותר שיש להורים (בין אם יש להם חשד או אין להם חשד שמשהו לא בסדר עם הילד\גן\גננת).

פשוט תפתיעו.

אני בטוח שאם היו מפתיעים, היו שומעים מבעד לדלת דברים שאינם סבירים - על אחת כמה וכמה אם יש אפשרות להיכנס פנימה (או אפילו להציץ מבעד לחלון) ולראות מה קורה בפנים. לפעמים מספיק רק לשמוע.

לא מובן לי למי אתה מתכוון באומרך "אם היו מפתיעים". האם ההורים לילדים אצל המתעללות?.. שוב אני חוזר לנקודת המוצא - אם המעון היה מפוקח זה פשוט לא היה קורה מלכתחילה. זאת ועוד - אתה באמת חושב שיש לאנשים זמן לצאת מהעבודה ולנסוע לפחות 30-40 דקות לכל כיוון בפקקים רק כדי להפתיע גננת? בחיי אולי אני היחיד שחי בסרט וחצי מהמדינה מובטלים...

איציק

משפחתונים ומעונות מפוקחים? אתה מתכוונן לנעמת\ויצו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה מפוקח אז לא היה קורה?

פעם בחודש, יודיעו מראש שבאה מפקחת, יקבלו אותה עם קפה וחיוכים ואחרי חצי שעה היא בחוץ.

אם ידרשו תעודות זה לא יקרה?

מה הבעיה להיות פסיכופט עם תעודה של "חינוך לגיל הרך" או השד יודע מה.

איך אמרה עירית לינור:

100 אמהות עירניות זה הפיקוח הכי טוב שיכול להיות

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנות שלי בנות 2 ו4, הן בגן יומיים וחצי שאר הזמן הן בבית, בהצריים אני יוצא מהעבודה להיות איתן ואז חוזר לעבודה ב1 לרוב אישתי כבר בבית אז ככה שיוצא שיש חלוקת תפקידים כזאת או אחרת.

אישתי עובדת רק 50 אחוז, שנה הבאה הגדולה הולכת לגן חובה, אשר שם ב12 הילדים יוצאים (למי שיש אפשרות) לאכול בבית ואחרי זה חוזרים לגן (אם לא זה תוספת בתשלום), המזל שלי (כרגע) שאני עובד מ5 בבוקר עד רבע לשלוש / שלוש. ככה שיוצא לי להיות הרבה איתן.

עוד הפעם באוסטריה ובשוויץ יש דגש על WORK - LIFE BALANCE במיוחד למי שיש ילדים.

כמו שאמרו מקודם מי אמור לפקח ואיך? כמה פעמים בשנה, באילו תדירויות, כמה זמן הפיקוח כל היום או רק חלקי, ויש עוד מלא שאלות.

כמו שרשמתי מקודם אני מקבל רפורט מפורט על כל פיפס שהילדות שלי עברו בגן מהגננות עצמם, נכון זה מוריד לי את החששות אבל לא מעלים את האפשרות שיכול לקרות משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה מפוקח אז לא היה קורה?

פעם בחודש, יודיעו מראש שבאה מפקחת, יקבלו אותה עם קפה וחיוכים ואחרי חצי שעה היא בחוץ.

אם ידרשו תעודות זה לא יקרה?

מה הבעיה להיות פסיכופט עם תעודה של "חינוך לגיל הרך" או השד יודע מה.

אם היית חוקר, לומד וקורא את מה שכתבתי לא היית מטעה פה את כולם.

אתה יודע מהם עיקרי חוק חינוך חינם וחוק הפיקוח על מוסדות חינוך? זה לא שצריך להגיע מפקח ממשרד העבודה והרווחה (או נכון לאוטוטו - משרד החינוך) ולהכנס לגן לראות ש"הכל בסדר". מדובר פה במערכת שלמה אשר נשענת על חוקים נוקשים, אחידות, עמידה ביעדים, הוכחת מקצועיות ותנאי קבלה לא קלים בכלל.

אתה יודע שגננת, כפי שאמר אדון RedLabel, הוא מקצוע לכל דבר? החל מגננת מוסמכת, גננת בכירה, גננת בעלת תואר וכו'. לא תכנס לגן בפיקוח גברת מהרחוב שמחפשת לעשות השלמת הכנסה ופוף - הופכת לגננת. גם סייעת - חייבת לעבור קורס סייעות על מנת לקבל דיפלומה וגושפנקא לתפקד כאחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משפחתונים ומעונות מפוקחים? אתה מתכוונן לנעמת\ויצו?

כן.

ובכל מקרה ההורים דיווחו שהרגישו שמשהו לא כשורה (הילדים היו חוזרים עם חבלות שונות על בסיס קבוע. אצל כולם היתה תחושה לא טובה אבל הדחיקו) לכן כתבתי ש"אם היו מפתיעים" יכול להיות שהיו נחשפים לאמת קודם לכן.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנות שלי בנות 2 ו4, הן בגן יומיים וחצי שאר הזמן הן בבית, בהצריים אני יוצא מהעבודה להיות איתן ואז חוזר לעבודה ב1 לרוב אישתי כבר בבית אז ככה שיוצא שיש חלוקת תפקידים כזאת או אחרת.

אישתי עובדת רק 50 אחוז, שנה הבאה הגדולה הולכת לגן חובה, אשר שם ב12 הילדים יוצאים (למי שיש אפשרות) לאכול בבית ואחרי זה חוזרים לגן (אם לא זה תוספת בתשלום), המזל שלי (כרגע) שאני עובד מ5 בבוקר עד רבע לשלוש / שלוש. ככה שיוצא לי להיות הרבה איתן.

עוד הפעם באוסטריה ובשוויץ יש דגש על WORK - LIFE BALANCE במיוחד למי שיש ילדים.

כמו שאמרו מקודם מי אמור לפקח ואיך? כמה פעמים בשנה, באילו תדירויות, כמה זמן הפיקוח כל היום או רק חלקי, ויש עוד מלא שאלות.

כמו שרשמתי מקודם אני מקבל רפורט מפורט על כל פיפס שהילדות שלי עברו בגן מהגננות עצמם, נכון זה מוריד לי את החששות אבל לא מעלים את האפשרות שיכול לקרות משהו.

אזי, מה שאתה מתאר פה הוא אוטופיה וזה לא רלוונטי אלינו כראש הסיכה.

יומיים וחצי גן, יוצא מהעבודה ומספיק לחזור כבר ב13, אישתך עובדת 50%. אתה מבין איך זה נשמע לישראלי כן?

ושוב, לגבי פיקוח, אני משקיע ומשקיע וכותב וכותב ואתם לא קוראים :( השאלות שאתה שואל רק מראות את אי ההבנה. מה הקשר כמה זמן פיקוח כל היום או חלקי? זה לא פיקוח של איזה רב פקח משה שבא לבקר בגן. מדובר במערכת שלמה של פיקוח על עובדים, דיפלומות, מקצועיות, תוכן, מזון, טיב מבנים, שמירה, בריאות ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן.

ובכל מקרה ההורים דיווחו שהרגישו שמשהו לא כשורה (הילדים היו חוזרים עם חבלות שונות על בסיס קבוע. אצל כולם היתה תחושה לא טובה אבל הדחיקו) לכן כתבתי ש"אם היו מפתיעים" יכול להיות שהיו נחשפים לאמת קודם לכן.

איציק

ברור בכל מובן שאם הייתי מרגיש משהו לא תקין, הייתי פועל מיד! אתם אלו שהפכתם את הדיון הזה לשחור או לבן. הילד חוזר עם חבלות על בסיס קבוע?? טס לגן.

כמו שאמרתי, פיקוח הוא רשת הבטחון עם הכי פחות חורים. זה לא קסם. אבל זה הכיוון הנכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע שגננת, כפי שאמר אדון RedLabel, הוא מקצוע לכל דבר? החל מגננת מוסמכת, גננת בכירה, גננת בעלת תואר וכו'. לא תכנס לגן בפיקוח גברת מהרחוב שמחפשת לעשות השלמת הכנסה ופוף - הופכת לגננת. גם סייעת - חייבת לעבור קורס סייעות על מנת לקבל דיפלומה וגושפנקא לתפקד כאחת.

כן, ועדיין זה מסנן בדיוק 0 מתעללות או חמומות מוח.

כל סתומה יכולה לעבור קורס סייעות.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Omricn, אני חושב שאתה נותן יותר מידי קרדיט לפיקוח.

אני חושב שיש פחות מקרי התעללות בגילאים יותר מבוגרים לא בזכות פיקוח אלא כי בגילאים מבוגרים ילדים יכולים לדבר על הדברים שקורים להם בגן/בית ספר.

זה לא שכל יום תופיע מפקחת אקראית מטעם משרד החינוך ותדרוש לראות הקלטות של מצלמות אבטחה בשביל להבין מה קורה בגן.

מה שכן יקרה זה הרבה יותר בירוקרטיה ועלויות גבוהות יותר באופן ישיר ו/או עקיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושוב, לגבי פיקוח, אני משקיע ומשקיע וכותב וכותב ואתם לא קוראים :( השאלות שאתה שואל רק מראות את אי ההבנה. מה הקשר כמה זמן פיקוח כל היום או חלקי? זה לא פיקוח של איזה רב פקח משה שבא לבקר בגן. מדובר במערכת שלמה של פיקוח על עובדים, דיפלומות, מקצועיות, תוכן, מזון, טיב מבנים, שמירה, בריאות ועוד.

אני כן קורא אבל לצערי, לא מבין איך מערכת פיקוח כזו כמו שאתה מתאר, (שתעבוד נהדר על הדף אבל כשיש 700 גנים ותקן ל 3 פקחים, אתה כבר מבין לבד איך זה יעבוד, אבל עזוב, בוא נגיד שהמערכת תעבוד טוב) איך מערכת כזו מסננת ומתריעה על גננת אלימה?

אתה רוצה רעיון יותר מקורי?

אני הייתי באתו יום שהתפוצצה הפרשה עוצר עד סוף ההליכים גם את הסייעות ומפרסם את שמותיהן.

אולי דרך מהלך כזה הן יפסיקו לשתוק אל מול מה שברור לחלוטין שידעו עליו.

חייבים להבין, אנשים חולים/ רעים/ מרושעים/ אלימים תמיד יהיו והאפשרות היחידה שלך להגן על הילדים שלך מזה היא דרך זה שצריך להיות הורה מעורב ולא דרך ועדות פיקוח וכו.

זה לא שאני נגד הפיקוח, ההפך, שיהיה מלא פיקוח, אבל אם אתה חושב לרגע שבגלל שיהיה פיקוח (ובוא נניח לרגע שיהיה מוצלח) אז הילדים שלך יהיו בטוחים, אז תיראה מופתע...הם לא.

כמה פעמים רק בשנה האחרונה שמענו על מורים שהטרידו מינית את התלמידות שלהם? ועוד לאחרונה ילדות בכיתה א!

וזה בית ספר סופר מפוקח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, אתם מתנהגים כאילו כולכם נולדתם וחייתם כל החיים בשוויץ.

על איזה פיקוח אתם מדברים?

על המפקחים על אתרי הבניה?

על המפקחים של משרד הבריאות שב 30 שנות מסעדנות לא ראיתי אפילו אחד?

על פקחי הרט"ג שאמורים לבקר מידי שנה בחנות אבל לא באים כמעט אף פעם, אבל מוציאים לי קנס על אחזקה קלוקלת של בעלי חיים 5 שנים אחרי שאין לי כלל בעלי חיים בחנות ובמשפט האחראית ברטג ממלמלת לשופטת שפעם אחרונה שהיה אצלי פקח לפי הרישומים שלה זה ב 2009!!!

בקיצור, יהיה פיקוח...לא יהיה פיקוח, תעשו לי טובה, אל תתלו את בטיחות הילדים שלכם בפיקוח הזה (שיהיה או לא).

כל כך נכון, פיקוח בארץ זה שם קוד ל"משרות למקורבים שמחפשים לקבל כסף בלי לעבוד".

השאלה הנשאלת היא איזה גננת תסכים שההורים יציבו לה מצלמות בגן שלא מתוקף חוק מדינה [למרות שזו שנמצאת כרגע בכותרות ידעה שיש מצלמות וידעה שיש הקלטות - ועדיין התנהגה כמו נבלה] ).

איציק

יש היום הרבה שמציבות מצלמות מטעמן, וכמובן שאומרות שאם הורה מבקש לצפות אין בעיה, עוד לא בדקתי כמה זה עומד במבחן המציאות, כן התעקשתי שזה יופיע בחוזה.

גם אצל האחרונה המצלמות היו מטעמה, והקליטה את עצמה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, ועדיין זה מסנן בדיוק 0 מתעללות או חמומות מוח.

כל סתומה יכולה לעבור קורס סייעות.

הקטע שכל סתומה יכולה לעשות קורס גננות אבל גבר שרוצה לעשות קורס וגם שרוצה אח"כ לעבוד בגן, צריך להביא תעודת יושר מהמשטרה.

כי אין נשים רעות/פושעות/סוטות...רק גברים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון.

90 אחוז מהיושבים בבתי הסוהר הם גברים.

גם הרב המכריע של עברייני המין.

גברים יותר אלימים מנשים, סטטיסטית, אבל בקצות ההתפלגות הנורמלית התוצאה היא שכמעט כל האנשים הכי אלימים, הם גברים.

אז כן.

הגיוני לדרוש תעודת יושר דווקא מגברים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...