Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פוסט פריקה - ילדים איכס

roeibf
שימו לב! השרשור הזה בן 1921 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לייק. לקחתי.

ילדים הם כמו פלסטלינה. איך שתעצב ככה זה יהיה. תעצב חוצפן, יהיה חוצפן. תעצב ממושמע יהיה ממושמע.

הוכחות? אותי לימדו אחרת.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 194
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מאיפה ילד מקבל את הידיעות העיקריות שלו? איך מתנהגים, איך מדברים, איך מתייחסים, איך מגיבים ועוד איך ואיך ואיך?

מהבית! הוא רואה את אבא ואמא שמתעצבנים וצועקים, מקללים, אז הוא לומד את זה. הוא מחקה את זה.

אבל אם הוא רואה הורים רגועים שלא מדברים מגעיל ולא צועקים ומשתדלים לכבד את כולם - כך הוא ינהג. פשיטא.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז איך תסביר משפחות בהן יש ילדים עצבניים וילדים רגועים?

יש דבר כזה שנקאא טמפרמנט, אתה טוען שהסביבה אחראית ב100 אחוז להתפתחות הילד, כשכבר עשרות שנות מחקר מראות שזה שילוב בין סביבה לתורשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם כילד ההורים שלך ערסים וכל החברים הטובים שלך ערסים - כנראה שגם אתה לא תהיה מלאך גם אם נולדת עם טמפרמנט רגוע.

חוץ מזה תמיד יש יוצאים מן הכלל.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דבר כזה שנקאא טמפרמנט, אתה טוען שהסביבה אחראית ב100 אחוז להתפתחות הילד, כשכבר עשרות שנות מחקר מראות שזה שילוב בין סביבה לתורשה.

תמיד יש ילד\משהו ששובר את השבלונה. אבל למה לא לחנך את הילדים מלכתכילה לתרבות טובה? נכון ילד שיגדל סביב X יכול לצאת Y אבל הסיכויים הם נמוכים שהוא יתנהג אחרת ממה שהסביבה משדרת עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד יש ילד\משהו ששובר את השבלונה. אבל למה לא לחנך את הילדים מלכתכילה לתרבות טובה? נכון ילד שיגדל סביב X יכול לצאת Y אבל הסיכויים הם נמוכים שהוא יתנהג אחרת ממה שהסביבה משדרת עליו.
תקרא קצת על מחקרי תאומים, כמה שאתה טועה... יש לא מעט דברים שעוברים בתורשה ולא מעט דברים שעוברים דרך הסביבה, תגדל 2 ילדים תאומים זהים בסביבה שונה ותגלה שיש דברים שהם מאוד דומים בהם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, רוב האספקטים בחיינו הם מולטיפקטוריאליים, אבל את החלק התורשתי אתה לרוב לא יכול לשנות (עדיין), אז מבחינת רועי הסביבה היא 100%, לא מבחינה אבחנתית, אלא מבחינה פרקטית. זה הדבר היחיד שהוא יכול לשנות, אז מבחינתו זה 100%.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא אמר את זה, הוא אמר שילד הוא מה שאתה יוצר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נראה לי שהוא התכוון שאתה יוצר אותו עם מה ש"קיבלת", כלומר עם מה שאתה כן יכול לשנות.

נותנים לך קורולה 98, אתה יכול לשים בה 42 לדים, מערכת שמע ב20$ מעליאקספרס, סאנרוף מזוייף, ניקלים, טאסות ומדבקות של אותיות סיניות ולנסוע לעשות פוזות על בחורות בחנייה של רמי לוי - או שאתה יכול לעשות לה דיטיילינג ותיקוני צבע, להחליף ציריות ומשולשים למקוריים, לסדר את המזגן ולנהוג כמו בן אדם בלי קיקים ברמזורים.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טמפרמנט גם הוא, נרכש וניתן לשינוי. אני הייתי אדם עם פתיל נורא קצר. מיד הייתי מתפוצץ, צועק, בגדול שובר את הכלים על כל שטות.

שיניתי. הייתי צריך עזרה מבחוץ (בצבא כינו אותי נרקיסיסט. כולם קקות ורק אני טוב). עזרו לי ואני אדם אחרל גמרי. טמפרמנט רגוע מאוד, אפילו היו אומרים לי שאני רגוע מדי.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שהוא התכוון שאתה יוצר אותו עם מה ש"קיבלת", כלומר עם מה שאתה כן יכול לשנות.

נותנים לך קורולה 98, אתה יכול לשים בה 42 לדים, מערכת שמע ב20$ מעליאקספרס, סאנרוף מזוייף, ניקלים, טאסות ומדבקות של אותיות סיניות ולנסוע לעשות פוזות על בחורות בחנייה של רמי לוי - או שאתה יכול לעשות לה דיטיילינג ותיקוני צבע, להחליף ציריות ומשולשים למקוריים, לסדר את המזגן ולנהוג כמו בן אדם בלי קיקים ברמזורים.

בוא נשווה ילד לקורולה 98, אבל בשורה התחתונה עדיין יהיו לה 100 כוחות סוס ומנוע 1600, והיא עדיין תהיה קורולה.

טמפרמנט גם הוא, נרכש וניתן לשינוי..

טמפרמנט מוסבר אך ורק על ידי תורשה, ואין לו שום ייחוס סביבתי.

הוא בתורו כן משפיע על התפתחות התנהגויות מסוימות, בשילוב עם אינטרקציות סביבתיות.

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה בדיוק העניין. את העובדה שזה קורולה 98 אתה לא יכול לשנות, אבל את כל השאר כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זה לא חומר ביד היוצר. תודה שהצדקת את הנקודה שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ומה פירוש חומר ביד היוצר?

נותנים לך בלוקים, אתה יכול לבנות מהם ווילה מטורפת או דיר חזירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...