Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השכרת רכב בחו"ל - איפה כדאי?

iSystem
שימו לב! השרשור הזה בן 2093 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

1. גם אם רכישת הביטוח דרך חברת ההשכרה יותר יקרה מרכישת ביטוח דרך המתווך הרי שהפטור מצורך לשלם השתתפות עצמית ואז לתבוע אותה (בלבול מוח וזמן שבו הכסף לא בחשבונך) מצדיק את העלות הנוספת.

2. כיסויי הביטוח משתנים ממדינה למדינה. יש מדינות\חברות בהן אין בכלל ביטול השתתפות עצמית אלא רק הפחתה שלה (לסדר גודל נסבל של 500-600 אירו) - במקרה כזה שקול רכישת ביטוח החזר מחברת התיווך או ביטוח הנסיעות שלך - או קח על עצמך את הסיכון (הלא גדול) הזה.

3. צודק הלפרין לגבי נסיעה בשטח - נזקים לתחתית הרכב ולצמיגים אינם כלולים בביטוח, ויכולים להיות יקרים.

4. יש מדינות בהן פורטים את הביטוח לפרוטות - למשל באיסלנד מפרידים בין ה-CDW הרגיל לביטוח נגד פגיעות חצץ (ששכיחות שם מאד), ביטוח נגד נזקי אבק ואפר (שעם הרוחות האיסלנדיות יכולים לגרום להשבתת רכב, וגם עם הביטוח הזה ההשתתפות העצמית מגיעה לאלפי אירו), ביטוח לזכוכית ועוד. לעומת זאת בגרמניה היה לי ניסיון הפוך - ביטוח SCDW שהיה כלול במחיר שכירת הרכב, בכלל לא השאירו אופציה לוותר עליו (וגם כך מחיר השכירות היה נוח). בדוק את המדיניות במדינות היעד שלך ובחברות המגיעות לסוף המירוץ בבדיקה שלך.

5. שוב - הדלק - הערה נכונה של הלפרין. בדרך כלל מדיניות הדלק היא "מלא - מלא" - כלומר אתה מקבל רכב עם מיכל מלא ומחזיר אותו כך. יש מקומות בהם מקבלים מיכל לא מלא, וצריך להחזיר באותו מצב. יש חברות המאפשרות לרכוש מראש שירות של תדלוק בסוף הנסיעה, הן מוכרות לך דלק בכמות של מיכל שלם, כמובן שבדרך כלל אתה חוזר עם מיכל שאינו ריק לגמרי, ההפרש הוא הרווח שלהן. בכל מקרה - במסגרת בדיקת הרכב בקבלה בדוק את מצב הדלק. כבר קרה לי שרק ביציאה מתחנת ההשכרה גיליתי שחסר רבע מיכל, וכיון שהחזרה לתחנה היתה ארוכה והייתי עייף ובלחץ זמן בלעתי את הצפרדע. מכל מקום, בדרך כלל בכניסה לשדות תעופה וגם באזורים בהם יש סוכנויות השכרה בערים יש גם תחנות דלק, וגם אם שרפת ליטר ואפילו שניים אחרי התדלוק לא יעלו על זה. חשוב שהמחוג יהיה בקצה העליון בעת החזרת הרכב.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

5. שוב - הדלק - הערה נכונה של הלפרין. בדרך כלל מדיניות הדלק היא "מלא - מלא" - כלומר אתה מקבל רכב עם מיכל מלא ומחזיר אותו כך. יש מקומות בהם מקבלים מיכל לא מלא, וצריך להחזיר באותו מצב. יש חברות המאפשרות לרכוש מראש שירות של תדלוק בסוף הנסיעה, הן מוכרות לך דלק בכמות של מיכל שלם, כמובן שבדרך כלל אתה חוזר עם מיכל שאינו ריק לגמרי, ההפרש הוא הרווח שלהן. בכל מקרה - במסגרת בדיקת הרכב בקבלה בדוק את מצב הדלק. כבר קרה לי שרק ביציאה מתחנת ההשכרה גיליתי שחסר רבע מיכל, וכיון שהחזרה לתחנה היתה ארוכה והייתי עייף ובלחץ זמן בלעתי את הצפרדע. מכל מקום, בדרך כלל בכניסה לשדות תעופה וגם באזורים בהם יש סוכנויות השכרה בערים יש גם תחנות דלק, וגם אם שרפת ליטר ואפילו שניים אחרי התדלוק לא יעלו על זה. חשוב שהמחוג יהיה בקצה העליון בעת החזרת הרכב.

השיטה של לשלם על טנק דלק ולהחזיר טנק ריק נפוץ בעיקר באיים קטנים - שמה בהצלחה לך לסיים טנק דלק שלם, כמו שאמרת רווח מלא לחברת ההשכרה.

בקפריסין העסק פעם היה נפוץ, דווקא שטסתי לטנריף לפני כחודש וקצת ניסו לעשות לי את התרגיל הנ״ל בsixt ספרד - אמרו לי ״אתה משלם על טנק דלק ומחזיר ריק, תרצה אחרת?״ עכשיו, מי שלא מכיר כמוני היה יכול ליפול בזה. כמובן שאני אחרי שחרשתי את כבישי האיי המדהים הזה לרוחבו ולארוכו הגעתי למצב שנשארו לי 2-3 קווים בטנק דלק, חסכתי כמעט 20 יורו בזה שלא הסכמתי לטריק הידוע והמלוכלך הזה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת:

ראיתי עכשיו באחד האתרים (איסתא, אבל אני מניח שגם בכל השאר זה כך) באותיות הקטנות שצריך כרטיס אשראי בינ"ל על שם הנהג, וצריך פיקדון על סך 1300 אירו (!!). ברשותי רק ישראכרט. יש דרך להימנע? דרך אחרת לשים את הפיקדון?

לנהג השני יש כרטיס בינ"ל - אבל האם אוכל לנהוג גם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לשלם על נהג נוסף במידה והוא הנהג המרכזי - חייב! שיהיה כרטיס עם פיקדון, אי אפשר להתמחק מזה.

יותר מזה, הפיקדון "חסום" לך גם שבועיים+ אחרי שהחזרת את הרכב וביטלו אותו אז כדאי שתיקח כרטיס עם מסגרת מתאימה(אני טעיתי בזה כבר).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

האם יש קשר בין הסעיפים - כרטיס אשראי בינ"ל על שם הנהג לבין פיקדון?

האם אני יכול להביא כרטיס אשראי בינ"ל על שמי, ופיקדון לשלם באשראי על שם אבא שלי?

והאם 1300 אירו זה המחיר בערך או שזה גבוה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שקורה הוא שחברת ההשכרה "חוסמת" אשראי בגובה מסויים - במקרה שלך כנראה 1300 אירו (כלומר כ-5600 ש"ח). זה סכום שבו לא יוכל להשתמש. הכרטיס חייב להיות על שם השוכר. אם תנסה להשתמש בכרטיס של אבא שלא בנוכחותו אתה עלול להסתבך, אולי אפילו בפלילים. ועוד דבר חשוב - לצורך השימוש בכרטיס האשראי תזקק ל-PIN, שהוא קוד הכספומט. בלעדיו לכרטיס אין ערך ברוב העולם.

תוציא כרטיס בין לאומי עם מסגרת של לפחות 15000-20000 ש"ח. אם המסגרת קטנה מדי הוא לא יוכל לעשות שימוש בכרטיס לצרכים אחרים. אישית אני דוגל בשימוש בכרטיס האשראי בחו"ל - מבחינת עמלות המרה זה הכלי הזול ביותר (במיוחד אם מדובר בישראכרט).

גובה הפגדון תלוי בסוג הרכב - איני יודע איזה רכב בכוונתו לשכור. מכל מקום, הסכום לא נשמע מופרז.

הכרטיס חייב להיות על שם הנהג הראשי. אבל, בעצם, מה זה חשוב - שישכרו את הרכב על שם הבחור השני.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק כדי לוודא - כי אני ממש לא בקיא בתחום, אני לא אראה חיוב של 1300 אירו?

ויש לי ישראכרט 9 ספרות, אני אוכל להשתמש בו? לפי השם אני משאר שהוא מוגבל לישראל בלבד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע נמצא באיטליה עם ford ka+ ידנית שהשכרתי למשך השבוע מhertz (בפלורנס), כולל ביטוח ״הכל כלול״ כזה שמכסה כל נזק אפשרי לרכב.

ד״א - האישה טיפלה בהזמנה והזמינה מראש עם הכרטיס אשראי שלה. הייתי צריך להשאיר פיקדון של 130 יורו בכרטיס אשראי שלי כי אני הנהג, גם אם

ההזמנה לא הייתה דרך האשראי שלי.

כמו שנרשם מקודם - כך בחשבון שיכול להיות שלא תקבל בדיוק את אותו רכב שהזמנת אלא רק מקטגוריה דומה (במקור הוזמנה lancia y)

פרטים מחרים לגבי התמחור אפרסם מחר

Sent from my iPhone using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי mp_phonix
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני לא כזה בררן לגבי הרכב כי אנחנו רק 2 אנשים ככה שזה לא משנה לי. רק חשוב שיהיה נוח לנסיעות ארוכות של מעל 200 ק"מ, ואוטומט :shock:

האם יש אפשרות שאזמין רכב אוטומט ולא יהיה אז אקבל רכב ידני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושאלה נוספת לגבי הפיקדון - גובה הפיקדון הרי בגלל דמי ההשתתפות העצמית, אז ביטוח ביטול השתתפות עצמית אמור להוריד את גובה הפיקדון? בהרץ הציעו לי רכב עם פיקדון של 400 אירו בלבד בגלל שהמחיר שלהם כולל ביטול השתתפות עצמית. פסלתי את ההצעה בגלל שהיא הייתה יקרה מאוד (800 אירו לרכב סטנדרט הזול ביותר שהיה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש אפשרות שאזמין רכב אוטומט ולא יהיה אז אקבל רכב ידני?

סביר להניח שלא, כי אוטומט הוא קלאס בפני עצמו לרוב, וגם כי יש אנשים רבים שלא יכולים/רוצים/מורשים לנהוג בידני. מקסימום יתנו לך רכב אוטומטי מקלאס גבוה יותר

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. לאחר שדיברתי עם מספר חברות אנחנו סוגרים עכשיו עם אופרן, שנתנו שירות מעולה גם בטלפון וענו לי על רוב השאלות, והמחיר יצא מאוד משתלם.

תודה לכולם על העזרה, עזרתם המון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2093 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...