Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה מסובך התהליך של מעבר בנק ומעבר חברת אשראי?

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 2333 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בור סוד, אני מצטרף למילים של sperial. יופי של פוסט והחכמתי מאוד.

מה כן כדאי לדעתי לקנות בכרטיס אשראי ולא במזומן? קניות קשיחות כמו הסופר השבועי.

תוכל להסביר לי בבקשה למה? בגלל שאין בעיות עם העודף לאחר מכן, או יש סיבה אחרת?

או בשביל המעקב בכדי לדעת "הוצאות מזון"? כי אנחנו פשוט שומרים את הקבלות (כמובן זורקים אחרי כמה ימים או שבוע).

משיכת מזומן: הסכום למשיכת מזומן תלוי בסוג הכרטיס. בכספומט (בנקט) הוא יהיה הכי נמוך, בכרטיס האשראי הוא יגדל. שים לב כל כרטיס אשראי (גם כרטיס לא בנקאי) הוא גם כרטיס למשיכת מזומן. בכרטיס לא בנקאי יכול להיות שיש עמלה גבוהה יותר למשיכת מזומן. כאשר יש כרטיס אשראי בנקאי אין צורך בכרטיס כספומט רגיל לאותו החשבון ואפשר לבטל אותו ולחסוך את העמלה. כדי לצמצם עמלות כאשר מושכים כסף מושכים תמיד את הסכום הגדול ביותר שאפשר ובכספומט בנקאי.

זה מה שהפקידה (כמדומני קוראים לתפקיד טלרית) אמרה לנו תמיד בבנק של אחי.

אנחנו נמנעו מזה, כי אם אני זוכר נכון, שאלנו אותה "אם נמשוך עם הכרטיס אשראי, זה כאילו ירד לו מהמסגרת?"

והיא אמרה "כן". האם היא צודקת, או שהיא ענתה בטעות ומאז נבעה האי הבנה?

זו הסיבה שנמנעו למשוך כסף באמצעות כרטיס האשראי, אלא עם כרטיס יעודי למשיכת כסף.

רק שהוא מוגבל, אז היינו מושכים אצל הפקידה.

שאלה נוספת: אם משיכה באמצעות כרטיס האשראי, לא קשורה למסגרת, איך מושכים איתו? צריך לבקש מהבנק קוד 4 ספרות?

בכל סניף בנק היום יש מכשיר דמוי כספומט שממנו ניתן להוציא דף חשבון עדכני (השם משתנה בכל בנק, בפועלים זה נקרא עדכן) הוראות בנק ישראל מחייבות את הבנקים לתת דף אחד או שניים בחודש ללא עמלה כלל!

אני לא זוכר, אבל נראה לי שאין כזה בבנק אגוד. יכול להיות? או ספציפית בסניפים הקטנים (2 נציגי לקוחות, 1 משכנתאות, 1 מנהל סניף. זה הכל).

גם לא ידעתי שמחויבים לתת דף או שניים בחודש חינם. אם אני לא טועה אנחנו שומרים את כל הקבלות מהבנק

לא היה חודש שקיבלנו דף חינם. זה תמיד עלה לנו כסף.

הזכרת את רמי לוי בסלולר, בדיוק התענייניתי השבוע. הבעיה שכרטיס סים עולה 49 שקלים, זה קצת יקר לדעתי.

גם אצל גולן סכום דומה, כרטיס 20 ודמי חיבור 30.

אצל הוט מובייל אם אני לא טועה מדובר ב 30 ש"ח.

למפעילות של חברת פלאפון יש כרטיסי סים בחינם, אבל אני מעדיף להתרחק מפלאפון, בגלל ניסיון לא חיובי מהעבר.

בטלויזיה יש לנו חבילה בעלות 99 שקלים בחודש.

הופתעתי לקרוא על תנאי השימוש בכרטיס אשראי של רמי לוי. אולי באמת כדאי לפסול אותו.

השאלה אם בכרטיס אשראי של סופר פארם / שופרסל / ויקטורי זה אחרת.

כי אני אצטרך לעשות בחירה איפה אני מנפיק כרטיס אשראי חוץ בנקאי.

קראתי על זה קצת, וממליצים אם כבר עושים, אז שהכרטיס יהיה בינלאומי. הם יש לי דרך לבדוק לפני ההנפקה אם הכרטיס הוא כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

באופן כללי אני הייתי עובר כמה שאפשר להתנהלות חסרת מזומן. אם הכל עם הכרטיס אז יש לך מעקב מצוין באתר האינטרנט של הבנק.

בורסוד לא התייחס למה שכתבת שאתם אף פעם לא במינוס, שזה מצוין. אם גם לא חשוב לכם שהסכום בכרטיס ירד רק בתאריך מסוים, אז אתם בכלל לא צריכים כרטיס אשראי credit ומספיק כרטיס debit. בכלל, ההיסטריה של הישראלים עם כרטיסי אשראי ממש מוגזמת. בהרבה מקומות באירופה אין בהם שימוש, אין חלוקה לתשלומים ואנשים משתמשים רק בכסף שיש להם - שזה נהדר. אני למשל מסתדר מצוין עם כרטיס debit רגיל שמחייב את החשבון באופן מיידי. מציע לך להתנהג אותו הדבר אם אתה רוצה שתמיד תהיה לך תמונה טובה של כמה כסף יש בחשבון. שוב - כל עוד אתה לא מגיע אף פעם למינוס (ששוב - זה מצוין!).

באופן הזה, אם למשל תרצה לדעת כמה כסף אתם מוציאים בחודש על מזון, תוכלו בקלות לשלוף את המידע הזה מאתר האינטרנט של הבנק.

הצגת פה הרבה סיבות טובות לעבור מהבנק הישן שלכם. ממליץ לך להוסיף את מה שנכתב כאן לרשימת הבקשות שלך מהבנק החדש, וכשאתה פותח שם חשבון חדש פשוט תעבור איתם אחד אחד ותראה שהם נותנים לך מענה לכל הבעיות.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי משיכת מזומן ומסגרת האשראי: במרבית הכרטיסים משיכת המזומן מחוייבת מיידית בחשבון, ועל ן אינה יורדת מהמהגרת. יש כרטיסים שבהם המשיכה מחוייבת עם החיוב החודשי בכרטיס, כמובן שבמקרה זה היא יורדת מהמסגרת. עד כמה שאני זוכר נתקלתי בתופעה ב"לייפסטייל".

דפי חשבון - אני כותב זאת בפעם השלישית או הרביעית: מוציאים אותם באינטרנט. לצורך זה צריך לגשת לסניף ולחתום על הרשאה לשימוש בשירותי האינטנט, או למידע בלבד או למידע + פעולות (וגם אז יחש מספר דרגות של פעולות מותרות, אתה בוחר את הדרגה המתאימה לצרכיך).

לגבי הסלולר - בכל החברות מנפיקים כרטיסי סים בחינם. השאלה היא אם יאפשרו לך, זה לפעמים קשור להשתיכות למסגרת כזו או אחרת או למבצעים נקודתיים. בני הבכור, למשל, קיבל לאחרונה בחינם כרטיס של גולן.

לגגבבי כרטיס האשראי - אני דווקא ממליץ על כרטיס בנקאי, אלא אם אתם מקבלים תנאים גרועים במיוחד. תביא בחשבון שני דברים - האחד הוא שבשאלון ההצטרפות לכרטיס החוץ בנקאי ישאלו על הכנסותיך או הכנסות משפחתך, והאחר שהבנק יכול להגביל את חיובי הכרטיס החוץ בנקאי. מצד שני - הבנק מכיר את התנהלותך הכספית בחשבון המנוהל בו.

לגבי כרטיס בין לאומי - זה הכרטיס הסטנדרטי. כרטיס מקומי הוא החריג, חו מאשר בכרטיסי נוער וחיילים. בכל מקרה, בהנפקת כרטיס שאל את הנציג המחתים אותך על ההסכם (זה סדין די גדול. אל תחשוש, הכל מפוקח על ידי בנק ישראל). בכל מקרה, המלצתי היא להנפיק כרטיס מסוג ויזה או מאסטר-קארד כיון שאלה מתקבלים בכל מקום בארץ וכמעט בכל מקום בעולם. אמריקן אקספרס ודיינרס קלאב מתקבלים בפחות מקומות. אם אתה רוצה להנפיק כרטיס של שופרסל המתן כמה שבועות, כיון שהמועדון עובר מלאומי קארד לכ.א.ל. ועדיף שתצטרף למועדון המעודכן.

לגבי מועדונים - מבחינת החברה המסחרית מועדוני הלקוחות נועדו לשתי מטרות: האחת היא ליצור נאמנות של הלקוח על ידי מתן הטבות, האחרת היא ללמוד על מנהגי הצריכה שלו. אם אני קונה בלייפסטייל 3 חבילות נייר טואלט סביר שבחודש או החודשים הבאים יציעו לי קופונים להנחה על נייר טואלט.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רוני.

אני אבדוק את העניין עם כרטיס חיוב מידי.

השאלה אם כרטיס חיוב מידי יכול להיחשב גם כבינלאומי.

קראתי קצת אתמול והיום, וממליצים אם כבר מנפיקים כרטיס אשראי - לא לוותר על שיהיה בינלאומי. לכל מקרה.

אני גם צריך לבדוק אם אפשר על כרטיס חיוב מדי לקבל פטור מדמי כרטיס. כמו בכרטיס אשראי.

למרות שיש חיסרון אחד, שמזכיר לי שוב את המקרה הנוכחי:

כל דבר, אהיה כבול לבנק.

למשל אם הכרטיס אשראי הנוכחי היה חוץ בנקאי?

ברגע שראיתי חיוב דמי כרטיס/הנפקה 20₪ הייתי פונה אל חברת האשראי:

"נא לבטל לי את הכרטיס".

"מדוע?"

"בגלל דמי כרטיס/הנפקה".

"קיבלת פטור לשנה/שנתיים נוספות".

פה אני צריך ללכת אל הבנק, והם ממש לא נעימים ולא שירותים (לפחות אצלנו).

כי שוב: תמיד כשאתה בא לעשות משהו לטובתך - תקבל יחס כזה.

אם תבוא לעשות משהו לטובת הבנק - היחס יהיה אחרת (לקחת הלוואה/משכנתה/כל דבר אחר לטובת הבנק).

~ ~ ~

sperial, אשמח לדעת איך אפשר לקבל סים חינם בגולן (אני צריך 3). או שבנך משתייך למועדון מסוים?

לא ראיתי חברות (שהן לא פלאפון) באתר "כמהזה" שמציעות סים חינם (יש ב- 30 ש"ח / 50 ש"ח / 49 ש"ח).

כרגע הכרטיס אשראי הנוכחי שהנפיק הבנק הוא של מאסטר-קארד מקבוצת ישראכרט.

אני חושב בכרטיס החדש לתת הזדמנות לקבוצת כאל.

כי אני ממש לא מרוצה מההתנהלות של ישראכרט. היום השיבו לפנייתי:

"אין באפשרותנו לבטל דמי כרטיס, הכרטיס בנקאי. פנה לבנק".

נכון, אבל הרי אתם גובים את העמלות ומקבלים הכנסות מעסקות שאנחנו מבצעים עם הכרטיס?

(שכר לימוד למכללה של אחי, איתוראן, ביטוח).

אני די מאמין שהם כן יכולים לבטל אם באמת ירצו, אבל הכי קל להם זה לשלוח אל הבנק.

לדעתי גם ה 20 ש"ח האלה דמי כרטיס/הנפקה מגיעים ישירות אליהם (אני רואה את זה באתר של ישראכרט ולא של הבנק).

אני מקווה כבר בחנוכה/אחרי חנוכה לסיים עם חשבון בנק חדש וכרטיס חדש (מתעקש על חוץ בנקאי בכל זאת,

בגלל שבבנקאי כל דבר אני צריך לפנות אל הבנק).

צריך למצוא זמן פנוי ללכת עם אחי שהוא בעל החשבון.

~

תודה רבה לכם, ונקווה שזה יהיה לעזר גם לאחרים, שלא יחששו לעבור ולהשתחרר מבנקים וחברות אשראי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סופרמן - אתה תולה תקוות רבות מדי בכרטיס החוץ בנקאי.

מניסיוני - אי אפשר לבטל את דמי הכרטיס בהם. במקרה הטוב לצמצם אותם לכמה ש"ח בחודש, אבל זה מצריך שימת לב לחיובים ובקשות להנחה פעם בשנה. ויש לי כרטיסים חוץ בנקאיים של כל שלוש חברות האשראי, כך שאני מכיר את הנושא במידה זו או אחרת מהניסיון.

אני מניח שאין לכם שימוש של 6000 ש"ח בחודש שהוא הסכום הפוטר מדמי כרטיס בישראכרט בינלאומי.

לכרטיס הבנקאי יש יתרון מבחינת סכום המשיכה היומי בכספומט, איני יודע אם זה רלוונטי אצלכם.

הדרך היחידה שאני מכיר לקבלת פטור מדמי כרטיס היא הצטרפות במסגרת מועדון כלשהו. למשל - אחיך סטודנט, אז צריך לצרף אותו למועדון סטודנטים, תזכו לפטור מדמי כרטיס למשך 3-4 שנים.

האם אתה או אמא עובדים או חברים באיזה ארגון שחבריו זכאים לחברות באחד המועדונים של כרטיסי האשראי? אינך צריך לענות כאן, הכנס לאתרים של חברות כרטיסי האשראי ובחר בסוגי הכרטיסים ובמועדונים, ותוכל לראות אם יש מועדון הרלוונטי לכם.

לגבי כרטיס הסים - בני קיבל אותו בדוכן של גולן כנראה במסגרת מבצעי בלאק פריידיי. ממליץ לך לגשת לנקודת מכירה של גולן (וגם של הוט מובייל) הרבה פעמים יש בהן מבצעים שאינם מפורסמים במרשתת. וגם כאן מקום העבודה, מועדוני צרכנות וכו' יכולים לסייע לא מעט. לי, למשל, יש בפרטנר תכנית מצויינת של ארגון המורים (שזהה לתכנית של חבר).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פשוט מה שהבנתי מקריאה באינטרנט.

שעם כרטיס חוץ בנקאי החיים קלים יותר מבחינת התמקחות (דמי כרטיס).

גם לא צריך לפנות לבנק בכל דבר, אני מאוד אוהב את המשפט: לא לשים את כל הביצים בסל אחד.

למרות שגם בבנק הנוכחי, ובכרטיס הבנקאי הנוכחי, אם אני אתעקש מספיק, כמו לפני שנתיים - אני אקבל פטור.

אבל משהו בי אומר לי, שהגיע הזמן להפסיק כל פעם להתחנן, ולשחק את המשחק שרק אחרי שהוציאו ממך

את כל המיץ - רק אז מאשרים לך (אז מדוע לא לאשר מלכתחילה? מדוע צריך לייאש ולתסכל כל כך?).

בחוץ בנקאי הבנתי שהמשחק יותר קל.

שזה פשוט: יש דמי כרטיס - אתה מתקשר/שולח מיל - מבקש לבטל כרטיס - מדוע? - בגלל דמי כרטיס - מאושר לך פטור אוטומטית.

ככה הבנתי. צריך לחזור על זה מדי שנה/שנתיים.

לא ראיתי התייחסות לגובה שימוש (אני יוצא מנקודת הנחה, שחברה פשוט לא תרצה לאבד לקוח. כל לקוח).

אכן אין לנו שימוש בסכום שכתבת, אפילו לא מתקרב לחצי ממנו.

לגבי משיכה עם כרטיס אשראי - בגלל שמשיכה מכרטיס אשראי היא על הגבול האפור (מסגרת/לא מסגרת).

אנחנו נעדיף שיהיה לנו כרטיס ייעודי למכונה לצורך משיכה. הראש יותר שקט ככה.

לגבי כרטיס סים - תודה. חשבתי שתמיד המבצעים מפורסמים באינטרנט.

תודה רבה חבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סופרמן - אם כך ממש לא הבנת נכון.אני מדבר על הניסיון האישי שלי מתוך 4 סוגי כרטיסים חוץ בנקאיים שיש לי אני משלם דמי כרטיס בשלושה (אם כי מופחתים, אחרי מיקוח שנתי), ולאשתי כרטיס אחד הפטור מדמי כרטיס במסגרת מועדון. בכרטיסים הבנקאיים אני בכלל לא מתמקח כין שאני עובר את סכום השימוש המינימלי הפוטר מדמי כרטיס, אבל דווקא הניסיון שלך עם הכרטיס הבנקאי הוא חיובי בנושא.

פתרון שעשוי להתאים לך הוא כרטיס free של לאומי קארד. בלי דמי כרטיס ובלי הטבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אעדכן אחרי שנעשה, אולי זה גם יעזור לאחרים.

אבל קודם צריך לעבור חשבון בנק. כי בשביל כרטיס אשראי צריך חשבון בנק.

ואין טעם להוציא כרטיס חדש ולתת להם את פרטי הבנק שאותו אנחנו רוצים לעזוב.

אני גם לא אמהר לסגור את החשבון הנוכחי ולבטל את הכרטיס.

אלא קודם נוודא שהקצבה נכנסת בלי בעיות לחשבון החדש, ושהתשלומים עברו מהכרטיס הישן - לחדש.

רק אז אני אבטל ואסגור.

כי לפעמים יש בעיות בביטוח לאומי - זה לא הגיע, לא קיבלנו, תשלח מחדש (מאמין שיש טופס ייעודי לעדכון פרטי בנק).

מה שכרגע מסקרן אותי זה איך יתבצע תהליך העברת התשלומים מהכרטיס הישן - לחדש.

כשאני גם אעזוב את החברה (ישראכרט) של הכרטיס לחברה אחרת (כאל).

נגיד ביטוח רכב שחולק לכמה תשלומים, מעניין אותי איך בפועל זה מתבצע.

יכול להיות שזה הכל ממוחשב, והם בסה"כ ישנו את המספר אשראי - וזה הכל. כמובן אחרי פניה שלי לכל עסק (למזלי אין הרבה).

אבל אני למדתי מהתגובות פה שכשאני מחלק סכום, לתשלומים. בית העסק כבר מקבל מחברת האשראי

את כל הסכום.

זאת אומרת אם שילמתי 3 תשלומים מתוך 12. והעסק כבר קיבל את התשלום.

ואני עוזב את חברת האשראי לחברה אחרת. איך אפשר להעביר את שאר התשלומים הנותרים (9)?

הרי החברה שאותה אני עוזב כבר העבירה לבית העסק את הסכום.

הבנתי שאם אשאר באותה חברה זה יהיה הכי קל, אבל אם אני עובר לחברה אחרת?

מעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מדובר בעסקת תשלומים או בעסקה מתמשכת? זה הבדל עצום.

בעסקת תשלומים יש חסימת מסגרת האשראי, והתשלומים ימשיכו לרדת מהכרטיס הקודם, כלומר אינך יכול לסגור את חשבון הבנק הקיים עד שהתשלום האחרון ירד. אם מדובר ב"עסקה מתמשכת" אין פגיעה במסגרת האשראי (שמצטמצמת בסכום של תשלום בודד כל חודש ומשתחררת שוב עם חיוב חשבון הבנק) אין בעיה - מעדכנים בחברת הביטוח פרטי כרטיס חדש ובחודש הבא תראה את הסכום יורד מהכרטיס החדש.

לגבי כרטיס האשראי - הפתרון שלך הוא לאמי קארד free, שהפטור מדמי כרטיס מובנה בו. לא צריך להתקשר כל שנה לחדש אותו. נדמה לי שבפורום כבר נתקלתי בכמה ממליצים, אין לי ניסיון אישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה באסה.

אני לא ידעתי את זה :cry:

נראה לי שמדובר בתשלומים, לא עסקה מתמשכת.

עסקה מתמשכת לדעתי זה: איתוראן / סלולר / טלויזיה.

תשלומים לדעתי זה: ביטוח מקיף / ביטוח חובה / שכר לימוד מכללה.

סכום גדול - שאתה מבקש שיחלקו לך אותו עד כמה שאפשר בלי ריבית. בכדי להקל.

אם זה לא היה כל כך לא נעים הסיטואציה, של להתחנן בבנק לפטור מדמי כרטיס, הייתי מנסה.

אבל כל כך לא בא לי לחזור על הסיטואציה הזאת שוב. פשוט לא נעים (לא ברמה של מתבייש, ממש לא.

יותר ברמה שגורמים לך להרגיש שאתה מתחנן, ועד שלא תתחנן מאוד מאוד - לא תקבל. לא בא לי).

טוב בסדר. אני אראה כבר מה אני עושה.

תודה לך חבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כמעט צודק - איכשהו לפחות חלק מעסקות הביטוח מתנהלות דווקא כמתמשכות. בדקתי את ביטוח הרכב שעשיתי לפני כמה חודשים - החובה מתנהל כעסקת תשלומים והמקיף כעסקה מתמשכת. ממליץ לך לבדוק את העסקות שלך.

מכל מקום - אם תרצה להחליף חשבון בנק בצע את הפעולה כחודשיים לפני סיום העסקה, כדי שהחשבון וכרטיס האשראי החדשים יהיו בידך כאשר תרכוש את הביטוח. אם אתה מחליף רק כרטיס אשראי אין הרבה משמעות לזמן הנפקתו, התשלומים שעליהם התחייבת בכרטיס הקודם ירדו גם אם הכרטיס עצמו יבוטל. אם מדובר בהוראות קבע (עסקה מתמשכת) הודע לחברות הרלוונטיות על הכרטיס החדש והמתן עד שתראה שהתשלומים יורדים ממנו לפני שאתה מבטל את הישן, שכן תשלום שלא כובד יגרור מכתבים זועמים מחברות הביטוח\סלולר\כל חברה אחרת עד כדי ביטול פוליסה או צעדים משפטיים. בדרך כלל אפשר לסדר זאת בשיחת טלפון, אבל כבר היו לי שני מקרים בהם חברת ביטוח ניסתה לחייב כרטיס שבוטל (הוחלף בשל אבדן) וכיון שהחיוב סורב על ידי חברת האשראי קיבלתי איומים בביטול הפוליסה, כמובן שכאשר עדכנתי את מספר הכרטיס החדש הבעיה נפתרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

40 תגובות קשקשתי על הנושא הזה. למדתי לא מעט, אבל חבל שלא ידעתי את זה מראש.

אני מתכוון את זה שאם יש עסקה בתשלומים, כל התכנונים שלי לעבור, לסגור, לבטל - בטלים ומבוטלים.

עד שלא ירד התשלום האחרון (בעסקת תשלומים, לא עסקה מתמשכת) אי אפשר לבטל את הכרטיס.

משמע - הכרטיס חיב להיות פעיל, ירדו כל חודש 20 שח דמי כרטיס/הנפקה.

מכל דבר בחיים לומדים.

אגב, צדקת במה שאמרת על פטור מדמי כרטיס.

אני גם חייב להודות שבכל ה"מסע" שלי באינטרנט (סתם לקרוא, להתעניין קצת)

הרגשתי כ"כ מטומטם שאני משקיע על זה זמן (אבל מצד שני זה לא מעט כסף, בחישוב שנתי).

גיליתי למשל באתר "כאל" שלכרטיס של Family365 אומנם יש פטור מדמי כרטיס, אבל -

*הטבת החזקת הכרטיס כרוכה בתשלום חודשי החל מהחודש השביעי להנפקת הכרטיס (פטור מדמי כרטיס יינתן לששת החודשים הראשונים בלבד ובתנאי שתתבצע עסקת רכישה בסך של מינימום 1 ₪ מידי חודש, באם לא תתבצע עסקה כאמור ייגבו דמי כרטיס בסך 14.90 ₪).

לחצי שנה בלבד.

ועוד דבר, יש כנראה גם דמי כרטיס, וגם דמי חבר

הצטרפות למועדון Club365 כרוכה בתשלום דמי חבר שנתיים בסך 100 ₪ לבית אב

גם כאן, יש פטור לשנה/שנתיים, ואז צריך לשלם.

זאת אומרת יהיה צריך לשלם פעמיים: גם דמי כרטיס, וגם דמי חבר.

מקור: https://cal.cal-online.co.il/#!/clubs/family365

כל אלה, גורמים לי להרגיש מפגר שאני משקיע בזה כ"כ הרבה זמן ומאמץ, שאני אומר לעצמי:

איזה אידיוט אתה.

נכון, לא נעים להתמסכן מול הפקיד/ה בבנק, אבל אולי היה עדיף שתשקיע את ה 5-10 דקות האלה, ותקבל פטור

לשנתיים כמו שתמיד קיבלת, מאשר להשקיע קריאה, תגובות, וזמן?

אין ספק שאני מסוג האנשים שבאופי שלי, במקום לבחור בדרך הקצרה? יבחרו בדרך הארוכה והמסובכת.

קצת אידיוט, אבל בסדר בקטנה.

כמובן שלך ולכל החברים - תודה תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לכוון אותך נצטרך לדעת איך אתה מסתדר חידושי הטכנולוגיה? מצד אחד אתה יכול להיות כמו רוני שכנראה מבצע את כל הפעולות הכלכליות שלו בלחיצת כפתור בפלאפון (או יעשה את זה כשיינתן לו), מצד שני יש אנשים שמתקשים יותר עם הטכנולוגה וזהירים יותר, במיוחד בענייני כספים. עצות שיהיו טובות לך לא בהכרח יתאימו לאמא או לאחיך.

תוכל להסביר לי בבקשה למה? בגלל שאין בעיות עם העודף לאחר מכן, או יש סיבה אחרת?

או בשביל המעקב בכדי לדעת "הוצאות מזון"? כי אנחנו פשוט שומרים את הקבלות (כמובן זורקים אחרי כמה ימים או שבוע).

יש אנשים שפסיכולוגית קנייה בכרטיס אשראי גורמת להם להיות פחות מחושבים עם הכסף. קראתי שאתם לא באובר וזה אחד הדברים הכי טובים בהתנהלות הכלכלית שלכם. מצד שני,כיוון שאתם לא רגילים להשתמש בכרטיס, וכיוון שמצד שני כדי לקבל פטור מעמלות צריך להשתמש בכרטיס הצעתי להתחיל בשימושים יותר "בטוחים". קנייה בסופר ותשלום חשבונות הם שימושים כאלה.

תמיד טוב לעשות מעקב, והתדפיס החודשי בכרטיס האשראי (או אתר האינטרנט) יכולים לעזור מאד במעקב או במקרים שיש לחץ כלכלי וצריך לחשב כל שקל.

חשוב תמיד לקרוא את דף החיובים החודשי ולראות שאין הפתעות.

זה מה שהפקידה (כמדומני קוראים לתפקיד טלרית) אמרה לנו תמיד בבנק של אחי.

אנחנו נמנעו מזה, כי אם אני זוכר נכון, שאלנו אותה "אם נמשוך עם הכרטיס אשראי, זה כאילו ירד לו מהמסגרת?"

והיא אמרה "כן". האם היא צודקת, או שהיא ענתה בטעות ומאז נבעה האי הבנה?

זו הסיבה שנמנעו למשוך כסף באמצעות כרטיס האשראי, אלא עם כרטיס יעודי למשיכת כסף.

רק שהוא מוגבל, אז היינו מושכים אצל הפקידה.

יכול להיות שהייתה אי הבנה שווה לשאול שוב. אם הפקידה קצרת רוח - עוד סיבה לעבור למקום אחר. משיכה אצל הפקידה תמיד תהיה הכי יקרה. הפעם היחידה שאני משכתי מזומנים אצל פקיד בעשר שנים אחרונות הייתה כשקניתי רכב יד שנייה. המוכר העדיף מזומן על צק בנקאי.

שאלה נוספת: אם משיכה באמצעות כרטיס האשראי, לא קשורה למסגרת, איך מושכים איתו? צריך לבקש מהבנק קוד 4 ספרות?

הייתם צריכים לקבל ביחד עם הכרטיס קוד. בעתיד הלא רחוק נצטרך להקיש את הקוד הזה בכל קנייה, כך קורה באירופה. אם תמשיכו עם כרטיס קיים אפשר לבצע "שחזור קוד סודי" ולקבל את הקוד. פה זה באמת יותר קל דרך אתר האינטרנט של חברת כרטיס האשראי, עם שרות לקוחות זה יכול להיות הרבה יותר קשה ויקר.

אני לא זוכר, אבל נראה לי שאין כזה בבנק אגוד. יכול להיות? או ספציפית בסניפים הקטנים (2 נציגי לקוחות, 1 משכנתאות, 1 מנהל סניף. זה הכל).

גם לא ידעתי שמחויבים לתת דף או שניים בחודש חינם. אם אני לא טועה אנחנו שומרים את כל הקבלות מהבנק

לא היה חודש שקיבלנו דף חינם. זה תמיד עלה לנו כסף.

לא מכיר את אגוד, אבל אהיה מאד מופתע אם זה המצב. הבעיה היא שהמכשירים האלה שונים זה מזה אפילו בסניפים שונים של אותו בנק: זה יכול להראות כמו כספומט מוזר שאי אפשר למשוך בו כסף, מדפסת מחשב זרוקה בצד או עמדה עם רמקולים סטריאופוניים וצגים משוכללים שמציגים סרטים מהחלל (ופרסומות). הכי טוב שתשאל! (בינתיים אין עוד עמלה על שאלות)

דף חשבון אצל פקיד תמיד יהיה יקר. גם בעמדה האוטומטית הוא יכול לעלות סכום מסויים אבל זה תמיד יוצג לך ותצטרך לאשר לפני הוצאת הדף.

כמובן, באינטרנט זה בחינם.

הזכרת את רמי לוי בסלולר, בדיוק התענייניתי השבוע. הבעיה שכרטיס סים עולה 49 שקלים, זה קצת יקר לדעתי.

גם אצל גולן סכום דומה, כרטיס 20 ודמי חיבור 30.

אצל הוט מובייל אם אני לא טועה מדובר ב 30 ש"ח.

למפעילות של חברת פלאפון יש כרטיסי סים בחינם, אבל אני מעדיף להתרחק מפלאפון, בגלל ניסיון לא חיובי מהעבר.

הזכרתי את זה כיוון שאנשים שלא גולשים בטלפון לא תמיד מודעים למסלול ב10 שח (אצל רמי לוי יש גם כשר ב 7).

כל חברות התקשורת חארות וכולן, בלי יוצא מהכלל מנסות שיטות מצליח כאלה ואחרות. חובה לעקוב אחרי החיובים ולראות שאין הפתעות. יש גם שרשור אחר שמתמקד בזה (חפש גולן).

בטלויזיה יש לנו חבילה בעלות 99 שקלים בחודש.
גם את זה הזכרתי כיוון שיש כאלה שמשלמים מאות שח. בתכלס, מי שרואה רק 11-14 יכול לקבל בחינם טלוויזיה מעידן (יש שרשור גם לזה).

הופתעתי לקרוא על תנאי השימוש בכרטיס אשראי של רמי לוי. אולי באמת כדאי לפסול אותו.

השאלה אם בכרטיס אשראי של סופר פארם / שופרסל / ויקטורי זה אחרת.

כי אני אצטרך לעשות בחירה איפה אני מנפיק כרטיס אשראי חוץ בנקאי.

אני פחות מתלהב מכרטיסים חוץ בנקאיים. בסופו של דבר מי שיכול לתת לך תנאים טובים זה הבנק שלך הוא מכיר אותך הכי טוב כלכלית ולכן הסיכון שהוא לוקח במתן הכרטיס הוא הכי נמוך.

תזכור דבר אחד: גבינה בחינם יש רק במלכודות עכברים. לכרטיסי אשראי יש עלויות לסופרים, והם צריכים להצדיק את העלויות האלה בכך שיגרמו לך לקנות יותר אצלם. לא כל דבר שנמכר ב"מבצע" הוא בהכרח זול, ונאמנות לסופר מסוים לא משתלמת כלכלית (לדעתי).

כחלק מהחשדנות הכללית שלי והרגל שיש לי, קראתי את תנאי ההצטרפות לרמי לוי ומצאתי שם את הסעיף הבעייתי הזה. מבחינתי זה פוסל.

בחזרה לבנקים: הבנק לא מתייחס טוב? הגיע הזמן לעבור. מעבר הרבה יותר קל ולא פחות משתלם יכול להיות מעבר לסניף אחר של אותו בנק (כנראה באגוד זה יהיה קשה). לי אישית יש נסיון טוב שכזה מעבר מסניף שלא תפקד לסניף אחר יותר קרוב, נוח ומתפקד.

כיוון אחר לגמרי שאולי יתאים לכם זה מעבר לבנק הדואר. במיוחד אם אתם לא רוצים או לא יכולים לעזוב את שיטת המשיכה האחת והמעטפות. בבנק הדואר אין כמעט עמלות. מצד שני אין שירות בכלל וכמובן יש סיכוי שתוסיף שבחים חדשים לשרשור השבחים לדואר...

קראתי על זה קצת, וממליצים אם כבר עושים, אז שהכרטיס יהיה בינלאומי. הם יש לי דרך לבדוק לפני ההנפקה אם הכרטיס הוא כזה?
כיום אני חושב שרק כרטיסי נוער אינם בינלאומיים. אבל קניה בינלאומית בכרטיס לא בנקאי (עלי אקספרס לדוגמה), יכולה לגרור אחריה שער המרה לא אקטרקטיבי בכלל. בכל מקרה תשאל לפני שאתה מנפיק (זה צריך להיות כתוב גם באחד מעשרים הדפים עם האותיות הקטנות)

בכל מקרה אחיך סטודנט? לסטודנטים יש תנאים מעולים גם בבנקים ובכרטיסי אשראי. שיוציא אישור לימודים מהמוסד וקדימה! בסופו של דבר זה הרווח הכי גדול לכם במאמץ הכי קטן והתנאים מובטחים עד סוף הלימודים ולפעמים גם זמן מסויים אחרי זה.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

40 תגובות קשקשתי על הנושא הזה. למדתי לא מעט, אבל חבל שלא ידעתי את זה מראש.

אני מתכוון את זה שאם יש עסקה בתשלומים, כל התכנונים שלי לעבור, לסגור, לבטל - בטלים ומבוטלים.

עד שלא ירד התשלום האחרון (בעסקת תשלומים, לא עסקה מתמשכת) אי אפשר לבטל את הכרטיס.

עוד סיבה למה תשלומים זה רע ברוב המקרים.אבל בטווח הארוך התשלומים יסתיימו. אם הכרטיס החדש יהיה אצל אותה מנפיקה יש אפשרות להעביר את החיובים מהכרטיס הישן לחדש (תאר לעצמך שהישן היה נגנב ומבוטל?)

הרגשתי כ"כ מטומטם שאני משקיע על זה זמן (אבל מצד שני זה לא מעט כסף, בחישוב שנתי).

איזה אידיוט אתה.

נכון, לא נעים להתמסכן מול הפקיד/ה בבנק, אבל אולי היה עדיף שתשקיע את ה 5-10 דקות האלה, ותקבל פטור

לשנתיים כמו שתמיד קיבלת, מאשר להשקיע קריאה, תגובות, וזמן?

אל תשכח: למדת גם כמה דברים שיעזרו לך בעתיד. גם ני למדתי כמה דברים בשרשור הזה - ידע זה כוח

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכיוון שמצד שני כדי לקבל פטור מעמלות צריך להשתמש בכרטיס הצעתי להתחיל בשימושים יותר "בטוחים". קנייה בסופר ותשלום חשבונות הם שימושים כאלה.

עכשיו ירד לי האסימון.

אם בכדי לקבל פטור, אתה צריך להשתמש בכרטיס בסכום של X בחודש.

אז אתה מנסה להשתמש בכרטיס בהוצאות שגם ככה היית משלם, רק שאתה לא מקבל עליהם שום דבר, להפך - טורח.

כמו חשבונות למשל. או הוצאות בסופר.

עם החשבונות - עוד נשמע לי סביר. אבל עדיין לא נגיע לתקרת הX שהם מבקשים.

בד"כ מדובר באיזה כמה אלפי שקלים (מעל ל 4-5 אלף שקל).

אם היה מדובר בכמה מאות זה היה אחרת.

אבל בסדר, לא נורא. יש לכך פתרונות אחרים (פטור מדמי כרטיס, במיוחד בכרטיסים חוץ בנקאים, אני דבק בכך ששם יותר קל להתמקח לדעתי).

או מקסימום, לבטל את הכרטיס אחרי שנתיים, ולהוציא חדש חוץ בנקאי עם פטור חדש (של מועדון אחר).

איך אתה מסתדר חידושי הטכנולוגיה?

הייתי אומר שמסתדר טוב מאוד לדעתי.

חשוב תמיד לקרוא את דף החיובים החודשי ולראות שאין הפתעות.

מחזק מאוד.

יכול להיות שהייתה אי הבנה שווה לשאול שוב. אם הפקידה קצרת רוח - עוד סיבה לעבור למקום אחר. משיכה אצל הפקידה תמיד תהיה הכי יקרה.

כן בנוגע למעבר, אני סגור על זה מאה אחוז. זה בנק עם בנקאי כללי, טלרית, ונציג משכנתאות.

זה הכל אין יותר עובדים. מלבד המנהל.

מילא אם היו כמה אפשרויות, לפנות לכמה אנשים, אבל יש תמיד את אותו אדם.

כלומר אם קיבלת יחס לא נעים - זה לא משהו חד פעמי, אין לך גם למי ללכת. רק לאותו אחד.

לכן נעבור בנק לדעתי.

גם נכנסתי הרגע לעמוד הסניף באתר של אגוד ומלבד טלפון - אין פקס/מיל/פניה לבנקאי.

אם היה, כבר מזמן הייתי פונה בצורה יפה "שלום, אבקש להאריך לי בבקשה את הפטור מדמי כרטיס, תודה מראש. יום טוב".

אני מאמין שבבנקים אחרים יש אפשרות לשלוח פקס לבנקאי/מיל/פניה מהאתר.

טלוויזיה מעידן

קצת בעייתי כשיש צורך בערוצים ברוסית (בשביל אמי).

אבל התשלום שלנו לדעתי לא יקר, 99 שקלים על טלויזיה. זה בסדר לדעתי.

אני פחות מתלהב מכרטיסים חוץ בנקאיים. בסופו של דבר מי שיכול לתת לך תנאים טובים זה הבנק שלך הוא מכיר אותך הכי טוב כלכלית ולכן הסיכון שהוא לוקח במתן הכרטיס הוא הכי נמוך.

אני עדיין לא מצליח להבין מה רע בכרטיס חוץ בנקאי?

יש בו רק היתרונות: אני לא כבול לבנק שלי. אני מתנהל מול חברת האשראי. אי אפשר לטרטר אותי "פנה לבנק".

אם אני רוצה לעזוב/לבטל/כל דבר - פונה לחברת האשראי וזה הכל.

אולי אנחנו לא קהל היעד של כרטיסים בנקאים? כי איזה תנאים אני כבר יכול לקבל מכרטיס בנקאי על פני חוץ בנקאי?

אנחנו לא מחפשים הלוואות (תודה לאל), לא קרדיט (זה גם הלוואה?) שום דבר.

רק כרטיס שיהיה אפשר לשלם בעזרתו לשירותים שצריך לשלם מרחוק (באשראי) ועדיף שיהיה בינלאומי (כך קראתי, עם חשיבה לעתיד)

.

מאיך שאתה מתרשם, עדין לדעת עדיף לי בנקאי? כי אני עדיין חושב שחוץ בנקאי עדיף (לא לשים את כל הביצים בסל אחד - בבנק).

אגב, אנחנו גם לא צריכים מסגרת גדולה (אם יש דבר כזה מסגרת ברירת מחדל, עדיף אפילו.

כי עדיף לחיות ממה שיש לדעתי).

בכל מקרה אחיך סטודנט?

שנה ג'.

אבל אולי עדיין אפשר לקבל הטבות סטודנט. נבדוק.

רק לא בבנק הנוכחי, כי אני מתעקש על לעזוב אותם. נציג כבר את האישור והכרטיס בבנק החדש.

עוד סיבה למה תשלומים זה רע ברוב המקרים.אבל בטווח הארוך התשלומים יסתיימו. אם הכרטיס החדש יהיה אצל אותה מנפיקה יש אפשרות להעביר את החיובים מהכרטיס הישן לחדש (תאר לעצמך שהישן היה נגנב ומבוטל?)

הכרטיס שאעשה, מתוך עקרון, אני אעשה בחברה אחרת. לא אצל אותה מנפיקה (ישראכרט).

הדבר החדש שלמדתי פה מהחברים על תשלומים הוא שבעל העסק מקבל את מלוא הסכום.

פשוט חברת האשראי עושה לך טובה.

אם קנית מקרר ב2,000₪ וחילקת ל 10 תשלומים, אז חברת האשראי כבר העבירה 2,000₪ לעסק

והיא מאפשרת לך לשלם כל חודש 200₪.

יש מספר מסוים שהוא ללא תוספות, אבל אם תבקש כבר יותר תשלומים - תשלם ריבית או/ו והצמדה.

אל תשכח: למדת גם כמה דברים שיעזרו לך בעתיד. גם ני למדתי כמה דברים בשרשור הזה - ידע זה כוח

בהחלט חבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...