Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז מה לעשות עם הקוף הזה?

TheNessus
שימו לב! השרשור הזה בן 1740 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לקרוא לבן דרור ימיני ( ולא כפי שכתבת ), "שמאל פוליטי" זה פחות או יותר כמו לקרוא לחמינאי "ציוני". אבל ממי שמזהה מפלגה כמו כחול לבן כשמאל, כהטמעתו המוצלחת של מר נתניהו, אצלו גם ליברמן הוא פתאום שמאל רק כי חירב לו ממשלה נחמדה, אולי לא צריך לצפות למשהו אחר.

לגופן של טענותיך, רובן ככולן מופת לתעמולת ימין משובחת, לא רואה מקום להגיב. החיבור בינה לחלק נכבד ממצביעי הימין שמוצא ביטוי מצוין גם בפוסט שלך, שרובו ככולו חזרה דבקנית על מסרים שמתוכתכים מדי יום, מספיק הדוק מכדי שאפשר יהיה בכלל למצוא בדיון כזה שמתנהל כאן סיכוי לקשב.

סליחה על הטעות בשם, אכן התבלבלתי. בן דרור ימיני, תודה. "שמאל פוליטי" או "שמאל-מרכז" לא באמת משנה במחינתי, ולא אומר את זה לשלילה אלא דווקא לחיוב. כי תכלס מבחינה מדינית כל ההגדרות היום של שמאל וימין לא באמת תופסות, גם הליכוד כבר יותר קרוב למרכז מאשר לימין, כי תכלס כל עוד הצד השני לא ירצה לעשות שלום, זה לא משנה אם רוה"מ פה יהיה ביבי, גנץ, עמיר פרץ, אהוד ברק או ניצן הורוביץ, שלום לא יהיה כי הם לא רוצים. ולהזכירך, אהוד ברק, יאיר לפיד שמזוהים היום כשמאל ו\או מרכז היו פעם שרים בכירים מאוד בממשלת נתניהו. בגלל זה אני טוען שהכל חארטות וכל ה "רק לא ביבי" של היום לא באמת ישנה, גם אם הם יישבו על כסא הרוה"מ. אנחנו נפסיד פשוט מדינאי מצוין ונסתכן בכלכלה יותר סוציאליסטית שתחזיר אותנו קצת אחורה.

ליברמן לא שמאל, וגם לא יעלון, אבל החיבור שלהם פתאום למפלגות ו\או אנשי מרכז\שמאל מוכיחות שוב, שהכל חרטוט אחד גדול. אין כאן באמת ימין ושמאל, לפחות לא מדיני, לא באמת. ושמאל כלכלי יותר גרוע מימין כלכלי.

מה שבכל זאת אפשר לקבוע הוא שיש זיהוי בלתי נמנע כנראה בין צדקנות ביריונית לתפישת עולם ימנית שמסרבת להתייחס לצד השני לסכסוך, בין שזה פלסטיני, בין יהודי שמעצבן אותך, כשווה לך מבחינה ערכית.

תחי הצביעות... מפתיחת השרשור הזה כל הנאורים כאן הכריזו על הבריון מהתמונות כקוף, ציחקקו בהקשר של לזרוק לו בננות. אז על איזה שיוויון ערכי בדיוק אתה מדבר??

אתה יודע מי שווה לי ערכית? הקבלן הפלשתיני ששיפץ לי את הבית ואנחנו חברים טובים עד היום. או לצורך הענין כל פלשתיני, כל מוסלמי, כל נוצרי, כל בודהיסטי, כל אדם שרוצה מה שכל בן אדם נורמטיבי רוצה. זה מה שאני רוצה, הרמוניה מוחלטת, כפי שכתבתי בתחילת השרשור. רק שלי יש 0 סובלנות כלפי מי שבא להפר את ההרמוניה, את השלווה.

שורה תחתונה: אל תדחף, אל תנסה לדרוך, אל תיקח מה שלא שלך, אל תגנוב, והסיכוי שלך להסתבך ישאף ל 0, אפס.

עזה יכולה הייתה להיות עיר תיירות לא נורמלית עם מיליוני תיירים מרחבי העולם שהיו באים לבקר בפלא, בעיקר עם כל הסימפטיה לעם הפלשתיני.

איראן הייתה פעם מדינה פורחת עד 1979, היום תראה אותם, עם מדוכא עם ממשלה גרועה, במקום לפרוח כלכלית מהנפט ולהנות מכל הטוב, הולכים לכיוון של מלחמות, שנאה, תורמים למכונות ההרס. טמטום בהתגלמותו.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסעות הצלב כן, הנוצרים אז היו התרבות הנחותה שניסתה (והצליחה כמובן, הם תמיד מצליחים בסוף) "להתהפך" על התרבות הנאורה יותר. מצד שני אל תנסה למכור את גרמניה הנאצית כנוצרים, זה היה משהו אחר ואם כבר זה יותר קרוב לאיסלאם קיצוני רק בלי הפנדמנטליות הדתית אבל אותה מפלצתיות ושגעון גדלות שמי שלא כמותם צריך למות או להפוך לעבד, יותר קרוב לאג'נדה של דעאש ואל-קאעידה מאשר לנצרות בעידן המודרני.

הנאצים לא השמידו את כל מי שלא כמותם אלא את כל מי שלא הם. הגרמנים ביצעו רצח עם עוד לפני השואה (תקרא קצת מה הם עשו באפריקה. אנחנו עוד יצאנו בזול) ובכלל בשם כל הדתות בוצעו הזוועות הכי גדולות בהיסטוריה.

וזה בדיוק החרטוט הכי גדול כאן, אתה מאמין שגנץ או לפיד היו עושים הוקוס-פוקוס והבעיות מעזה היו נעלמות?? דווקא ביבי בקטע הבטחוני יותר מאופק ומחושב אם כבר, יותר עם שיקולים קרים ופחות "משתולל" באופן כללי. אין לי שום דבר נגד גנץ והוא היה אחלה איש צבא ואחלה רמטכ"ל, אבל עדיין אני מעדיף את ביבי בראש, למה? כי הוא מביא יותר נקודות בעולם, כי הכלכלה לא נשלטת ע"י ניסנקורן מההסתדרות. וכן, לא הכל ורוד, ואם השיקולים היו באמת קרים אז מזמן הייתה פה ממשלת אחדות, אבל האג'נדה של "רק לא ביבי", זאת הבעיה, ואח"כ הם מאשימים את כל העולם ואשתו בזה שאין ממשלה.

איפה אמרתי שהבעיות היו נעלמות תוך יום?

מה שאמרתי ושאני חוזר ואומר שאי אפשר לשתוק ולהעביר דמי שתיקה לארגון טרור. כשיורים על אזרחים תפקיד המדינה להגן עליהם ואם האזרחים בוחרים שוב בזה שמפקיר אותם ("אז ירו על אשקלון, מה קרה?") אז שלא יבואו בטענות לנבחר אלא לבוחר.

האג'נדה היא לא רק לא ביבי אלא רק לא שחיתות. חבל שאתה לא רואה את ההבדל.

כוח משחית?? תגיד, אתה חושב שרציתי להתגייס לצבא? להיות לוחם? לשרת במילואים עד היום? לעזוב אשה בחודש שמיני כדי לקפוץ לצו 8? אתה חושב שאם מחר יורים טילים מלבנון בא לי לעזוב הכל ולקפוץ למלחמה?? אני לא רוצה את כל זה, הייתי רוצה במקום ללכת ללמוד הנדסה בגיל 18, לסיים בגיל 22 ולהיות היום עם עוד מיליון שקל בצד. ברור שהייתי רוצה, אבל מה לעשות, שאלה החיים שלנו פה?

אבל כמובן קל להאשים אותנו, שולטים בעם אחר, כוח משחית, מחזיקים את העזתים התמימים תחת סגר (שהרי הם לא בחרו את חמאס), פינינו את גוש קטיף (ואני הייתי בעד הפינוי, אבל גם בעד 0 סובלנות לאחריו, לא מה שקרה לצערי) וקיבלנו עוד טרור, מה אתה מציע לעשות? לפנות גם את אשקלון? אולי את כל השומרון ככה שהם יישבו ממש על כביש 6 ויזרקו בקתבי"ם על חצי מדינה?

קודם כל תמכתי בפינוי גוש קטיף אבל אמרתי כבר אז שאת יישובי צפון הרצועה שהיו צמודי גדר אסור היה לפנות שלא בהסכם (לא מהווים נטל בטחוני שונה מאחזקת הגדר) וכמובן שאחרי הפינוי חייבים היו להפקיל אפס סובלנות לכל הפרת שקט לכיוון שלנו (והטילים היו עפים אותו הדבר גם אם היינו יושבים שם כמו שעפו לפני ההתנתקות וכמו שעפו במשך שנים נלבנון). גם היום הם יושבים על כביש 6 וההבדל בין דברים שעפים לדברים שלא עפים זה רק המחיר שזה יעלה לצד השני.

תחשוב טוב טוב על המילים האלה שאומרים על החיילים שלנו. מניח שיצא לך לפגוש חייל קרבי אחד או שניים מקרוב, אלה נראים לך אנשים רעים? לא יודע מה עשית בצבא, אבל באופן אובייקטיבי, עשרות אלפי אנשים שעוזבים את החיים שלהם באמצע (משפחה, לימודים, עסק, מה שלא יהיה) והולכים ל 5-30 יום מילואים, זה ברור מאליו? אתה חושב שאלה אנשים רעים? מושחתים? שירתתי בסדיר ובמילואים עם אלפי אנשים, אני יכול לספור על יד אחת אולי כאלה שהיו בעייתיים.

שירתתי כלוחם, אספתי שאריות של חברים שלי בשער פאטמה, חטפתי סכין בכתף בשירות מילואים והפסקתי לעשות מילואים רק אחרי שנפצעתי בתאונת דרכים ולא יכולתי להמשיך לשרת. אלה החיים שלנו פה ועדיין יש הבדל גדול בין ללכת לעשות את העבודה שלך כלוחם לבין לצהול כשאתה פוגע במישהו או לפוצץ סתם מישהו במכות (דברים שראיתי בעיניים שלי). לא אמרתי שהם אנשים רעים. אני אומר שהם ילדים שמשתכרים בקלות מהכוח והתוצאות לא מאחרות לבוא.

אז יש הבדל בין לבוא ולומר שיש דברים שצריכים לטפל בהם, גם בצבא, מקרים שלא אמורים להישנות ולעבוד על מידות, טוהר הנשק וכאלה, אבל להגיד את זה בצורה הזאת? בצורה כוללנית? להאמין לחבורת "שוברים שתיקה" ? שכבר מזמן איבדו את ציונותם ודרכם? זה סרטן אמיתי, חבר.

אני ממש לא תומך בשוברים שתיקה אבל לא פחות מסתייג מטיוח. לצערי (ואני אומר את זה מדברים שראיתי בעיניים שלי ולא ששמטתי באח של חבר של בן דוד) אם אין מצלמות יש לא מעט טיוח.

לדרור בן ימיני מידיעות אחרונות יש טור כל שבת במוסף, הוא שמאל מבחינה פוליטית, אבל הוא מבין בדיוק את ההבדל בין שמאל שפוי, ציוני, לבין שמאל שאיבד את הדרך מרוב צדקנות. מציע לך ולכל אחד לקרוא את הטור שלו כל שבוע. למרות שאני לא מסכים איתו פוליטית, הוא מסוג האנשים שאני מאוד מאוד מעריך.

הוא ממש לא שמאל ובקושי מרכז.

ואכן הדיון כבר גולש למחוזות פוליטיים, אבל אני מניח שאיפשהו הכל קשור. האג'נדה האגרסיבית שלי בכל מה שקשור להפעלת כוח, לעומת הצדקנות בכל מחיר והנסיון להימנע מאלימות מבלי להבין שגם לזה יש השלכות שעשויות לחזור אליך אח"כ כבומרנג (פינוי גוש קטיף, כמשל)

מעבר להערותי באדום יש לי הרגשה שלא יצא לך לדבר הרבה עם אנשי שמאל.

אני איש שמאל בהשקפתי (הרבה שנים הצבעתי מרץ עד שגלאון עלתה) שחושב שאין לנו מה לחפש בשטחים אבל באותה המידה חושב שצריך ליצור הרתעה ופחד בצד השני. אני חושב שיש מקום להפעיל כוח מאוד אגרסיבי נגד חמאס וכל ארגון אחר אבל יחד עם זה גם לדאוג לאוכלוסיית הבלתי מעורבים. לצד הפצצות בעזסה לא יקרה כלום אם יזרקו קצת משטחי מזון ומים.

לא צריך לפחד לפעול, בפעולות מלחמתיות תמיד ייפגעו גם לא מעורבים ולא צריך להצטדק אבל מה שכן צריך זה לזכור שחיים שם בני אדם. הילד העזתי לא שונה מהבת שלי. הוא גם מפחד, הוא גם חושש להיפגע, גם שגרת חייו מופרת וגם הוא רוצה ללכת לשחק וללמוד כמו הבת שלי. האבא שלו והדוד שלו שלוקחים נשק או מסייעים במאמץ המלחמתי כן.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Yonisi, הפעם שני בריונים שהחליטו ללכת מכות בצומת ולגרום לפקק, למזלם היו אנשים שבאו להפריד. אחרת כנראה אחד מהם היה מגיע לבית חולים. זה מה שקורה שאף צד לא מוכן לצאת "פראייר" (אני לא מבין למה דאגה עצמית לשלומי וסדר עדיפויות שלא כולל ללכת מכות נקרא פראייר)

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=625580294598018&id=568855026497356

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכור לי שמישהו 'חתך' אותי פעם. לא ויתרתי ונדחפתי חזרה. השתוקקתי לקשר עין מוכיח. כשנוצר קשר עין זיהיתי שזה חבר מהשכונה. כל האויר ירד.

קרה לכם?

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלשום איזה בבון בעלק ג'יפ חתך אותי ברמזור והכריח אותי לבלום בלימת חירום. הדם זינק למח כמובן, ושנייה לפני שאני יוצא אליו הסתכלתי במראה וראיתי את שני הילדים המתוקים שלי והחלטתי שנשאיר את סדרת החינוך למישהו אחר.

בפעמיים היחידות בחיים שלי שאבדתי את עשתונותיי מזעם, בנס לא הגעתי לבית מעצר. זה לא שווה את זה.

כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא יודע איך עניין החינוך יסתיים.

היום ריב על חניה הסתיים רע מאוד לאבא לילדים

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5558854,00.html

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כמו שכבר נאמר פה כמה וכמה פעמים, תמיד יש דג גדול יותר.

עצוב מאד.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא שאלה של גודל הדג.

זה בדיוק מקרה כמו שאמרתי שיכול לקרות שהצודק לא ויתר, הלא צודק היה עקשן לא פחות, אחד חייו הסתיימו והשני החופש שלו הסתיים (ואני לא יודע מי משניהם צודק. בכל מקרה זו טרגדיה של שתי משפחות שנהרסו).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אז תחליף את הדג בבבון. זה לא משנה מי צודק, ברגע שאתה יוצא לחנך את השני במקום להמשיך הלאה אין לך מושג מי זה שעומד מולך ומי יחנך את מי בסוף.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר להערותי באדום יש לי הרגשה שלא יצא לך לדבר הרבה עם אנשי שמאל.

דווקא לא נכון. יצא לי לדבר המון עם אנשי שמאל לאורך החיים שלי ואפילו ניהלנו דיונים ארוכים ארוכים בחלק מהמקרים.

אני איש שמאל בהשקפתי (הרבה שנים הצבעתי מרץ עד שגלאון עלתה) שחושב שאין לנו מה לחפש בשטחים אבל באותה המידה חושב שצריך ליצור הרתעה ופחד בצד השני. אני חושב שיש מקום להפעיל כוח מאוד אגרסיבי נגד חמאס וכל ארגון אחר אבל יחד עם זה גם לדאוג לאוכלוסיית הבלתי מעורבים. לצד הפצצות בעזסה לא יקרה כלום אם יזרקו קצת משטחי מזון ומים.

אין לנו מה לחפש בשטחים? אם לא היינו בשטחים מה שהיה קורה זה שטילים היו נורים על מרכז הארץ בדיוק כמו שנורים על שדרות. אם לא היו שטחים, לא היה ואקום היו יושבים שם פלשתינים.

ואם מישהו חושב במקום זה היה שלום כבר מזמן, אתם טועים, כי אם הפלשתינים היו רוצים שלום אז מזמן כבר היה שלום. מי שמאשים את ישראל בזה שאין שלום, אין לי מה לומר לוץ

לגבי הגינות הצבא, בכל הכנות אני חושב שמדינת ישראל מאוד זהירה, וצה"ל הוא הצבא הכי זהיר בעולם By far ולדעתי עד כדי גיחוך, במקרים מסויימים. לא מכיר שום צבא בעולם שנותן אינספור התראות על הפצצה כדי למנוע פגיעה בבלתי מעורבים, שיורה טיל קטן בסגנון הקש בדלת לפני הפיצוץ הגדול. לא רואה את פוטין עושה אפילו משהו קרוב לזה או את האמריקאים באמצע מבצע צבאי לא פותרים את זה כ Collateral damage שבשגרה. אז בשיא הרצינות והכנות, לא רואה שום צבא מודרני במצב לחימה שעומד בסטנדרטים של צה"ל. היו המון תחקירים בנושא. ולכן לדעתי הנזק שנגרם ע"י ארגונים כמו "שוברים שתיקה" שגם אם נניח ויש שם אנשים עם כוונה תמימה לתחקר, ובטח שיש מקרים שדורשים חקירה, לא זו הדרך.

נסיונות של אנשי שמאל לצערי להשפיע בצורה שלילית (אני מבין את ההגיון, מפעילים לחץ מבחוץ כדי לשנות את מה שלדעתם לא ניתן לשנות מבפנים) גורמת (למדינת ישראל) הרבה יותר נזק מתועלת.

לא צריך לפחד לפעול, בפעולות מלחמתיות תמיד ייפגעו גם לא מעורבים ולא צריך להצטדק אבל מה שכן צריך זה לזכור שחיים שם בני אדם. הילד העזתי לא שונה מהבת שלי. הוא גם מפחד, הוא גם חושש להיפגע, גם שגרת חייו מופרת וגם הוא רוצה ללכת לשחק וללמוד כמו הבת שלי. האבא שלו והדוד שלו שלוקחים נשק או מסייעים במאמץ המלחמתי כן.

נכון הילד העזתי לא שונה מהילדים שלי וגם הוא פוחד כשהפצצות של חצי או טון נופלות לא רחוק ממנו, אין ספק. כמו כן כל מי ששירת אי פעם בשטחים ראה את הפלשתינים, את כולם, בכל הצורות והגוונים, וקשה לי לחשוב שלמישהו לא עברה אפילו צביטה קטנה בלב בכל מיני סיטואציות. לי קרה לא מעט פעמים. ברור שאני מרחם עליהם בסה"כ על המצב, ובטח שרוב רובם רוצים בסה"כ לחיות, לעבוד, לגדל ילדים, בדיוק כמונו. אבל עם כל זאת, ברגע שמתחילה לחימה, עניי עירך קודמים, כשציבור שלם בוחר בחמאס, יש לכך שמעות ויש לזה גם השלכות. אם היה להם שכל להניח את הנשק ולהניח לטרור, עזה הייתה יכולה להיות עיר תיירות לא נורמלית. בזבוז וטמטום, פשוט.

אין טעם כמובן להמשיך עם ויכוח פוליטי וזה גם לא הנושא פה, למרות שכפי שתיארתי לעצמי להשקפה פוליטית בוודאי יש השפעה על ניציות בכל ענין, כי בסוף זה איפשהו אותו דבר, פה בקטן ושם בגדול.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלוהים אדירים, איזה עולם מגעיל!

בנאדם נרצח בגלל חנייה. לא בגלל נקמה על משהו שעשה, לא בגלל פשע תשוקה, לא בגלל עצם היותו יהודי, אלא רק כי רצה להיכנס לחנייה בקניון...

ובגלל אחד שרצה לחנך, אשתו תהיה אלמנה ובנותיו תגדלנה ללא אבא. פשוט נשבר הלב. הרוצח הוא פשוט התגלמות הרוע, אין לי מילה אחרת.

אני מקווה שהוא יבלה את שארית ימיו בכלא. חבל, כל כך חבל שאין פה עונש מוות, חבל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לא לפתח דיון פוליטי לא אתייחס לרוב אלא רק ל"עומק האסטרטגי" של השטחים.

אני חושב שאם המדינה מאפשרת לאוכלוסיה אזרחית (מתנחלים במקרה הזה) לגור במקום מסויים היא חייבת לספק לו ביטחון בדיוק כמו במדינת תל אביב. טיל שנופל בהתנחלות לא שונה מטיל שנוחת בתל אביב. תמיד יהיו ישובי גדר ולא משנה כמה תרחיק את הגדר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1740 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...