Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה לכל הרוחות מתרחש בגני ילדים במדינה הזאת?

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 1742 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום

כי היום ההורות היא ברובה המוחלט במיקור חוץ ומעט הזמן שעוד מקדישים להורות זה הורות של לשחרר את הילד במקום ציבורי/ קניון/ חנות/ מסעדה ולתת לו לחרב אותו בזמן שאתה זוכה לשקט שלך (שוב, לא אתה אישית).

אני מת לדעת, מה זה מיקור חוץ בהורות? איך זה מתבטא?

א פעם אני מוצא את עצמי איתו מוקף אימהות בכל מיני אירועים וכדומה שמסתכלות עלי במבט תמוהה (ובהערצה אם להיות קצת לא צנוע) של "מה אתה עושה פה? איפה האמא של הילד?"..

חופשי. מוצא את עצמי באסיפות הורים בפעוטון/גן בערב, ישוב קטן אז כולן עם חצי רגל במיטה (אחרי מקלחת/עם טריינינג/בלי חזיה) - ואני.

ומסכים איתך בכל השאר.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 196
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה זה איזה תעודות?

יש לך השכלה רלוונטית? יש לך קורות חיים? עשית השתלמויות? אני רוצה לדבר עם מעסיק קודם שלך.

וכן, האם הרבצת פעם לילד? האם את צועקת על ילדים?

תתפלא איזה דברים נחשפים מהר מאוד.

לא צריך להיות איזה מנהל מחלקת HR דגול בשביל זה.

אדוני לא מבין.. אז אני אנסה להסביר שוב:

אין אף בעלת פעוטון\מעון במדינת ישראל שמחזיקה בתעודות כאלו ואחרות מהסיבה הפשוטה שאין פיקוח ואף אחד לא מכריח אותה לעשות זאת. (במחשבה שניה אולי יש ברמת השרון פעוטון שגובה 6000 ש"ח לחודש עם גננת מדופלמת).

גן בפיקוח - אין גננת במדינת ישראל אשר עובדת במערכת החינוך בפיקוח אשר לא מחזיקה בתעודות\השתלמויות וכו'.

ובאשר לחלק השני של תגובתך, אני לא יודע אפילו איך לאכול את מה שכתבת בן אדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ לחיות עם משכורת אחת זה קשה מאוד (כמעט בלתי אפשרי) ומשרות חלקיות לא נראה לי שיש יותר מדי.

אצלנו אני עובד 100 אחוז משרה ואישתי עובדת 50 אחוז משרה, ככה שיוצא שהבנות יומיים וחצי בגן, אם זה היה תלוי בבנות הן היו רוצות כל השבוע להיות בגן.

אבל מה לעשות שגן זה דבר יקר (במיוחד בשוויץ), ואישתי גם נהנת להיות איתן במהלך השבוע ולא רק אחה"צ ברגע שלוקחים אותן מהגן.

כשאני מגיע לארץ לביקור אני דווקא שומע דברים אחרים, איך הרבה הורים שמחים שהילדים שלהם בגן ודווקא להיות איתם כל היום בבית (בלי טלוויזיה או סרטים) רק יהווה מעמסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין אף בעלת פעוטון\מעון במדינת ישראל שמחזיקה בתעודות כאלו ואחרות מהסיבה הפשוטה שאין פיקוח ואף אחד לא מכריח אותה לעשות זאת. (במחשבה שניה אולי יש ברמת השרון פעוטון שגובה 6000 ש"ח לחודש עם גננת מדופלמת).

גן בפיקוח - אין גננת במדינת ישראל אשר עובדת במערכת החינוך בפיקוח אשר לא מחזיקה בתעודות\השתלמויות וכו'.

אני אישית מטפל במנהלת פעוטון בת 28 מהוד השרון שהולכת להשתלמויות בתחום. אני יודע כי היא מעבירה לי חשבוניות בגין הקורסים שהיא עושה.

אגב היא לא גובה 6,000 שקל לילד אז כנראה שלא מדובר באותה אחת.

מה שאני מנסה להגיד שיש גננות מדופלמות. אם הורים היו מקפידים על סטנדרטים אז יותר גננות היו טורחות להוציא דיפלומות כי הן היו יודעות שזה תנאי הכרחי לשכנע הורים להביא ילדים.

מאמן כושר שלי חיפש פעוטון לבנו. הלך למישהי ושאל אם יש לה דיפלומות. היא ענתה לו "גידלתי שלושה ילדים זו דיפלומה מספיק טובה". הוא אמר לה תודה רבה ולהתראות.

בסוף מצא מישהי שמחזיקה בדיפלומות ועברה הכשרה בסוג חינוך... שכחתי איך קוראים לזה... חינוך אנתרופוסופי אני חושב... אבל יש לה הכשרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או, אנחנו כבר מתקרבים לעמק השווה. כמובן שיש יוצא מן הכלל ויש מטפלות מדהימות וכאלו אשר בעלות אחריות אישית מעולה אשר דואגות לעבור הדרכות\מבחנים ולהנפיק תעודות בתחום. כמו שציינתי, הבן שלי היה בגן פרטי שבבעלות יו"ר איגוד הגנים הפרטיים אז ברור שיש כאלו. אבל אני מאמין שהיחס הוא סביב 80\20.

אבל, זה תלוי ביותר מידי משתנים ומספיק שבאיזור הגיאוגרפי הקרוב לא יהיה שום מענה כזה וההורים נותרים ללא פתרון.

פיקוח יביא איתו בשורה חלומית של פעוטונים איכותיים ללא יוצא מן הכלל.

אגב כבר מדובר על חוק פיקוח למעונות יום, שאושר בסוף השנה שעברה, אך ככל הנראה יחול רק על מעונות עם 7 ילדים ומעלה, שזו בשורה לא רעה בפני עצמה ותחילתו של שינוי מיוחל. ההורים יוכלו לשאול כמה ילדים מטופלים במעון ולבקש את התעודות ואישורי המעון בהתאם.

ולגבי סטנדרטים - סוף סוף אני יכול להסכים איתך ב100% על משהו. ברור שאם כל הורה היה מקפיד לשלוח את הילד שלו אך ורק למעון לאחר שעשה מיליון בדיקות וקיבל את הרושם שמדובר במקום איכותי, אזי תופעת המטפלות מזרע השטן היתה פוחתת אבל זה לא המצב, ועל כן נדרש שינוי בחקיקה שיבצע את השינוי הזה מכוח החוק. ואז תראה לי מטפלת במעון שתצליח להחזיק מעון, אפילו עם פחות מ7 פעוטות כי אף אחד לא יסתכל לכיוון שלה, היא תצטרך להתיישר לפי הסטנדרט החדש.

כמו להגיד "אם כולם היו נוהגים בכביש בצורה הגונה אז לא היו תאונות", בשביל זה החילו חוקים כמו אי עקיפה על קו רצוף\שימוש בנייד וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה איזה תעודות?

יש לך השכלה רלוונטית? יש לך קורות חיים? עשית השתלמויות? אני רוצה לדבר עם מעסיק קודם שלך.

וכן, האם הרבצת פעם לילד? האם את צועקת על ילדים?

תתפלא איזה דברים נחשפים מהר מאוד.

לא צריך להיות איזה מנהל מחלקת HR דגול בשביל זה.

אני מניח שאתה גם מציע שכל סייעת/גננת שתרצה להתקבל לעבודה באותו גן במהלך השנה תצטרך לעבור ראיון בפורמט הזה מול כל אחד מההורים ותצטרך להיות מאושרת פה אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הילדים האלה הולכים לשלם את קצבת הזקנה שלך.

שקר ניו אייג' חסר אחיזה במציאות.

ועוד מי מפמפם אותו? Yניקים שעובדים בעבודות מזדמנות ובקושי משלמים מינימום ביטוח לאומי.

(הכוונה לא אליך אישית, אתה כמובן לא המצאת את זה).

אני מת לדעת, מה זה מיקור חוץ בהורות? איך זה מתבטא?

זה מתבטא באין סוף אנשים שעושים את ההורות והחינוך מסביב להורים ובמקומם בכדי שההורים לא יתמודדו עם זה בעצמם.

החל ממטפלות/פעוטון, כלה באיפה שהילדים הולכים אחרי הגן להשלים עוד כמה שעות כי הגן מסתיים ב 1 וההורה בא ב 4 (או משהוא דומה) ועד לעסקים האלה שילדים הולכים אליהם אחרי הבית ספר, מכינים שם שיעורים ומישהוא שומר עליהם עבור ההורים תמורת כסף.

עוד מיקור חוץ ל"הורות" הוא "דוקטור, תן לילד סמים, גם למורה וגם לי אין זין להתמודד איתו".

כמה ילדים בגיל יסודי בכיתה שלך הלכו ליעוץ פסיכולוגי?

כמה בכיתה של הבן שלך?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמא שלי במקרה גננת (ובעלים) בגן פרטי שמקבל גם ילדים בגיל פעוטון, והיא מחזיקה בתעודת הוראה ובתואר ראשון בחינוך לגיל הרך וגם הולכת להשתלמויות. אז אל תגיד שאין.

העניין הוא שהגן של אמא שלי מפוקח ע"י משרד החינוך מהיום שהוקם היות ויש בו גם ילדים מעל גיל 3.

פיקוח של משרד החינוך לא יעזור בגלל הפיקוח עצמו, שלא עושה הרבה (זה לא שכל יומיים מפקחת מגיעה לראות שהכל בסדר בגן). העניין הוא שההתנהלות מול משרד החינוך מציבה מכשולים בירוקרטיים אדירים שרוב האנשים שפותחים גן כי נראה להם שזה כסף קל לא יהיו מוכנים להשקיע מאמץ בלעבור ויוותרו על כל הרעיון. למרות שנראה להרבה אנשים שהתשלומים לגן הם בשמיים, אחרי כל ההוצאות לא נשאר הרבה.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, אתם מתנהגים כאילו כולכם נולדתם וחייתם כל החיים בשוויץ.

על איזה פיקוח אתם מדברים?

על המפקחים על אתרי הבניה?

על המפקחים של משרד הבריאות שב 30 שנות מסעדנות לא ראיתי אפילו אחד?

על פקחי הרט"ג שאמורים לבקר מידי שנה בחנות אבל לא באים כמעט אף פעם, אבל מוציאים לי קנס על אחזקה קלוקלת של בעלי חיים 5 שנים אחרי שאין לי כלל בעלי חיים בחנות ובמשפט האחראית ברטג ממלמלת לשופטת שפעם אחרונה שהיה אצלי פקח לפי הרישומים שלה זה ב 2009!!!

בקיצור, יהיה פיקוח...לא יהיה פיקוח, תעשו לי טובה, אל תתלו את בטיחות הילדים שלכם בפיקוח הזה (שיהיה או לא).

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

RedLabel, הוא לא אמר שאין, הוא אמר שאין על זה פיקוח.

פיקוח גם לא חייב לעלות מיליונים, תמיד יש אחראיים בשכר מטעם העירייה באגפי החינוך שיכולים לקבל עוד סמכות, זה לא יהרוג אותם.

זה מתבטא באין סוף אנשים שעושים את ההורות והחינוך מסביב להורים ובמקומם בכדי שההורים לא יתמודדו עם זה בעצמם.

החל ממטפלות/פעוטון, כלה באיפה שהילדים הולכים אחרי הגן להשלים עוד כמה שעות כי הגן מסתיים ב 1 וההורה בא ב 4 (או משהוא דומה) ועד לעסקים האלה שילדים הולכים אליהם אחרי הבית ספר, מכינים שם שיעורים ומישהוא שומר עליהם עבור ההורים תמורת כסף.

עוד מיקור חוץ ל"הורות" הוא "דוקטור, תן לילד סמים, גם למורה וגם לי אין זין להתמודד איתו".

כמה בכיתה של הבן שלך?

קודם כל, מובן לכולם שהורות היום שונה לחלוטין מהורות של שנות ה-80-90 ואני מדבר על חלקו של ההורה במשוואה כאדם מפרנס.

פעם היתה חלוקה אחרת, לרוב האם היתה מוקדם יותר בבית ולעיתים גם לא עובדת.

היום זה אחרת וילדים עד גיל 8-9, נדרשים להימצא במסגרות של צהרונים.

אני יכול להגיד לך מניסיון של 9.5 שנים ועשרות ילדים שסביבנו קבוע, גם כאחד שגידל ילד בעיר (כדי שלא תקפצו ותגידו שאני חי באינקובטור) -

במקרים בודדים ממש, מוציא את הילד מהגן מישהו שהוא לא אחד ההורים או האחים.

בודדים ברמה שאולי אחת לכמה שבועות יוצאת בקשה מאחד ההורים שיוציאו לו את הילד כי הוא מאחר להגיע.

ריטלין - הכדור עצמו עושה פלאים ויותר צריכים אותו היום. כמות לקויי בעיות קשב וריכוז עלו בענק, כמו גם כמות האבחונים והמודעות.

חלוקה של זה באופן, שוב, חסר פיקוח היא פשע.

יכול להגיד לך שהבן שלי סובל מהפרעות קשב קשות ולא קיבל כדור בחייו, אלא רק טיפול של אנשי מקצוע וגב בלתי מתפשר מהבית.

האם אנחנו צודקים או לא? לא נדע (הוא מצטיין סדרתי בלימודים ובתוכנית מחוננים אז כנראה שלא טעינו הרבה), אבל עם הרבה עבודה עצמית אפשר אחרת.

פסיכולוגיה - לפסיכולוג בהגדרה אני לא יודע, כן יש טיפול נרחב בענייני מוטוריקה עדינה, בעיות רגשיות, התנהגות וזה קורה אצל לא מעט ילדים.

הדור הזה שונה מאיתנו, בין היתר, בשני דברים:

הם בפירוש בעלי בעיות "חדשות".

הם בפירוש סובלים מאבחון יתר והמערכת לא מעט מגזימה. ביצה או תרנגולת? באמת שאין לי מושג.

הורה לא עירני או לא מעורב יפול פה בקלות והקורבן היחיד הוא הילד.

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אז מה אנשים עם ילדים צריכים לעשות?

איך אפשר להתמודד עם זה, רובינו צריכים שתי משכורות כדי לשרוד ולא לכל אחד יש סבא/סבתא/דודה עם כח וזמן לזה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שההתנהלות מול משרד החינוך מציבה מכשולים בירוקרטיים אדירים שרוב האנשים שפותחים גן כי נראה להם שזה כסף קל לא יהיו מוכנים להשקיע מאמץ בלעבור ויוותרו על כל הרעיון.

מעולה! זו המטרה בדיוק! כך לא יפתחו גן אנשים שמחפשים לעשות כסף קל אלא אנשים שמחפשים להיות אבני החינוך של הילדים שלנו!

שוב, אתם מתנהגים כאילו כולכם נולדתם וחייתם כל החיים בשוויץ.

על איזה פיקוח אתם מדברים?

על המפקחים על אתרי הבניה?

על המפקחים של משרד הבריאות שב 30 שנות מסעדנות לא ראיתי אפילו אחד?

על פקחי הרט"ג שאמורים לבקר מידי שנה בחנות אבל לא באים כמעט אף פעם, אבל מוציאים לי קנס על אחזקה קלוקלת של בעלי חיים 5 שנים אחרי שאין לי כלל בעלי חיים בחנות ובמשפט האחראית ברטג ממלמלת לשופטת שפעם אחרונה שהיה אצלי פקח לפי הרישומים שלה זה ב 2009!!!

בקיצור, יהיה פיקוח...לא יהיה פיקוח, תעשו לי טובה, אל תתלו את בטיחות הילדים שלכם בפיקוח הזה (שיהיה או לא).

בגירה אני מתפלא עליך, אינני מכיר אותך ואני לא יודע אם יש לך ילדים אבל נראה מכל התגובות שלך שאתה הוא זה שחי בעולם אחר ולא ההורים אליהם אתה מתייחס.

אני חושב שאתה משליך את עניין הפיקוח יותר מידי לכיוון החנות שלך, עם בעלי החיים וכו' ולדעתי אין קשר קלוש בין הנושאים.

אתה מודע לעובדה שמגיל 3 ישנו פיקוח במערכת החינוך? אתה מודע לעובדה שעד גיל 3 אין פיקוח במערכת החינוך?

אתה יודע מהם עיקרי חוק חינוך חינם וחוק הפיקוח על מוסדות חינוך? זה לא שצריך להגיע מפקח ממשרד העבודה והרווחה (או נכון לאוטוטו - משרד החינוך) ולהכנס לגן לראות ש"הכל בסדר". מדובר פה במערכת שלמה אשר נשענת על חוקים נוקשים, אחידות, עמידה ביעדים, הוכחת מקצועיות ותנאי קבלה לא קלים בכלל.

אתה יודע שגננת, כפי שאמר אדון RedLabel, הוא מקצוע לכל דבר? החל מגננת מוסמכת, גננת בכירה, גננת בעלת תואר וכו'. לא תכנס לגן בפיקוח גברת מהרחוב שמחפשת לעשות השלמת הכנסה ופוף - הופכת לגננת. גם סייעת - חייבת לעבור קורס סייעות על מנת לקבל דיפלומה וגושפנקא לתפקד כאחת.

כמה בכיתה של הבן שלך?

שוב, זו הסיבה שאני מתפלא בגירה, האם אתה לא הורה? או האם אתה לא מכיר הורים? נראה שאתה חושב שאתה גר בשווייץ ולא אנחנו. אילו הורים יכולים לעשות רוטציה ולצאת כל יום מהעבודה ב12 בצהריים? עזוב בארץ, ברוב העולם המערבי?? אז כן, יש לילדים צהרונים, שם הם עושים גם את שיעורי הבית, גם מקבלים ארוחה חמה וטריה, גם משתתפים במשחקים ובחוגי העשרה שונים. ככה זה, ופשוט תמוה לי שאנשים לא מודעים לזה.

הלוואי והלוואי שהייתי יכול להיות איזה יורש עצר מיליונר, אז הייתי מטייל עם הילד שלי בכל העולם ושם #$% על הכל. אבל אני לא. אני אוסף את הילד שלי ב16:30 חצי מהשבוע ויש לי לפחות 4 שעות להוציא את המקסימום ממה שנשאר לי להיות איתו. בסופי שבוע אני כולי איתו, שלו ובשבילו. אלו החיים. עד שאהיה יורש עצר מיליונר כמובן.

עריכה אחרונה על ידי omricn
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

omrican אני דווקא כן מתגורר בשוויץ, ורואה המון אנשים (גברים ונשים כאחד) אשר יוצאים בהפסקה הביתה לטפל בילדים (אני גם עושה את זה, מגיע ב12 הביתה יושב עם הבנות לאכול ומה שצריך וחוזר לעבודה).

המעסיקים כאן לרוב אפילו תומחים בזה, יש לי חברים אשר הבעל עובד 60 אחוז וגם האישה, ככה שיוצא שכל פעם מישהו אחר עם הילדים בבית.

הכל אפשרי השאלה האם המדינה / המעסיקים מוכנים לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...