Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נישואים אזרחיים כן או לא?

ArikC
שימו לב! השרשור הזה בן 1950 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בארץ לא תיהיה בעיה. אבל אם תרצה לעבור לחו״ל, יהיו צרות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

למה שיהיו צרות אם עוברים לחו"ל?

בחו"ל יש נישואין אזרחיים, אז קופצים שניה לעירייה או לצ'אפל של חתונות, משלמים את האגרה וזהו אין בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

למה? כי כדי לעבור לחול באופן מסודר כחלק מרילוקיישו, כל התהליך מתחיל בארץ, כולל עבודה מול השגרירות של המדינה המסוימת וכ״ו. אם אתה לא נשוי, הרבה פעמים לא תוכל להעביר את הידוע בציבור על הויזה שלך. להתחתן כשהתהליך מתחיל לפעמים גם בעייתי כי נדרש וותק מסוים בנישואין. בכל מקרה, אם מתכוונים להשאר בארץ, אין בעיה. אם בשלב מסוים רוצים להגר, אז כדאי להיות נשואים לשם פישוט התהליך. סופש בקפריסין וסגרתם פינה. אפשר לעשות ממש בזול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שנכתב.

כדי להתחיל תהליכים מסוימים צריך להיות נשואים. לא ידועים בציבור , לא ברית חרטא או תעודת תורם זוגי באדי ;)

אין לזה שום מעמד מוכר בשום מקום.

אי אפשר אחרי.

ולהתחיל

את התהליך סמוך למעבר וכו - בהחלט מקשה על תהליכים כמו גרין קארד וכו (סתם צריך להביא יותר הוכחות אם מתחתנים ישר לפני שמבקשים).

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזבתי לקצת וכבר 4 עמודים.

בשורה התחתונה,יותר חשוב לי המעמד החוקי,האם לנשואים יש יתרונות על ידועים בציבור או יש עדיפות למעמד כזה או אחר?

הכיוון הוא רב רפורמי/חתונה אזרחית.

את ה"מסיבה" אנחנו עושים זה כבר סגור לגמרי,חתונה בחו"ל אני מעדיף שלא כי זה מוסיף לי בירוקרטיה/כאב ראש ועוד עלויות נלוות לחתונה שגם ככה לא זולה.

וגם מי שמתחתן בחו"ל מתגרש ברבנות בסופו של דבר ככה שזה לא מביא לי תועלת.

להבנתי דרך משפחה חדשה מתגרשים דרך בית משפט ולא עוברים ברבנות.

עריכה אחרונה על ידי ArikC

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דבר כזה בארץ חתונה אזרחית.

זה מקסימום נייר קצת יותר פורמלי מרק להגיד ידועים בציבור כדי לקבל הטבות במשכנתא.

חוקית - בתוך ישראל - יהיה לך את אותן הטבות אבל דה פאקטו אתה לא נשוי.

מפה - תעשה מה שבא לך :)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון קטן: לא בירוקרטיה ולא כאב ראש,

להיפך, חתונה בחו"ל היא הדבר הכי פשוט בעולם,

ולכל סוכן נסיעות זוטר יש עשרות וריאציות של "הכול כלול" עם אפוסטיל וכיו"ב.

זה לא ייחודי לישראלים, אגב.

יאללה חפרנו, שיהיה בהצלחה ואל תשתגעו עם מסיבת החתונה, היא לא ממש מעניינת ואף אחד לא יזכור משהו חוץ מהכלה. אולי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתכנן לא להתחתן. אנחנו ב-2019, ואני חושב שהפורמט הזה לא מתאים.

אני גם לא מתכנן רילוקיישן.

למה בכלל להתחתן?

למה לא לחתום על הסכם הדדיות/ממון/מסמך אחר בעל תוקף משפטי, ולנהל חיים משותפים כמו זוג נשוי?

מה החתונה נותנת בעצם?

"מכל מלמדיי השכלתי", ולכן, אני אשמח לשמוע את דעתכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל בביורוקרטיה בסיסית: לקבל כרטיס קופ"ח שני עבור כל ילד (שטויות) ולקבל גישה לתיק הרפואי שלו (זה כבר סיפור לא פשוט).

אי מסכים אתך לחלוטין שהרבנות היא מוסד מאוס - היתה כך כאשר התחתנתי ורק נעשתה יותר גרועה. אבל, עדיין, בהחיבור הפורמלי בין בני זוג הוא בעל משמעות עמוקה, גם להם וגם לסביביה, קרי כל מה שפורמלי. וגם משהו שיגרום לאנשים לחשוב פעמיים, במיוד כאשר עומדת על הפרק פרידה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב/מרגיש שלנישואין יש משמעות שהיא הרבה יותר עמוקה מאשר סתם מסמך משפטי (קרי מסמך זוגיות/ממון/וואטאבר).

אני מסכים עם כל מה שנאמר לגבי הרבנות, אך בסופו של דבר, (לדעתי) ליהודי מוכח זה לא כזה גרוע שצריך להפוך עולמות כדי להתחמק מרוע הגזירה, כולה כמה שעות של בזבוז זמן עם השטויות שלהם.

כל ההתלהמות וההתנגדות נראית לי מוגזמת, נשמע לי יותר מדי כאב ראש להלחם בממסד מאשר לזרום עם משהו שגם ככה במקרה גירושין אתה מגיע אליו.

אם לאף אחד מהמשפחה זה לא מזיז ובא לך לבלות כמה ימים בחו"ל, סע ותהנה

אבל אם זה גורם לכאב ראש, זה לא שווה את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם כל מה שנאמר לגבי הרבנות, אך בסופו של דבר, (לדעתי) ליהודי מוכח זה לא כזה גרוע שצריך להפוך עולמות כדי להתחמק מרוע הגזירה, כולה כמה שעות של בזבוז זמן עם השטויות שלהם.

יהודי מוכח... אדוניי ישמור. יש לנו את זה ביותר טלאי צהוב? העיקר שאתה זורם איתם.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה כנראה ליהודי שלא יעשו לו בעיה להתחתן ברבנות, בגלל שהכל כבר מוכח בשבילו ולא צריך להביא את הסבתא בת ה-95 לדבר ביידיש עם המוכיח יהדות.

גם בעיני זה נורא, אבל זה מה יש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם במדינה שאתה חי בה זה נותן לך יתרונות שלידועים בציבור אין, אז למה לא? בהנחה ואתה לא צריך לעבור חקירות ולספק מסמכים.

אם מחר יוצא חוק שמי שמאמין ולא מפחד יכול להצהיר על זה ברבנות ולקבל 50% הפחתה במס הכנסה, לא היית לוקח?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל משכורת ותנאים של שר בממשלה, אני מוכן גם להיות שר הדתות מטעם ש"ס (ואני מבטיח שאהיה כזה הכי טוב שאני יכול להיות).

אבל אם אפשר להתחמק מרבנות, ועם הדרך לעשות טיול, למה לא? זוג שהתחתן בחו"ל זה זוג נשוי לכל דבר במדינת ישראל, עד כמה שאני יודע.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...