Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

אין לו מספיק בינה/השכלה פורמלית (תגדיר זאת איך שתרצה) כד להבין, שעצם זה שהוא מעלה את זה לדיון, זו מכה אנושה לדירוג האשראי של ישראל.

כל יום אידיוט אחר מעלה איזו הצעה הזויה להתערבות במדיניות המוניטרית של הבנק המרכזי, בלי להבין איזה נזק זה עושה.

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 2

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, farkash7 כתב:

בסוף כל המגבלות הללו הם קשקוש, הם פוגעים באנשים שכן יכולים להרשות לעצמם להתחייב להחזרים גבוהים ומצד שני לא מגנים על אנשים חסרי אחריות שכבר ימצאו איך לעשות קומבינה כי תמיד תמיד יהיה מי שילווה לך כסף בתנאים מסויימים off the record.

אני לא רואה איך מגבלה לשליש פריים מפריע למי שיש כסף לקחת הלוואה.

אני כן רואה שמגבלה כזאת מונעת ממי שאין לו כסף לקחת הלוואה.

ההגבלות לא נועדו לפגוע במי שיכול, הן נועדו למנוע ממי שלא יכול ועדיין מנסה.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Transporter כתב:

עזוב נו

הם ביחד לא הצליחו לחסוך 100 אלף במשך 25 שנה נניח (שלא נאמר 30 שנה)

והם בסך הכל זוג צעיר בלי ילדים

סבבה הורדת להם 1000 מההחזר החודשי

שנה הבאה נולד להם ילד שעולה להם 5000 בחודש

איך הפריסה עזרה?

או ששנה הבאה תפרוס להם את זה ל 60 שנה

העיקר שלא ימכרו את הדירה?

תפרוס ל-60, תפרוס ל-600, שהילד שלהם ימשיך לשלם וגם הנכד.

הבעיה שאין פה חינוך פיננסי ואנשים לא מקבלים החלטות חכמות. אם היו מסבירים להם שהם ישלמו על מיליון שקל הלוואה סכום של 1.6 מיליון, אולי היו חושבים לחכות ולחסוך כדי לקחת משכנתא קטנה יותר. 

אני בעד לשחרר ולתת לכל אדם להתמודד איך שבא לו עם המצב. שיעשה פריסה מחדש כל שנתיים אם זה מה שיעזור לו לעמוד בהחזר חודשי, מקסימום כשימות הילד שלו ימכור את הדירה יחזיר חוב לבנק וייקח את מה שנשאר אם נשאר. במקרה הכי גרוע הכל לבנק והילד יסתדר לבד.

אבל, עם כל זה אין הצדקה לשמחה שיש לך כשמישהו נאלץ למכור בית. זה שמישהו במשבר לא אומר שאתה צריך לחגוג.

אם באמת יהיה פה משבר כלכלי, אתה חושב שמישהו בכלל יחשוב לבוא אלייך להשכיר רמקולים למסיבות ענק? מישהו ישלם 250 שקל כרטיס ליציע העליון בשביל הופעה של עומר אדם ואייל גולן? אתה תשב בבית בלי עבודה תאכל נקניקיות של זוגלובק במקרה הטוב לארוחת ערב.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yuvalganim כתב:

זה עדיין לא מוריד את האחריות מהלווים. זה לא אחריות של בנק ישראל לוודא שלא תיקח הלוואות מעל הפופיק. זה כמו להאשים את המדינה בכך שקיימים מקרי רצח. הדרך היחידה שלא יהיו בכלל זה להעלות את רמת ההגבלות לרמה של מדינות חשוכות.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yuvalganim כתב:

כל מגבלה מפריעה. מגבלת ההון העצמי מפריעה למשל לאנשים שמרוויחים המון כסף לקנות את הבית שהם רוצים כמו הבחור פה ששיתף על הדירה בפ"ת שהוא קנה. בתכלס? הוא יכל לקנות גם בר"ג אם היו מאשרים לו משכנתא 90%.
המגבלות הללו גם די חסרות תועלת, בסוף אנשים עושים קומבינות וקונים את הדירה בתנאים עוד יותר גרועים ממה שהמחוקק קיווה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האחריות היא אכן על הלווים, אבל יש איזה קטע שאנשים נאטמים כשאומרים להם את המילה משכנתא. זה נשמע להם כמו משהו כל כך מורכב שאין סיכוי אפילו להתחיל להבין. מינימום פיזיקת קוואנטים! ואני לא מדבר בהכרח על אנשים שלא הצליחו לסיים 3 יחידות מתמטיקה.

אתן דוגמא שנתקלתי בה ממש לפני שנה... אחד החברים שלי, מהנדס במקצועו, שקל לקנות דירה. כבר צבר הון עצמי של מיליון. אץ לו רץ לבנק לקבל אישור עקרוני למשכנתא של 2 מיליונים נוספים. זה מה שה"יועץ" של הבנק נתן לו (מזל שהווטסאפ זוכר הכל):

image.thumb.jpeg.a34bf26ce62daeaf66441c2ea61d6c42.jpeg

הוא בא לשאול בקבוצה של החברים האם זה הגיוני שעל משכנתא של 2 מיליון הוא הולך להחזיר ריביות של רק קצת מעל 700K, כי אם כן, ועוד בהנחה שיוציא ריביות קצת טובות יותר מההצעה הראשונית, אז זה נשמע לו אחלה. 🤦‍♂️

חבר אחר, גם מהנדס, הגיב שזה נראה לא רע בהתחשב בסכום ובתקופת ההלוואה. 🤦‍♂️🤦‍♂️

איך אני הגבתי? ככה: 🤣🤣🤣

ואז הכנסתי את הנתונים למחשבון בהנחת מדד 2% בלבד ועליית הפריים ב-2% בלבד ורק לאחר עשור (הכל סופר אופטימי ורק כדי להמחיש), והראתי לו איך החזר הריבית כבר עולה לו 1.6 מיליון ולא 700K (שוב, בתרחיש סופר אופטימי). הוא כמובן ירד מזה.

אין מה לעשות - הבנק לא חבר שלך וה"יועץ" לא לטובתך. קשה לאנשים להפנים את זה.

דרך אגב, בדקתי עכשיו מה היה קורה אם אכן היה לוקח את משכנת ההתאבדות שהבנק הציע לו... התשלום שלו היום היה עולה מ-7.6K ל-9K וזה מבלי שהחוב שלו הצטצמם בכלל! כשהיתה מגיעה תחנת ה-5 שנים, ההחזר כנראה היה קופץ ל-11-12K בחודש... כל זה כשעדיין החוב לא הצמצם בכלל! ואם אכן היה ממשיך לשלם את המשכנתא לכל התקופה, הריביות היו יותר ממכפילות את הסכום שהלווה (ממש לקנות דירה אחת לך ואחת לבנק).

לפני 4 שעות, יובל .מ. כתב:

אולי היו חושבים לחכות ולחסוך כדי לקחת משכנתא קטנה יותר.

זו הייתה גישה מאוד בעייתית ב-15 שנים האחרונות.

אני המתנתי וחסכתי (אגרסיבית ועם הכנסה לא רעה) במשך כמה שנים וכל מה שקרה זה שהמחירים עלו לפחות בקצב של החסכון שלי. המשכנתא הדרושה לא קטנה בכלל. כשנולדו הילדים, הבנתי שיכולת החסכון ירדה דרסטית. חתכתי, התפשרתי, וקניתי דירה לפי יכולותיי. כך גם עשו חלק מחבריי. אחרים המשיכו לחסוך ועדיין לא השיגו את קצב העליות וכבר לא יכולים לקנות את מה שפעם עוד יכלו. אולי זמנם יגיע בקרוב אם יתממשו נבואות התרסקות המחירים (כי בינינו, גם ירידה של 20% זה רק חזרה שנה אחורה).

לכן אני מבין איך אנשים שרדפו אחרי הזנב של עצמם בניסיון לחסוך, אבל מחירי הדירות המשיכו לברוח, יתקשו לוותר ולמכור את הדירה שהצליחו איכשהו להגיע אליה. אולי אם אכן יהיו ירידות מחירים במשך כמה שנים ואנשים יפנימו (אבל באמת) שהמחירים לא חייבים רק לעלות...

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משפרי דיור מתחילים לגלות שההנחות שלהם לגבי שווי הנכס הקיים, כבר לא תקפות.

בכלל, בתקופה כזו נראה שעדיף למכור ורק אחר כך לקנות.

29B119C7-6FCE-4CF1-8D43-F4B1A5248358.jpeg

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, A_lex כתב:

אבל יש איזה קטע שאנשים נאטמים כשאומרים להם את המילה משכנתא.

בדיוק מה שכתבתי, אנשים עם ראש על הכתפים שיש להם איזה חסימה כאילו זה מדע טילים.

אחרי שאתה יושב ומסביר להם ב 10 דקות את כל העיקרונות הבסיסים פתאום נופל אסימון שזה ממש לא מסובך ואז הם מתחילים להבין כמה הבנק מנסה לדפוק אותם.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, farkash7 כתב:

אני עדיין זוכר את המקרה שלך. הכנסת אותי לדיכאון. זוג עם הכנסה גבוהה מאוד בלי ילדים היה צריך להתפשר על דירה 3 חדרים באזור ישן בפתח תקווה כי דירת 3 חדרים ישנה ברמת גן לא אפשרית.

קודם כל המקרה שלך הוא לא המקרה שטרנספורטר דיבר עליו, וגם לא מקרה מייצג לזוגות צעירים.
מי שיש לו הכנסה גבוהה וכושר החזר גבוה מבחינתי לא צריך להיות מוגבל. מבחינתי שיאשרו לו גם 100% משכנתא אם הבנק מוכן לקחת את הסיכון הזה.
אדם שיש לו כושר החזר גבוה יוכל לעמוד במשכנתא גבוהה גם כשהריבית עולה. אתם ממש לא על הקצה מבחינת ההחזר מול ההכנסה הפנויה.

אתה לא מה שטרנספורטר דיבר עליו, (כרגיל עשה את זה בסגנון טרנספורטר, כלומר פיל בחנות חרסינה שהחרסינה זה אנשים לא עשירים).
הוא דיבר על אנשים שהחליטו שהם קונים דירה בלי כסף.
אין הון עצמי? ניקח הלוואה. נהפוך את העולם. נעשה קומבינות. ניקח מסלול משכנתא גרוע רק כי זה יאפשר לנו לקבל אישור מהבנק. ניקח התחייבויות שמספיק שינוי קטן בסביבה הכלכלית כדי לגרום לנו לקרוס.
אנשים כאלה הם לא מסכנים. אנשים כאלה לא דחפו אותם לקנות דירות והם לא היו חייבים לקנות דירה. הם ידעו שהם מסתכנים.
הם יכלו לגור בשכירות. הם יכלו לקנות באופקים. מה שהם עשו הוא חוקי, כשר, מותר להם. הכל טוב. רק שלא יצפו ממני לחלץ אותם.
אני לא אצביע עליהם ואגיד "מפגרים מגיע לכם", אבל אני גם לא אושיט להם יד לעזרה. אני לא חושב שבנאדם שעשה את החישובים האלה, ולא הרשה לעצמו להכנס להרפתקאה שלא בטוח שהוא יצא ממנה צריך לשלם על טעויות של אחרים.

זה לא סותר את העובדה שאני חושב שהמדינה הזו נכשלה בכל הקשור למתן קורת גג לאנשים זה יכול להיות בדמות שכירות מפוקחת וזה יכול להיות בדמות דירות במחירים הגיוניים.
מה שקורה "בשוק החופשי" כאן הוא לא שוק חופשי הוא כשל שוק.

אנחנו בהחלט לא ממתחנו את החבל עד הסוף, אבל כן אנחנו דוגמא נהדר לדור ראשון למהגרים (משני הצדדים) שהצליחו להתקדם מקצועית, אבל ללא הבוסט של העזרה של ההורים ההון העצמי תקע אותנו כמה שנים...

ועדיין המטרה של ההודעה שלי הייתה להגיד לאנשים פה שמחכים לקריסה בשביל להגיד להם "אמרנו לכם" - תזכרו שיש אנשים מאחורי המספרים, וקריסה של זוג צעיר (נגיד במקרה של פיטורין יחד עם עליית ריבית משמעותית) שתוביל לקריסה ומכירה של דירה, בטח דירת מגורים, זה מאורע טרגי, גם אם הוא מינף עצמו לדעת ולקח הלוואות להון עצמי בחוסר אחריות.

משקיע יכול להפסיד את ההשקעה, זוג שיצטרך במקרה הטוב לחזור לשכירות, ומבקרה הפחות טוב לחזור להורים ואולי גם לאבד את ההון העצמי, זה לא דומה בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד להרבה כותבים פה, אני לא חושב שלך יש סיבה ממשית לדאגה.

אתה קנית דירה, שמחירה כבר עלה ב 15-20%.

גם אם יהיו ירידות, אין הרבה כלכלנים שמהמרים על אחוזים גבוהים יותר. (מחירי מכרזים, או מדד נדל”ן בבורסה לא קשורים באופן ישיר למחירי הדירות בפועל)

אתה קנית באיזור ביקוש, לא באיזה חור בפריפריה, כל האיזור עובר התחדשות עירונית מאסיבית, וימשיך להתחדש בעוצמה גבוהה מאוד בשנים הקרובות, אתה 200 מטר מקו רכבת קלה שזה עוד משהו שישפיע על המחיר אחרי שהקו יתחיל לפעול.

בקיצור אני עדיין חושב שעשית עיסקה טובה.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, yuvalganim כתב:

זה שאנשים עושים טעויות לא הופך אותם למטומטמים.

זלזול באנשים אחרים שעושים החלטות מתוך מצוקה זה לא להיות מטומטם.

מזכיר לך שעד לפני שנה כולם פה האמינו שנדלן לא יכול לרדת לעולם.

אתה יכול לפרש את זה בדרך שלך זה זכותך

הם עשו החלטה מתוך אגואיזם יש הבדל גדול

ועדיין לא הסברת לי למה צריך לקנות דירה ב 1.5 מליון כשיש אחלה דירות  ב 600-700-800 שמתאימות לזוג צעיר 

הרי לא כל רוכשי הדירות קנו אותן בדיוק בשיא כל הזמנים

לפני 12 שעות, om2 כתב:

אנשים יעדיפו לאכול פחות. לצאת פחות. לקנות פחות.

אבל לפגוע בדירה זה הקש ששובר את גב הגמל.

אני לא יודע אם עקבת

אבל מדובר פה על אנשים שמראש לא היה להם כסף

ויש המון כאלה

שהלכו עם 0 הון עצמי לקנות דירה שצריך להביא 25% בשבילה

ובגלל התוכנית המקלה הזאת קיבלו הטבה לבוא רק עם 10%

אבל גם את ה 10 האלה אין להם אז הם באו עם 0 ומינפו את עצמם עד הסוף

אז הם לא באו משום מעמד ושום רמת חיים

הם באו בלי כסף, רצו לקנות דירה חדשה וגדולה במקום להסתפק בדירה צנועה ולחכות שיתאזנו

מילא שניסו ולקחו את המקום של מישהו אחר שיכל לקנות ולגור בדירה בלי להסתבך

ניסו? לא הלך? תמכרו...נקסט

לפני 11 שעות, yuvalganim כתב:

יש בהחלט אחריות למדינה למנוע מהאזרח ההדיוט לעשות החלטות שהן גזר דין מוות עבורו.

אבל מה עשה בנק ישראל? רק הגדיל את מגבלת הפריים, רק תמך בהמשך נטילה אגרסיבית של הלוואות.

אף אחד לא בדק הלוואות חוץ בנקאיות.

אף אחד לא שם סטופר לשיגעון ההלוואות ההזוי שהיה פה בחסות בנק ישראל, ממשלת ישראל וריבית האפס.

אתה צריך להבין שהייתה פה תעשייה שלמה שפימפמה הלוואות בשוק הנדלן, בשוק הרכב ובכל תחום אחר ואף אחד, אבל אף אחד לא עשה לזה סטופ.

המדינה לא יכולה לחקור כל אזרח שבא עם כסף אמיתי וחוקי ולדרוש ממנו הסברים אם אבא שלו הביא לו את ההון עצמי, או הבוס בעבודה, או חברת כאל או חברה אחרת

הביא כסף?  הכסף תקין? זה הכל

יש מינימום של אחריות על אותו קונה 

הרי ברור לו שאם אין לו הון עצמי אין לו כסף, כי הוא רואה שלכל החברים שלו  יש הון עצמי

וברור לו שאם הוא הולך למליון ואחד מקומות כדי לגרד הלוואות להון עצמי אז הוא עושה משהו לא רגיל

המדינה לא יכולה להפעיל חוקרים ומרגלים כדי לבדוק מאיפה הביא את הכסף

הביא ? כל הכבוד...זה אחריות שלו לעמוד בהוצאות עכשיו

לא עמד? שימכור

אל תספר לי סיפורים על תעשיה ועל שיווק וכו'. מי שאין לו כסף והחליט לקנות, שידע גם למכור

לפני 10 שעות, יובל .מ. כתב:

תפרוס ל-60, תפרוס ל-600, שהילד שלהם ימשיך לשלם וגם הנכד.

הבעיה שאין פה חינוך פיננסי ואנשים לא מקבלים החלטות חכמות. אם היו מסבירים להם שהם ישלמו על מיליון שקל הלוואה סכום של 1.6 מיליון, אולי היו חושבים לחכות ולחסוך כדי לקחת משכנתא קטנה יותר. 

אני בעד לשחרר ולתת לכל אדם להתמודד איך שבא לו עם המצב. שיעשה פריסה מחדש כל שנתיים אם זה מה שיעזור לו לעמוד בהחזר חודשי, מקסימום כשימות הילד שלו ימכור את הדירה יחזיר חוב לבנק וייקח את מה שנשאר אם נשאר. במקרה הכי גרוע הכל לבנק והילד יסתדר לבד.

אבל, עם כל זה אין הצדקה לשמחה שיש לך כשמישהו נאלץ למכור בית. זה שמישהו במשבר לא אומר שאתה צריך לחגוג.

אם באמת יהיה פה משבר כלכלי, אתה חושב שמישהו בכלל יחשוב לבוא אלייך להשכיר רמקולים למסיבות ענק? מישהו ישלם 250 שקל כרטיס ליציע העליון בשביל הופעה של עומר אדם ואייל גולן? אתה תשב בבית בלי עבודה תאכל נקניקיות של זוגלובק במקרה הטוב לארוחת ערב.

אכן כואב שהם צריכים למכור את הדירה, אבל זה חלק מתהליך של עליית ריבית

אף אחד לא מעלה את הריבית כדי שאנשים ימשיכו לחיות באותה רמת חיים , כי אז לא עשינו פה כלום

אני לא חושב שכל רוכשי הדירות יצטרכו למכור דירות, אלא אותם אנשים שבאמת באו בלי כסף ועשו קומבינה על קומבינה על קומבינה

אני גם לא חושב שיהיה פה משבר עצום, אבל אני לא נביא ולא  מתעסק בתחזיות

ואל תדאג לי

עבודה תמיד תהיה , הייתה גם בקורונה ותהיה גם בעתיד

לזה באמת אל תדאג

לפני 4 שעות, ay115 כתב:

עדיין המטרה של ההודעה שלי הייתה להגיד לאנשים פה שמחכים לקריסה בשביל להגיד להם "אמרנו לכם" - תזכרו שיש אנשים מאחורי המספרים, וקריסה של זוג צעיר (נגיד במקרה של פיטורין יחד עם עליית ריבית משמעותית) שתוביל לקריסה ומכירה של דירה, בטח דירת מגורים, זה מאורע טרגי, גם אם הוא מינף עצמו לדעת ולקח הלוואות להון עצמי בחוסר אחריות.

משקיע יכול להפסיד את ההשקעה, זוג שיצטרך במקרה הטוב לחזור לשכירות, ומבקרה הפחות טוב לחזור להורים ואולי גם לאבד את ההון העצמי, זה לא דומה בכלל.

ביום שנפסיק לחשוב ש"משקיעים" הם אוייבי העם ונבין שגם משקיע שנשרפו לו כמה מליונים הוא בנאדם, אז יהיה טוב

בכל מקרה

אותו זוג יכול לנסות למכור את הדירה לפני שהמצב יהיה ממש חמור, ולקנות דירה  פחות וואו

כל הזמן מתארים כאן מצבים קיצוניים כאילו זה או הכל או כלום

או דירת 5 חדרים עם מרפסת מפנקת  ו 2 חניות בגוש דן, או להשכיר גזיבו במעבר טאבה

יש גם אמצע

קנה דירה, לא הסתדר,סבבה....המחיר כנראה עלה קצת מאז שקנית, תמכור אותה,   קנה דירה קטנה ותמשיך בחיים

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, - XM - כתב:

בניגוד להרבה כותבים פה, אני לא חושב שלך יש סיבה ממשית לדאגה.

אתה קנית דירה, שמחירה כבר עלה ב 15-20%.

בהצלחה למכור היום דירה. תתפלא כמה מהר אתה מוריד במחיר כשאין קונים, על אחת כמה וכמה כשאתה נחנק מעלות החודשית שרק מטפסת.

בעיני זה לא שונה מסטופ לוס במניות. ברגע שקבעת שהמצב חורג את הסכום אותו אתה מוכן להפסיד, אתה משלים עם ההפסד ומוכר.

בכל יום שעובר שאתה לא מבצע את זה אתה שוקע עמוק יותר.

עריכה אחרונה על ידי ArikM
  • אהבתי 1

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה עוד מישהו שלקח 1.6 מליון ב70% מימון. הבנקים סרבו לממן אז היועץ תפר להם 500 במסלולים צמודים לאגח ומדד ועוד 650 בפריים.

מתאבדים עם רשיון.

35F1DB1A-AF06-45A7-8C38-27419EEF0614.jpeg

• אהבתי 1
  • מבאס 3

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...