Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה מסובך התהליך של מעבר בנק ומעבר חברת אשראי?

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 2333 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אלפיים וקצת (גובה קצבת הנכות שנכנסת מביטוח לאומי).

בבנק פועלים הייתה הגבלה לכמה מאות, וביקשתי מהם שיסירו את זה

כי זה כל פעם לטרטר את אמי (בהתחלה אפילו לא היו מאשרים שאני אמשוך בשמה) ואז איך שהוא הסירו (באתי שוב עם אמי).

בבנק של אחי הם לא מוכנים להסיר. אני לא יודע למה.

אנחנו תודה לאל לא במינוס אף פעם, תמיד חיים מחושב. לא יודע עד כמה אתה מכיר, אבל יש שיטה עם מעטפות

שאנשים פשוט רגילים לעבוד ככה (כמדומני אמי למדה את זה מאביה) ואין לי מושג למה הבנק של אחי מתעקש על הגבלה של כמה מאות. אבל כשזה מול פקיד/ה אז הם מאשרים למשוך את קצבת הנכות ולא מגבילים לכמה מאות.

הם אומרים: אם תרצה למשוך יותר מכמה מאות, נגיד 2000? אז תוכל לעשות זאת עם כרטיס האשראי שלך.

אבל אנחנו לא מעוניינים. שהרי אם יש כרטיס למשיכה, למה שנמשוך מכרטיס האשראי?

ואם זה ייחשב כהלוואה? או כתפיסת מסגרת? (שאין לי מושג מה זה, אבל שוב, למה לא למשוך מהכרטיס שמיועד למשיכת כסף ממכונה?)

אם אני מחבר את כל מה שאמרתי פה על הבנק, איך שהוא נראה לי שכבר מזמן הגיע הזמן לעזוב אותם.

ואני מקווה כמו שכתבתי שאכן נעשה את זה עד סוף החודש. אולי אחי יעבור לאותו בנק של אמי וככה יהיה יותר קל ופשוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני חושב שאינכם מבינים משהו פשוט: מה שאתם משלמים בכרטיס אינכם משלמים במזומן. נכון שזה לא פועל עם המעטפות (אני מניח שכוונתך לכך שיש במגירה מעטפות עם הקצבות כספים למטרות השונות). הסה"כ נשאר זהה, ותצטרכו להשאר מחושבים. אבל תחסכו עמלות, תחסכו הוצאות נסיעה לבנק, תחסכו זמן יקר. וכמי שכל שקל חשוב לו הכמה עשרות ש"ח האלה ישארו לזכותכם בכל חודש. ועוד יתרונות - תוכלו לכוון את תאריך החיוב החודשי בהתאם לתאריכי כניסת הכספים לחשבון, ולא תהיה סכנה של גניבת המזומן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קצת קשה להבין את זה, כי אתה מדבר על משהו שאנחנו לא מכירים (אני אגדיל ואומר גם לא מבינים אולי).

תגיד לי אם הבנתי נכון.

אתה מתכון לעבור מתשלום פיזי (חשמל בדואר, מים בחברת המים, ארנונה בעיריה, גז בסניף הגז)

לעבור לשלם את כל זה דרך כרטיס האשראי? כי אם כן, אולי יש לי את התשובה למה לא עושים כך. אבל קודם -

האם זה נקרא הוראת קבע?

כי פעם הייתה לנו הוראת קבע. לא זוכר למי, אולי לעמידר? או לא זוכר בדיוק.

ויצא שהם לקחו יותר מדי. מאז הפסקנו כמעט כל הוראת קבע שאפשר, ואנחנו משלמים כל דבר איפה שצריך לשלם.

מלבד מה שאי אפשר להגיע אליו פיזית: איתוראן, סלולרי, טלויזיה ואינטרנט.

כי תתאר לך מצב, שאתה מראש כבר יודע על כמה תחייה כל חודש, ופתאום לקחו לך יותר.

וכל התכנון החודשי שלך כבר לא כמו שציפית שיהיה. כי יש בעיה.

כשאתה משלם במזומן זה לא יכול לקרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש מרתיח איך הבנקים מתעללים דווקא בשכבות המוחלשות וגורמים להם להוציא יותר כספים. ממליץ לקחת איתך קרוב משפחה שיודע להתמקח וללכת לבנק אחר. לעבור איתם אחת אחת על הבעיות שיש לך עם הבנק הנוכחי ומה שמפריע לך שם, ולוודא שיש להם פתרונות בשבילך.

ממליץ גם שמישהו ישב איתכם על תשלומים דרך האינטרנט. היום הרבה יותר קל לעקוב.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו עוד תודה לאל אני יכול לטפל בדברים האלה.

אבל אם אמי או אחי היו צריכים לטפל בזה לבד, אני אגדיל ואומר, שלדעתי הם אפילו לא היו מנסים.

כי לי עוד יש קצת כוח חשק ורצון לטפל בזה. מרגיז אותי לשלם סתם 20 שקל כל חודש, עמלת הנפקה/כרטיס.

לשלם כל פעם שישה שקלים כשאתה מושך כסף.

אבל אם זה אדם מבוגר/נכה (לאו דווקא נכים, גם סתם אנשים מבוגרים או עולים חדשים) אני מאמין שאנשים כאלה יוותרו מראש.

פשוט התרגלתי כבר לא להתייאש ממלחמות כאלה. נראה לי שעמידר וביטוח לאומי הכינו אותי טוב.

אבל עדיין, זה תמיד מעצבן מרגיז ומתיש.

לצערי אין לי עם מי ללכת, אבל אתם המישהו הזה שעוזר ומייעץ לי. אז אני נעזר בכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוציאים דיירקט/דביט ובא לציון גואל.

הכסף יורד מהעו"ש באופן יחסית מיידי, לא צריך להגיע לכל מיני סניפים כדי לשלם כל מיני חשבונות.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סופרמן - איני מדבר על הוראת קבע. אני מדבר על תשלום בכרטיס האשראי באינטרנט. נניח שקיבלת חשבון חשמל - אתה נכנס לאתר חברת החשמל, בוחר בסעיף תשלום חשבון, מקליד את פרטי החשבון, פרטי כרטיס האשראי ומייל - ולוחץ על תשלום, הקבלה מתקבלת תוך כמה שניות במייל. כך גם שאר החשבונות.

אני רואה שתי בעיות אפשריות:

1. מסגרת לא מספקת בכרטיס האשראי. כפי שכתבתי קודם - בדוק את המסגרת בדף החשבון, ואם צריך פנה לחברת האשראי והרחב אותה. תוכל לעמוד בתשלומים - הרי גם כיום אתה משלם אותם - אבל פפיזית בדואר או בקופת חברת החשמל (או גז, או עירייה וכו'). כך תחסוך את עלויות הנסיעה והזמן המתבזבז.

2. תכנון ההוצאה החודשית - אתה רגיל לשיטת המעטפות. תצטרך להתרגל לכך ש"מעטפת התשלום" (הוירטואלית) לעיריה או לחברת החשמל או לחברת הגז נמצאת בחשבון הבנק, ותחוייב בתאריך החיוב של כרטיס האשראי. מצד שני, זה יכול להקל עליך אם, למשל, המשכורוות והקצבאות נכנסות ב-1 בחודש החיוב ייעשה ב-2 בחודש. כך לא תתפתה להוציא את הכסף על משהו אחר. יותר מזה - גם אם תאריכי התשלום של החשבונות השונים הם בימים שונים החיוב יתרכז בתאריך אחד. אם יש הכנסות בשני תאריכים אפשר שכרטיס האשראי של אחיך יסתנכרן עם הקצבה שלו וזה של אמא יסתנכרן עם המשכורת שלה או משהו דומה.

עריכה:

1. כרטיס החיוב המידי הוא פתרון אחר, אבל מחייב מעקב יומי אחר מצב החשבון. אני לא יודע כעבור כמה זמן החיובים מופיעים בדו"ח באינטרנט.

2. אפשר לקבל עדכון מיידי על כל חיוב בכרטיס האשראי. בעבר זה היה רק מעל 500 ש"ח, היום זה על כל סכום. בשבוע שעבר קיבלתי עדכון על חיו בשל 2.5 ש"ח (איזו שטות מעליאקספרס). אותה בעיה קיימת גם באתרי כרטיסי האשראי - יש עיכוב של 4-72 שעות עד שהעסקה מופיעה בהם, למרות הדיווח המיידי ב-SMS.

3. כידוע כסף נדבק לכסף, תשובה ודנקנר מספרים אותנו וסופרים את הכסף, אבל הבנקים לא אוהבים את מי שסובל ממחסור במוצר הזה. אבל יש צורך בהתנהלות חכמה. חלק מההפסדים של פות"ש נובעים מהתנהלות הבנק, אבל חלקם מהתנהלותו הוא (למשל הדפסת דפי חשבון אצל הפקיד, במקום צפיה בהם במחשב הביתי. ביקור כזה בנק עולה לו עשרות שקלים כיון שמעבר לתדפיס הוא כנראה משלם גם הוצאות נסיעה, אולי חניה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לאמי בעבר כרטיס כזה, חיוב מידי. בצבע אפור-אדום. של בנק פועלים.

כמדומני הם גבו עליו גם כסף כל חודש, כשאמי כלל לא השתמשה בו. כך במשך שנים על גבי שנים.

עד שגיליתי וחישבנו כמה יצא כל חודש כפול כמה שנים, כשאמי כלל לא ידעה מה זה (פשוט עשו לה בבנק)

והחלטנו לבטל אותו.

עד שלפני מספר שנים עשינו לראשונה במשפחה כרטיס אשראי של אחי.

כי הגיע רכב למשפחה, ויש צורך לשלם ביטוח (אשראי) איתוראן (אשראי).

עד אז הכל תמיד שולם פיזית (גם טלויזיה אני זוכר היינו משלמים בדואר).

כיום אנחנו צריכים רק: חשבון בבנק נורמלי, שלא יגביל אותנו למשיכה של 500 שקל ביום. כי זה כל פעם להגיע אל המכונה.

אלא שנוכל למשוך את הקצבה בפעם אחת, כמו אצל פקיד.

ואם אפשר לא לשלם על פירוט עו"ש - זה נחמד. אבל אם לא - אז לא כל כך נורא.

כי אנחנו גם ככה מוציאים תדפיס כזה בסך הכל פעם בחודש.

וכרטיס אשראי שהוא לא של הבנק, בדגש על חוץ בנקאי.

בכדי לא לשים את כל הביצים בסל אחד (וגם יש לזה היתרונות לדעתי).

כרגע יש לי פחות או יותר 90% סדר בראש (איפה נפתח, ואיזה כרטיס נעשה) נשאר רק לבצע.

את הרעיון שלך sperial לשלם חשבונות דרך האשראי אני עוד אצטרך לבדוק.

מצד אחד, זה אכן יחסוך לי זמן (למרות שכיום אני מתכנן כמה דברים במקביל. למשל - משלם גז בסוכנות הגז, אז נכנס על הדרך לבית מרקחת, ואז קופץ לבנק פועלים שמרחק הליכה משם בשביל החשבון של אמי)

מצד שני יהיה צריך לבחון את זה קצת יותר לעומק.

כי יכול להיות לזה גם אפקט פסיכולוגי הפוך מאשר שימוש עם מזומן (קל יותר לשלוט ולא להיכנס למינוס עם מזומן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה סופרמן - יש לך כמה הערות נכונות, אבל בדבר אחד אתה טועה: ההחלטה שלך להמנע מכרטיס אשראי בנקאי מלכתחילה.

אתה צריך לבחור את השילוב הנכון של חשבון בנק ושל כרטיס אשראי - זה שיתן לך את התנאים הטובים ביותר, במחיר הנמוך ביותר. אם זה כרטיס בנקאי או חוץ בנקאי ממש לא חשוב, חשוב רק שיאפשר לך את הפעילות הדרושה לך. לי יש כרטיסים בנקאיים וכרטיסים חוץ בנקאיים - לבנקאיים תנאים הרבה יותר טובים. אבל, שוב, זה המצב שלי, אתה צריך לבדוק לפי התנאים שלך.

לגבי הצד הפסיכולוגי - אני מעדיף יכולת מעקב בכרטיס האשראי, לי המזומן נוזל בלי שליטה. יתכן שאתה שונה, כך שזה מצריך התאמה אישית.

ותעשה לעצמך טובה - תתקדם למאה ה-21. לעשות הכל אצל הפקיד זה מתאים לאנשים שמבוגרים ממךל ב-60 שנה. השתמש בשיטות המודרניות, חסוך זמן וכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שזה מהסיבה שתמיד הורגלנו (או נכון לעשור אחורה) שכרטיס אשראי זה משהו מיוחד.

שיש בדרך כלל לאנשים ממעמד קצת יותר גבוה.

היוקרה של זה. או אולי ככה זה היה בסביבה שלנו.

אני זוכר כשהייתי ילד וראיתי פעם ראשונה כרטיס אשראי (אלה שהיו יוצאים פעם עם תמונות של בעלי חיים עליהם וטבע)

זה היה נראה לי כמו משהו שאין לכל אחד. היום אני מאמין שאפילו לבני נוער יש כרטיס אשראי (כמו כל דבר בחיים, גם סמארטפון יש היום כמעט לכל אחד).

לגבי ההערה האחרונה, אני שומע את זה הרבה. אומרים לי גם הרבה תפסיק להשתמש באמצעים כתובים, תעבור יותר לדיבורים.

כי אני מאוד אוהב להשתמש בפניה במיל, בעמוד פיסבוק (בהודעה פרטית) של נותן השירות, או בפקס

מאשר להתקשר. מרגיש לי שבכתב אני מצליח להעביר יותר טוב את המסר, והצד השני קורא בזמנו, ברוגע.

בטלפון אתה צריך לבחור את המילים, הצד השני לא תמיד מרוכז או מקשיב לך.

יש גם היתרון בפניה בכתב, שיש לי תיעוד לכל דבר (היסטוריה) ואם זה נעשה במיל אפילו די קל לשלוף אם צריך (בחיפוש).

תודה רבה לך חבר, נהניתי מאוד להחכים ולקרוא את העצות והטיפים שלך. תודה גם לשאר החברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שיש פה סיפור לא פשוט שאתה לא רוצה לחשוף וזו זכותך המלאה.

בנוסף יש לכם חוסר הכירות עם המערכת וזה משולב עם מנהגים וצרכים מיוחדים שיש לכם.

אני מציע לכם לנסות לפנות לעמותת פעמונים. הם בהחלט יוכלו לסייע לכם גם בהתנהלות מול הבנק ומול גורמים כלכליים נוספים (ביטוח לאומי, עירייה וכד') ולסייע לכם לבחור בהתנהלות הכלכלית שהכי תתאים לצרכיכם.

(לשימוש בכרטיס אשראי יש חסרונות לעומת שימוש במזומן וזה תלוי גם במאפיינים של הבן אדם - יש כאלה שיותר מתאים להם להתנהל במזומן, ויש כאלה שבאשראי. כרטיסי האשראי של הסופרים כולל רמי לוי הם מלכודות דבש)

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי.

בסך הכל ממה שידוע לנו, לפחות על פי הסובבים אותנו, כמעט כולם מתנהלים כך.

אני מאמין שזה קשור לאזור ולסביבה של האדם, אולי בגלל זה ההתנהלות שלנו נחשבת פה נורמטיבית.

אבל מה גרם לך לחשוב שמשהו בהתנהלות שלנו לא נכונה, אולי אוכל ללמוד מכך?

אם התכוונת בסיפור לא פשוט מבחינה כלכלית, אז תודה לאל הכל בסדר. אני יכול לסכם שאנחנו לא רעבים לפת לחם ברוך השם.

פשוט אולי הצורה שבה אני מתייחס לדברים ומתנסח, אולי אפשר לקבל רושם מוטעה.

כי כמו שכתבתי, עד לא מזמן אשראי נראה עבורנו כמו משהו לעשירים בלבד. או לסוג מסוים של אנשים.

אולי אני אזרוק עוד סטיגמה, אבל תמיד אמרו לנו גם שלמשל שצלחת לוין של Yes יש רק לאנשים אמידים.

בגלל זה תמיד היה לנו כבלים או תבל, ערוצי זהב, הוט.

אני מאמין שאלה פשוט סטיגמות של הסביבה והאנשים שמסביבך.

בכל אופן, לא הייתי רוצה להתרגל (במודע) להשתמש הרבה באשראי. כי מרגיש לי שלמזומן יש אפקט פסיכולוגי חיובי מאוד.

לפחות על אנשים שחיים מסכומים קצובים מראש. או מקצבאות.

אני גם אנחש שאחוז די גדול ממקבלי קצבאות חי ומתנהל על מזומן בלבד. אבל זה ניחוש שלי בלבד.

תוכל להרחיב על מלכודת דבש? כי אני שוקל ברצינות את רמי לוי / סופר פארם (או שופרסל, מקבלים גם מתנה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא במינוס אתה לא צריך כרטיס אשראי (קרדיט). סתם כרטיס דביט רגיל שמאפשר לך לשלם מהכסף שיש לך דרך האינטרנט או בבתי עסק. יש המון יתרונות לעומת מזומן, לא רק הנוחות (לא צריך להסתובב עם שטרות ומטבעות, לא צריך ללכת לכספומט להוציא כסף) אלא גם יכולת המעקב, כמו שספריאל כתב.

ברגע שתתחבר לבנק דרך האינטרנט (במחשב או באפליקציה) תגלה כמה קל לעקוב אחרי ההוצאות או לשלם חשבונות ולא תהיה שום בעיה פסיכולוגית.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל רציתי להתנצל אם פגעתי ברמז שמשהו לא בסדר אצלכם זא לא הכוונה.

שלא יהיה לך ספק לרגע אחד: בנק זה שוק. התמקחות וכל סיכום שאתם מגיעים אליו צריך לוודא לכמה זמן הוא תקף (עוד שלב בהתמקחות) ולקבל בכתב.

לצערי, נראה שאתם לא לקוחות אטרקטיביים מבחינת הבנק וזה מסביר את היחס אליכם. אחיך סטודנט? הוא כבר נכנס לקבוצה אחרת. אם בבנק עדיין מטרטרים אותו (כוחו של הרגל רע) זו הזדמנות טובה לעבור לבנק אחר או אפילו רק לסניף אחר (עם נגישות יתר טובה?) בהרבה בנקים סטודנטים מקבלים חשבון ללא עמלות לכל תקופת הלימודים.

גם כרטיס האשראי ינתן בתנאים טובים יחסית מהבנק לסטודנט.

אשראי זו מילה ארמית יפה להלוואה. בכל קנייה מנפיק הכרטיס מלווה לך כסף לזמן מים הקניה עד לתחילת החודש הבא (או עשרה בחודש לפי יום התשלום) המוכר מקבל את הכסף מייד.

חברת האשראי אינה גמ"ח והיא למעשה גובה עמלה מסויימת מהמוכר תמורת השירות. זה המקור של "הנחת מזומן" שהיא בדרך כלל המחיר האמיתי ללא העמלה.

מסגרת: לכל כרטיס יש סכום מסויים שהוא מה שבנק מוכן להלוות לך. ברגע שתבצע קניות בסכום יותר גדול הכרטיס "יחסם". אתה צריך לדעת מהי המסגרת בכרטיס ולוודא שהיא מתאימה לצרכים וליכולות שלכם.

כפי שהוזכר אחד ממקורות הרווח הגדולים של חברות האשראי הוא מתן הלוואות נוספות על ידי חלוקה לתשלומים (קרדיט) פיצול ודחיית תשלומים וכדומה. מומלץ להמנע בכלל מכל אלה.

מה כן כדאי לדעתי לקנות בכרטיס אשראי ולא במזומן? קניות קשיחות כמו הסופר השבועי. גם בבסטות בשוק כבר מעדיפים כרטיסי אשראי על מזומן. צריך לשים לב לא להתפתות לכל מיני "מבצעים" שלחלק מהאנשים קל יותר כיוון שהכסף "נעלם" רק בסוף החודש.

תשלומי חשבונות חשמל מים גז. לא בהוראת קבע אם רוצים לראות מה החיוב לפני שמשלמים, אלא בחיוג ל 103 (חשמל) 199 (בזק אם יש) וכו'.

משיכת מזומן: הסכום למשיכת מזומן תלוי בסוג הכרטיס. בכספומט (בנקט) הוא יהיה הכי נמוך, בכרטיס האשראי הוא יגדל. שים לב כל כרטיס אשראי (גם כרטיס לא בנקאי) הוא גם כרטיס למשיכת מזומן. בכרטיס לא בנקאי יכול להיות שיש עמלה גבוהה יותר למשיכת מזומן. כאשר יש כרטיס אשראי בנקאי אין צורך בכרטיס כספומט רגיל לאותו החשבון ואפשר לבטל אותו ולחסוך את העמלה. כדי לצמצם עמלות כאשר מושכים כסף מושכים תמיד את הסכום הגדול ביותר שאפשר ובכספומט בנקאי. (כזה שנמצא בקיר או בתוך סניף של בנק. לא משנה איזה בנק) לא מושכים מזומן אצל פקיד ולא בכספומט לא בנקאי. העמלות לפעולות האלה גבוהות. יש להזהר מכספומטים לא בנקאיים שמנסים להתחפש לכספומטים בנקאיים.

חשבתי שהשיטה למשוך את כל הכסף ביום קבלת המשכורת ושמירה "מתחת למזרון" נעלמה בימי האינפלציה הגבוהה. אני לא חושב שזו הדרך הכי נבונה להתנהל. כדי לדעת מה טוב לכם צריך להבין יותר טוב מה הצרכים והיכולות. אני אזכיר שוב את פעמונים.

מעקב אחרח\י החשבון: אם אפשר כדאי לבקש סיסמת גישה לחשבון הבנק מהאינטרנט. אם אתם חוששים תוכלו לבקש גישה לקבלת מידע בלבד ללא ביצוע פעולות מצד שני למי שזה נוח לכל בנק יש אפליקציה לנייד. כשצריך נייר ובדיוק כמו במשיכת כספים, דף חשבון זה לא משהו שעושים עם פקיד. בכל סניף בנק היום יש מכשיר דמוי כספומט שממנו ניתן להוציא דף חשבון עדכני (השם משתנה בכל בנק, בפועלים זה נקרא עדכן) הוראות בנק ישראל מחייבות את הבנקים לתת דף אחד או שניים בחודש ללא עמלה כלל!

הזכרת איתורן סלולר טלווזיה. איתורן אני מניח שזה לרכב של אחיך? גם פה אולי אפשר לחסוך וזה דווקא יתאים לפורום חברות הביטוח זה שוק אפילו יותר מבנקים אבל זה מתאים אולי לשרשור אחר. סלולר: לשים לב באיזה מסלול נמצאים. מי שלא גולש יכול להסתפק במסלול של 10 שח שיש לגולן ואם אני לא טועה גם לרמי לוי ולעוד מפעיל. מי שכן צריך לדעת מה כמות הנתונים שמשתמשיןם ולהתאים מסלול בהתאם.טלויזיה: גם שם אפשר לחסוך תלוי איזה ערוצים רואים.

ולסיום תנאי השימוש של כרטיס האשראי של רמי לוי מרשים לו למכור את הפעולות שמתבצעות למי שהוא רוצה. נניח קנית תרופה מסויימת בבית מרקחת? חברת ביטוח תרצה לדעת את זה ואולי להעלות לך פרמיה כתוצאה. מבחינתי זה מספיק כדי לפסול את הכרטיס הזה. כרטיסים אחרים כגון שופרסל\סופרפארם מטרתם למשוך אותך אליהם. אמנם ישנם כמה מבצעים טובים למספר מצומצם מאד של מוצרים אבל השאר יהיו לא זולים ואולי יותר יקרים ממקומות אחרים שתוכל לקנות אותם. הם גם בונים על זה שבשנה הראשונה הכרטיס חינם, אבל אחרי זה תשכח ובשנה השנייה תגיע העמלה הגבוהה.

יצא בסוף הרבה יותר ארוך ופחות מסודר ממה שהתכוונתי, אבל הנושא מצד אחד מורכב ומצד שני חשוב.

מקווה שיעזור לך מעבר לעצות הטובות שכבר קיבלת פה מאחרים.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בור סוד - יופי של פוסט. אפילו אני למדתי ממנו משהו, על תנאי כרטיס האשראי של רמי לוי (אם כי מעולם לא התעניינתי בו, יש לנו אי סבילות לרשת זו).

התנהלותו של סופרמן כנראה נובעת ממה שמקובל במשפחה שלו, אולי בסביבה החברתית - כלכלית בה הוא חי. אולי אני רגיל לדבר הזה כיון שלהורים שלי היה כרטיס אשראי בערך מ-1970, אבל אני בהחלט מכיר אנשים שמתיחסים לכל האמצעים המודרניים כאל אמצעים שנועדו לשאיבת כספם. אז באופן בסיסי הם צודקים, אבל מי שלומד להתנהל נכון דווקא מצמצם את הוצאותיו עם אמצעיחם אלה, כפי שגם אתה וגם אני ציינו קודם. כקוריוז - אני מחזיק ב-5 כרטיסי אשראי, אשתי במספר דומה ושלושת הבנם ביחד עוד 5 כרטיסים. העלות החודשית לכל 15 הכרטיסים יחד עומדת על פחות מ-15 ש"ח. ה"מבצעים" המגיעים אתם חוסכים יותר מזה. כמוכן המצאות הכרטיסים בארנק אינה מהווה פיתוי להוצאת כספים, ואנחנו לא קונים בכרטיס שום דבר שלא היינו קונים בלעדיו. כלומר - קונים באמזון ועלי ואיביי דברים שבחנות היו עולים פי כמה - האפשרות להשתמש בכרטיס האשראי לקניות ברשת דווקא מצמצמת לנו הוצאות.

בסופו של דבר, המעבר משימוש במזומנים לשימוש באמצעי תשלום אחרים מצריך איזה סויץ' בתפיסה. לאנשים מבוגרים זה יכול להיות לא פשוט. יודע מה? אני התחלתי לשלם ברשת לפני למעלה מ-15 שנים. ועדיין, לפני הקניה הראשונה באיביי חקרתי את העניין שבועיים. פעם שהבנתי את הנושא השתחררתי, ואני משתמש בחנויות ברשת כמו בהתאם לצרכים שלי. גם סופרמן צריך לעשות את השינוי המחשבתי הזה. אבל הוא צעיר. צריך להיות לו יותר קל.

סופרמן - קרא את הודעתו של בור סוד בעיון. יש בה הרבה מידע חשוב, אולי הוא קצת קשה לעיכול כיון שהוא רב ומרוכז. לכן קרא את ההודעה עוד כמה פעמים, ואתה מוזמן לשאול עוד שאלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...