Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי ב-307 שנת 2003 - מנוע 1.6 רמת גימור XR

מלטבשי
שימו לב! השרשור הזה בן 757 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בס"ד

טרמוסטט מקורי עולה 140 ש"ח.

הירידה שראית בטמפ' בירידות, לי זה גם קרה (ירידות ארוכות בלי גז).

לגבי העליה בטמפ' בשימוש עם מזגן, שוב גם אצלי זה היה קורה ואני מאמין שזה נורמלי גם עם לא הכי בריא.

לאחר שקיבלתי עצבים פשוט הפעלתי נוהל קיץ, הורדה של הטרמוסטט בקיץ והחזרה שלו לקראת החורף.

ככה היה יותר אורך נשימה עד שהמחוג היה מגיע ל - 100 מעלות.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 117
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

למה אין כפתור הפוך ל-תודה? אפשר להשתמש בו כאשר אני חושב שהפוסט הזו לא חיוני אלא ממליץ לנהוג בניגוד לכל הגיון.

אני לא ממליץ לנסוע בלי תרמוסטט. בכל רכב יש את המשחק הזה של הטמפרטורה רק שהמחשב דואג שלא תראה אותו.

ב-307 ספציפית זה לא קיים והנהג רואה בשידור חי מה קורה ביציאה מראש המנוע.

בגלל שהיתה לי בעבר 307, לאחותי גם יש 307 ובשניהם המחוג לא התנהג ככה החלטתי לפתוח ולבדוק. לראיה לא היה תרמוסטט.

בקשר לחלק מקורי או חליפי - אני בטוח שכאשר ממליצים לי על מותג שהוא איכותי, שווה לרכוש אותו. ההמלצה היא לא מארץ הקודש.

כמובן שאם ארגיש (אני תמיד זורק מבט מדי פעם על השעון חום באוטו) שההתנהגות של התרמוסטט לא טובה, אני אטפל בזה.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

אני לא זורק דברים באוויר.

זו הפיג'ו השניה שלי ובמצטבר 12 שנה אני מטפל בהם.

החלפתי חוץ מצינורות, כל רכיב שקשור למערכת הקירור, העניין לא נפתר.

זה שהמחוג משחק וזה נורמלי אין וויכוח, אני מוכן שבנסיעה על כביש מהיר הטמפ' תרד לאיזור ה - 80 (והיא לא יורדת יותר מזה), מאשר להרוס ראש מנוע במקרה הטוב.

רק כאשר אתה בירידה ממושכת הטמפ' תרד נמוך יותר.

אני לא מבין על מה המהומה, הטמפ' בקיץ פה הם מטורפות, מה החיסרון בהורדה של הטרמוסטט?

חיסכון בדלק?.

ידוע על אנשים שהיו מחליפים לטרמוסטטים שנפתחים יותר מוקדם, או שמחליפים נגד בכדי לאפשר כניסה מהירה יותר של המאוורר.

לא המצאתי את הגלגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא המצאתי את הגלגל

לא המצאת את הגלגל אבל חתכת אותו.

אני עם הפיג'ו החמישית.. אולי שישית - אפילו יותר. הפסקתי לספור.

בגלל אנשים שמפחדים מתזוזה במד בחום הכניסו לו אלמנט שלא מזיז את המחוג כל עוד אין בעיה. לאחר שהבינו שזה מטומטם, החליטו שהשעון בכלל מיותר וקיבלנו נורית התראה בזמן רתיחה. עכשיו ב-C3 פיקאסו שלי, לעולם לא אדע אם יש בעיה בתרמוסטט או נגד מאוורר קירור בגלל זה. ולכן אני מחבר פעם בחודש-חודשיים OBD2 ומסנכרן לנייד כדי לראות אם יש בעיות.

אני לא מסתכל על החיסכון בדלק כמו שאני סומך על זה שתכנן את האוטו שידע מה צריך לעשות. אם יש תקלה מתקנים.

החלפתי חוץ מצינורות, כל רכיב שקשור למערכת הקירור, העניין לא נפתר.

סלח לי, אבל אני מרגיש שנלחמת בתחנת רוח. אני מוכן לקבל את המשחק של השעון באהבה כל עוד הוא בתחום המשחק התקין.

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו שהייתה לי פיגו מאוד חששתי מחלקים לא מקוריים. זה התבטא מאוד בעלויות האחזקה.

יש לך ניסיון טוב עם החליפיים?

הטרמוסטט שבקישור הוא המקורי של פיזו רק ללא הסמל.

בזמנו, כשהחלפתי טרמוסטט מקורי לחליפי ב 306 נוכחתי לראות שבתוך הפלאנץ המקורי, על הטרמוסטט עצמו היה רשום VERNET על הפחית.

אגב, VERNET היא חברה צרפתית מוכרת מאוד.

יאאלה, איך בא לי ג'חנון עכשיו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואי... לא שמתי לב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

את המשחק של המחוג אני מכיר, הצרה הייתה בנסיעות שמשלבות עליות ממושכות, ואז המחוג היה מתחיל לגרד את ה 110 מעלות.

הורדת הטרמוסטט לא גרמה לשום נזק, תאמין לי.

בתור בעלים של הפיג'ו הנוכחית אתה יודע שהגיר לא מחבב חום במיוחד, לכן הורדת הטרמוסטט לפי דעתי כן? הייתה בסדר גמור.

ידוע כשמתכננים רכב, ישנם טולרנסים בכל אספקט שהוא יכול לעבוד בהם.

מזג אוויר חם+רכב צרפתי( לא מהשנתונים האחרונים), מה לעשות לא הולכים טוב ביחד, בייחוד לרכב בין כמעט 15 שנה במקרה שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין על מה המהומה, הטמפ' בקיץ פה הם מטורפות, מה החיסרון בהורדה של הטרמוסטט?

.

א. רכב שלא מגיע לטמפ' עבודה (או מגיע לאחר זמן רב) הבלאי שלו מואץ.

ב. באופן תיאורתי, לא בדקתי, יש טוענים שהורדת טרמוסטט עלולה לגרום דוקא להתחממות בימים חמים. למה? כי כשאין סגירה של המעבר, ישנה זרימה תמידית של מים מהראדיאטור למנוע וחוזר חלילה, כך שהמים לא עומדים מספיק זמן בראדיאטור ולא מספיקים להתקרר כיאות.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה גנבת לי את ההסבר?

ששאלתי את החבר'ה בגבע אם הגיוני שאחרי הרכבת תרמוסטט הרכב מתנהג יפה קיבלתי את אותו ההסבר אבל זה בתנאי שהרדיאטור תקין.

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

את המשחק של המחוג אני מכיר, הצרה הייתה בנסיעות שמשלבות עליות ממושכות, ואז המחוג היה מתחיל לגרד את ה 110 מעלות.

הורדת הטרמוסטט לא גרמה לשום נזק, תאמין לי.

בתור בעלים של הפיג'ו הנוכחית אתה יודע שהגיר לא מחבב חום במיוחד, לכן הורדת הטרמוסטט לפי דעתי כן? הייתה בסדר גמור.

ידוע כשמתכננים רכב, ישנם טולרנסים בכל אספקט שהוא יכול לעבוד בהם.

מזג אוויר חם+רכב צרפתי( לא מהשנתונים האחרונים), מה לעשות לא הולכים טוב ביחד, בייחוד לרכב בין כמעט 15 שנה במקרה שלי.

המשחק של המחוג הוא לגמרי נורמלי ונובע מהבדלי טמפרטורה חיצונית ותנאי נסיעה. העובדה שבוואג אצלי ובעוד הרבה מכוניות אחרות המחוג תקוע על 90 או קו האמצע, לא משנה מה קורה בחוץ, לא מגיעה ממערכת קירור משוכללת במיוחד, דווקא מקיבוע המחוון על קו האמצע כל עוד אין תקלה, תפקוד זהה לזה של נורית התראה בצורת שעון ותו לא. זה נחמד ונוסך הרגשת בטחון, גם מחזק כמובן את הדעה שמכוניות צרפתיות מתחממות בקלות ואחרות לא, הצרה היא שבאותן אחרות כשהמחוג כבר זז זה קצת מאוחר מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק

ללא ספק מבחינה טכנית יותר נכון להציב שעון שישתנה באמת לפי המצב ולא יציג מצג שווא שהטמפ' על 90 גם בירידות מרמת הגולן כשבחוץ 3 מעלות וגם בעליות של סדום כשבחוץ 42 מעלות

אך

ללא ספק גם שמבחינה שיווקית ללקוח ההדיוט (לא אידיוט חלילה) יותר קל להאמין ברכב "אמין. המחוג בול באמצע. סובארו יודעים לייצר מכוניות!" מאשר ב"סיטרואן קסארה ח*א של אוטו. טיפה חם בחוץ והיא קורסת... הנה אפילו השעון מורה על 100"

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא ספק זה משפיע פסיכולוגית.

הייתה לי את הברלינגו הישנה עם השעון הקלאסי של פיז'ו שעוקב אחרי השינויים בטמפרטורה בדיוק של מעלה אחת.

היה משחק בתחום שבין 80 עד 107 מעלות, זה כמובן תקין, זה היה ככה מיום שיצא מהמפעל.

אבל בעליה קשה ביום חם, כשאתה רואה את המחוג על 107 מעלות אתה אינסטינקטיבית מוריד קצת את הרגל מהגז. אפילו שאתה יודע שזה תקין לגמרי.

עכשיו יש לי את הברלינגו החדשה עם אותו מנוע אבל השעון כבר "מיוצב". מראה 90 מעלות כל הזמן, באותן עליות בדיוק אתה יודע שהוא צריך להיות על 100+ אבל אתה פתות עסוק בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

מצטרף לחלוטין לאבחנה שלך, בוקי. בזמני היו לי שלושה פיג'ואים (405, 306 ו-206) כשבכולם שעון טמ"פ עם מחוג אמיתי, וזה לחלוטין פסיכולוגי.

ואני לחלוטין מעדיף את זה ככה.

:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 757 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...