Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאגר מידע: תצרוכת דלק אופיינית לרכבים

a_mayor
שימו לב! השרשור הזה בן 1766 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השתדרגתי לפני חודש, ואלה התוצאות:

טויוטה יאריס 2003 1300 ידנית - 17 ק"מ לליטר.

נסיעה משולבת שרובה בינעירוני רגוע, בסביבות 110 קמ"ש. רוב מכריע של הקילומטרז' מחוץ לעיר. מבחינת זמן הנהיגה קרוב לחצי בעיר/פקקים (מהירות ממוצעת לפי המחשב 52 קמ"ש).

פורד פיאסטה 1994 1400 הזרקה ידנית.

תחת אותם תנאים בדיוק - 12-12.5 ק"מ לליטר.

היאריס הוכיחה את עצמה מעל ומעבר. בהתחשב במעל 30000 ק"מ שאני הולך לנסוע בשנה הקרובה, בהחלט החלטה נבונה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 687
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

205 שנת 1997, עם 143,000 ק"מ במצב מצויין רוב נסיעות משולבות עם נטייה לבינעירוני.

1:17.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרי טרי:

הרכב VW פולו 00' מנוע 1.6 (AEE) אוטומטי. מטופלת כראוי. הרכב אצלי שנתיים, הספיק להקיף את העולם כמעט 4 פעמים (149,000 ק"מ)

בדיקה שנערכה זה עתה בתנאים "סטריליים" - כביש ת"א-חיפה, 95% מהנסיעה עם ליטוף קל של הדוושה שסיפקה מהירות 80-100 קמ"ש (לרוב 90-95), בסל"ד 2000-3000 (לרוב 2600). ללא האצות או שימוש בבלמים מלבד בדיוק 2 דקות בהתחלה ו- 2 דקות בסוף.

95 ק"מ בדיוק, אשר "בזבזו" 5.428 ליטר בנזין 95. כלומר 17.5 קמ"ל.

נשמע מרשים אמנם, במיוחד לרכב בגיל זה, אך שימו לב שנסעתי בכוונה בתנאים האידיאליים לחסכון מירבי בדלק. (לגבי משקל אז הרכב עצמו סטנדרטי, נהג במשקל 80 ק"ג ומטען שגרתי בתא מטען להערכתי לא יותר מ 20 ק"ג.)

ד"א - בבדיקה שנערכה לא מזמן בנסיעה משולבת אך לא רגועה במיוחד יצא 10 קמ"ל - לא משהו במיוחד.

אז מה אתם אומרים לגבי הצריכה ?

כמובן שלאחר הנסיעה הרגועה ביצעתי נסיעת שחרור ושאלתי לשלומו של המנתק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

לי יש מאזדה 3 ספיריט 2006 והיא צורכת 45 ליטר ל 400-420 ק"מ באופן קבוע.

אם כי אני 75% מהנסיעות שלי הן עירוניות.

...:evil: אין אין אין כמו מאזדה :evil:...

zoom zoom zoom ole hazemer

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לתרום מנסיון של שנתיים וחצי עם מזדה 3 1600 אקטיב: בכל תדלוק עשיתי חישוב צריכה, והממוצע שלי היה 12.7 ק"מ לליטר. מדובר בנסיעה מתונה לא הררית, לא עובר את ה-120 קמ"ש, משתדל לחסוך במזגן, 75% מהנסיעה היא בינעירונית.

עצה כללית למבקשים לחסוך בדלק: השתדלו ככל הניתן להפחית את השימוש בברקסים. לווסת את מהירות הרכב באמצעות דוושת הגז. אתה רואה מרחוק רמזור אדום? הורד רגל מהגז מייד. על תמשיך ללחוץ על הגז בתקווה שיתחלף לירוק ואז תבלום. כך תחסוך אנרגיה (דלק), ברקסים וגם הנסיעה יותר בטוחה.

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מיני קופר מנוע 1600 אוטו' מודל 2009 צריכת דלק משולבת בנסעיה רגועה באזור ה-14 ק"מ לליטר.

יוסי צ'צ'קס / יוסף צ'צ'קס

אם תרצו אין זו אגדה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקודה אוקטביה טורבו דיזל

הרכב נסע 300000 והוא עושה איתי 1:10 נסיעה ללא פשרות רגל כבדה . נסיעה משולבת עירוני, ובין עירוני (בין עירוני נסיעות לא יותר מ 40ק"מ)

נסיעה לא פחות מ 120 קמ"ש אם הכביש נותן לי ,וכמובן לא כל הזמן רגל כבדה, חצי חצי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו לי 3 רכבים:

רובר 216 אוטו 1600 98' 11-12 ק"מ לליטר

גולף 1600 אוטו 99' 11ק"מ לליטר

מאזדה3 2005 1600 אוטו 9-10ק"מ לליטר

כולם מתיחסים לנסיעה עירונית רגועה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1766 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...