Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז מה לעשות עם הקוף הזה?

TheNessus
שימו לב! השרשור הזה בן 1740 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קראתי את כל השרשור, בחיי.

לא משנה איך נסתכל על זה, כל מה שחסר לנו בכבישים מסתכם במילה אחת - אכיפה.

הנהגים רואים שאין אכיפה, אז מעלים כמה קמ"ש מהמהירות המותרת, כולם עושים את זה.. אז גונבים רמזור צהוב/אדום.. כולם עושים את זה.. אז חותכים מישהו ברמזור או בצומת.. כולם עושים את זה.. אז לא נותנים זכות קדימה.. כולם עושים את זה..

ושאף אחד פה לא יתחסד ויגיד שהוא לא עשה בעצמו חלק קטן מה"עבירות", זה כלכך שגרתי שזה קורה גם בלי לשים לב לכל אחד במדינה הזו (גם לי לפעמים) ולדעתי זה עצוב.

ה"עבירות" במרכאות בכוונה כי הרי בישראל אלו לא באמת מתייחסים לזה כעבירות, אין לי דרך לספור את כמות הפעמים שראיתי עבירות תנועה מתרחשות אפילו כשיש ניידת בנתיב ליד ולא זוכות לשום תגובה מגורמי האכיפה, זה כבר ניהיה כלכך נורמאלי וטבעי במדינה הזו שלאף אחד לא באמת אכפת. אז ידברו על זה בחדשות ויציגו נתונים כשיהיה מקרה קשה - יום אחרי כולנו נחזור לשגרה המחורבנת ולא באמת יהיה שום שינוי.

כמו שחלק מחברי הפורום עוד כתבו לפני, אם כל אחד שנתקל בבריונות יאפשר אותה ויתן לאותם בריונים לעקוף להידחף וכו', אותם בריונים רק יתרבו וירגישו חופשי לעשות עוד יותר מה שבא להם כי הרי ממילא אף אחד לא אומר להם לא.

מנגד, אני לא חושב שהאזרח הוא זה שצריך להתעמת מולם אך לצערנו במקרים מסויימים אין לנו ממש אופציה אחרת ועצוב שכך.

לעמוד עם ממל"ז בכביש מואר עם 4 נתיבים בירידה ב1 בלילה הם אלופים.

יש הבדל בין עבירות מסכנות חיים ובריונות לבין עבירות קלות.

יש שחור ולבן ובאמצע יש המון אפור.

לסוע 140 בכביש 6 בשישי בלילה זו עבירה הרבה פחות חמורה מלצאת ולדפוק למישהו מכות באמצע היום או לחצות קו הפרדה בכביש 90.

גם לבריונים/בבונים האלה יש דרך לפנות ולהוריד את העצבים(במידה וכבר נכנסת לסיטואציה).

ולקחת את החוק לידיים זה לא הפתרון,אלא אם כן אתה בסכנת חיים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יוצא מנקודת הנחה שכל נדחף הוא בהכרח ביריון. אולי הוא התבלבל? אולי הוא שכח שהוא צריך לפנות? אולי הכביש מתוכנן בצורה כזאת שבפניה הספציפית הזאת אין לו ברירה אלא להידחף? ואולי הוא סתם בהמה. בכל מקרה אין לך שום דרך לדעת.

ברגע שאתה עושה לו דווקא אתה הופך לסוג של בריון ובעצם מוכיח לבריון הראשון שהדרך היחידה להשיג משהו זה להתנהג בבריונות.

מדובר במעגל קסמים מאוד אכזרי בסופו של דבר כולם נפגעים ממנו.

רואים שלא קראת את השרשור... אמרתי לדעתי לפחות פעם אחת בשרשור הזה שאני נותן להדחף חופשי. אם הסקת מאיזשהו משהו שכתבתי שאני מאלה שעושים דווקא לא לתת לאף אחד להכנס לפניהם, אז אתה מגיב סתם בלי להבין בכלל על מה הדיון!

חוץ מזה לאורך השנים למדתי שאני מגיב יחסית ברגוע כלפי מצבי חירום או מצבי "כמעט ונפגע" בכביש. בממצבים שאנשים נוטים לצפור בחוזקה ולשלוח מבטי זעם כלפי הטועה, דווקא מצאתי שאני מגיב באדישות יחסית. אז הסיכוי שאני אזום איזושהי מריבה עם אדם שטעה או שמנסה להדחף היא נמוכה מאוד עד אפסית. בכלל הסיכוי שלי להכנס לעימות עם אדם נורמלי שלא בא להתבריין על אף אחד הוא אפסי.

איפה אני כן מגיב? אני מגיב כשאני בוחר להגיב, לבריונים. וכולם יודעים מה זה בריון כשרואים אחד.

גם אתה סוג של בריון. אתה חי במציאות שכולם רודפים אותך והדרך היחידה להתגונן זה לתקוף חזרה. כנראה סוג של פוסט - טראומה מהילדות שלך בשכונה ד' בבאר שבע. אני לא יודע כמה מזה באמת מבוסס במציאות, אבל אם אתה מספיק אמיץ אתה יכול לחקור את זה עם איש מקצוע. תאמין לי יעשה לך רק טוב. (לכולם, אגב)

תודה על הדאגה לשלומי, בפעם השלישית או רביעית בדיון הזה. נסיונות לחפש פוסט טראומות למיניהן אצלי לא יגיעו רחוק. אם הייתי סוג של "אלים טבעי" או "רעש וצלצולים" כמו שאתה מנסה לצייר אותי, אז אבוי למדינה הזאת שהפקידה בידי נשק כבד לאורך שנים ארוכות והציבה אותי בחלק מהמקומות הרגישים ביותר בטחונית.

בקיצור, עזוב, לא רלוונטי.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שזה מוגזם, אבל לא פחות מוגזם מהחשיבות שנותנים לכל אהבל כזה שחושב שהוא איזה משהו, רובם זה ילדי כאפות שאין להם אומץ לתת סטירה ועושים הכל בכאילו. יש גבול לכמה בלוף אפשר לעשות, כי עבריינים אמיתיים (שבהם הרי כולם מפחדים להתקל) לא יתחילו לצאת מהאוטו ולנופף באגרופים על סתם בן אדם שלא עשה כלום.

מה אני הייתי עושה אישית במצב כזה? יוצא מהאוטו ועומד מולו - נראה אותו גבר מנסה לתת אגרוף. אני מזמן החלטתי שאני עומד ולא משנה מה יהיה, מקרים עם זבלים כאלה יכולים לרדוף אותך בכל מקום, בבית, בשכונה, בסופר, בתור בבנק, בכביש, זה יכול להיות הילד שלך בבית הספר, או שמישהו ינסה להציק לאשתך בדרך חזרה הביתה. אני החלטתי שאני לא שותק נקודה, לחיות בפחד כל הזמן זה יותר גרוע מהסיכון שאני לוקח, לדעתי.

הלוואי ויותר אנשים היו נוקטים בעמדה אקטיבית כזו. היה הופך את החברה לנורמלית יותר.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספר לי על הדרך להבדיל בין אדם שטעה בדרך ונדחף לבין בריון.

https://en.wikipedia.org/wiki/Duck_test

אבל ברצינות:

תכלס אין לזה באמת תשובה טובה, אבל כל אחד יודע כשהוא רואה בריון.

הכי קרוב שאני יכול לחשוב עליו זה מעולם הבטחון: דרושות 2 אינדיקציות על מנת לקבוע סטטוס.

ואם להשליך את זה על בריונות:

כמו המקרה בשרשור הזה, לא מספיק שהבן אדם מנסה להדחף בכוח לנתיב, ברגע שלא נתנו לו, הוא יוצא מהרכב ומנסה להכות מישהו. שהרי בן אדם נורמטיבי שנדחף לנתיב ונניח מי שבנתיב יחסום אותו, המקסימום שהוא יעשה זה לנסות להדחף לפני הרכב הבא.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כל אחד יודע כשהוא רואה בריון, בגלל זה אנשים מתחילים ללכת מכות ברחוב כי כל אחד מהם חשב שהשני בריון וצריך ללמד אותו לקח.

כמו שכבר נאמר, מעגל קסמים של אלימות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה משחק אותה vigilante. יש לך במקרה תחפושת בתא המטען?

רואים שלא קראת את השרשור...

רואים שלא קראת שלא כתבתי אליך.

אם הייתי סוג של "אלים טבעי" או "רעש וצלצולים" כמו שאתה מנסה לצייר אותי, אז אבוי למדינה הזאת שהפקידה בידי נשק כבד לאורך שנים ארוכות והציבה אותי בחלק מהמקומות הרגישים ביותר בטחונית.

בקיצור, עזוב, לא רלוונטי.

בוא, לא חסר בריונים שקיבלנו נשק כבד לאורך שנים ארוכות והציבו אותם במקומות רגישים בטחונית. כל מי ששירת בצבא ראה לא מעט כאלה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יוצא מנקודת הנחה שכל נדחף הוא בהכרח ביריון. אולי הוא התבלבל? אולי הוא שכח שהוא צריך לפנות? אולי הכביש מתוכנן בצורה כזאת שבפניה הספציפית הזאת אין לו ברירה אלא להידחף? ואולי הוא סתם בהמה. בכל מקרה אין לך שום דרך לדעת.

ברגע שאתה עושה לו דווקא אתה הופך לסוג של בריון ובעצם מוכיח לבריון הראשון שהדרך היחידה להשיג משהו זה להתנהג בבריונות.

מדובר במעגל קסמים מאוד אכזרי בסופו של דבר כולם נפגעים ממנו.

לא ברור לי לפי מה קבעת שאני יוצא מנקודת הנחה שכל אחד הוא בריון? לפי מה הבנת שאני עושה "דווקא" לכל נדחף?

אדם נורמטיבי שפספס/התבלבל/שכח לפנות ונאלץ "להידחף" לרוב יעשה זאת בהיסוס, ברוגע, יאותת, יראה שמישהו לא נותן לא ימתין עוד שניה ויכנס אחריו ולעיתים גם יניף יד "סליחה" מהחלון - לא רואה בזה בריונות בכלל, לדעתי זה טבעי לגמרי וקורה לכולנו פה ושם ואני לרוב לא מונע מהם השתלבות.

נהג שנוהג בבריונות לעומת זאת לא נוהג בהיסוס בסיטואציות כאלו, לרוב לא מאותת כשהוא חותך, לא יקבל שמישהו לא נותן לו להידחף לפניו ויעשה זאת בכוח, יצפור, יהבהב עם אורות, לדוגמא כשאתה עומד בשיירה לפני רמזור שמתחלף לירוק ופתאום מגיח רכב מהנתיב ליד ונדחף במהירות בלי לאותת ובלי טיפת היסוס כי הוא שם ז** הרי למה שהוא ימתין בתור? זה שאתה נוסע בכביש ולפתע התחשק לבריון לעצור באמצע הנתיב לאסוף חבר (למרות שמטר מישם יש לו מקום לעצור בלי להפריע לאף אחד) ואם תצפור או תסמן עם האורות תקבל ישר את תנועת ה"למה מה קרה?!" עם הידים ואבוי אם תצפור שוב ויצא עליך - הרי הכביש הזה שלו ומותר לו להפריע לכולם ומי אתה בכלל שתגיד אחרת?

אלו רק דוגמאות על קצה המזלג, בקיצור מניח שדי מובן איך נראת התנהגות בריונית ולא צריך להרחיב, אני חושב שכל אחד פה יודע לזהות מהי התנהגות בריונית ומה היא טעות בתום לב לפחות ברוב המקרים.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה משחק אותה vigilante. יש לך במקרה תחפושת בתא המטען?

זה מה שאתה לא מבין, אני לא משחק אותה כלום... רק שעלי לא התבריינו פה נקודה. תסובב את זה איך שבא לך, מצידי תציג אותי כהיטלר, באטמן, המן הרשע או תרנגולת. כשיקרה מצב שאני צריך להתייצב אני אעשה את זה. אין שום סיבה, ותכניס את זה טוב טוב לראש, שום סיבה שאדם נורמטיבי אמור להרגיש פחד או אימה בגלל מניאקים שלא יודעים להתנהג. זה שאנחנו חברה מתקדמת, לא אומר שאנחנו צריכים להיות גם אובר-נאורים עד כדי שידור חולשה. למה אתה חושב הימין הלאומני מרים ראש באירופה? כי לאנשים מערביים נורמלים נמאס שכל מי שחושב שהחיים שלו בזבל מתבריין עליהם.

רואים שלא קראת שלא כתבתי אליך.

צודק לא שמתי לב. התרגלתי לענות על אוטומט בשרשור הזה.

כמו שכבר נאמר, מעגל קסמים של אלימות.

הדרך היחידה להתמודד עם טרור ובריונות היא באמצעות עמידה וכוח. לגרום לצד השני להבין שלא כדאי לו אלימות כי זה לא ישתלם לו, עד כדי כך פשוט. על זה קמה מדינת ישראל ועל זה היא שורדת. הביטוי הזה של מעגל קסמים ששגור מאוד בפי אנשי "מחנה השלום" כאן בארץ, מבטא את כל מה שאסור להאמין לו בהקשר הזה. אם רק לא נגיב הכל יהיה בסדר, אם רק נבליג הכל יסתדר, אם רק נשב באוטו בשקט, אם רק לא חלילה נצליב מבטים שלא יחשוב המניאק בטעות שפנינו לעימות. השידור חולשה הזאת, זה בדיוק מה שהצד השני מנצל.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

עמידה וכח שמופעל ע"י אנשי מקצוע שהוסמכו לפי חוקי החברה לעשות זאת ולא כל אחד שבא לו להיות גיבור. כמובן שיש מצבים שאין מנוס משימוש בכח אבל ממצבים כאלה צריך להתרחק, לא להידחף אליהם ובטח לא ליצור אותם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרך היחידה להתמודד עם טרור ובריונות היא באמצעות עמידה וכוח. לגרום לצד השני להבין שלא כדאי לו אלימות כי זה לא ישתלם לו, עד כדי כך פשוט. על זה קמה מדינת ישראל ועל זה היא שורדת. הביטוי הזה של מעגל קסמים ששגור מאוד בפי אנשי "מחנה השלום" כאן בארץ, מבטא את כל מה שאסור להאמין לו בהקשר הזה. אם רק לא נגיב הכל יהיה בסדר, אם רק נבליג הכל יסתדר, אם רק נשב באוטו בשקט, אם רק לא חלילה נצליב מבטים שלא יחשוב המניאק בטעות שפנינו לעימות. השידור חולשה הזאת, זה בדיוק מה שהצד השני מנצל.

גישת "כל דאלים גבר" יצרה את המציאות שאנחנו חיים בתוכה.

אתה כמו רבים בישראל שבוי בקונספציה שהימנעות מעימות פירושו חולשה.

אנשים חזקים באמת לא צריכים לנפנף ב-*** שלהם.

ספורט זה דבר נהדר. להתאמן בהגנה עצמית זה מעולה גם בשביל בריאות וגם בשביל ביטחון עצמי. חשוב לדעת לעמוד על שלך.

לצאת מהרכב, להתחיל לדפוק על מכסה מנוע ולצעוק "בוא נראה אותך" זה חתיכת פיגור שכלי. הוא יכל לדרוס אותך או לשלוף אקדח/סכין/לשבור בקבוק על הראש שלך.

אם ככה אימנו אותך ביחידה זו תעודת עניות לצבא שלנו.

תחשוב איך אתה נראה מהצד. ילדים התסכלו עליך, הורים, תיירים. התנהגת כמו בהמה.

איזה בן אדם שפוי מתנהג בצורה כזאת?!

אם אני הייתי בוס שלך והייתי עד לכזאת התנהגות למחרת הייתי מזמן אותן לפגישה יחד עם HR ועושה לך שימוע לפני פיטורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גישת "כל דאלים גבר" יצרה את המציאות שאנחנו חיים בתוכה.

אתה כמו רבים בישראל שבוי בקונספציה שהימנעות מעימות פירושו חולשה.

זה לא "כל דאלים גבר" ואני לא שבוי בשום קונספציה כזו. המציאות מראה שבסביבות מסויימות חשוב לא רק לפעול אלא גם שיראו שאתה פועל.

אנשים חזקים באמת לא צריכים לנפנף ב-*** שלהם.

אם אתה שוב פותר את הכל ב"נפנופים" או "אגו" או מה שלא יהיה ומביא משפטים של פסיכולוגיה זולה, זה לא תופס.

ספורט זה דבר נהדר. להתאמן בהגנה עצמית זה מעולה גם בשביל בריאות וגם בשביל ביטחון עצמי. חשוב לדעת לעמוד על שלך.

ודאי.

לצאת מהרכב, להתחיל לדפוק על מכסה מנוע ולצעוק "בוא נראה אותך" זה חתיכת פיגור שכלי. הוא יכל לדרוס אותך או לשלוף אקדח/סכין/לשבור בקבוק על הראש שלך.

אם ככה אימנו אותך ביחידה זו תעודת עניות לצבא שלנו.

תחשוב איך אתה נראה מהצד. ילדים התסכלו עליך, הורים, תיירים. התנהגת כמו בהמה.

איזה בן אדם שפוי מתנהג בצורה כזאת?!

אם אני הייתי בוס שלך והייתי עד לכזאת התנהגות למחרת הייתי מזמן אותן לפגישה יחד עם HR ועושה לך שימוע לפני פיטורים.

אף אחד לא אימן אותי לסיטואציות כאלה. אין צורך להאשים את הצבא או אף אחד אחר, גם לא את ההורים שלי או את הסביבה. אני ורק אני בחרתי בדרך הפעולה הזו.

מסכים לגמרי שזה לא נראה טוב למי שהיה מביט מצד, החיים לפעמים לא נראים טוב.

ולשאלה הבאה שלך: אם משהו כזה קורה מחר, האם זה ייגמר באותה צורה? סביר להניח שלא. סיפרתי את הסיטואציה כפי שקרתה מבלי להחסיר פרטים. לא הייתי נוהג ככה פעם שניה בעיקר כי נוכחתי לראות שהבדואי הצעיר ברכב די נבהל ממני בסופו של דבר. מניח שאם זה קורה מחר אני במקסימום מסביר לו עם הידיים שאין לו לאן להדחף ושילך לחפש, כי לצאת מהרכב באמת היה Overkill מיותר במקרה הנ"ל. מנקודת מבט של היום, 12-13 שנים אחרי, זה באמת נשמע וכנראה גם נראה לא טוב.

ודרך אגב הוא לא היה דורס\מרביץ או משהו כזה, הייתי אז מסתובב עם גלוק צמוד עלי תמיד. אם היה מנסה משהו שגובל בסכנת חיים הוא היה יוצא עם כדור בראש.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא "כל דאלים גבר" ואני לא שבוי בשום קונספציה כזו. המציאות מראה שבסביבות מסויימות חשוב לא רק לפעול אלא גם שיראו שאתה פועל.

אם אתה שוב פותר את הכל ב"נפנופים" או "אגו" או מה שלא יהיה ומביא משפטים של פסיכולוגיה זולה, זה לא תופס.

זה לא סוד שבישראל רואים בנימוס, איפוק וקבלת אחריות חולשה.

אני נתקלתי בזה לא פעם במישור האישי.

אנשים שמתנהגים בצורה דומה לשלך יוצרים את המציאות הזאת.

כל אחד כאן מנהל את מלחמת ההישרדות האישית שלו והמדינה נראת כמו שהיא נראת.

אז אני עושה את זה בקטן בעולם שלי, רק חבל שהעולם הגדול המערבי לא עושה את זה, ובגלל זה בדיוק הוא בדרך לכליה. .

באמת? העולם המערבי בדרך לכליה? אני חושב שאתה צריך ריאלטי-צ'ק בדחיפות.

יש לך כאן 21% מוסלמים בהשוואה לממוצע של 5-6% במערב, מגזר שלם לא יצרן ולא מוכן שילדיו ילמדו מחשבים ומתמטיקה, צעירים משכילים שבורחים מכאן בהזדמנות הראשונה שיש להם למערב "הדועך" והם אלה שבדרך לכליה? אמיתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים שמתנהגים בצורה דומה לשלך יוצרים את המציאות הזאת.

כל אחד כאן מנהל את מלחמת ההישרדות האישית שלו והמדינה נראת כמו שהיא נראת.

אם תבדוק טוב תגלה שבחיים שלי הנורמליים ביומיום אני יותר מנומס ורגוע מרוב האנשים, גם מכאלה שחושבים שיש להם מונופול על נימוסים והליכות...

באמת? העולם המערבי בדרך לכליה? אני חושב שאתה צריך ריאלטי-צ'ק בדחיפות.

יש לך כאן 21% מוסלמים בהשוואה לממוצע של 5-6% במערב, מגזר שלם לא יצרן ולא מוכן שילדיו ילמדו מחשבים ומתמטיקה, צעירים משכילים שבורחים מכאן בהזדמנות הראשונה שיש להם למערב "הדועך" והם אלה שבדרך לכליה? אמיתי?

אירופה זו יבשת בהתאבדות. תעשה לימיט על מצב הילודה של המוסלמים ביחס למקומיים ותגיע להכחדה. לא סתם יש מדינות שנותנות מענקים לאזרחים על ילודה מוגברת.

לפי זה למשל, התחזית לעוד 30 שנה היא גדילה מ 4.9 ל 11% בהנחה של הגירה בינונית (מה שלא בטוח נכון במצב הנוכחי)

https://www.pewforum.org/2017/11/29/europes-growing-muslim-population/

בקשר לאוכלוסיה כאן, ברור שכל אוכלוסיה לא תורמת זו רעה חולה לחברה, כל חברה. אבל המצב הזה משתפר, יש היום יותר חיילים חרדים מפעם ויותר חרדים שמעורבים בשוק העבודה מפעם.

עריכה אחרונה על ידי yonisi

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1740 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...