Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה לכל הרוחות מתרחש בגני ילדים במדינה הזאת?

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 1742 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לכל כלל יש יוצא מן הכלל אבל בוא ונסה להשוות בין מקרים כפי זה הנידון כאן למקרים שכאלה בגן ילדים עירייה/מועצה, ההשוואה חסרת תכלית. ואת זה משיגים באמצעות פיקוח בלבד חביבי. איפה שאין פיקוח יש שכונה ומה לעשות, כמה שהמערכת הזאת יכולה להיות רקובה ומיושנת הפיקוח במערכת החינוך עובד וזו עובדה.

אגלה פה משהו, הבן שלי, כשהיה בגן פרטי בין הגילאים שנה וחצי ל3 וחצי היה בגן שהיה שייך ליו"ר איגוד הגנים הפרטיים (חיב"ה), גב' קרן אוחנה-איוס. לא פעם ולא עשרות פעמים הייתה ניצבת בכנסת, בתקשורת וזועקת שיש להחיל פיקוח מגיל 0 ונאדה, אין תגובה.

כשהעברתי את הילד אל גן מועצה חששתי מהמעבר מגן פרטי "עשיר" אל גן מועצה "עני" אך הייתי פשוט בהלם מהאיכות, התוכן, הרצון, ההשקעה, ואני מדבר פה על 2 גנים באיזורים שונים, טרום-טרום, וטרום. והשמועות על הגן הבא שלו רק משמחות אותי יותר.

בעוד שבמעון/גן ללא פיקוח אין לך מושג מה תקבל ומה הילד עובר.

מצלמות כפתור הן אולי פתרון שמתאים לרוסיה הסובייטית, לא למדינה מתוקנת, שאליה אנו אמורים לשאוף.

עוד אוסיף, שהזוי, שדווקא בגילאים בהם הילדים לא יודעים לספר מה מתרחש בגן/מעון אין כל פיקוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 196
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתם קצת מצחיקים אותי...

כאילו, זה הסממן היחיד ששמתם לב אליו שאנחנו כל הזמן מקצינים לחברה יותר ויותר אלימה?

תראו את כמויות האינוסים, הפדופילים, האלימות ברחובות ובכבישים, כיסאות כתר כבר נהפכו לכלי נשק סטנדרטי (והאמת, יש בזה איזו נחמה פרוטה), מכות בים, מכות בבריכה, בלונה גל, בימית 2000...

על מה אתם בכלל מתפלאים?

כאמור, אנחנו חברה פחות אלימה, רק יותר מדווחת.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובארץ, זה פשוט בילתי אפשרי, אסור לצלם קטינים.

בו נדייק, מותר לצלם קטינים, כל זמן שלא פוגעים בפרטיות.

מהי "פגיעה בפרטיות" זו סוגיה משפטית לא פשוטה, ואני לא אכנס לזה עכשיו.

אבל זה לא שאם קטין נכנס לך בפריים כשצלמת, זו פגיעה בפרטיות. גם לא אם צילמת אותו בכוונה, אם כי אני לגמרי לא ממליץ לאנשים לצלם ילדים של אנשים אחרים בלי רשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור לצלם קטינים ללא הרשאה מפורשת מהורה/ אפוטרופוס.

מצלמות כפתור הן אולי פתרון שמתאים לרוסיה הסובייטית, לא למדינה מתוקנת, שאליה אנו אמורים לשאוף.

טוב, אם צדקנות ניו אייג'ית זה מה שאתה מחפש אז תפאדאל.

אני לתומי חשבתי שמדובר בבטיחות של הילדים שלך.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור לצלם קטינים ללא הרשאה מפורשת מהורה/ אפוטרופוס.

טוב, אם צדקנות ניו אייג'ית זה מה שאתה מחפש אז תפאדאל.

אני לתומי חשבתי שמדובר בבטיחות של הילדים שלך.

ממש לא צדקנות ואם היית מכיר אותי היית מוצא את האדם הכי מחובר לקרקע ולא בלבלן שכל שקיים.

אני לא יודע אם יש לך ילדים אבל אתה יודע מה, בוא נלך בדרך שלך. נחבר לילדים מצלמות נסתרות, נשלח אותם לגן, ואז שגרת היום שלנו תהיה להחזיר את הילד הביתה ולשבת לצפות ב8 שעות של התנהלות בגן? אתה מתאר לעצמך את הסיטואציה? מהר מאוד אתה תמצא את עצמך חושב "רגע, למה פה הגננת אמרה ככה" "ולמה הסייעת עושה ככה" "ולמה הם לא עזרו לו לעשות ככה וככה" "ולמה הילד הזה והזה הרים עליו יד" וזה לופ שלא נגמר. תאמין לי שזו לא התנהלות תקינה, במיוחד לא של הורה. אתה יכול לבוא ולהגיד "מה לעשות, אין לנו ברירה אחרת" או שאפשר לעשות מספיק רעש, כדי להדליק מספיק חכ"ים שימנפו את הסיטואציה הזאת לטובת עצמם ולטובת כולם ופאקינג יחילו פיקוח מגיל המעון.

אתה מדבר כאילו זה לא קיים, משווה את זה לפיקוח על רמזורים (?), אמרת גם שזה לא חוקי (???).

אז זה קיים, וזה עובד מעולה, ואין סיבה שזה לא יהיה קיים שנתיים וחצי לפני הגיל שבו זה קיים היום.

אגב, גם מצלמות בגן הן לא פתרון קסם. תאמין לי שלא היית רוצה שתהיה לך האופציה לראות את הילד שלך כל היום, מה הוא עושה, איך הוא משחק, מה הוא אוכל, למה ככה ולמה ככה, מהר מאוד הילדים יושפעו מזה באופן ישיר ועוד יותר הגננות והסייעות שכן מתנהגות באופן תקין. אלה תתחיל לראות הורים כותבים בווצאפ "למה הנסיך שלי יושב שם? תלכו אליו, למה הנסיכה שלי לא משתתפת ולמה ולמה ולמה" וזה הופך להיות משהו אחר לגמרי מגן ילדים.

בקיצור, פתרונות קיצוניים מביאים איתם לבסוף גם התנהלות קיצונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי מוכן שהילדה שלי, החל מגיל שהיא מסוגלת ללכת, תהיה באונליין, היכן שכל אחד יכול להקליט אותה, וכל פדופיל יכול לדעת גם היכן למצוא.

הילדה שלי נמצאת בגן עם מצלמות(וכאן בטקסס אני חושב שזה כמעט סטנדרט-לפחות באזור שלי). לא לכל אחד יש גישה למצלמות,למעשה רק להורים. אני בדיעה שאם אין מה להסתיר לא אמורה להיות שום בעיה לגן להתקין מצלמות ולאפשר גישה להורים. זה בטח לא ימנע את כלל המקרים אבל אני די בטוח שיסנן הרבה מתעללים פוטנציאלים שפשוט יוותרו על ג'וב כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להזכירכם, מצלמות מקליטות היו גם היו בגן של המתעללת המדוברות בימים האחרונים, כך שגם פתרון כזה לא מבטיח 100% שהכל בסדר.

מצלמות עם חיבורי ONLINE להורים - כבר אמרו: גם פגיעה בפרטיות וגם חפירות אין-סופיות בקבוצות וואטסאפ וכאלה. אסור שזה יקרה.

המדינה צריכה לעשות חישוב מסלול מחדש ולהקצות לזה משאבים.

יכול להיות ששילוב של תגמול ליולדות (הכוונה היא להאריך את חופשת הלידה לזמן הגיוני היותר - למשל: שנה) ובמקביל למצוא פתרונות לטווח הזה (שהיום הוא בין גיל 3-6 חודשים לגיל 3~).

מי שיש לו ילדים במסגרות פרטיות יודע ש-3 השנים הראשונות הוא מדמם מכיסו אוטו חדש (משפחתית אם נדייק) ואין לתאר את כמות הייסורים שעוברים ההורים עם משפחתונים פרטיים כאשר הם נאלצים לעזוב תינוק בן 3-6 חודשים ולחזור לעבודה.

גם במסגרות מפוקחות יהיו בעיות - אבל לדעתי הרבה פחות. הרעיון הוא בראש ובראשונה למצוא אנשים עם השכלה מתאימה לעניין - מה שככל הנראה סטטיסטית יקטין את הסיכוי להתעללות מהסוג שראינו על המסכים בימים האחרונים. דבר שני זה לעבוד בצוותים - וכן, גם לסמוך על יושרה של אדם (משכיל בתחום) שעובד עם אדם נוסף שבמקרה וקורה אירוע מהסוג הזה, הוא לא נשאר אדיש.

אותי בהחלט מעניין לראות איך ייסגרו דברים עם הפרשה הזו, אבל לא פחות מזה - אני יותר סקרן לדעת מה יקרה עם כל השותפים לפשע שהיו סביבה (והם נראים במצלמות האבטחה - כך שאני דיי משוכנע שיש איזשהו סעיף שניתן להעמיד אותם לדין על אי דיווח או שותפות לפשע).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הילדה שלי נמצאת בגן עם מצלמות(וכאן בטקסס אני חושב שזה כמעט סטנדרט-לפחות באזור שלי). לא לכל אחד יש גישה למצלמות,למעשה רק להורים. אני בדיעה שאם אין מה להסתיר לא אמורה להיות שום בעיה לגן להתקין מצלמות ולאפשר גישה להורים. זה בטח לא ימנע את כלל המקרים אבל אני די בטוח שיסנן הרבה מתעללים פוטנציאלים שפשוט יוותרו על ג'וב כזה.

קודם כל, אתה לא באמת מכיר את ההורים. כמו בכלל האוכלוסייה, גם שם יכולים להיות פדופילים.

דבר שני, גישה באינטרנט זה לא הדבר הכי מאובטח בעולם, אם אין לך את הממון לשים על זה, ופדופילים עובדים בלחפש חומרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא צדקנות ואם היית מכיר אותי היית מוצא את האדם הכי מחובר לקרקע ולא בלבלן שכל שקיים.

אני לא יודע אם יש לך ילדים אבל אתה יודע מה, בוא נלך בדרך שלך. נחבר לילדים מצלמות נסתרות, נשלח אותם לגן, ואז שגרת היום שלנו תהיה להחזיר את הילד הביתה ולשבת לצפות ב8 שעות של התנהלות בגן? אתה מתאר לעצמך את הסיטואציה? מהר מאוד אתה תמצא את עצמך חושב "רגע, למה פה הגננת אמרה ככה" "ולמה הסייעת עושה ככה" "ולמה הם לא עזרו לו לעשות ככה וככה" "ולמה הילד הזה והזה הרים עליו יד" וזה לופ שלא נגמר. תאמין לי שזו לא התנהלות תקינה, במיוחד לא של הורה. אתה יכול לבוא ולהגיד "מה לעשות, אין לנו ברירה אחרת" או שאפשר לעשות מספיק רעש, כדי להדליק מספיק חכ"ים שימנפו את הסיטואציה הזאת לטובת עצמם ולטובת כולם ופאקינג יחילו פיקוח מגיל המעון.

שמע, בוא נעזוב ילדים.

יש לי חנות חיות. כל בעל עסק עצמאי יודע שאין מה לעשות, גונבים בחנויות. בין אם זה העובדים ובין אם הלקוחות.

יכול לצאת לרחובות להפגין ולחסום כבישים עם שלטי "די לגנבות מחנויות", "יוקם מערך שליטה בין לאומי לתיאום קלסטרוני שופ-ליפטרז עם האינטרפול" ובאותה מידה, יכול לשים מצלמות ולסגור פינה באותו רגע באותה שניה.

אז למה לשים מצלמונת קטנה על הילדה ולעקוב כמה פעמים בצורה ספורדית שהכל בסדר שם, כ"כ מפריע לך (וכשאני אומר לך, אני לא מתכוון אליך אלא להורות ישראלית מודרנית)?

כי היום ההורות היא ברובה המוחלט במיקור חוץ ומעט הזמן שעוד מקדישים להורות זה הורות של לשחרר את הילד במקום ציבורי/ קניון/ חנות/ מסעדה ולתת לו לחרב אותו בזמן שאתה זוכה לשקט שלך (שוב, לא אתה אישית).

אז אני נותן לך בן *ונה של פתרון שבשניה פותר את הבעיה, אז איפה הבעיה?

הבעיה שלך היא שתצתרך חלילה להקדיש זמן לבטיחות הילדה שלך.

אני מקדיש זמן לבדוק שלא גונבים לי חטיף בונזו ב 10 שקל, לך יש בעיה עם להקדיש כמה דק להריץ בFFW את הסרטון לראות שלא עושים לה משהוא רע...

אמרתי, הורות במיקור חוץ, "תקימו מערך הקלטות ארצי שהם יבדקו והם יהיו אחראיים".

אתה יודע מה?

לא מתאים לי שהמדינה תשקיע גרוש בזה.

תשקיע אתה!

אתה מדבר כאילו זה לא קיים, משווה את זה לפיקוח על רמזורים (?),

לא משווה לפיקוח על רמזורים אלא אומר שבדמיון של המפגינים המדינה תקים מערך פיקוח עם טלויזיות כמו מרכז השליטה והבקרה של רמזורים.

אמרת גם שזה לא חוקי (???).

כן, מה לא מובן? בישראל אתה לא מצלם קטין בלי אישור הורה.

אז זה קיים, וזה עובד מעולה, ואין סיבה שזה לא יהיה קיים שנתיים וחצי לפני הגיל שבו זה קיים היום.

איפה זה קיים ועובד מעולה?

אגב, גם מצלמות בגן הן לא פתרון קסם. תאמין לי שלא היית רוצה שתהיה לך האופציה לראות את הילד שלך כל היום, מה הוא עושה, איך הוא משחק, מה הוא אוכל, למה ככה ולמה ככה, מהר מאוד הילדים יושפעו מזה באופן ישיר ועוד יותר הגננות והסייעות שכן מתנהגות באופן תקין. אלה תתחיל לראות הורים כותבים בווצאפ "למה הנסיך שלי יושב שם? תלכו אליו, למה הנסיכה שלי לא משתתפת ולמה ולמה ולמה" וזה הופך להיות משהו אחר לגמרי מגן ילדים.

בקיצור, פתרונות קיצוניים מביאים איתם לבסוף גם התנהלות קיצונית.

אתה בעצם עונה בעצמך למה לא צריך מצלמות.

קל וחומר שאם יש על הילדה שלך מצלמה סמויה, אתה לא תתקשר לגננת ותשאל למה קרה ככה וככה כי תחשוף את קיום המצלמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אתה לא באמת מכיר את ההורים. כמו בכלל האוכלוסייה, גם שם יכולים להיות פדופילים.

דבר שני, גישה באינטרנט זה לא הדבר הכי מאובטח בעולם, אם אין לך את הממון לשים על זה, ופדופילים עובדים בלחפש חומרים.

קטגוריית kids without diapers

JOIN NOW LIVE STREAMING FOR JUST 9.99

(אני רק מקווה שאיזה אלגוריטם לא קורא את זה ושולח את היממ אליי הבייתה ברגעים אלו :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בעצם עונה בעצמך למה לא צריך מצלמות.

קל וחומר שאם יש על הילדה שלך מצלמה סמויה, אתה לא תתקשר לגננת ותשאל למה קרה ככה וככה כי תחשוף את קיום המצלמה.

אני חושב שלא הבנו אחד את השני.

כשהגבתי לך על תגובתך הנוגעת לפיקוח על רמזורים ועל אי חוקיות, חשבתי שהתכוונת לאי חוקיות של פיקוח על הגנים, ולא לנושא המצלמות.

אני לא כזה בעד התקנת מצלמות בגנים כאמצעי מעקב של ההורים. אלא אולי רק כאמצעי התרעתי, ובכל מקרה ללכת בדרך הזאת אף פעם לא הניב תוצאות חיוביות במיוחד. הגננות הטובות לא צריכות להיענש כי יש גננות שטן. שים את עצמך במקומם, איך ההרגשה? והיחס הזה עובר ישירות לילדים שלך אחר כך.

שנית, אני מודע שאתה לא מתכוון ישירות אלי, אבל שתדע שיש לך פה עסק עם אבא טוטאלי ברמות הזויות. רק להמחיש, אני גרוש, הילד נמצא בחזקת משמורת משותפת (אני והגרושה מתואמים מכל הבחינות, גרים זה ליד זה) ואני דואג לכל הצרכים שלו, מכל סוג. לא פעם אני מוצא את עצמי איתו מוקף אימהות בכל מיני אירועים וכדומה שמסתכלות עלי במבט תמוהה (ובהערצה אם להיות קצת לא צנוע) של "מה אתה עושה פה? איפה האמא של הילד?"..

הילד שלי, הוא הכל בשבילי, וכל רגע בחיי מוקדש לו. ואינני מתבייש לקחת חלק בכל עולמו. לחפש איפה לזרוק את הילד בשביל כמה דקות של שקט? אולי יש כאלה הורים, לא אני.

אז, כן, חשבתי הרבה פעמים על נושא המצלמות הנסתרות וכולי, ואני גם לא בא ואומר שכפתרון זמני כדי להיות רגוע זה דבר שאסור לעשות אותו. אבל, זה נשמע לך פתרון?

אני שואל שוב, באמת לא כאיזו התנשאות חלילה, יש לך ילדים? אתה יודע איזו נחת אני והסובבים אותי חשים כאשר משאירים את הילד בגן עירייה\מועצה? אתה יודע כמה פיקוח יש על התוכן בלבד שיש להעביר אל הילדים, ברמה יומיומית ממש? הנפשות הפועלות בגנים הציבוריים, לפחות אלו שאני נתקלתי בהן, נמצאות שם מתוך בחירה ושליחות ואהבת המקצוע. לא אומר שאין יוצא מן הכלל אבל לא קשה להבין שהבעיה היא X=1+1.

אין פיקוח - יש שכונה. יש פיקוח - אין שכונה.

כתבת:

אתה יודע מה?

לא מתאים לי שהמדינה תשקיע גרוש בזה.

תשקיע אתה!

להשקיע? להשקיע זה ממש לא להדביק לילד מצלמה נסתרת. זה לוותר מראש.

זה כמו להקיף את עצמך בכיפות ברזל במקום להראות לאויב מי הבוס.

עריכה אחרונה על ידי omricn
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי בהחלט מעניין לראות איך ייסגרו דברים עם הפרשה הזו, אבל לא פחות מזה - אני יותר סקרן לדעת מה יקרה עם כל השותפים לפשע שהיו סביבה (והם נראים במצלמות האבטחה - כך שאני דיי משוכנע שיש איזשהו סעיף שניתן להעמיד אותם לדין על אי דיווח או שותפות לפשע).

באווירה הנוכחית בקרב הציבור אני חושב שכלא זה המקום הכי בטוח שהיא יכולה להיות בו.

בנוגע לסרטונים אין לי אומץ לצפות בהם. אני מסתפק בתיאורים בטמקא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קטגוריית kids without diapers

JOIN NOW LIVE STREAMING FOR JUST 9.99

(אני רק מקווה שאיזה אלגוריטם לא קורא את זה ושולח את היממ אליי הבייתה ברגעים אלו :-)

שלום, אנחנו בדרך.

הימ"מ.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו (כאן בשוויץ) כל הגננות מחויבות לעבור קורס מקצועי אשר עורך כ3 שנים (פלוס ההתמחות), האם זה אומר שהילדים תמיד יהיו בטוחים? לא, אבל כשאני מורד את הבנות שלי בגן (בנות 2 ו4), על כל 10 ילדים יש 5 גננות, וכשאני בא לאסוף אותן אני מקבל פירוט מלא מה עבר עליהן היום, כמה הן ישנו, מה הן אכלו, מה הן שיחקו, איך הן מתקדמות מבחינה חברתית, כמה פעמים הן עשו קקי ועוד.

המידע הזה גורם לי להרגיש עוד יותר רגוע ולדעת שהילדות שלי הן במקום בטוח, מה גם שהן כל הזמן רוצות לחזור לגן.

הבעיה זה המחיר, בשביל 2 וחצי בשבוע אני משלם 10 אלף שח לחודש.

לפי דעתי מודל כזה לא יעבוד בארץ (או רק למי שיש כסף") בגלל המחיר והעבודה שזה דורש.

לפני חודש העיפו את המנהלת בגלל שהיא לא עמדה בסטנדרטים של ההנהלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, לא מכיר את ההורים והכל יכול להיות אבל הסיכוי כמה שנורא לחשוב על זה נמוך.לעומת זאת, התועלת גבוהה.

לגבי זה שגם בגן של המתעללת התורנית היו מצלמות-נכון,היו. כמו שאמרתי ,זה לא ימנע ב100% אבל זה מסנן לא רע שידוע לך שמה שאתה עושה מוקלט.מה גם שבמקרה שלה, המצלמות לא היו פתוחות להורים אונליין וככה לה יש גישה למחוק ולערוך מה שצריך.

לגבי חיבור מאובטח-אני לא מבין גדול בזה אבל כן יודע שהגן משתמש בחברה חיצונית שמספקת את השירות הזה והחברה החיצונית הזאת משתמשת בשירותי הענן של אמזון ובפרוטוקולי אבטחה מתקדמים (שוב, לא מכיר את הנושא בכלל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...