Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 2008 2014 1.2 82 כ"ס אקטיב

Dragonjepp
שימו לב! השרשור הזה בן 2363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה רבה למברכים! מהיר הוא לא, במיוחד אחרי בראבו, משרה עליך סגנון נהיגה שונה לחלוטין. הרבה יותר נינוח ורגוע. אני צריך להבין קצת יותר מי נגד מי ואז אולי אכתוב סקרה קטנה. לא מוזכר ממיר קטליטי, האמת שנראה שלא היו תקלות שטופלו במסגרת אחריות. טיפולים, ביקורות חורף, רפידות, אפילו מטרייה מתנה יש שם. תקלות - לא. בינתיים הזמנתי התקנת וו גרירה וסט צמיגים, אלך להתקין ביום חמישי.

פיג'ו 2008 82כ"ס ידנית, 2014, עגלה נגררת ומעשנת בשר ענקית!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תתחדש!

אפשר לשאול למה קנית את הרכב הזה? אני לא מבין ברכבים אבל שמעתי המון דברים שליליים על הרכבים הצרפתיים- פיג'ו סיטרואן וכו'? מה דעתך בנושא? ולמה לא רכשת רכב יפני / קוריאני.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את דעתי בנושא אתה יכול לקרוא בשרשור "מה קורה עם הצרפתיות בפורום?" - שרשור שהעליתי למטרות שעשוע (טרולינג מוצלח) שהצליח מעבר למצופה חח. בינינו, לפי זה שאני נוסע על רכב צרפתי אתה יכול להבין שאין לי שום דבר נגד. צריך להבין מה הצרכים שלך. יש רכבים צרפתיים מאוד לא מוצלחים שלא הייתי נוגע בהם עם מקל, יש כאלה שהם בסדר גמור. לפני שקניתי את 2008 חיפשתי ברלינגו שמורה ולא מצאתי בתקציב שלי. למה דווקא את זאת קניתי? חיפשתי משהוא עם יכולת להכניס יחסית הרבה מטען, ולתת צריכת דלק טובה. העדפתי רכב שספג ירידת ערך חזקה כדי לקנות אחד יחסית חדש בזול, בעיניי זה vfm נטו, תוך התחשבות באמינות המכלולים. לשם השוואה, לא הייתי נוגע בגרסת 1.6 120כ"ס אוטומטית מ2014 עקב גיר ומנוע לא מוצלחים. אבל אני גם לא מחפש את האמינות המושלמת, אני מוכן לשלם פה ושם, החזקתי אלפא ופיאט, אני מבין את המשחק. למשל, בדקתי הרבה יונדאי i30cw 2014 סביב 50 אלף ש"ח. כולן יוצאות ליסינג והשכרה, ק"מ סביב 100-120, מכוסחות מבפנים, תיקוני צבע, פגושים שיושבים עקום, שריטות מלמטע. טופלו שד יודע איפה, עם צמיגים סיניים... אמינות? כנראה שכן. אבל הבראבו שלי הרגישה יותר חדשה מהן פי 2. והרגשה של לנסוע ברכב יותר חדש זה חלק מהותי מהשדרוג. I30CW במצב טוב עלו 75. שווה לי להוסיף 30 אלף כדי לקנות יותר אמינות? גם אם אני מחליף מנוע מחר זה יצא לי יותר זול עדיין. בקיצור, לא השתלם לי יפני-קוריאני.

עריכה אחרונה על ידי Dragonjepp

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אך אם תקנה I30 שמורה בת 4 שעולה 70, לא תהיה לך בעיה למכור אותה עוד 3 שנים בסביבות ה58-60

אני בספק שתוכל למכור את הפיג'ו בעוד 3 שנים ביותר מ10-15

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מצב שרכב אחריי שלוש שנים מגיע למצב שמוכרים אותו ב15 אלף.

ככל שערך הרכב יורד באחוזים אז גם ערך הירידה בשקלים הופכת לקטנה יותר משנה לשנה.

עריכה אחרונה על ידי mark_Avn
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אך אם תקנה I30 שמורה בת 4 שעולה 70, לא תהיה לך בעיה למכור אותה עוד 3 שנים בסביבות ה58-60

אם אני אקנה ב70, אסע 3 שנים 25K בשנה ואמכור ב12 אלף פחות אחרי שלוש שנים? אתה ממש אופטימי, ידידי. תכנס ליד 2 ותחפש יונדאי I30CW 2011, שמורה. נניח, ב35-40 הייתי מוכר. עכשיו קניתי ב45 ואחרי שלוש שנים אמכור ב20. עדיין, גם בירידת ערך הפסדתי פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא,

תסתכל במטותא ביד2 לפני שאתה כותב. על I30 בנות 7 מבקשים היום מחיר ממוצע של 30 וקצת, ויש 86 כאלו למכירה. הנה אחת לדוגמא: http://yad2.co.il/s/c/s7jmtp

נניח שאפשר למכור רכב כזה ב-30 (זה לאו דוקא נכון עם הק"מ של פות"ש), כלומר הוא היה מפסיד 40,000₪ ב-4 בשנים האלו. אתה באמת חושב שהוא יפסיד יותר עם הפיג'ו?

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי ששבוי בסטיגמות האלו של "יפני/קוריאני זה אולי מעט פחות נוח, אבל זה אמין כמו נעל בית ומחזיק מחיר כמו בטון" מסדר בדמיונו גם מחירי יד שניה שיתאימו. מה שמצביע על עומקה של הסטיגמה היא ההנחה של אלו שבכל זאת קונים אוטו צרפתי, כי הוא זול ( נורמלי וגם בסדר גמור כמובן ), תוך "מודעות" מלאה מבחינתם לכך שהאוטו שלהם יתקלקל יותר מאשר יונדאי כזו וזה שורש הבעיה, כי כמו שיש מכוניות צרפתיות מחורבנות, יש גם איטלקיות כאלו, גרמניות כאלו וכן גם יפניות וקוריאניות כאלו, אף אחד לא חסין, כמות הריקולים בשל פגמי ייצור/תכנון אצל החברה מהמזרח היא מכובדת למדי כידוע ולא מכיר הוכחה מבוססת כלשהיא לכך שפז'ו מתקלקל יותר מיונדאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי ששבוי בסטיגמות האלו של "יפני/קוריאני זה אולי מעט פחות נוח, אבל זה אמין כמו נעל בית ומחזיק מחיר כמו בטון" מסדר בדמיונו גם מחירי יד שניה שיתאימו. מה שמצביע על עומקה של הסטיגמה היא ההנחה של אלו שבכל זאת קונים אוטו צרפתי, כי הוא זול ( נורמלי וגם בסדר גמור כמובן ), תוך "מודעות" מלאה מבחינתם לכך שהאוטו שלהם יתקלקל יותר מאשר יונדאי כזו וזה שורש הבעיה, כי כמו שיש מכוניות צרפתיות מחורבנות, יש גם איטלקיות כאלו, גרמניות כאלו וכן גם יפניות וקוריאניות כאלו, אף אחד לא חסין, כמות הריקולים בשל פגמי ייצור/תכנון אצל החברה מהמזרח היא מכובדת למדי כידוע ולא מכיר הוכחה מבוססת כלשהיא לכך שפז'ו מתקלקל יותר מיונדאי.

לא רוצה להכנס לריב של צרפתיות VS יפניות, אבל כול סקר וסטטיסטיקה בעולם מראים שככלל רכבים יפנים אמינים יותר מהצרפתיות.

אתה יכול להתווכח על האמינות שלהם ועל הביסוס,אבל אי אפשר להתעלם מהם לגמרי.

במיוחד שאני די בטוח שלא תמצא משהו מלבד ניסיון אישי של מישהו פה ושם, שטוען ההפך.

אגב,פותח השרשור, מבלי להכנס לטיב ה-2008(לא מכיר את הרכב כלל), לא מפריע לך שאתה קנית רכב מלוקק לגמרי, יד 1, ב-21 אחוז פחות מהמחירון ועוד קיבלת מצבר במתנה?

קצת מרמז על הרכב בעתיד, שגם אם הוא יהיה שווה במחירון 30 אלף נגיד, לא תקבל עליו יותר מ-20.

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושוב, למה שזה יפריע לו? אפילו אם הוא יקבל 15 בעוד 3 שנים, הוא יפסיד פחות מאשר אילו היה קונה יונדאי בת 3 ב-70.

במכולת, אתה קונה באחוזים או בשקלים? אז גם על ירידת ערך של רכב כדאי להסתכל בשקלים.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, אבל זה כבר לא "לשלם 30 אלף יותר על רכב", אלא יותר לכיוון ה-15 אלף, שלהרבה אנשים זה אולי היה משנה את התמונה.

מאמין שכבר אמרתי את זה בעבר, אבל בזמנו אבא שלי קנה פיזו 307 ולא קורולה בטענה של "למה שאני אשלם 15 אלף יותר"?

בסופו של דבר, כשהוא מכר את הרכב, ההפרש היה כניראה זהה, או בעלות מאוד נמוכה(סביבות ה-5 אלף) לרעת הקורולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה להכנס לריב של צרפתיות VS יפניות, אבל כול סקר וסטטיסטיקה בעולם מראים שככלל רכבים יפנים אמינים יותר מהצרפתיות.

אתה יכול להתווכח על האמינות שלהם ועל הביסוס,אבל אי אפשר להתעלם מהם לגמרי.

במיוחד שאני די בטוח שלא תמצא משהו מלבד ניסיון אישי של מישהו פה ושם, שטוען ההפך.

אגב,פותח השרשור, מבלי להכנס לטיב ה-2008(לא מכיר את הרכב כלל), לא מפריע לך שאתה קנית רכב מלוקק לגמרי, יד 1, ב-21 אחוז פחות מהמחירון ועוד קיבלת מצבר במתנה?

קצת מרמז על הרכב בעתיד, שגם אם הוא יהיה שווה במחירון 30 אלף נגיד, לא תקבל עליו יותר מ-20.

אין סקר או סטטיסטיקה שאינם מוטים באופן כזה או אחר מציפיות המשתתפים בהם, כבר מספיק דשו בעניין הזה. בעובדה אין ראיה מדעית ששווה משהו שמצביעה על מה שאתה ואחרים טוענים לו. עם זה אין בכלל ספק שמרבית האנשים הרלבנטיים, קרי הקונים הפוטנציאליים, אכן שבויים בתפיסה הזו והראיה הטובה ביותר לכך היא כמובן השוק ומחיריו. יש בכך גם צד טוב כמובן והוא המחיר הנמוך יחסית בו אפשר לרכוש מכונית משובחת שנולדה ל״רוע מזלה״ בקונטיננט ולא בדרום מזרח אסיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פג'ו זה פח על גלגלים, מלא בעיות חשמל, בעיות מנוע, בעיות תיבת הילוכים, בעיות במזגן, בעיות בעץ ריח, הן גם מתלכלות הרבה יותר מהר מיפניות, שים אוטו צרפתי ליד יפני ותראה שהצרפתי מושך הרבה יותר אבק. לדוד שלי היה פג'ו בשנת 87 והיא הייתה כל היום במוסך אצלו, הוא מבין במכוניות רצח אבל עובד בתור אינסטלטור.

היית קונה יאריס רובוטית 2008 עם 240,000 קילומטר על השעון במקום!

קיצר יצאת פראייר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...