Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי ב-307 שנת 2003 - מנוע 1.6 רמת גימור XR

מלטבשי
שימו לב! השרשור הזה בן 764 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מהו הערך המוסף שמתקבל בעבורכם ממכוניות צרפתיות? מדוע ישנם אנשים רבים המתעקשים להחזיק צרפתייה ישנה, על שלל מגרעותיה ותקלותיה, ובעבור מה?

נוחות,אמינות.

ומי אמר שרכב צרפתי מתקלקל? לא נמאס מסטיגמות ?

תטפל בזמן - הכל ישמר למשך שנים ,תטפל בתחזוקת שבר - הכיס שלך יתרוקן.

כמובן שיש תקלות פתאומיות שקורות לכל אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 117
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נוחות? אין. אבזור? לא יותר מדי, אולי יותר בגרסת ה XT. חווית נהיגה? לא ב 307 שהיא סטוק. תמורה למחיר? הרבה תמורה. נראות? תלוי את מי שואלים (לדעתי היא מינוס). חלפים זולים? נכון, יחסית. כי יש הרבה חלקים זולים שדורשים החלפה תדירה, וזה מתקזז עם חלקים יקרים יותר במכוניות אחרות.

בקיצור: בכל הנוגע ל 307 - בעיקר תמורה למחיר, ולחלק מהאנשים גם חיבה לצרפתיות שתוסיף באופן סובייקטיבי עוד יתרונות.

אחרי שהיו ברשותי 306 1.4 ולאחריה 206XS והיום 307XSI אני יכול להעיד שה307 עולה עליהן באבזור, עולה עליהם באיכות, עולה עליהם באיכות הרכבה, עולה עליהם בנוחות, אכן נופלת מהן בניהוג ברמה יחסית, עדיין עולה בניהוג על כל יפנית\קוריאנית.

האבזור שיש אצלי ברכב בן 15 הוא עשיר יותר מברכבים קוראיניים חדישים בעשור.

יכול להעיד ממקור ראשון אחרי 3 צרפתיות ברצף אשר טופלו ביד אוהבות באותו מוסך לאורך השנים כולל היסטוריה מתועדת שכל נושא "החלפת חלפים באופן תדיר" היא בולשיט ממקור שלישי רביעי, שככל הנראה מקורו בהזנחה פושעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדם מסתכל על מה שהיה לו לפני ומה יש לו כרגע ביד

בראשית היתה לי 106.

ABS לא היה, 2 כריות אויר, כוכב וחצי בריסוק עם אזהרת קניה.

אבזור - הגה כוח, 2 חלונות חשמל וחימום. מזגן באיזשהו שלב מת. גיר ידני.

ערך מוסף - הנאה בנהיגה.

בימי הביניים הגענו ל-206

ABS היה, 2 כריות אויר, 4 כוכבים בריסוק של אז.

אבזור - הגה כוח, 2חלונות חשמל, נעילה מרכזית, מזגן (שלבסוף התחיל לדעוך אבל עוד עבד) וחימום. גיר ידני.

ערך מוסף - לא מצאתי את עצמי נהנה ממנה.

בימינו אנו יש 307

ABS יש, נעילה מרכזית עם שלט, 4 חלונות חשמליים עם מרים שמשות מובנה, מזגן מקפיא, חימום, הגה כוח, בקרת שיוט, התראה קולית כאשר עוברים מהירות מוגדרת מראש, גיר אוטומטי (חשוב לי, מתנייד בפקקים ונמאס מהידני).

ערך מוסף - קשה להסביר. קודם כל הוא גדול וגבוה יותר. נוח עם הילדים בבוקר, עם הקניות בסופר. אני אוהב את הדגם ובמיוחד את הצבע. אפילו קניתי רכב שלם (307 1.6 XT) לחלקים על מנת להעביר את כל הגימור הבהיר לרכב שלי (רק שהזמן לא מתפנה לעולם), יש לי גאנטים 16 של XT שמחכים שהצמיגים הנוכחיים יסיימו את שירותם כדי לעלות לרכב. רכשתי 4 רמקולים (פשוטים כן..) כדי להחליף את הרמקולים המקוריים הקרועים והכוונה להזמין מסין גם מערכת מולטימדיה עם אנדרויד.

למה כל זה ברכב של 4,000 שקל (בלחץ ועם מיכל דלק מלא)? כי איזה רכב יתן לי מה שיש פה במחיר הזה?

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהו הערך המוסף שמתקבל בעבורכם ממכוניות צרפתיות? מדוע ישנם אנשים רבים המתעקשים להחזיק צרפתייה ישנה, על שלל מגרעותיה ותקלותיה, ובעבור מה?
אינני מכיר את ה 307 אולם בעבר הרחוק היתה לי 306 1.6TU עם הזרקה רב נקודתית. האוטו הפגין אמינות יוצאת דופן לאורך מאות אלפי ק"מ אצלי ולאחר מכן אצל גיסי עד שנגנב. כמו כן הוא היה פשוט לתחזוקה ברמה של פיאט אונו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שהיו ברשותי 306 1.4 ולאחריה 206XS והיום 307XSI אני יכול להעיד שה307 עולה עליהן באבזור, עולה עליהם באיכות, עולה עליהם באיכות הרכבה, עולה עליהם בנוחות, אכן נופלת מהן בניהוג ברמה יחסית, עדיין עולה בניהוג על כל יפנית\קוריאנית.

האבזור שיש אצלי ברכב בן 15 הוא עשיר יותר מברכבים קוראיניים חדישים בעשור.

יכול להעיד ממקור ראשון אחרי 3 צרפתיות ברצף אשר טופלו ביד אוהבות באותו מוסך לאורך השנים כולל היסטוריה מתועדת שכל נושא "החלפת חלפים באופן תדיר" היא בולשיט ממקור שלישי רביעי, שככל הנראה מקורו בהזנחה פושעת.

מה שאתה אומר מוזר כי ה 306 יותר נוחה מה 307, ואת זה חוויתי ממקור ראשון (ותחת טיפולי יש 2 אקזמפלרים מדגם האח, ה c4).

ומחלות כמו אלטרנטור, טרמוסטט (רלוונטי החל מ 2004), צינור נשם ושסתומי גיר - שכולם לא מתפקדים היטב יותר מכמה שנים, הן דבר יוצא דופן ביחס לרכבים אחרים.

מלטבשי - אתה משווה אוטו אחד לרכבים שהם גם בקטגוריה אחרת וגם ישנים יותר. זאת לא השוואה הוגנת. תשווה לגולף 2003 ותראה שאתה מקבל אותה נוחות אבל יותר דינמיות, יותר אבזור ולא פחות גודל. דווקא האחזקה תהיה כנראה יקרה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא משווה. נתתי את קצב ההתקדמות של מבחינת אבזור, צרכים ונוחות שימוש יומיומי.

בכל רכב שהתקדמתי ממנו, קיבלתי עוד משהו שלא היה בקודם.

היום, כאשר אני חושב להתקדם (ואני אכן חושב, אפשר לראות בחתימה), קשה לי לחשוב איזה רכב יתן לי ערך מוסף רציני (הדבר היחיד שאני רואה בו יתרון ובגלל זה אני חושב על להחליף אם אמצא מציאה זה ESP ו-6 כריות אויר).

בין ה-106 ל-206 חיפשתי את ה-ABS ולא רציתי להוסיף שקל - הצלחתי.

בין ה-206 ל-307 רציתי רכב אוטומטי וגדול יותר ושוב, לא רציתי להוסיף שקל.

גולף?? לא תראה אותי נוסע על רכב שלא הגיע מ-PSA.

למה? למה להחליף את המוסכניק שלי? זה יותר גרוע מלהחליף ספר. אני מכיר אותו, הוא מכיר אותי, את הצרכים המיוחדים שלי ואפילו יודע להכיל את השגעונות שלי.

היום להתקדם מבלי להוסיף שקל, לא יקרה. יש בור באמצע של מספר שנים שהרכבים של PSA לא אמינים בלשון המעטה. אני מכיר ורואה את הרכבים שמגיעים לתיקונים. ביחס לכמות המכירה, לא חסר רכבים.

דוגמא, אתמול בדקתי 3008 שנת 2012 לשיקום. לא חשבתי שיש רכבים כלכך גרועים.

שמן במים, מים בשמן, בולמים אחוריים נוזלים, זוג צמיגים קדימה גמורים, טורבו, משאבת מים לטורבו, פיח בשסתומים, פנסים דהויים (זה בקטנה), מזגן לא עובד (תקלה חשמלית, מאוורר עובד קבוע). עם המחיר שהמוכר דרש בהתחלה (20 אלף במודעה ואז ירד ל-15) ועם כמות ומחיר התיקונים שיש לבצע באוטו - לא שווה לגעת ברכב גם עם מקל. וכל זה ברכב שעוד נוסעים איתו.. מי יודע מה קורה בתוך המנוע עם כל המייסבים.

כל זה ברכב עם 160 אלף ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי לא שמת לב אבל מדובר במכונית בת 17, אז כנראה שאצלך כמו גם אצל אחרים מדובר בסוג של שליפה אינסטיקטיבית בסגנון "נו מה הפלא ? אוטו צרפתי", אבל אם תקרא שוב את הפוסט האחרון תווכח שמדובר בתיקונים סבירים לחלוטין לגיל הרכב והקילומטראז' שעבר, גם במכוניות מארץ השמש העולה באותו גיל תמצא מסוגם. ובשביל להמתיק קצת, אז אין שום דבר יוצא דופן באוטו הזה, הוא לא נוח במיוחד, לא חסכוני במיוחד, לא חזק במיוחד, יש לו גיר מעצבן לאללה ובקיצור משהו סטנדרטי לגמרי. יתרונו המרכזי הוא מחירו המגוחך ועל כך יש להודות למי ששואל את מה שאתה שואל, תבוא עליכם הברכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה אומר מוזר כי ה 306 יותר נוחה מה 307

זה לא שה306 לא נוחה, היא בהחלט עד היום נחשבת עבורי לפחות לאחד הרכבים היותר נוחים.

אצלי ב307 מדובר על הגרסא הבכירה (xsi) ולא ה1.6 אוטומט הבסיסית ולכן יש לי מושבים מפנקים ואוחזים עם דיפוני עור, יכול להיות שבגרסאות בסיס אכן ה306 תהיה נוחה יותר.

עוד דבר שלא הייתי עושה זה להעדיף רכב של מדינת עולם שלישי כגון הc1\107, אין להם קשר לpsa ברמת התוצר הסופי, זה אשפה מוטורית בסיסית ולא רכב. ולא משנה כמה ABS וכריות אוויר ידחפו לבפנים.

לחברה שלי יש ספייס סטאר (בגרסא הבכירה 1.2 מאובזרת) ועדיין ה307 שלי שזקנה ממנה בעשור מרגישה הרבה יותר "אוטו".

אכן אסכים עם מלטשבי כי אחרי ה307 הצרפתים הלכו לאיבוד.... לדעתי חזר להם רק ב208 רק ששם אין גרסא ראויה עבורי (סטייל הxs\xsi)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוחות המושבים ייתכן שיותר טובה ב-307 שלך, אך מה שרב הכותבים (כולל אני) מתכוונים אליו הם יכולות שיכוך/ריסון של המתלים שב-306/קסארה היו לאין שיעור טובים יותר מה-307/C4.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק וזה בגלל שב 306/קסארה יש מתלה אחורי "מסורתי" נפרד של הצרפתים עם מוטות פיטול ובולמים מתוצרת פיז'ו עצמה, וב 307/C4 עברו לקורת מתח (מתלה חצי נפרד) וקפיצי סליל סטנדרטיים כמו שיש אצל רוב היצרנים ובולמים מספק צד שלישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה אומר מוזר כי ה 306 יותר נוחה מה 307, ואת זה חוויתי ממקור ראשון (ותחת טיפולי יש 2 אקזמפלרים מדגם האח, ה c4).

ומחלות כמו אלטרנטור, טרמוסטט (רלוונטי החל מ 2004), צינור נשם ושסתומי גיר - שכולם לא מתפקדים היטב יותר מכמה שנים, הן דבר יוצא דופן ביחס לרכבים אחרים.

מלטבשי - אתה משווה אוטו אחד לרכבים שהם גם בקטגוריה אחרת וגם ישנים יותר. זאת לא השוואה הוגנת. תשווה לגולף 2003 ותראה שאתה מקבל אותה נוחות אבל יותר דינמיות, יותר אבזור ולא פחות גודל. דווקא האחזקה תהיה כנראה יקרה יותר.

הגולף במודלים האלה נוקשה בהרבה מה307,והיא דינמית כמו בול עץ,היה לי 307 14 שנים וגולף היה לאחי,הגולף כל הזמן הייתה במוסך,ה307 נתנה שקט בראש,למעט החלפה ראשונית של השסתומים בגיר לא היו תקלות למעט בלאי טבעי של בולמים/חלקי גומי בפרונט,אפילו הרדיאטור נשאר מקורי שמכרתי את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

נרכשה תושבת מנוע מקורית. 290 שקלים כולל משלוח.

נרכשה אצל ג'אן ב-Ebay.

IMG-20200214-WA0008.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הגעתי למסקנה שתמיד כלכלי ללכת על מקורי בכל רכב ולא משנה מה מחירו. כמעט כל חלק לא מקורי שקניתי או שלא עבד כמו המקורי או שדרש החלפה אחרי זמן קצר יותר מהמקורי.

או גם וגם.

לא נתקלתי עוד במשהו שעולה חצי ועובד אותו דבר בדיוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 764 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...