Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע PSA 1.2 PureTech השרשור המרוכז לגבי עניין האמינות של רצועת התזמון הטבולה בשמן.

Alkash
מעבר לפיתרון נפתר ע"י אורן שרותי רכב,

פוסטים מומלצים

לא יודע אם זה מאוד קשור אבל אעדכן על המצב אצלי.

החלפתי לפני כשנה וחצי טימינג בגבע, מאז עוד עשיתי טיפול אחד גם כן שם(בעצם את כל הטיפולים של הרכב בבעלותי עשיתי שם)

אז אחרי ההחלפה שמתי לב לאכילה קצת של שמן, כרגע קשה להגיד אם זה השתפר או לא אחרי הטיפול האחרון כי אני נוסע הרבה פחות.

לפני יומיים נדלקה לי נורת מנוע- כמובן בלי הרבה מידע, רק היה כתוב קח את הרכב לתיקון.

באותו היום בדקתי שמן- בערך סמ מעל המינימום(תקין)

אתמול גם כן בכל הנעה הנורה קפצה עם ההזהרה.

היום בהנעה הנורה לא נדלקה משום מה, אבל בכל מקרה החלטתי לקפץ למוסך אנרגי בחיפה- על פי המלצות בפורום(גם סגר וגם חזרתי לצפון ולנסוע לגבע יהיה לי קשוח)

לא רשמתי את הקוד שיצא אמנם, אבל המשמעות שלו הייתה שיש איזשהי בעיה עם הcamshaft ,בהחלט מוזר, ואם תחזור הנורה אבדוק את הנושא יותר לעומק.

יש לומר שכמעט לא נתקלתי במצב שבו נדלקה לי נורת מנוע ברכב הנוכחי, אם כי לפני הטיפול האחרון כן היה פעמיים של לחץ שמן(אכל שמן) ומייד אחרי כן עשיתי טיפול.

אם אכן יש בעיה עם החיישן של המיקום של הקאמשאפט אז איך יצא מצב שבמשך שנה וחצי לא קיבלתי שום התרעה על זה?

בהחלט מקרה מוזר שקרה לי- ואני אמשיך לעקוב, ובינתיים אמלא קצת שמן, כהמלצת המוסך🙂

עריכה אחרונה על ידי ik3

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ככל הידוע לי נורת הservice נדלקת כשמד השמן נמצא כבר על חצי אז מוזר שזה נדלק לך רק כשכבר היית ממש על המינימום.

אולי הרכב שלך חונה לרוב בעלייה/ירידה ולכן כשאתה מניע לא הייתה לך התראה על חוסר שמן?

מה גבע אומרים על זה שהרכב התחיל לאכול שמן(אתה יכול להעריך כמה שמן הוא אוכל לאלף ק״מ?)?

עריכה אחרונה על ידי Jeka88

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Blaz00r חוזר לעדכן. הרכב עדיין במוסך. אני יודע, הזיה.

עדכנו אותי שמעבר לעדכון תוכנה יש ריקול שקט (?) של המצתים ברכב. אז הם יסיימו מחר בבוקר.

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Jeka88 כתב:

ככל הידוע לי נורת הservice נדלקת כשמד השמן נמצא כבר על חצי אז מוזר שזה נדלק לך רק כשכבר היית ממש על המינימום.

אולי הרכב שלך חונה לרוב בעלייה/ירידה ולכן כשאתה מניע לא הייתה לך התראה על חוסר שמן?

מה גבע אומרים על זה שהרכב התחיל לאכול שמן(אתה יכול להעריך כמה שמן הוא אוכל לאלף ק״מ?)?

אני גר בקריות הרכב חונה על הקרקע נראה לי הכי שטוחה בישראל😆

לגבי האכילת שמן, אמרו שזה יחסית נפוץ במנוע ובכמות שאצלי לא שווה להעסק עם זה.

קצב האכילה הוא באומדן גס כליטר ל10Kאבל שוב זה אומדן ממש גס ונכון לכיום אני לא יכול להגיד אם הוא נכון. אלא הוא היה נכון מאוגוסט הקודם ועד מאי האחרון- כאשר באוגוסט החלפתי טיימינג ובמאי היה הטיפול השנתי האחרון.

לגבי הנורת סרביס אני לא חושב שזה נכון, לפחות אצלי זה לא נכון, גם כאשר השמן ירד מתחת למינימום(ממש יום יומים לפני הטיפול שמתי לב לזה וכבר לא היה לי שמן למלא עוד) לא נדלקה שום נורה, חוץ מהפעם שציינתי של הלחץ שמן נמוך- אגב זה קורה רק כאשר מפלס השמן יורד לאיזור המינימום ובולמים, איך זה מתחבר ביחד לא לגמרי סגור על זה, אולי בגלל שהבלימה הייתה בירידה, וגם התופעה הזאת דיי אקראית ולא קרתה לי כבר קרוב לשנה.

עריכה אחרונה על ידי ik3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלו פה בשרשור כמה הודעות על ריקולים שונים לאחרונה,

שמישהו יעשה לי בבקשה סדר.

יש ריקול על הרצועה. יש ריקול לעדכון תוכנת מחשב למערכת בלימה.

מה ז''א ריקול שקט על מצתים? 

מה עם הריקול של הכריות אוויר?

למישהו נאמר משהו על ריקול של מיכל דלק?

עושה רושם שההבדלים הם לא רק ברמת המוסך אלא ברמת העובד ושעת ההגעה..

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, איצי בר כתב:

עלו פה בשרשור כמה הודעות על ריקולים שונים לאחרונה,

שמישהו יעשה לי בבקשה סדר.

יש ריקול על הרצועה. יש ריקול לעדכון תוכנת מחשב למערכת בלימה.

מה ז''א ריקול שקט על מצתים? 

מה עם הריקול של הכריות אוויר?

למישהו נאמר משהו על ריקול של מיכל דלק?

עושה רושם שההבדלים הם לא רק ברמת המוסך אלא ברמת העובד ושעת ההגעה..

לפני שנתיים היה ריקול למיכל דלק וקניסטר ,היום יש ריקול לטימיינג משאבת ווקום עדכון תוכנה , זה במוסכים נורמלים כמו יורומוטרס בחדרה , ויש ריקול למצתים ודלת של פיה תדלוק כל זה = טופול שמש הים זה טיפול גשם . חברים תזמינו תור במוסך חדרה שם מחליפים את הכל בלי לדבר ולשאול שאלות , לי החליפו פכם נוספת את הטיימינג למרות שהוא היה הוחלף במוסך גבע לפני חודש . 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, ik3 כתב:

אני גר בקריות הרכב חונה על הקרקע נראה לי הכי שטוחה בישראל😆

לגבי האכילת שמן, אמרו שזה יחסית נפוץ במנוע ובכמות שאצלי לא שווה להעסק עם זה.

קצב האכילה הוא באומדן גס כליטר ל10Kאבל שוב זה אומדן ממש גס ונכון לכיום אני לא יכול להגיד אם הוא נכון. אלא הוא היה נכון מאוגוסט הקודם ועד מאי האחרון- כאשר באוגוסט החלפתי טיימינג ובמאי היה הטיפול השנתי האחרון.

לגבי הנורת סרביס אני לא חושב שזה נכון, לפחות אצלי זה לא נכון, גם כאשר השמן ירד מתחת למינימום(ממש יום יומים לפני הטיפול שמתי לב לזה וכבר לא היה לי שמן למלא עוד) לא נדלקה שום נורה, חוץ מהפעם שציינתי של הלחץ שמן נמוך- אגב זה קורה רק כאשר מפלס השמן יורד לאיזור המינימום ובולמים, איך זה מתחבר ביחד לא לגמרי סגור על זה, אולי בגלל שהבלימה הייתה בירידה, וגם התופעה הזאת דיי אקראית ולא קרתה לי כבר קרוב לשנה.

באיזה רכב ומנוע מדובר? גיר רגיל או אוט'? טורבו או אטמוספרי? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Blaz00r חוזר לעדכן. הרכב עדיין במוסך. אני יודע, הזיה.
עדכנו אותי שמעבר לעדכון תוכנה יש ריקול שקט (?) של המצתים ברכב. אז הם יסיימו מחר בבוקר.
מצתים? עשיתי את הריקול הזה כבר לפני שנה וחצי, טוב שנזכרו [emoji53]
התור שלי בסוף החודש (פברואר), נראה מה יהיה.

ובנושא אחר אך באותו נושא - מישהו קיבל את המכתב הזה מלובינסקי, בנוסף למכתב קריאה לריקול?
41691130_CamScanner01-28-202108_55.thumb.jpg.164a1dea42d4009f4d935c5b15f66fc5.jpg

"החל מדצמבר 2020 תיכלל בדיקת רצועת התזמון כחלק משגרת הטיפולים השוטפים"
אבל שום מילה על מה קורה אם מגלים שצריך להחליף את הרצועה ועל מי נופל התשלום... עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Paul_K כתב:

לפני שנתיים היה ריקול למיכל דלק וקניסטר ,היום יש ריקול לטימיינג משאבת ווקום עדכון תוכנה , זה במוסכים נורמלים כמו יורומוטרס בחדרה , ויש ריקול למצתים ודלת של פיה תדלוק כל זה = טופול שמש הים זה טיפול גשם . חברים תזמינו תור במוסך חדרה שם מחליפים את הכל בלי לדבר ולשאול שאלות , לי החליפו פכם נוספת את הטיימינג למרות שהוא היה הוחלף במוסך גבע לפני חודש . 

גם אני יצאתי מרוצה ממוסך יורומוטורס בחדרה (כבר רשמתי כאן בשרשור). החליפו הכל (אומנם לקח יומיים) והיו אחלה (לפחות מהרגע שקיבלו את הרכב אליהם, לפני זה היה קשה לקבוע תור).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, itamarg כתב:

באיזה רכב ומנוע מדובר? גיר רגיל או אוט'? טורבו או אטמוספרי? 

208 1200 אטמוספרי גיר רגיל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוזר לעדכן

החליפו אצלי כרית אוויר צד נהג, ביצעו עדכון תוכנה, ומילאו קצת שמן שהיה חסר "על חשבון הבית. אה, פינקו גם בשטיפה.

הטיימינג לדבריהם תקין - ויש לי סיבה מספיק טובה לסבור כך - כי הוחלף במסגרת האחריות אצל הבעלים הראשון של האוטו.

הנ"ל לגבי הC4 טורבו

הקקטוס האטמוספרי שלי לא בריקול כרגע, אני מקווה שיורחב בהמשך

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם החלפתי רצועה מזמן אצל גבע ואני צריך ללכת ללובינסקי בשביל הריקול אני יכול לדרוש החלפה של משאבת וואקום ושאר הדברים שמחליפים במסגרת הטיפול הזה למי שבסוף מחליפים לו את הרצועה?

דרך אגב, טיפלתי במוסך יורומוטורס בחדרה שהוזכר כאן עד שהתפוררה לי הרצועה לפני כשנה וחצי (נדקלה נורת תקלת מנוע), הטיפול היה מזעזע והם לא היו מוכנים בכלל לבדוק את הרצועה למרות שכמעט התחננתי מספר פעמים. כששלחתי להם ולשירות לקוחות את התמונות הקשות ממוסך גבע הם די רבו איתי. לא דרכתי שם מאז.

עריכה אחרונה על ידי galbh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, bnayal כתב:

גם אני יצאתי מרוצה ממוסך יורומוטורס בחדרה (כבר רשמתי כאן בשרשור). החליפו הכל (אומנם לקח יומיים) והיו אחלה (לפחות מהרגע שקיבלו את הרכב אליהם, לפני זה היה קשה לקבוע תור).

כן הם סבבה לגמרי ,שלי גם היה יומיים אבל הם החליפו את הכל ב 100% הייתי נוכך בזמן החלפה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Paul_K כתב:

החלפת פעמיים רצועת טיימינג תוך חודש? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...